Отговори
# 525
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Здрасти мацки!

Антоанета, ето моето меню: Сутрин на ставане 3-4 чаши чай или топла вода. Почти веднага след тях мляко с овесени ядки и трици. След около 2 часа варено яйце. На обяд каквато манджа има, с черен хляб (само такъв ядем цялата фамилия). След 2-3 часа филийка с нещо (сирене, кашкавал, хайвер).  По някое време ако огладнея - ябълка. И то си идва време за вечеря, а тогава ям доста. Знам, че не е правилно, но като седнем всички на масата не мога да се цепя, не само заради лакомията, ами и заради примера, който давам на детето. През цялото време пия много вода! Не се ограничавам от нищо, само от кафе последните дни.

Мацки, и на мен ми намалява кърмата. Предполагам е от недоспиване. Та Тервел ми виси на циците през час, само нощем прави двучасови паузи  Mr. Green  Wink. Е, може и скок в растежа да е, знам ли  Wink

Мишел, и ние сме така. Ако не съм наоколо не ще да се успокоява...  Tired. Само чакам да минат пустите му колики!

Всички болнички да оздравяват скоро!  Hug

# 526
  • Мнения: 93
Добрютро  момичета,

Ема спи вече 20 минути  Party Party, при мен нищо ново, ревем и ядем това ни е режима. Зърна вече не ми останаха, че нали сега се опитвам да я охраня милата, та нон стоп сме на гърда.

За сокчетата си мисля живот и здраве лятото може и да дам, не съм много сигурна, още не съм се разчела достатъчно, но си мисля че преди 5-6 месец, че и по-късно няма да дам.

Мамчета я кажете, като ходите някъде кърмите ли бебетата навън, примерно ако ходите на лекар,  Joy? а по Моловете  Joy

А ако излизате за по-дълго време с какво хранят бебетата, аз нищо не мога да изцедя и се чудя, като излеза за повече от 1-2 какво ще дава мъж ми, че не искам да е АМ???

# 527
  • Мнения: 12
Здравей те и от мен.
Гледам да пиша бързо докато малкия дремузга.
Нощи мерси за закуската и кафето.
За кърменето-кърмя на поискване но и дохранвам не му стига.Ако го оставя само на кърма през деня и не спи.Ние май си създадохме някакъв режим за вечерта.Къпем се в 21ч после масажчета,хранене и 22ч сме заспали.Храним се вечерта в 2 и в 5.Събуждане 7.30 за сутрешен тоалет.Вечер не давам АМ.
За килограмите през бременността качих 27кг Забременях 53кг.отидох да раждам 80кг.Свалих 12кг и познайте колко имам още да свалям ooooh! Диета не спазвам ями аз на поискване Joy
Мила стискам палци малката да се оправи бързо Praynig
Ох изчезвам малкия се наспа за 10 мин. baby_neutral
Честита месечинка на всички бебчета  bouquet

# 528
  • Мнения: 493
Мамчета я кажете, като ходите някъде кърмите ли бебетата навън, примерно ако ходите на лекар,  Joy? а по Моловете  Joy
smile3521 Със слинга я храня навсякъде. Вече сме ходили в мол  Flutter на пазар   Flutter като бяхме в София.
Имам въпрос: забелязвам в устата на Тея нещо като храчки, започва да се дави и т.н. като е легнала, според мен е рефлукс,имате ли други предполижения?

# 529
  • Мнения: 1 424
Например, винаги закусвам с 2 филии пълнозърнест хляб. Ям много плодове, ако не е пълнозърнест хляб ,ям овесени ядки- половин купа/неголяма/. Към обяд ям супа ,мляко, а към 4 пак ям хляб, вечер или салата или някакво месо, или и двете. Или пък нещо готвено. Ям и ядки- бадеми и лешници. Сладко почти не ям. Дали е нормално това? И неотслабвам и грам. 16 кг са това, чувствам се като мечка.
Моето меню е почти същото, само че ядките са заместени с вредни тестеняци като бисквитки, кифлички и т.н.  Blush срам ме е, ама какво да се прави кърмачка съм, иначе за килата съм +3 по 1,5 на всякак цица  Joy

Инка, аз се цедя, но навън няма избор кърмя я навсякъде, мъжа ми беше много възмутен в началото ама го преживя  Flutter

# 530
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Кърмя навсякъде, и по Молове също. Ако ревне на улицата - на пейка, саксия, в някой вход - където може да се седне  Laughing Случвало ми се е и на тротоара да сядам  Wink

Като излизам навън за по-дълго, взимам беб със себе си. Не говоря само за Теpвел, но и за Пpесиян  Wink

# 531
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз кърмя навсякъде навън.

Инка, пробвала ли си се да цедиш на ръка?

# 532
  • бургас
  • Мнения: 624
Кърмя навсякъде, и по Молове също. Ако ревне на улицата - на пейка, саксия, в някой вход - където може да се седне  Laughing Случвало ми се е и на тротоара да сядам  Wink

Като излизам навън за по-дълго, взимам беб със себе си. Не говоря само за Теpвел, но и за Пpесиян  Wink
smile3501 smile3501 smile3501

# 533
  • Мнения: 251
 Бебешондел, Ивайла има проблем с дишането, на моменти не може да си поеме въздух за по няк. сек. и се проявява предимно нощно време. Вчера бяхме на лекар и се оказа, че става въпрос за рефлукс. Възможно е и при вас да става въпрос за това, аз попрочетох някои неща, може да се проявява по няк. различни начина. Казаха ми задължитилно да я изправям докато се оригне след хранене и е добре да спи на повдигнат около 30 градуса матрак.
 За кърменето - препоръчително е бебето да се буди, дори и да спи т.к. ако храненията са на по-дълги интервали, кръвната захар пада, което го прави още по-поспаливо. Казвам го от опит, заради такова нещо лежахме в педиатриятя с баткото.
 

# 534
  • София
  • Мнения: 1 946
Мила, дано се оправи Жана  Praynig

# 535
  • София
  • Мнения: 549
Привет и от нас!!!

Време беше и аз да се разпиша  Mr. Green
Не знам вие как сте, но на мен не ми остава грам време. Когато не кърмя Ивона тя или реве от колики, или от подсеченото дупе /заради това е без памперс и се сменяме често/, или повръща като я оставя легнала /между другото след сяко ядене повръща - в ръцете като я държа, като легне, като хълца, направо в чудо се виждам/....направо ужас.
За кърменето - притеснявах се, че и аз нищо не изцеждам от гърдите с помпата, но като бяхме на консултация 2 седмици след изписването се оказа , че Ивона въпреки повръщането и постоянното акане е качила 800гр, което ме успокои. Другата седмица сме на преглед и ще видя как се развиват нещата. А да не ви казвам как се е опъпчила по цялото лице.....
Обаче коликите ни разказаха играта. Хем давам Инфакол.....

# 536
  • Мнения: 2 376
За намаляването на кърмата - две неща може да се случват
- скок в растежа - ако бебето иска непрекъснато да суче, обикновенно означава, че са му нараснали потребностите. Ако го оставите да суче, колкото иска - тогава, обикновенно, до ден-два, само ще увеличи количеството мляко.
- регулиране на кърмата- в началото тялото не знае колко деца ще сучат, колко мляко им трябва, затова произвежда повече и ние чувстваме гърдите напрегнати, протичаме и т.н. Към втория месец, започва да произвежда, точно толкова, колкото детето пие.


Кърмене навън- вече е кърмен в МОЛове, при лекар, на тротоара, на зъболекарски стол, на летището, ... Каката я кърмих навън до 16 месеца, след това хората взеха мнооого да се шокират, поне тези, които разбираха какво правим. След това само инцидентно се е случвало. Казвам това, за да дам малко кураж, на който се притеснява.
Миналата седмица, кърмя бебето в МОЛ-а и викам на мъжа ми да види дали си личи какво правя. Той щеше да падне от смях, че сега съм взела да се притеснявам.

Какви документи трябваха за еднократната помощ при раждане на дете?

# 537
  • Мнения: 493
Кое точно ви притеснява при кърменето на вън? Това, че ще се разголите" Ако е това продават блузи за кърмене, с които въобще не си личи какво правите  Wink http://www.estestveni-idei.com/prod/baby-products/karmene-i-san/ … eding-shirts.html , http://www.matatama.com/product?key=agptYXRhdGFtYWJncg8LEgdQcm9kdWN0GOHXAgw , http://www.zilana.com/5clothes-nursing.html ,  + 1 слинг за удобство  Flutter

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 12:15 от Бебешондел

# 538
  • бургас
  • Мнения: 624




Какви документи трябваха за еднократната помощ при раждане на дете?




акта за раждане на детето,разписка за сметката на която ще се преведе сумата и личните карти на родителите, мисля че това беше,ако бъркам извинявай  newsm78

# 539
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...с които въобще не си личи какво правите  Wink...

Но само при положение, че цицата не е по-голяма от главата на бебето!  Joy baby_neutral

Аз се покривам с шал, освен, че ползвам блузи за кърмачки. Тъкмо и бебока не се разсейва със странични неща.

Общи условия

Активация на акаунт