За адаптето - решх, че между закуската и обяда трябва да има млечно хранене и по-добре да е с адаптирано мляко ...
.... Пробвала съм у дома да се цедя и да му правя каша, но е адски трудно поне при мен - 20-30 грама, не знам дали така ще е, ако правя по-големи интервали. Та затова реших, че от еднократно даване на адапте дневно, няма да му стане нещо. Не съм се замисляла, обаче 6 часа си е много време ...
Авентска попма си имам, но и с нея ми е много трудно - рефлексът на потичане ми е забавен - процедирах така - слагах малкият да сукне и като потече го махах и събирах около 60-70 грама. Но без него, не знам ...
Значи аз пак да се обадя ред по ред -
естествено, че по годинката млякото ще е основната храна на бебето, в това си напълно права. Най-добре е да е кърма от мама, след това идва изцедената кърма от мама, после - донорската, после - адаптираното, а заквасеното мляко е накрая. И си права, че от еднократно даване на адаптирано нищо няма да му стане. Ако и ти съумееш да регулираш лактацията, че да не ти се образува някой бучка, добре. Но неминуемо регулирането на лактацията за да се постигне толкова голяма пауза, ще доведе до намаляне на количеството на кърмата - а това няма да е добре през останалото време.

По тази причина и аз реших да спра с дневните изцеждания едва след годинката, когато основната храна вече е твърдата.

Сега за цеденето: няколко майки са споменавали, че не успяват да цедят дори и с Авентската помпа и съм убедена, че е така. НО! изцеждането, както и доста други неща, си има чалъми. Това, че едва изцеждаш 30 г. за кашата на детето, не означава, че не си способна да се научиш да цедиш. Има разлика дали се бориш с помпата в домашни условия, с бебето, което ти крещи наоколо - друго е, като не си кърмила и няма да кърмиш в близките три часа. Не казвам, че да се цедиш на работното място е лесно, напротив, а че това е ситуация, коренно различна от това, което ти се е налагало да правиш.

Не е невъзможно да се справиш със ситуацията. Ако искаш, потърси в сайта на ЛЛЛ съветите за кърмещите и работещите майки, а има и такава статия в нашата библиотека. И опитай да "симулираш" един работен ден - остави бебо на грижите на баба му, отиди у вяшите или у свеки (не знам как сте там разпределени в пространството,но да не си у вас) и виж как е. И не забравяй, че няма да стане перфектно на първия ден, но опитай.

За мен напълно реално да стане това, което си решила. Виж колко много работещи майки имаме тука, някои тръгнаха на работа с къде - къде по-малки деца.