колко често ви гледат на видеозон

  • 7 861
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 470
Общо взето 5 пъти за цялата бременност, по здравна каса бях не ми е искал пари. Като 4 пъти до 20 седмица. После ходих на 3D с препоръка от доктора и всичко беше наред. 5 път беше 37-39 г.с. не си спомням. Идеята беше да се види предлежанието. Иначе от 32 г.с всяка седмица ми записваха тоновете, за което в Майчин дом Сф се плаща по 12 лв. Не разбирам защо толкова се тревожиш, ако усещащ бебето, че се движи, нямаш проблемна бременност и корема ти расте, всичко е наред.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 609
Всеки път (т.е., веднъж месечно) ме гледат и мерят бебето, но не ходя по ЗК, та може би заради това.

# 47
  • Мнения: 3 932
2 пъти за цялата бременност  Peace

За Канада при норmална бреmенност се прави един ехограф в 5-я mесец.

# 48
  • Мнения: 36
Всеки път ли заплащате за ехографа? Аз имах два безплатни прегледа и за останалите плащам по 30 лв. като вчерашният ми беше 35 лв., но не попитах защо. Моя приятелка не е плащала за нито един до този момент (вече е в 7-ми месец).

# 49
  • София
  • Мнения: 39 945
Десислава П, зависи от гинеколога.
При гинеколга по линия на касата не съм плащала, но са ме гледали само 2 пъти на ехо.
Частната гинеколожка ме гледаше всеки месец на ехо. Плащах за преглед, като в прегледа влизаше всичко, което е правила.

# 50
  • Мнения: 212
Много ми е чудно какво означава това "нормална бременност" или по-скоро как точно се разбира дали е нормална, ако не те гледат всеки месец на ехограф, следователно не знаят какво е теглото на плода и не знаят дали всички органи му се развиват в норма според седмиците newsm78 От друга страна пък няма как да кажем, че за девет месеца искаме да внесем само две здравни вноски, нали  #Cussing out

# 51
  • София
  • Мнения: 1 609
Много ми е чудно какво означава това "нормална бременност" или по-скоро как точно се разбира дали е нормална, ако не те гледат всеки месец на ехограф, следователно не знаят какво е теглото на плода и не знаят дали всички органи му се развиват в норма според седмиците newsm78 

Подкрепям! И на мен това ми е странно. Според мен веднъж месечно е достатъчно, ако майката няма оплаквания и няма други индикации за притеснения. Но само веднъж-два пъти за цялата бременност ми се струва твърде малко, особено ако първият път е чак в 5тия месец.

А за плащането - аз не плащам, но това е защото имам здравна застраховка и на застрахователя вече му е платено, не само за бременността, а въобще за целия здравен пакет.

# 52
  • Мнения: 1
До средата на 7-ми месец ме гледаха на видеозон венъж месечно,когато ми бяха и прегледите...След това ме гледаха на видеозон 2 пъти месечно,през 2 седмици,защото прегледите зачестиха и така станаха през 2 седмици....Сега ме викат всяка седмица,не знам дали навсякъде е така,но...Е,не всеки ден ме гледат на видеозона,но...

# 53
  • Мнения: 123
правят ли ви снимки на бебето като сте в по голям месец от бременността

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Да,с първата бременност на всеки преглед ми даваше снимка.Събрала съм си ги и сега ще сравнявам.живот и здраве Flutter

# 55
  • Мнения: 15
До сега почти всеки месец, когато ходя на ЖК по здравна каса ме гледат и на ехограф и освен това винаги ми дават снимка, не че разбирам какво точно е снимано де!

# 56
  • София
  • Мнения: 357
И на мен ми правеха снимки всеки месец въпреки, че последните месеци бебето не се виждаше цялото Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 44 406
правят ли снимки на бебето като сте в по голям месец

е щом го гледат дават естествено.

а ако отидеш на 3-4Д и филмче освен снимки могат да ти направят.

# 58
  • Мнения: 90
Всеки път прави снимки и от време на време ми ги прехвърля на флашката Simple Smile

# 59
  • Мнения: 776
  Където ходих на ЖК по ЗК ми дадоха само 2 снимки и те са от началото на бремеността ми, а там където ходех на частно ми правеха всеки път само клипчета.

Общи условия

Активация на акаунт