Слагаме очила

  • 7 096
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 534
За малко дете задължително с разширяване , особено щом досега не е носило очила , а има оплаквания .
С атропин отнема много време , към седмица някъде , а с цикложил не повече от два дни , обикновено 24 часа не вижда добре детето ( вижда , но не фокусира).

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 писна ми   bouquet

# 62
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Какинка,  трябва да разширите зениците.
Но разширяването е 3 дни, повтарям 3 дни!
Искаш ли координатите на доц. Облашка от Вита?
Знаеш, че водя Ади само при нея и че съм изключително доволна.
Нещо като Доцента, страшно внимателна е, ако искаш казвай да ти пиша.
Тя ще ти даде капките и всичко каквото трябва.
Имам и работното време и всичко.
Само кажи, че се интересуваш.

# 63
  • Мнения: 2 534
Но разширяването е 3 дни, повтарям 3 дни!
Искаш ли координатите на доц. Облашка от Вита?
...че съм изключително доволна.
... страшно внимателна е...

Значи за атропин става въпрос , три дни се капят , след това още два-три да се свие отново зеницата .

Следващите думи , които съм оставила от цитата , са от голямо значение за детски офталмолог , защото по принцип цялата процедура не е приятна за детето и е важно лекарят да е внимателен .
Добре , че дъщеряти е по-голяма , че с малките е един малък ад , не можеш да капнеш капка в окото  ooooh!

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио - давай каке...
Помагайте... Praynig Аз исках сега ваканцията, но имаме семейни притеснения в момента и май няма да стане.
Евентуално около Великден да е, че тогава ще имат 3 дни почивка и ще е подходящо.

писна ми - и теб те имам предвид.  Grinning

# 65
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Каке, писах ти на лични. Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 7 640
зениците се свиват за повече от 3 дни след атропин- към 20тина Confused. Направо си е задължитено за първи очила, а и не виждам колко е голямо детето.
Цикложилът- с краткотрайния ефект, за малки не е много подходящ.
Лио, Облашка е само доктор по медицина май, а не доцент newsm78, не че има значение, много си разбира жената от работата.

# 67
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Лио, Облашка е само доктор по медицина май, а не доцент newsm78, не че има значение, много си разбира жената от работата.

И аз не знаех, че е Доцент, никога не е парадила с това, жената е много скромна, но след като я попитах, тя ми каза естествено, без да се хвали. Аз също съм на мнение, че е добър специалист, и към дещеря ми се държи прекрасно, като цяло съм много, много доволна, много е човечна, за мен е много готин човек. Това според мен, де. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 7 640
Д-р Облашка не е доцент, а само д.м. Доцентите са д.м.н., а и тя не работи другаде освен във Вита, т.е няма преподавателска дейност. Някакво недоразумение е станало.
ето
пак повтарям обаче, че е много добър специалист.

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нямат значение титлите, щом човека си го бива в областта Peace

Титлите са много объркани...  Crazy
Може да си д.м.н, може да си доцент, професор, академик и пак да нямаш преподавателска дейност.
По принцип д-р "на еди-коя-си-наука" е равно на доцент, доколкото зная. Поправете ме, ако греша.

# 70
  • Мнения: 7 640
не, не може да си хабилитирано лице, без да си преподавател или да си бил такъв.
д.м.н. е еквивалент на доцент, но д.м. НЕ е, това е бившето кандидат на науките.
Просто се учудих, з-то не съм чула Облашка да е защитира доцентура, което принципно няма точно кок да стане.

# 71
# 72
  • Мнения: 7 640
ами да

# 73
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Може и аз да не съм разбрала съвсем правилно Embarassed, но да не се караме, важното, че много помогна на дъщеря ми и аз много я харесвам, а и на колкото мами съм я препоръчала, до момента няма нито едно негативно мнение, което много говори...важното е да помага на хората, на дечицата.....само като си спомня на какъв екземпляр бях попаднала в поликлиниката - очна лекарка - дъщеря ми беше бебе на 2-3 мес. и такова грубо отношение не бях срещала до момента и после много бях щастлива, че попаднах на д-р Облашка и, че тя следи Ади до ден днешен.....и детето е много спокойно при нея и не се страхува изобщо.

# 74
  • Мнения: 7 640
изобщо не се караме, уточняваме се Wink.За професионализмът й две мнения няма Hug

Общи условия

Активация на акаунт