40 дни в къщи?

  • 28 352
  • 187
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
  Laughing Ами тя и на мен не ми е особено известна с каква точно цел се прави, но преди няколко дни една девойка, която е по-малка от мен, но героично е родила още на 17 ми вещо и уверено ми заяви, че в никакъв случай бебето не трябвало да излиза 40 дни преди погачата. Въпреки че и на мен ми звучи доста безсмислено реших, да се допитам до вас, за да изключа дори и минималната вероятност за резон в думите й.

# 16
  • Мнения: 1 567
Здравейте,

Дали има някаква основателна причина, поради която новороденото не трябва да излиза до 40тия си ден?

Моето лично обяснение е - че това са дни в които както бебето, така и майката се нагласят, свикват и се опознават взаимно. Бебто с новия си живот, извън утробата на майката. Майката - с бебето, за което трябва да се грижи, храни. И наистина, ако сте забелязали, около 40 ден бебето регулира съня си, интервалите на кърмене.

# 17
  • Мнения: 4 668
Моят син е роден през май и на 5-тия си ден беше навън на разходка . Много съм против да се държи бебето 40 дни в стерилна среда и изведнъж да му се изсипят баби и познати  Confused
Разбира се със зимните бебета трябва да се внимава повече , но при температури позволяващи разходка , няма причина бебето да е затворено в къщи .

# 18
  • Мнения: 3 483
По повод стерилната среда. Излезе ли извън майката, вече стерилност няма, иначе те разбрах какво имаш предвид Hug Всъщност въздухът вкъщи, особено зимата, е много по-мръсен от този навън, защото е затворено помещение, независимо колко често се проветрява Peace
Много по-добре е навън, разбира се ако не ти наднича всеки в количката.

# 19
  • Мнения: 33
Ани излезе за първи път навън на около две седмици, въпреки, че се роди в края на Декември.Няма основателна причина да се седи у дома , освен ако метерологичните условия не позволяват да се излиза.Аз живея в македонския край на България и тук много се държи на традициите затова и правихме погача- прави се питка и се черпят със сладкиши гостите- най-близките.Обичая е да се канят само жени- майката сяда на един стол с бебчето а погачата се разчупва над главата и.Върху погачата се слга кърпа в която се оставят по-често парички или там подаръка който е донесен.Кърпата се връзва но не много здраво на възел.прави се за здраве, а кърпата за да не е стисната детето или пък прахосник.Казват, че кърпата трябва да се остави на високо което нямам идея защо е така.
За мен е малко глупава традиция но досадните роднини настояха Simple SmileПо принцип няма лошо-кой както си прецени

# 20
  • Мнения: 212
От всичко споделено дотук освен, че наистина не виждам основателна причина бебето да се затвори 40 дни у дома стигам до извода, че май тази хубава наша традиция е перфектна предпоставка за следродилна депресия

# 21
  • Мнения: 9 439
Бабини девитини.Изобщо не се връзвай на тези неща.Грехота ще е,ако не изкараш детето на разходка в това хубаво време.

# 22
  • Мнения: 126
И моето мнение е,че това са бабини девитини. Изобщо не съм чакала да мине 40 ден за да изведа бебка навън.

# 23
  • Мнения: 14
Смятам, че не е нужно да се чакат 40 дена, за да се изведе детето навън. Когато беше на две седмици изнасях дъщеря си на балкона за кратко да свиква, а инъче първата разходка с количката беше малко преди да навърши един месец, но ако температурите позволявахя щях да я извеждам и доста по-рано.

# 24
  • Мнения: 1 677
Изобщо не съм чакала да минат 40 дни, за да извеждам децата навън. Още първата седмица бяха и двамата навън.
Разбира се всичко трябва да е съобразено с времето навън.

# 25
  • Мнения: 65
Аз не си представям как ще стоим и 1 седмица вътре, камо ли 40 дни  newsm78  Ако времето е хубаво, когато се роди, мисля колкото може по-скоро да излезем. Ние се женихме през март и времето беше невероятно, аз бях по голи рамене, така че се надявам и за бебето да е така, за да можем да излизаме. Според мен 3-4 дни са достатъчни да се аклиматизираш, да си понаредиш вкъщи новите придобивки свързани с бебо и после хайде навън  Peace

# 26
  • Мнения: 4 668
От всичко споделено дотук освен, че наистина не виждам основателна причина бебето да се затвори 40 дни у дома стигам до извода, че май тази хубава наша традиция е перфектна предпоставка за следродилна депресия
Много съм съгласна  Peace

# 27
  • Мнения: 14
Много често суеверията имат някаква причина да са се породили, аз не съм никак суеверна, но в конкретния случай мисля суеверието се базира на това, че обикновено за този срок майката се е възстановила напълно от раждането, регулирала се е лактацията и тн. Разбира се, всеки случай е различен. Моята майка са дивеше как още като се върнах от болницата се развихрих вкъщи, а тя два месеца лежала.

# 28
  • Мнения: 1 354
Не виждам причини да изведеш бебето си, освен  минусови температури, вятър и мъгла.Това наистина по скоро е поверие.
Аз изведох дъщеря ми на 7 ден, но пък и времето се беше слънчево.

# 29
  • София
  • Мнения: 599
Аз бях решила да я изведа като стане 3 кг. че преди това ми се струваше много малка, пък и имаше стафилококи в носа и с хрема имаше проблеми ... та откарахме 30 дни без разходки.

Общи условия

Активация на акаунт