"ФЕВРУАРското човече иска в мама да се гушка вече!- Тема 31

  • 23 526
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 724
Теди,в 2 теми ще стане прекалено разпокъсано...Смятам,че трябва да изчакаме и да се местим,поне като мине февруари....Все пак,и ние с по-късен термин пак сме от февруарките...и е редно да се изчакаме..

И аз така мисля.Според мен трябва да мине този месец и тогава да се местим!

Hеy ya-при нас също беше паднало пъпчето в болнцата.Педиатъра когато дойде в къщи/веднага след изписването/ ни каза да не я кисна във вода около 3-4 дни,само да я обливаме когато я къпем и при всяка смяна на памперса да капя по 3-4 капки спирт.Водичка давам от време на време но определено не я харесва.

# 721
  • Мнения: 0
Мерси за пожеланията момичета.Аз след малко отивам на лекар да видим как сме и евентуално ще се ражда ли вече малкото,че то хабер си няма да излиза

# 722
  • Мнения: 17
The Driver, честит рожден ден! Много щастие и любов, радост и слънце в живота ти, заедно с едно малко пухче!!!

Честити бебчета На всички нови мами- Стейси, Стани, Ева, Катерица, Дива, Елена, Зелда!!! Ех, за два дни колко мноого бебчета!

Привет На Лизи и Хей-я!

Аз не давам никаква вода, къпя само два пъти в седмицата( по съвет На педиатъра), а останалите дни - моя дупе, лице и ръчички На мивката. Памперси ползвам памперс от 2-6 кг и нямаме фалове. Краката ми бяха подути На глезените ужасно, но ми мина за около седмица.

# 723
  • софия
  • Мнения: 88
Теди,в 2 теми ще стане прекалено разпокъсано...Смятам,че трябва да изчакаме и да се местим,поне като мине февруари....Все пак,и ние с по-късен термин пак сме от февруарките...и е редно да се изчакаме..

И аз мисля, че трябва всички да родим и тогава да се местим, все пак и в "родени" няма да ни избяга темата.... а дали тук или там според мен е все едно, от гледна точка на това, че така или иначе пак същите "ние" ще си пишем Simple Smile

# 724
  • Мнения: 11
здравейте. помните ли ни ние сме от талисманчетата бебе ЕЛЕНА напредва вече сме 3100 влизаме да ви четем при време родилите знаят колко е кът искам да питам по колко мл папат вашити бебоци които са на АМлуспех на неродилите и целувки на всички бебоци....а и качвате ли снимки на бебетата и къде Wink

# 725
  • Мнения: 186
mmm3333 , разбира се, че ви помним Hug Добре сте дошли  bouquet Ние папкаме по стотичка от няколко дни, ама някога 80, 90, 110 - различно. От втория месец трябва около 120, третия - 130, четвъртия - 140...и така/това ми казаха в родилното Peace/. Тези грамчета разбира се са ориентировъчни, на нас явно ни стигат, щом за 2 седмици сме качили 900 грама... Heart Eyes

# 726
  • Мнения: 227
Здравейте, честити бебета на дива, Елена и Зелда!!!
Хей_я аз не давам вода, макар че по съвет на педиатърката трябва да давам, предполагам че и твоята така ще те посъветва. На нас след като ни падна пъпа започнахме да си го къпем във ваничката, но след това два-три дни м услагахме една две капки спирт и не сме имали проблеми.
Добре дошли на mmm3333 и Лизи!
Честит рожден ден на The_Driver
Въпрос към консултантките от ЛЛЛ[/size]: От скоро след кърмене имам леки болки в гърдата, от кято съм кърмила, по скоро са като бодежи, нормално ли е това? newsm78
И аз мисля че трябва да мине февруари и тогава да се прехвърлим в родили. Peace

# 727
  • Мнения: 737
ОК, от 1 март в родени 2011  Laughing

# 728
  • Мнения: 1
И аз мисля, че трябва всички да родим и тогава да се местим, все пак и в "родени" няма да ни избяга темата.... а дали тук или там според мен е все едно, от гледна точка на това, че така или иначе пак същите "ние" ще си пишем Simple Smile
Hug . Наистина сте ни много полезни, като ви чета , се успокоявам, че и аз ще се справя, а покрай въпросите ви за кърменето и коликите научих доста неща. Ето и сега happy_mamma  за къпането ми е пак от полза. Виж и това накъде трябва да стои мъжкото достойнство в памперса ми беше полезно инфо, едва ли щях да се сетя питам навреме  Embarassed. Освен ако и ние като Мими_джобното нямаме изненада и не разменим дрешките с нея  Laughing

hey_ya - добре дошла Simple Smile

# 729
  • Мнения: 186
Скоро ще трябва някой да пуска темичка май май  Crazy

# 730
  • Мнения: 426
ЗЕЛДА ЧЕСТИТО БЕБЧЕ! ДА Е ЖИВО И ЗДРАВО И МНОГО ДА ВИ РАДВА С ТАТИТО!
Хей Я  Hug добре дошли  Hug

Пупи и не до там, пробвах и сешоара-ами става, но е моментно-важното е, че беб поне заспива. Как му е надут корема, чак пъпа се е издул навън. При нас пъпчето няма скоро да пада, пък и вчера му тече и малко кръв. В четири ще идва педиатърката най-после, поне се надявам де. Ще ми се пръсне главата от недоспиване, чакам милото от командировка и ще легна поне за малко.

Щях да питам нещо, но.....явно има още бременлийско в мен  hahaha

# 731
  • Мнения: 186
Нашето пъпче падна на десетия ден, ама още си има засъхнала кръвчица като сменям памперса...аз още си го третирам на всяка смяна със спирт и топоцин, ама незнам дали е правилно...в родилното ни казаха до седмия ден някъде да го правим, ама аз понеже още си има секретче... newsm78 Педито каза, че до края на първия месец може да е така, то и памперса леко го дразни май, щото там някъде му е края горе, тати донесе двойка на Памперс днеска, дано те ни стигат по-нагоре и не му дразнят на малчо  baby_neutral

Аз четох в Интернет, че коликите засягали само 30% от бебоците, което ме озадачи, защото още не съм срещала мама, която да каже, че те са нямали...много странно

# 732
  • Мнения: 43
The_DriverЧестит рожден ден. Много здраве и щастие желая   bouquet
Честито на новите ни майчета. Здрави и весели бебчета им пожелавам, а на тях бързо възстановяване.
 barbaroska може би зараства, затова се чувстваш така, или се претърква в превръзките Rolling Eyes Моята пък кърви.
А откакто съм родила съм със запек. Вода пия,супи ям, овесени ядки ям,но всеки път голямо напъване пада и все имам чувството, че се цепя наново  Crazy Извинявам се за тоалетната тема, Embarassed
Хей-я, ако е на АМ според мен трябва да му даваш вода. Ако е на кърма, тогава не се дава вода  Rolling Eyes  
На Пепи пъпа падна на 7-мия ден, но до скоро все кървеше, сега като  че ли спря. Третирам само със спирт, от болницата акушерката така каза, а педиатърката искаше и Топоцин да слагам.

# 733
  • София
  • Мнения: 1 105
Благодаря ви, момичета!  Hug

Мерси и за отговорите! А спирта в самото пъпче ли се накапва или отстрани  Blush
Сори за малоумните въпроси, но наистина се оказа, че съм забравила доста неща, а пък като не ни обясниха нищо и съм като хвърлена в небрано лозе.

# 734
  • софия
  • Мнения: 88
Благодаря ви, момичета!  Hug

Мерси и за отговорите! А спирта в самото пъпче ли се накапва или отстрани  Blush
Сори за малоумните въпроси, но наистина се оказа, че съм забравила доста неща, а пък като не ни обясниха нищо и съм като хвърлена в небрано лозе.

ако не е паднал капеш отгоре, аз като падна от вчера със памуче го чистя и после топоцин, но аз го правя само след къпането вечер....

Общи условия

Активация на акаунт