В проходилка или не - имаме си МАЙско диване! № 16

  • 28 279
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 115
И аз да се разпиша, че да я махаме тая тема  Mr. Green

Брех, големи диванета тези майчета! Аз и мислех,че само мойто е такова, сори, ама на ваш гръб се поуспокоих, че не сме само ние  Mr. Green
В интерес на истината в последните дни е станал малко по-разумен (да чукам на дърво), дано така да е оттук нататък.

Нели, Ивката да се оправя бързо Praynig

Да ви кажа и аз сякаш сега отчитам като грешка проходилката, защото го свикна да си криви краката, но пък толкова спокойствие ми осигури в онези бурни дни......Лошото е, че в количката навън издържа макс 30 мин, а не иска да стъпи на земята, подвива крака моментално и иска да лази  Crazy Иначе вкъщи лазенето е ограничено само в скоростната отсечка към кухнята (щото няма за какво да се хване), през останалотоо време се разхожда хванат за мебелите  Crazy

Адски доволен е от кухнята, аз също, щото не ми се налага да мисля днес какъв бъркоч да правя. Само десертите тати ги хапва, че все млечни ги правят. Гледам на големите дават я банан, я ябълка, що ги мъчат малките с тия кремове?!

Хайде приятни разходки днес   Nature Sunny

# 736
  • Мнения: 1
Нели дано да нямате повече такива произшествия и малка сладка Ивка да не страда  Praynig
Натали щях да ти пиша ,че ако си харесате оферта в по-големите градове примерно Варна или Бургас има частни кухни от които можеш да вземаш храна на слдък Андрейко  Peace

# 737
  • Мнения: 150
Добри утро!!!

Най накрая стигнахме 50 страница Joy

Winnie, да ви е жива и здрава каката и много да ви радва Heart Eyes Heart Eyes

Нели,целувки на  Ивката и да се оправя бързо Heart Eyes

Маделикс(Ради), браво на Макси, и той вече ходи Heart Eyes

Кака Лара, все едно ми описваш Борис.
Навън не иска да стой в количката, като го извадя иска да лази, и ако знаете какво тръшкане пада(всички ми се смеят и казват от най доброто бебе, стана най непослушното), но да са ни живи и здрави Hug

Ох за море си говорите и на мен ми се ходи много, но нещо с моя мъж започнахме да се отказваме и май за сега ще ходим някъде на планина, с такова малко дете май си е доста трудно морето Wink

Приятен ден на всички Hug

# 738
  • Мнения: 549
ОООууу, какви непослушковци гледате  Crazy Мартинчо направо е кротък. Той:
-тича в проходилката
-рита мач като го водя да ходи
-иска да лази само върху персийския килим в хола заради шарките - мн му харесват и си "бере цветя" от килима
Продължавам да го нося в слинг, но само вкъщи. Навън го вадя от количката само по изключение и изрично забранявам на останалите да го вадят от количката, за да му се възхищават и разнасят  Naughty
Иначе си го глезя с кеф, постоянно е прегръщан, приспивам го само с гушкане - никога не го оставям сам да заспива - знам, че ще играе или плаче, но да спи - само с компания за заспиване.

И днес ще се поразходим с малкия принц; навън яде още повече - половин кило храна омита на хранене (мляко и пюре); вече е 9,900 и 77 см. До скоро в новата тема  Wink

# 739
  • Мнения: 9
Здравейте и от нас Hug

И ние да се запишем в отбора на болните. Два дена с 38.8. И сега сме с АБ и с огън червено гърло и сополи Sad Кажете, какво да давам с антибиотика, за да избегна нежеланите реакции, давам му БиоГайа, после ще му дам малко хомеопатия, ни има ли и нещо друго newsm78

Десекс, голяма работа е Ивката! Да я нацелуваш по сладките сини оченца Hug Heart Eyes

Winnie, честит рожден ден на Кари! Да ви радва и слуша!

АнниМ, да оздравявате и вие бързо , бързо!

За РД още не съм мислила, но на 8 май, живи и здрави, ще направим кръщене на Марти.


# 740
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Здравейте и от нас!!
Леле,много палави ще излязат тези майчета.И мойто е такова,по цял ден обикаля къщата пълзейки,изправя се,сяда после пак права и така.И грам играчки не признава-такова нещо не съществува.Добре,че последните дни беше топличко и по цял де навън откарвахме.
Десекс,Ивето наистина голяма панта.Да ти кажа за ключицата-нашата е чупена при раждането,наистина си се калцира сама и няма никакви последствия.Само шашкането за нас-майките си остава.
За морето-ние вече го организирахме,от 10.07-20.07 сме на Св.Константин и Елена.Не знам как ще изкараме с това диваче толкова дни,но се надявам малко да се кротне.Майтапя се,че сигурно ще изяде пясъка на морето.Някой беше писал за детска кухня от Варна да вземам,Дали ще доставят до св.Константин,че и аз се чудя какво ще яде newsm78

# 741
  • Мнения: 195
Да ви кажа проходилката не е виновна винаги, моята племеничка до 5 годишна възраст стъпваше на пръсти без да е виждала проходилка дори и техните я водиха при доктори - проблемът бил при повече от половината деца. Аз от неделя я слагам в проходилка, колкото и да не ми се искаше ама то се право иска хайванчето и така е екстра.
За първи ден - зве бели, оскуба на дядо й цветето и счупи на баба й фруктиерата  Mr. Green
Иначе е мнооого общителна, като се разхождаме и маха на почти всички, с които се разминаваме и на мен ми става смешно като й махат и на нея и после вървя сама и се смея като откачалка  Embarassed
Нели.... с тия панти, хич не ни е лесно, да се оправя малка Ивка
Рождения ден ще го правим 3 в 1 - на 8-ми имаме годишнина, на 9-ти РД и кръщене в неделята  Mr. Green така де да има подаръци за всички  Joy

Айдеееее най-накрая изписахме темата  Peace

# 742
  • Мнения: 39
И аз набързо, набързо на последна страница Simple Smile
Силве, ние още не сме облепили къщата, но натам вървим Simple Smile
Уини, да ти е жива и здрава каката, да слушка и помага Simple Smile Хубаво е да си починеш, било то и за седмица, а при мама по- хубаво ншма Simple Smile
Дилянка, не си мисли, че чак до там трудно на море с дете на годинка... Дори е по- лесно. Алек си седеше в пшсъка и надуваемиш басейн и можеше с часове да си виси така. Бързо се уморшваше от играта , топлинката и всияко останало, че наобед си похапваше сладко , сладко и запиваше. Дано и с Крис е така тази година. Ние още не сме планували нещо конкретно, но...
Десекс, не и се притесншвай на сладунката... ще се оправи без да усетите, но си представям как си гледала, когато докито ти е съобщило вестта , че ст със счупена ключица. То шило в торба не стои. Нека си лудува на воля Simple Smile
Крис пак пискааа... и тропа по шкафа  Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 164
Привет и от нас

Гледам темата е изписана, но кой ще пусне нова  Thinking , а и заглавия нямаме, ааааа, това време не ни влияе добре  Whistling съвсем занемарихме писането и аз не съм влизала от няколко дни и сега отивам да ви изчета  Mr. Green

# 744
  • Мнения: 136
Здравейте и мен и моето диване Simple Smile

Да се включа на последната страница Simple Smile Скоро не съм писала, но ви чета, когато ми остане свободна минутка.

Winnie да ви е жива и здрава Кари! Много да ви радва и да е най-добрата кака!
 
Облаче, страхотна си!

Десекс, дано бързо се оправи Ивката и да няма повече поводи за притеснение!

Да оздравяват всички болнички дечица!

Павчо расте с бързи темпове и той не се спира - пълзи, изправя се, ходи по мебелите, отваря шкафовете и ги "подрежда", забавлява се, а аз търча след него постоянно. Навън се водим за ръчички, става все по-стабилен, но още не се е престрашил да направи сам крачки.

Вече имаме 8 зъбчета и е на път един предкътник, който много го тормози от 2-3 дена и сополки има от него, така е набъбнал, сигурно много го боли милото. Дано скоро избие!

Най-после стана по-топличко, излизаме на разходки всеки ден, друго си е навън Simple Smile

Рожденния ден най-вероятно само семейно ще отпразнуваме, а после за именния му ден мислим да правим кръщене и тогава ще е с повече гости - роднини и приятели с децата.

Морето още не сме го планували, има време, живот и здраве да е!

Хубав ден на всички!

# 745
  • Мнения: 219
radunka и моята беше с 38,8 градуса (най-висока Т). Пак от червено гърло. Сополки имаше, но лека хрема. Не знам грип ли е, но мен така ме заболя преди нея гърлото, ама ужас беше. Не на 2 часа, ами на 1 и половина смучех хапчета. Оправих се и след няколко дена малката вдигна Т. Беше събота. Викам, айде може да е от зъби (макар, че над 38 не ми се вярваше) И понеделник педиатърката ни каза, че е мн червено гърлото. Искаше антибиотик, но вика айде да пробваме без. И сега сме 5 дена на лечение със сироп суметролим и я мажа с гранафолин (едно зелено). Другите родители ги било страх да бъркат в гърлото, ама аз казах да го изписва и така Simple Smile Веднага и спря Т след като почнах да я лекувам с тези неща. Утре е 5-ти ден и ще я водя да я види. До като я мажа се опитвам и да го огледам гърлото и ми се вижда подуто от едната страна, но утре тя ще каже  Confused Кой знае може и при нас да се наложи антибиотик. Дано бързо да оздравяват, че много гадно. Температурата подържате ли я още?
За рождения ден не сме го обмислили още.
На разходка седи без проблем в количката. А когато сме в градинката, тогава я вадя и за ръчички върви. Искам да се хваща долу за количката и да бута, а аз да я държа за яката  Crazy да не ме боли кръста, ама кой ме пита мен  Blush Тогава решава, че е прекалено несигурна и се пуска да пълзи и няма как айде за ръце пак
Връщам на предната страница да ви чета Simple Smile

# 746
  • Мнения: 9
sinq pti4ka, за щастие вече не вдига Т, още му тече нослето. Надявам се да се разминете без тези гадни антибиотици. И аз не го исках и бях навита да го мажа с гранафолин, но се изплаших от температурата. В  понеделник сме на преглед и ще видим резултата. Да оздравявате и вие бързо  Hug

# 747
  • София
  • Мнения: 735
Славчеееееее, пускай нова темичка, с някое от заглавията на Силвето  Hug

# 748
  • Мнения: 1 167
Здравейте и от нас.С голям зор стигнахме до 50 стр.,дано новата се изише по бързо с по активни майски мами и здрави и безгрижни дечица.
Ние сме добре .Като чета за дивите изяви на вашите бебоци ,значи съм щастливка,ние сме си послушнички съобразено с вашите дечица.Ставаме сутрин в паяка,закусваме в паяка, обядваме после в леглото и следобеден  сън (2-3часа)пак в паяка -това е като не сме на разходка.Чистя си тя след мен с паяка, където съм аз там е и тя занимава се сама.Отваря само няколко шкафчета и това е,но седна ли на лаптопа веднага иска в мен или баща си.Мързеливка си ми е .Почна малко по често да се обръща от едната в другта посока и най важното правим опити да се наберем до седнало положение,даже още сме си на горното ниво на кошарата.С два долни зъба....... , 9 кг.......,добър апетит.....,обикаляне с паяка и непрестано викане и бърборене нейните си.....това с няколко думи

# 749
  • Мнения: 219
Чета в бюлетина на ЛЛЛ във фейсбук "Честита международна акредитация на Изабел (a.k.a. Бръмбазела в Бг-мамма) " Simple Smile Браво! Да и е честито!  Peace   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт