Сайтове за колективно пазаруване – да обсъдим сделките – тема 2

  • 47 770
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 130
Ми те затова се наройха толкова сайтове. За нищо работа вземат 50 на сто.но, аз съм доволна като клиент, де. в търсене съм на добра козметичка, за толкова години не намерих, затова вземам ваучери и обикалям, ако я срещна някъде ще остана и на редовни цени. Браво на хора като   Gia *, така трябва. пропуснала съм офертата, но все пак ако може и на лични кой е салонът, ще се възползвам, харесва ми това отношение.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Gia, сещам се за офертата  Grinning

50% си е живо обирджийство  Laughing Аз би трябвало да съм "на страната" на сайтаджиите, защото по-скоро тяхната услуга е близо до заниманията ми, обаче процента е неоправдан и направо зашеметителен  Laughing

# 32
  • Мнения: 4

Имаше една оферта за солариум, която изтече днес на обяд и следобяд са я пуснали отново, но за повече минути и съответно по-висока цена Simple Smile


Не, не, различни са - едната http://bg.kolektiva.net/plovdiv/extra/30-minuti-solarium.html е за 30 минути, а другата http://vipoferta.bg/offer.php?offer_id=21 - за 70 минути. Абе тен да искаш  Grinning

# 33
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
между другото, не разбирам от маркетинг, но по мои наблюдения почти всички от обкръжението ми взимаме заплати в началото на месеца и тогава сме най-склонни към вливане на пари във фонда 'и аз съм човек'  Mr. Green Това е 'слепия' момент между дългото (или поне така ни се струва)  предзаплатното очакване и осъзнаването, че до следващата заплата има още мнооого време  Joy
Това ми хрумна ндес, когато разглеждах офертите и си мислех, че дори и за най-изкусителната не бих отделила пари, за разлика от след 3-4 дни, когато.... smile3508

# 34
  • Мнения: 4
Gia,

Математиката може и да не е най-силната ми страна, но по прости сметки, от 400 ваучера трябва да си някъде към 3-4000 лева на загуба. Това 50/50 хич не ми изглежда добра сделка за теб. Вярно - нов салон, трябва си реклама. А тя струва пари. Но за да си позволи човек такива загуби, трябва да е доста подплатен. Дано по-голям % от новите ти клиенти да ти станат и постоянни. Успех!   bouquet

# 35
  • Мнения: 246
Gia,

Математиката може и да не е най-силната ми страна, но по прости сметки, от 400 ваучера трябва да си някъде към 3-4000 лева на загуба. Това 50/50 хич не ми изглежда добра сделка за теб. Вярно - нов салон, трябва си реклама. А тя струва пари. Но за да си позволи човек такива загуби, трябва да е доста подплатен. Дано по-голям % от новите ти клиенти да ти станат и постоянни. Успех!   bouquet

3 400 лв. по-точно, но разпределена между 4 месеца, т.е. по 850 лв. месечно ми е загубата. По принцип, да, подплатили сме се - съпруга ми работи, а и вече имаме доста постоянни клиенти.  WinkИзвън шеговития тон, не ми се иска някой да остава с грешно впечетление, че се оплаквам. Цитирала съм поста, до който се отнася отговора ми, исках да изясня че ние не правим страшния оборот с помощта на тези сайтове.  Wink
Това е инвестиция, реклама. Да, можеше за тези пари да взема билборд на близкото кръстовище или да рекламирам в медия, но чрез сайта за колективно пазаруване аз имам конкретен брой хора, които имам шанса да върна. Както се казва, криза е, всеки търси по-евтина, по-изгодна оферта и естествено би предпочел това пред реклама по радиото. Веднъж дошли, клиентите, които идват при нас с ваучери, виждат че по принцип, макар салона да е луксозен, цените ни са съвсем достъпни, работим с висококачествени материали и предполагам, това също е фактор да се връщат.
Направила съм това студио, освен с кредит, и с много любов и се радвам, че на клиентите им е приятно. Понякога просто минават за по кафе или чай, да ни разкажат какво е станало от последния път, когато са идвали.  Wink Аз съм била клиент по салоните цял живот, и винаги съм усещала, когато гледат на мен като на определена сума пари.  Wink Обещах си да не го допускам, уча и хората си на това.

Колкото до сайтовете и високия процент комисионна, когато аз започнах разговори за офертата си, бяха 2-3 сайта все още. Сега гледам се нароиха много, надявам се и % да намалее, има конкуренция. Така и търговците ще правят по-атрактивни отстъпки.  Wink

# 36
  • Мнения: 35
и аз да се включа Simple Smile

Gia, успех с новия салон! И аз считам, че това е по-добра реклама, с оглед на факта, че има личен контакт с клиента и той вижда на живо за какво става въпрос Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2

 Дубровник е страхотно място - ние ходихме преди 4 години. Пътят е тежък и не виждам как при тръгване в 19,30 от София ще сте там сутринта - няма такъв филм. Най-рано следобяд!
Освен това като се махнат трите вечери и се получава точно тази цена, т.е. не виждам какво е намалението тук!

Не те разбрах, как като се махнат? Защо да се махат?
В тази оферта няма включени вечери, а само закуски. В Хърватия не е много евтино. Така, че бих те посъветвала да провериш редовните оферти, те всичките включват и 3 вечери. Цените са им около 310-320 лв.  За да не правя реклама и за да не се възприеме, че съм срещу офертата ако искаш пиши ми на лични, да ти изпратя името на фирмата с която ходихме и останахме много доволни. Между другото  сега погледнах в сайта им - 3 нощувки с 3 закуски и 3 вечери - 275 лв.
П.С. Този залез трабва да се види на живо Simple Smile

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 02:58 от sladurana12

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
...
50% си е живо обирджийство  Laughing ...

Ако попиташ колко струва една страница реклама в сп. Ева ще разбереш, че всъщност това е един евтин и ефективен начин да впечатлиш реални ползватели! Wink

Няма безплатен обяд!

# 39
  • Мнения: 2 193
Gia,   bouquet,
успех със салона ти пожелаваме, наистина сме много доволни Simple Smile!

# 40
  • Мнения: X
Аз в събота започвам да ползвам ваучерите-на фотоепилация и зъболекар съм / за Варна /.
В Баронеса студио и Сидент клиника.
Ще пиша след това !  Peace

Последна редакция: чт, 03 фев 2011, 09:00 от Анонимен

# 41
  • Мнения: 3 826
...
50% си е живо обирджийство  Laughing ...
Ако попиташ колко струва една страница реклама в сп. Ева ще разбереш, че всъщност това е един евтин и ефективен начин да впечатлиш реални ползватели! Wink
Няма безплатен обяд!
обаче така се подбива цената и клиентът веднъж като е платил 15  лв. за масаж после няма да иска да плати реалната цена
интересно ми е дългосрочно дали ще бъде ефективна тази стратегия с ваучерите .

# 42
  • Мнения: 4
Gia,

Математиката може и да не е най-силната ми страна, но по прости сметки, от 400 ваучера трябва да си някъде към 3-4000 лева на загуба. Това 50/50 хич не ми изглежда добра сделка за теб. Вярно - нов салон, трябва си реклама. А тя струва пари. Но за да си позволи човек такива загуби, трябва да е доста подплатен. Дано по-голям % от новите ти клиенти да ти станат и постоянни. Успех!   bouquet

3 400 лв. по-точно, но разпределена между 4 месеца, т.е. по 850 лв. месечно ми е загубата. По принцип, да, подплатили сме се - съпруга ми работи, а и вече имаме доста постоянни клиенти.  WinkИзвън шеговития тон, не ми се иска някой да остава с грешно впечетление, че се оплаквам. Цитирала съм поста, до който се отнася отговора ми, исках да изясня че ние не правим страшния оборот с помощта на тези сайтове.  Wink
Това е инвестиция, реклама. Да, можеше за тези пари да взема билборд на близкото кръстовище или да рекламирам в медия, но чрез сайта за колективно пазаруване аз имам конкретен брой хора, които имам шанса да върна. Както се казва, криза е, всеки търси по-евтина, по-изгодна оферта и естествено би предпочел това пред реклама по радиото. Веднъж дошли, клиентите, които идват при нас с ваучери, виждат че по принцип, макар салона да е луксозен, цените ни са съвсем достъпни, работим с висококачествени материали и предполагам, това също е фактор да се връщат.
Направила съм това студио, освен с кредит, и с много любов и се радвам, че на клиентите им е приятно. Понякога просто минават за по кафе или чай, да ни разкажат какво е станало от последния път, когато са идвали.  Wink Аз съм била клиент по салоните цял живот, и винаги съм усещала, когато гледат на мен като на определена сума пари.  Wink Обещах си да не го допускам, уча и хората си на това.

Колкото до сайтовете и високия процент комисионна, когато аз започнах разговори за офертата си, бяха 2-3 сайта все още. Сега гледам се нароиха много, надявам се и % да намалее, има конкуренция. Така и търговците ще правят по-атрактивни отстъпки.  Wink

Ох, защо повече хора не мислеха като теб?!  Най-искрено ти желая успех в начинанието и удоволствие от работата!

# 43
  • Мнения: X
Вместо запис да питам кой каза, че миналия уикенд ще е в Маунтийн Лейк да сподели впечатлението си  Praynig

# 44
  • София
  • Мнения: 3 099
...
50% си е живо обирджийство  Laughing ...
Ако попиташ колко струва една страница реклама в сп. Ева ще разбереш, че всъщност това е един евтин и ефективен начин да впечатлиш реални ползватели! Wink
Няма безплатен обяд!
обаче така се подбива цената и клиентът веднъж като е платил 15  лв. за масаж после няма да иска да плати реалната цена
интересно ми е дългосрочно дали ще бъде ефективна тази стратегия с ваучерите .

Защо да не е?! В козметичния салон, в който ходя, всичко започна от един подаръчен ваучер. Да не ти казвам след него какво се започна... (фотоепилация 2 зони, терапии за тяло вече 3 месеца, терапии за лице, кремове...) Но козметичката грабна сърцето ми, а салона е приятен и зареден с хубава козметика. Wink

Общи условия

Активация на акаунт