До колко е нормално и това хормони ли са?

  • 2 223
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
Навсякъде пишат, че при бременност е характерно изпотяването и топлите вълни, особено нощем. А за втрисането и струдените вълни никъде нищо. Та това нормално ли е - нощем да се събудиш целия треперещ от студ (без да е студено разбира се) и след минута две всичко да отмине. Без температура и тн. 4 месец съм.

# 1
  • Мнения: 1 677
На мен лично не ми се е случвало. Какво казва лекаря ти?

# 2
  • Мнения: 6 164
На мен не ми се е случвало през бременността, но ми се е случвало като небременна на нервна почва. Това е всяка нощ, по един или по няколко пъти на нощ и от колко време?

# 3
  • Мнения: 433
И аз си мислех да не е на нервна почва. Като цяло е еднократно. Или няколко бързи вълни през тялото и после е ок. Все си мисля да не са още тея хормони. А лекар ще питам на следващия преглед след 10 дни.

И не е всяка вечер. От време на време.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Случвало ми се  ставам вир вода, после ме втриса,
приготвях си допълнителни пижами до леглото, да
се преобличам...на хормони го отдавам. А ,като период
от бременността, 2-ри триместър най-често...то в
последния  триместър почти не спях Wink

# 5
  • Мнения: 6 164
Все си мисля да не са още тея хормони.

Защо "още"? Те хормоните през цялата бременност са ти с променено ниво. Просто през първите 3 месеца организма ти все още се нагажда и тогава е по-драматичното усещане със смени на настроения и пр., но като цяло до края на бременността, че дори и след раждането, може всичко да се очаква. Laughing

# 6
  • Мнения: 451
Откакто съм бременна всичко ми се случва,ту ми е студено,ту ме обливат адските горещи вълни,ту ме задушава....и да не изреждам всичко,но просто това са си "екстрите" на бременността Peace

# 7
  • Мнения: 163
Между 8 г.с и 13 г. с - периода, в който ми ставаше лошо и повръщах, имах в добавка подобен на твоя проблем. Всяка вечер след като си взема душ ми ставаше адски студено, вярно, че е зима, но в стаята и банята е топло - 24 градуса. Докато си облека пижамата и не легна да се се завия и не минат около 10 минути умирах от студ. Докторът ми каза, че това вероятно е вид реакция на организма и не се притесни особено. С първата бременност не ми се беше случвало. И в един момент мина, заедно с гаденето и повръщането  ooooh!

# 8
  • Мнения: 925
Случвало ми се  ставам вир вода, после ме втриса,
приготвях си допълнителни пижами до леглото, да
се преобличам...на хормони го отдавам. А ,като период
от бременността, 2-ри триместър най-често...то в
последния  триместър почти не спях Wink
И при мен беше така. Дори и известно време след раждането продължиха тези "приятни" изживявания ...

# 9
  • София
  • Мнения: 10 703
Случвало ми се  ставам вир вода, после ме втриса,
приготвях си допълнителни пижами до леглото, да
се преобличам...

 Peace и на мен така.

# 10
  • Мнения: 722
На мен също ми е студено без да е студено в стаята. Колко пъти обяснявам на приятеля ми, че заради бременността ми е студено, а той "Ама как така?". Ми, така. Половин час по-късно завирам от жега...

# 11
  • Мнения: 1 131
Според мен са хормони,но една консултация с водещия бременността няма да е излишна  Peace

# 12
  • Мнения: 61
На мен ми се случи няколко пъти.
Не само, че треперех, но и зъбите ми тракаха буквално. Иначе в саплнята не беше студено.

Другото ми състояние е да се събудя мокра от пот, без да е чак толкова горещо ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт