Веганството - да споделим опит (4)

  • 38 461
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Вкъщи често готвя прясното зеле с домати, а киселото - с ориз или с нахут /става много по-вкусно отколкото с боб  Wink/

# 31
  • София
  • Мнения: 285
Стеф, Реалист огромни благодарности за труда ви.  bouquet
Аз рецепти събирам непрекъснато, обаче ги трупам в 2 файла и са се объркали със старите рецепти.

добре е да се ядат отделно!

Но аз често закусвам две ябълки с орехи и чист мед!

Тази комбинация ме зарежда за часове напред и се сещам в късния следобед за храна!


Тази комбинация ми напомня за житния режим на Дънов... Само житото липсва. Божествено!!!

Житото ще го включим на 21 февруари, нали тогава започваше Житния режим на Дънов или се бъркам нещо?!

# 32
  • Мнения: 685
Житото ще го включим на 21 февруари, нали тогава започваше Житния режим на Дънов или се бъркам нещо?!

Шивани, виж тук за датите. Пишат за няколко дати, аз знам, че трябва да се започне в сряда, за да завърши десетия ден петък.

# 33
  • Португалия
  • Мнения: 4 015
аз го смятах тая година на 22ри,но пък според книжката, в сряда е най-добре да се почне,значи даже на 23ти
дано тая година го устискам  Praynig
Cantariny ме изпревари  Grinning

редактирам се-
с написването на денят сряда,се сетих,че имаше указания за започване на Житният режим в различните дни от седмицата
и понеже мисля,че в днешно време вече сме доста надраснали всички догми,а стриктното спазване на каквото и да било  е догма...ето начин да се замсилим кой какво иска да постигне тази година с Режима,и да си избере съответният ден  Grinning

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html

Последна редакция: пт, 11 фев 2011, 22:37 от Mamagemelar

# 34
  • Мнения: 381
Вери, забравих да ти благодаря за отговора за овесените ядки! Hug

За файла - каквото кажете - това правим.

Шивани, много ми хареса НИРВАНА САТАКАМ и превода, благодаря ти, че го сподели!!!

Плодовете аз лично ям винаги отделно, но на малкия му правя с разни комбинации - обикновено добавям фини овесени ядки, орехи, стафиди, бадеми, канела...

# 35
  • Мнения: 9 095
Щастливке (извинявай, че те прекръстих, но ми харесва и така, отива ти, хихи) - благодаря, че даваш едно рамо за плодовете с примеси Laughing Искам да те питам, ако нямаш против, да ми споделиш как се храни твоето човече - закуска, обяд, следобед, вечеря...искам да си сверя часовника, а и някоя идейка ако крадна, няма да е зле Heart Eyes относно овесените ядки - никога не се бях замисляла дали са сурови или не, и сега като разбрах, че не са - много тъпо ми стана. Не че ще спра да ги давам, защото детето обича много, но...

Бенджи - забравих да ти благодаря за отговора за водата Hug Зеле с нахут и аз правих веднъж, наскоро, за гости (бях забравила з атази комбинация) - и ме питаха какви са тези топчета в зелето ooooh! Laughing

# 36
  • Мнения: 5 713
Да, много хора не познават нахута.

Плодове ядем отделно, но се случва да сложим в крем с ядки или коноп за децата или за торта. Когато правя "мюсли" слагам сушени, най-вече стафиди.
Плодове също така сме комбнирали със зеленолистни в смути или сок.

# 37
  • Мнения: 1 732
Зеле с нахут и аз правих веднъж, наскоро, за гости (бях забравила з атази комбинация) - и ме питаха какви са тези топчета в зелето ooooh! Laughing
така се разсмях! Laughing
наскоро аз бях в ролята на питащите смешни въпроси.....на едни зелени сурови тиквени семки, добавени в салата -"какви са тези зелени листенца." Laughing

нещо се бях залисала  hahaha, а и в салатата имаше толкова много съставки...

# 38
  • Мнения: 405
Записвам се ви следя.  Hug

# 39
  • Мнения: 381
Стеф, няма никакъв проблем с прекръстването. Hug  Heart Eyes
Това ми напомни как дойде и този ник. Аз имах един друг тук във форума, но с него близки и познати и приятели много лесно можеха да ме "разпознаят". Та, когато забременях, аз го пазих доста дълго време в тайна от всички (заради два предишни спонтанни аборта, та до 7-ми, 8-ми месец криех, тогава научиха майка ми и баща ми) и се притесних, че ще се разбере, а в същото време исках да пиша по едни много наболели за мене въпроси и реших да си направя нов ник и като седнах да го мисля какъв да е(то тук в бг-мамма нали има милиони потребители с милиони никове, не е лесно да не съвпадне с някое вече заето) и се запитах: Добре, каква съм аз..?...а отвътре ми крещеше "щастлива, ЩАСТЛИВА...щастлива от това, че съм бременна, ще имам детенце и т.н. и така се получи никът. Така че и Щастливка пак върши работа - в контекста е. Hug
Това беше лирично отклонение, извинете за което, просто се присетих и реших да го споделя с Вас.

За овесените ядки - и на мене ми стана малко тъпо. Въобще - глупаво е, че ги попарват, в крайна сметка - който иска да си ги попари вкъщи, а който не иска...сега няма избор. Все са си попарени.

За менюто с удоволствие ще кажа, въпреки че то е малко еднообразно - в момента Митко си има едни неща, които си ги яде и аз не се отклонявам много от тях, защото всеки път като го направя, после трябва да готвя набързо наново познатите му неща.
Сутрин той не е много гладен, което си е напълно закономерно, като се има предвид, че цяла нощ суче до сутринта включително, обикновено така се събужда - почва да се разсънва, присламчва се към мене и суче и се ободрява. Crazy Та...някъде половин-един час след това давам плод - обикновено ябълка, понякога круша - изяжда 3-4 парченца. Пак половин-един час след това - банан. След около час и половина (той така яде цял ден - през час-час и половина по малко, а не няколко основни хранения по повече) обядва, обядът му обикновено представлява пълнозърнести крекери или сухари с пастет отгоре. Пастетът го правя от бобови или ядки (варирам нахут, червена леща, зелена леща, рядко боб или пък накиснати сурови слънчогледови семки, кашу) плюс някакви други неща, например печена червена чушка, маслини каламата, мнооого магданоз, смлени тиквени семки, чубрица, може и други подправки, може и авокадо, може и царевица да сложа, придава по свеж вкус, и зехтин. След това спи и следобяд като се събуди пак не е много гладен веднага, точно тогава понякога му приготвям настърганата ябълка с овесени ядки, канела, орехи и стафиди или пък круша с банан и сусам. Понякога хапва и малко парченца филийка пълнозърнест хляб със сусамов тахан - взимаме едни много хубав с небелен изсушен сусам, и съвсем малко мед отгоре - това също много му харесва. Вечерята му напоследък винаги е супа - или крем супа или такава със ситно нарязани продукти, да може да ги дъвче. Супата гледам почти винаги да включва някакво зърнено - най-често ориз, може елда, амарант, киноа. Иначе добавям каквото има на пазара в сравнително приличен вид - картофи, моркови, тиквичка, броколи, грах, чушка. Слагам и магданоз и напоследък - пресни листа от целина, страхотен вкус придават. Но снощи пък крем супата му беше от червена леща и морков и малко картоф - много му хареса. И така - гледам всеки ден да има по малко от всичко, не винаги се получава, но се старая. Да Ви кажа честно понякога имам чувството, че съм откачено педантична на тази тема, но какво да направя - такава съм, не мога иначе. Не мога просто да знам някакви неща относно храненето и да ги пренебрегвам или да си затварям очите.

Хайде на всички пожелавам слънчев уикенд и бягам навън, че такова слънце... Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 132
А, смятате ли, че при децата важат принципите на разделното хранене?

# 41
  • Мнения: 344
здравейтеее wavey
в първата тема ви четях, но после нещо ви поизгубих следите...

много полезна информация и съвети съм получавала тук, и се надявам да нямате нищо против да ви чета, макар и да не съм веге  Flutter

# 42
  • Мнения: 1 849
Щастливата, хубаво меню   bouquet И ние тичахме из Борисовата градина, имаше невероятен театър с марионетки до езерцето с рибките и децата (че и възрастните) гледаха с интерес и даже с отворени устички  Grinning

Да ви кажа, че открих защо ми е такова отпаднало  - от липса на сън Blush Всъщност лягам към 24 часа, а последните 10 дни съм загледала един магьоснически сериал по бтв до 1 вечерта. Ставам към 7.30 - за градината и явно тези 6.30 часа не са ми стигали...
Вие по колко спите и колко сън ви е достатъчен? Не е по темата, но съня си е половин храна.

Благодаря и за зелето, веднага го разнообразих! И изядох половин тенджера  Blush със зеле и елда.

# 43
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
И аз с вас в тази толкова полезна тема, която следя с огромно удоволствие.
 Hug

Последна редакция: сб, 12 фев 2011, 16:57 от vanvel

# 44
  • Мнения: 1 732
Щастливата ,
Всеки път като те чета виждам близост и сходни разбирания.
"Да Ви кажа честно понякога имам чувството, че съм откачено педантична на тази тема, но какво да направя - такава съм, не мога иначе. "
И аз съм по същия начин начин.  Wink
Тук имам позната с две дечица, срещаме се,  и като ме гледа как си храня детето и какви са принципите ми на отглеждане, не веднъж ми е казвала, че много си усложнявам живота.
Но и аз не мога иначе.
JeniB , когато захранвах сина си се опитвах да спазвам някои от основните принципи. стриктното им приложение според мен е трудно постижимо. А и не съм сигурна до колко важат, предвид техния метаболизъм.

M_Nik ,
Да, сънят е храна, препочитам да съм се наспала, а не - наяла.
много рядко 6 часа сън са ми ОК-трябва да е много дълбок и здрав, без прекъсвания.
Нужни са ми обикновено 7-8 часа. Колкото по-рано преди полунощ съм заспала, толкова ми е по-добре.
Наспивам се по- лесно и качествено, когато се храня по - леко.

на новопоявилите се- здравейте от мен! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт