И пак, отново, за гърнето...

  • 2 746
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 713
Писна да слушам "На колко години стана това дете?", "Докога с тоя памперс, вече е голяма?", "Нехигиенично е.".
Започвам да се чувствам виновна, че не полагам усилия, а всъщност не е така.
Мерси Angel.    bouquet
 

Въобще не се връзвай на тези приказки! Naughty Close #Cussing out Както са казали и другите, търпение, има време, ще се научи. Само не й се карай, в смисъл показвай, че е неправилно това, но без да й се караш.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 694
Благодаря ви, момичета! Hug

# 47
  • Мнения: 139
И ние сме не сме от бързите с гърнето..
От 1-2 седмици понякога си казва, когато иска да ака, за пишкането, си мълчи и си пишка в гащите...Пробвах 2 поредни дни, да махам памперса, да е само с гащички, не става, пишка си  и после идва с рев, да ми покаже че е мокра. Не я насилвам, лятото ще пробваме отново.

И аз се дразня на коментарите за памперс, като ми писне много, засичам дразнителя, че на бала в 11 клас ще е с памепрс, за да е по-модерна, или някоя подобна глупост.
Същото е и с бибата, търси си я като й се спи, не я тормозя. Факт е, че детето ми е спокойно, не е нервно. Играе си много добре и само и с други деца, не се тръшка и не реве за щяло и нещяло.
И от такива разбирачки, до гуша ми е дошло, кое е правилно и кое не за Моето дете. Акъл не давам на други майка, освен ако не са ми много близки, и не съм забелязала нещо наистина смущаващо. Ако е така, се опитвам да съм деликатна, а не  Naughty

Олив, успех!!!

# 48
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
В интерес на истината, бях убедена, че с биберона ще имам страшни проблеми като я махам, обаче като се прибирахме от морето я скрих и и казах, че е останала там -  не се е сетила изобщо за нея повече.

# 49
  • Мнения: 285
Да, за стреса от натякванията съм съгласна, детето стиска и после изтървава Sad

Интересно, отгледала съм деца с пелени и сега с памперс. Навремето, когато само бяхме чували за непромокаеми пелени и такива нямаше дори в Кореком, дъщеря ми свикна много лесно на гърне и към годинка и половина вече беше почти изцяло суха, до 2 г. приключихме дори с инцидентните напишквания.
Сега със син ми е ужасно по-трудно... при същия (уж) спокоен подход от моя страна... Май памперсите наистина усложняват нещата, вместо да ги улесняват.
Точно така , памперсите наистина усложняват нещата . Скоро четох изследване направено в САЩ според което децата на 60 -те години са били научавани да сядат на гърне максимум до 1 година . Така от там нататък статистиката е , че със всяка изминала година това се случва все по-късно. Виновникът- Памперсите ! Майките сега започват да слагат децата си на гърне не по рано от една година ( включително аз ) щото видиш ли да не вземем да ги стресираме ! Лошото е , че много късно започнах да проучвам как наистина трябва да се постъпва. Ако имам второ дете на 6 месеца вече ще си го слагам на гърне за да свиква а не после когато научи думичката НЕ и да ми я крещи в лицето , когато види гърнето както се случва сега .

# 50
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Е, стига де, на 6 месеца това дете не знае къде се намира, камо ли да се научи да ходи по нужда. ooooh!

# 51
  • Мнения: 285
Искам само да допълня нещо. Не се сърдете , когато някой възрастен човек ви попита защо детето ви е все още с памперс . Питат защото преди децата не са пикали и акали до 4 годишни в гащите си . Когато родих майка ми ми каза вземай гърне. Аз се ядосах и и казах , че нямам намерение да си измъчвам детето като го слагам на гърне още от съвсем мъничко ! Имахме няколко спора по въпроса и след това. Сега Невена е на 1г. и 10м и все още не казва , когато има пиш .А разбира всичко , сигурна съм , просто знам , че е свикнала с памперса и не иска да се раздели с него ! Лошото е че и повечето информация , която се предоставя на майките е да не се притесняват , че то всичко с времето щяло да си дойде на мястото ! По-добре да перем малко напишкани дрешки по-рано отколкото да оставяме детето си да пикае и да седи в напишкан памперс на 3 г.

# 52
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Аз не споря, права си.
И мойта разбира всичко, но не си казва, какво ли не съм правила и няма, и няма ефект!  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 285
Е, стига де, на 6 месеца това дете не знае къде се намира, камо ли да се научи да ходи по нужда. ooooh!


И аз така си мислих . МИслих си че трябва да съм луда за да измъчвам детето си така , но се оказва че това не е така. Започнах да разпитвам много възрастни жени как е било преди и всички ми казаха , че от много рано са започвали с опитите за да може детенцето да свиква.А и те са имали сериозен стимул всички знаем това. Всеки сам си решава как да постъпва , това е заключението до което аз стигнах след 4 месечни безуспешни опити с моето дете.

# 54
  • USA
  • Мнения: 675
Записвам се в темата.
От 2-3 дни съм махнала дневния памперс и е по гащички, но досега само веднъж ми каза. Ще се постарая да съм търпелива, няма да й се карам и се надявам да имаме успех. Започнах да слагам дъщеря си на гърне от 7 месечна възраст и до годинката когато и да я сложех си вършеше работата, но сега не винаги иска. Но каквото такова. Може пък да разбере, че не трябва да се пишка и ака в гащичките и да вземе да си казва Simple Smile. Дъщеря ми е на 19 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт