Кисело мляко по БДС 2010 - Не Благодаря!

  • 17 550
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 202
Аз много харесвам ТАБУ на Бор-Чвор. По БДС е. 

не претендирам че е истинско , казвам само че ми е вкусно и ми допада най-много от тези по БДС

# 61
  • Мнения: 753
....винаги съм се чудила на майките в градинката които казват, ауу, ми то не е изследвано. ooooh!
....

Ти се моли по трудния начин да не разбереш защо много от нас не смеят да дават мляко от подобни източници... Защото причините не са в нашата лудост, повярвай!

Виж, например:

"....Симптомите на болестта са подобни на грипа - втрисане, болки в мускулите, диария. Лечението е с антибиотици. Изследвания се препоръчват и за бременните жени, защото бактерията може да доведе до увреждане на плода.

Симптомите на листериозата могат да се проявят едва след няколко дни, дори и седмици след заразяването.

Предполага се, че най-вероятният причинител на заразяването е мишка.

Източник на инфекцията са различни видове домашни и диви животни. Най често домашните животни се заразяват при осъществен контакт с отделенията на гризачи - мишки, лалугери, плъхове и др. Заразяването може да стане и чрез храна...."



Имам приятелка, работи в лабораторията на Сточна гара, точно изследва млякото.
Да не си мислите, че млякото което консумирате е изследвано за листерий?В кофичката ако има и 1 супена лъжица истинско мляко, пак добре.Всичкото е сухо мляко.Вероятността за зараза, просто я няма.
Млякото което се събира от селата в пунктовете се изследва само и единствено за примеси/маститни крави/ с натриева основа.Това е.Но дори и да има една такава крава, в общото количество то просто се размива.От там отива в цеха и.......се пастьоризира на.........72 градуса!!!!А туберкулозната бактерия загива на.......над 100градуса!!!!

Кой пие сега по-качествено мляко?
В къщи си го варя 2 пъти на по 100 градуса и нека да ми е зле!
Все пак имам вяра на приятелката ми .Даже ги пращаха и на курс в Япония/тя и лабораторията май е финансирана от тях/.Питала съм я какво мляко да купувам, тя казва за р-она на София/там само от София изследват/ никое.

Докато имам възможност да купувам "селско" мляко ще купувам.Поне това мога.

# 62
  • Мнения: 4 841
Кой пие сега по-качествено мляко?

 Joy И какво, като пиеш по-качествено мляко? Трябва да ти ръкопляскаме ли, или да те поздравим за мъдрия избор?   Реакцията ти е като в детската градина... Joy

Живеем в свободен свят, всеки преценява какво и как да консумира. Ти имаш доверие в информация от приятелка, аз се доверявам на други източници. Не виждам смисъл да ме убеждаваш. Нито мен, нито когото и да било. Големи хора сме.

# 63
  • Мнения: 1 788
Абе, нищо сигурно няма, но откакто преди години лекувах цяла година чревна туберкулоза, повече не купувам никакво мляко от случайни хора...
Точно в този период си спомням, че купувахме по 5-6 литра мляко и ги варяхме, за да квасим.
Колко добре сме ги сварявали - не се знае, но след известно време дойдоха и симптомите.
Е, вече не ми се рискува...
Иначе и аз бях много смела и силна на изказ.

# 64
  • Мнения: 753
Естествено не очаквам ръкопляскания. Mr. Green
Темата е точно за...........НЕ, благодаря!
Просто споделям какво мляко пием в къщи и защо.Естествено ако не мога да ходя на........за домашно ще купувам все пак някакво от магазина.Сухо, не сухо, децата без мляко не сядат на масата.
Просто ми е тъпо като почнат с това  по БДС.

Сервалан, мой близък навремето също имаше проблеми от домашно мляко, но той не го вареше, чакаше го само да кипне.Аз лично си го варя/като заври/ поне още 10мин.

# 65
  • Мнения: 1 788
Да, възможно е. Принципно съм чела, че туберкулозният бацил умира при варене за около 5-10 мин.
Аз също съм била внимателна, но в суматохата я съм го варила стриктно 5-10 мин., я - не.
Така че... предпочитам повече да не рискувам. Много знам чия крава е изследвана за туб. бацил и коя не.
Един ден, ако имам своя крава Mr. Green ще си я изследвам и ще знам всичките й заболявания и ваксини. И ще пия мляко.
Или най-малкото, ако живея на място, където хората около мен да са по-отговорни и да имам доверие.

# 66
  • Мнения: 3 695
На мен Вереята по БДС ми харесва и ми изглежда читава.
Данаон е ясно, че е изкуственяк отвсякъде.  Peace

# 67
  • Мнения: 576
От година купувам само бялото нискомаслено "На Баба" от 1% и ми харесва и ми върши работа.
На ден изяждам по 2-3 кофички и според мен на вкус, консистенция и изглед си е съвсем нормално. Леко кисело, с малко повече вода, отколкото ми харесва. За научното ми спокойствие на капачката пише, че имало бифидус-мифидус и булгарикус, не споменават за нишестета, на вкус не усещам следи от сухо мляко и се разслоява по типичния за старовремското кисело мляко начин.
По мое впечатление к. мляко по БДС на Данон (други не съм опитвала) много прилича на описваните и цитирани като изкуствени. Твърде гъсто, твърде сметаноподобно някак и без почти никаква следа от кисело, което според мен е неестествено. Та, възможно е да е някаква маркетингова кука.


Здравейте на всички мами пък и представители на другия пол.

След Стара Планина се оказва че и БДС за млякото е просто три букви допълнително върху етикета на млякото които само му покачват цената.

Вчера 07.02.2011 открих в шкафа прибрано за да стои на стайна температура един брой разпечатано и наядено мляко на Баба по БДС - продукт на Данон.

# 68
  • Мнения: 753
Остави го в шкафа като iavorski тоя Данон и гледай как вместо да прокисне ще хване мухъл.......може и след месец Mr. Green

# 69
  • Мнения: 27
Данон не съм харесвала никога. Елби купувах преди време - прясно и кисело мляко, постепенно се отказах - прясното мляко все беше развалено, но приемам, че в магазина не го съхраняват правилно.
Сега купувам кисело мляко Медея. Струва ми се по "истинско" от другите. Всеки път е различно - понякога по-рядко, понякога изобщо не е кисело, но не съм намерила по-добро.
Това е сайта на производителя: http://www.mandraobnova.dir.bg/_wm/catalog/index.php?df=14&dflid=3
Прясното им мляко "Обнова" също ми харесва. От друга страна и двете неща са много евтини - това по-скоро ме притеснява. Имам и въпрос: някой има ли впечатления от тази фирма?

# 70
  • Мнения: 28
Данон не съм харесвала никога. Елби купувах преди време - прясно и кисело мляко, постепенно се отказах - прясното мляко все беше развалено, но приемам, че в магазина не го съхраняват правилно.
Сега купувам кисело мляко Медея. Струва ми се по "истинско" от другите. Всеки път е различно - понякога по-рядко, понякога изобщо не е кисело, но не съм намерила по-добро.
Това е сайта на производителя: http://www.mandraobnova.dir.bg/_wm/catalog/index.php?df=14&dflid=3
Прясното им мляко "Обнова" също ми харесва. От друга страна и двете неща са много евтини - това по-скоро ме притеснява. Имам и въпрос: някой има ли впечатления от тази фирма?

Преди време когато купувах Медея ми направи впечатление че когато е на топло бомбира , т.е. издува се и вкиселява ,което предполага наличие на истинско мляко

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Цитат от статия на проф. Мургов от ето тази статия: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=132990 /ако някой иска да чете цялата/. От скоро го купувам това мляко Елена Плюс. На мен ми хареса, а и децата ми го обожават. Особено малкият, който живее от мляко и бисквити.  Crazy
-Само на хапчета ли могат да се приемат?
- Не, има ги в киселото мляко "Елена плюс", което е пробиотично с много булгарикус и отдавна се произвежда по наша рецептура. До края на месеца ще излезе и новото кисело мляко "Нелка плюс"с лактобацилите и бифидните бактерии. Без консерванти. Така с млякото получаваме една силна храна, а вкараните бактерии синтезират вещества, които имат имуномодулиращо действие, т.е. подсилват имунната система. Заедно с проф. Денкова разработваме и други хранителни продукти, в които вкарваме тези пробиотични бактерии.

# 72
  • Мнения: 27
Вижте на какво попаднах, търсейки информация за Елена Плюс - Експеримент със 7 вида българско кисело мляко

# 73
  • Мнения: 619
По повод на Данона, в Активията ми казаха,че "вълшебната раздвизваща съставка" е свинска мас.
Това след лабораторни изследвания.

# 74
  • Мнения: 382
Не знам за Елена Плюс, но Верея Плюс с повече булгарикус изобщо не става за заквасване.  Не съм специалист, но при това положение дали наистина има от тези бактерии?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт