Кърмене и рахит

  • 1 278
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 694
Ние ходим при Петров-обаче и той е за ранното захранване-упрекна ме,че не съм дала плодово пюре и сок-а 4 ти месец вече трябвало да давам зеленчуково.Голяма работа-както беше писал някой тук-той да следи за здравето на сина ми,а аз ще гледам какво яде.Иначе за калция в кърмата-вярвай-аз ям изключително  млечни продукти-прясно,кисело мляко,сирене и т.н-и пак имаме рахит.Значи няма връзка.И на мен би ми било интересно да разбера за доктор подкрепящ късното захранване в Пловдив newsm78

# 16
  • Мнения: 435
Момичета , Витамин-Д се образува в кожата при облъчване с ултравиолетови лъчи или се приема с храната. Той увеличава всмукването на калция и фосфора в червата и намалява елиминирането им от организма. Основната причина за недоимък на витамин-Д е недостатъчно излагане на децата на ултравиолетово облъчване ( РАЗХОДКИ НАВЪН , тези лъчи които го образуват НЕ преминават през обикновено стъкло !!!)и недостатъчен прием на витамина с храната (това е за по-големи деца ).

# 17
  • Мнения: 1 737
Не знам каква е връзката на калция с рахита, нито колко от него отива в кърмата, но  мога да кажа, че най- големи количества калций се усвоява от суровия сусам. По - усвоим е, от колкото от сиренето даже. Затова аз ям тахан от суров сусам, който се продава само в арабските магазини на женския пазар (българския тахан е от печен сусам).

# 18
  • Мнения: 2 220
И ние сме при Печилкова, което ме навежда на мисълта, че живеем наблизо. Ако искаш, може да се видим и да поговорим на живо! Печилкова е много готина и добър специалист, но си кара по някаква добре отъпкана пътека! Вече няколко пъти се уверявам в това!

# 19
  • Мнения: 2 531
Почисти се кутията мила, не поема повече ЛС. Сега видах темата и отговарям: Таблетките ги стривам в чиста салфетка , после ги разтварям с вода/мляко в лъжица и изсипвам в устата на бебето.Номера е да изсипваш не на върха на езика, а към корена по малко и няма да го плюе! Рахита го лекувахме първо 1 м по 4к. вигантол , после 1 м по 8 к. и сега 2к за да не се натрупва и дадох 10т. калций. Захранването , аз започнах малко сокчета и плодово пюре, но моята много дриска и ги изоставих и сега давам зел. пюре- картоф и морков. Първо давах няколко лъжици между сутрешните хранения. Сега го давам в началото на обедного хранене , стигнахме до половин бурканче от 130мл. на хранене и после си досуква на воля!  Предполагам знаеш че рахита и захранването нямат нищо общо!  Успех!

Общи условия

Активация на акаунт