Отговори
# 615
  • Мнения: 31
Mirrabella  кураж и дано е фалшива тревога newsm17
Никак не са малко 600 гр. за месец!
 Hug

# 616
  • Сливен
  • Мнения: 145
Мирабела дано всичко е наред Hug Hug Hug

# 617
  • София
  • Мнения: 1 946
Мирабела, дано не се окаже сериозно!  Praynig

klechoo, да знаеш, че трикът за тая павловича мас е да слагаш много много тънък слой и да размазваш по-дълго време, един вид малко като масажче с цел попиване в кожата. е, сега няма да мажеш 15 мин, но хубаво натрий  Peace

# 618
  • София
  • Мнения: 116
Мирабела, дано не се окаже сериозно!  Praynig

klechoo, да знаеш, че трикът за тая павловича мас е да слагаш много много тънък слой и да размазваш по-дълго време, един вид малко като масажче с цел попиване в кожата. е, сега няма да мажеш 15 мин, но хубаво натрий  Peace

Добре, Сакси  Peace Мерсаж  Hug

# 619
  • Мнения: 31
Здравейте,
привет от Канада - тук още сме на минус температури, но ние направихме же4е 2 разходки.
Аз сьм малко сам войн - само мьжьт ми ми помага - просто защото бабите и родата са на 5000 км - но це 4увствам прекрасно и сбеба се гушанкаме денонощно. Свикнахме с кьеменето - и мойта иаде на 1-2 4аса понякога - изобщо когато иска давам. Спи денем, иаде нощем - аз ве4е сьответно следя вси4ки сериали на повторение - няма друго какво да се прави в тези 4асове.
Горещо се надявам да си обьрне режима - на 17 декември трябва да се вьрна на работа и няма да има кой да я гледа нощем, т е без да изнервяме положението.
И Валерия има пьпки, но са от претопляне - появяват се и из4езват. С теглото сме от малко наддаващите- изписани 3020 сега е 4000. Много се издьлжи - смених номера на бодитата Simple Smile.
Аз отдоло сьм добре - даже с мьжо сме на линиа, когато сьм наспана - не ми се сьбират пове4е от 5 4аса сьн на ден - тя през деня спи, но аз мижам мижам и рядко заспивам през деня - не мога и това е.
Пратиха ми крем здраве- мажа с него - направо филм праавя и не се е подсякла за сега.
Послушка ми е не мога да се опла4а- реве само от колики, които ве4е май отшумяват. Е иска да я носиш разхождайки се - но си го иска хлен4ейки - не е истери4ен рев Simple Smile
Ка4их снимки вьв фотоалбума.
Нагушкайте си бебоците и до следващата месе4инка от мен - наистина нямам време - с една рька не мога аз.
 Hug

# 620
  • Мнения: 488
Добро утро и прекрасен ден!
За вчера- тая педка ще излече що-годе читава...Много внимателно и обстойно прегледа малката и каза, че няма какво да изпише за едни сополи, освен да почиствам с физ. разствор, ако много се заслият- Виброцил вече. А за Т- изписа Панадол, но само като вдигне над 38- 38,5.
Няма АБ, няма изписани рецепти  от двете страни. Приятно изненадана бях. Е, спомена за днес ( на консултация сме от 13.30) за ваксинките, ам аз и кзах, че искам да ги отложим до едната годинка. Нямаше време да го обсъдим, но днес ще е по-обстоен разговорът. Мисля, че с тази може да се води диалог.
МирабелаPraynig Praynig Praynig  Всичко да е наред!

Фейче
, понякога ви завиждам за големия студ. Сериозно. Тука от това никакво ни топло, ни студено само разни вируси  се размахват и масата народ во главе с доФторите изпадат в истерии разни за епидемии и наближаващ край на света  Tired НЕ знаеш как да с еоблечеш- ни за зима, ни за пролет. Или ти е студено, или се потиш...Мразя така. Ако ще е зима, да е зима като хората  Crossing Arms
За мазането мажа телите телца след баня  Peace с кокосово масло. Идеално се оказа. Бързо попива, не маже, не запушва пори, хидратира, което е най-важно. И кожичката им е перфектна  Heart Eyes
За подсечени дупета- Судокрем.  Peace Бяха много подсечени двете, ама мнооооого ви казвам, чак ми се плачеше като им видя гъзетата. Всъщност на едната дупето, а на другата- големите лабии. Ама чак кожа нямаше и лимфа течеше. Сега са почти ок.
Имазол паста е Клотримазол и е за гъбички. Не знам да ли се изписва за подсечено само. Странно ми стана. Ама гъбички на Ивайла само с него уморих за 3-4 дена. Наистина е добро!

Вярно, ако го нямаше нетЯ, не знам как щяхме да си гледаме децата  ooooh!
Вода- не давам, захар пък съвсем.  Naughty Naughty Naughty
Водата е за миене, кърмата е за пиене  Wink Wink Wink

# 621
  • София
  • Мнения: 273
ДОБРО УТРО Simple Smile
Мила,радвам се Жана е по-добре отколкото си мислеше Hug и че с педиатърката се разбирате Simple Smile
Мирабела,дано новините са най-добрите fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Кафенце?Аз мойто го изпих още след кърменето в 6ч.,не можах да легна след него,защото трябваше да оправя баткото за градина до 7.30,че мъжо даваше зор да излизат по-рано,че имал много работа,а баткото колко е бавееееен,да не ви разправям,за да свърши нещо повтарям по 300 ooooh! пъти минимум

# 622
  • Мнения: 119
Inka - като чета твоите постове все едно за моето бебе става дума. И аз нищо не мога да изцедя - една вечер се засилих да ходя на фризьор и таман една глътка изцедих. Цяла нощ не спах от притеснение, че няма кърма и Рая е гладна и недохранена, и на другата вечер като текна - ей така от нищото - като чешма. Та си мисля, че всичко е в мозъка ни, аз лично се стресирам от тая помпа. Ние редовно се храним по молове и по градинки (мятам едно одеялце на рамото), но тук е по-различно, т.е. обичайна гледка - има и условия, почти във  всеки мол си има стаи за кърмене, но и навън не е проблем, а и времето е хубаво целогодишно Simple Smile . Аз от няколко дена съм като зомби, само спя (колкото мога) и рева (пак колкото мога). Много ми е мъчно за детенце, не спира да се гърчи и реве, чак се издра и глас няма вече, въздух не може да си поеме и нищо не я успокоява. А тука нищо не препоръчват за колики - давам там нещо си хомеопатично, колкото да не е без хич, но полза никаква. Наливам се с чай от анасон и копър - но и аз си имам пак газове, а не е е от храната, защото не ям такива храни. То почти нищо не ям - Рая е все в ръцете ми, ни в слингове иска, ни никъде, спи върху мене и аз не смея да мръдна, че по 3 часа я приспивам и накрая спи 20 мин. Не зная как се справяте с по две-три деца, аз вече здавам багажа психически. Шапка ви свалям. А в събота ще правим погача - дано поне да имам сили да я омеся. Иначе и Рая каза - "Ау", когато е в настроение сутрин за половин час. Иначе и нейното пъпче изскача от рев, ама тука казват нищо да не се прави. А като спи повече от три часа през нощта и аз скачам стресната да я проверявам. Като не спи - що не спи, като спи, защо пък спи. Напълно изтрещях. Чак не мога да повярвам, че има толкоа спящи бебчовци.
Стискам палци на всички болнички и такива със съмнения да са здрави и всичко да е наред.  Hug

# 623
  • София
  • Мнения: 273
И аз като чета как спят нощем бебчетата и леко ви завиждам,мойта коконка се буди точно на 3 часа да папка,никога не забравя-12-3-6ч. не ги пропуска нощем.Аз да питам вас,а и ЛЛЛ-от няколко дни имам едни като бодежи в гърдите,не непрекъснато,но поне 10тина пъти през деня,нямам втвърдявания на гърдите или някакви други видни проблеми,на какво може да се дължи?

# 624
  • Мнения: 31




Какви документи трябваха за еднократната помощ при раждане на дете?




акта за раждане на детето,разписка за сметката на която ще се преведе сумата и личните карти на родителите, мисля че това беше,ако бъркам извинявай  newsm78
Може и да е писано вече,но нямам време да чета.Аз вчера ходих до социални грижи и ми казаха да нося бележка за семейни и родствени връзки(извадихме я в общината без да ни питам искаме ли или не-срещу 10лв.),копие от акта за раждане,но ще нося и оригинала,че не са наясно какво искат и личните карти може,въпреки,че служителката не ми каза.

# 625
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен. Аз не успявам съвсем да чета и затова и не пиша. При нас е горе долу едно и също. Кърмим се, акаме, спим и будуваме - когато си поиска - няма изграден режим. Даже напоследък пропуска по-дългите нощни паузи.
Мирабела желая ви много успех - дано не е нищо сериозно.

# 626
  • Мнения: 31
Мирабела,дано е малкото зло. newsm17
Момичета погачата,ако се падне 40 ден през седмицата кога се прави на деня или в почивните дни.Знам,че на баткото я правихме на деня.
Запасила съм се с 3 опаковки ДЕАВИТ и 3 ИНФАКОЛ ОТ АНГЛИЯ Laughing.Ако на някой са му необходими да ми пише на лични,че нямам много време да следя темата.
за водата-педиатърката каза на 100грама вода една чаена лъжичка захар.

Памперсите-сме на pampers 1 все още-не изпускат.

Кремчето-ползваме на mustela и няма никакви проблеми.

По съвет на НОЩНИ и ЕВРИДИКА съм спряла течностите от вчера(освен кърмата).Ядеме по 1 час,дано да има резултат.Снощи много се буди-през около 2 часа,а преди да заспи изрева си всичко.Не знам от колики ли е или от глад.
Ще ви държа в течение.

# 627
  • София
  • Мнения: 415
Бубе, ходихме в Детския център до Пирогов, ама що си мислех, че и тук и в Горна баня работи един и същ Алексиев  Thinking
Мирабела, стискам палци притесненията ти да се окажат неоснователни  Praynig
 Гггъбка, и аз имам от време на време същите бодежи в гърдите, така че чакам и аз отговора на ЛЛЛ. Благодаря за кафенцето  Wink

# 628
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Здрасти девойки!  Party

Малиии, Сакси, не ви е леко  ooooh! Joy Аз се опасявах и Пресиян да не се вбеби, но май е твърде голям за това. Засега единственото отражение в тази посока е, че иска да се къпе в коритото. Wink

Мирабела   fingerscrossed

careener, кажи на докторката тя да не яде като е гладна!  Twisted Evil Ще си кърмя нощем докато ми е гладно детето  Wink Писунът до 10 месец сучеше нощем, ама не като залъгалка, а като основно ястие. Не съм го повредила. Peace
Мацотя със Себамед мляко (от олиото ми се гади), само след баня... при това не винаги  Whistling

Оффф, Пепинка... и този зор ще мине  Hug  Tired

Мацки, защо водите децата на ортопед?  Rolling Eyes

За капките за колики - аз не виждам никаква зависимост между даването им и рева на беб  Rolling Eyes Има дни, в които спи по цял ден (например вчера) без да давам капки. Други дни пък се дере като магаре, давам капки, ама нъцки  Thinking

Вода не съм давала ни на голямото, ни на малкото дете.

За подсичането - Тервел още не се е подсичал. Пресиян го оправях с Бочко. Той пък не понасяше Мустела-та.

# 629
  • Мнения: 32
Честито, момичета! Вече сте в нова секция- при родените.
Събрахте ли се цялата дружина? Аз ви изгубих дирите, но толкова бях грипава, че даже и виртуално не исках да припарвам в темата, за да не заразя някого))).
Е, най-лесното мина. Сега започва веселата част. Прегърнете си рожбичките и ги целунете по малките нослета.

Общи условия

Активация на акаунт