Рожден ден в ДГ ,в която има забрана за торти?

  • 18 729
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
с какво точно е по-малко опасна?
С това, че не могат напълно да се гарантират качествата и годността на вложените продукти, както и условията за съхранение.
При нас детето, което има рожден ден черпи децата, но те не си отварят почерпката, а я слагат в шкафчетата и когато родителите дойдат си ги взимат. Така всеки родител може да прецени дали да го даде на детето си.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 229
никога ли не си купувала нещо пакетирано и развалено - защото аз съм?
за гарантирането при тортите производителите дават сертификат все пак.

# 17
  • Мнения: 13
 Сертификат дават, но и условие за правилно съхранение.  За да занесе един родител торта в 8 часа сутринта, в общия най- добър случай я е купил предния ден. Дали през този ден я е съхранявал според предписанията, дали след като я занесе в градината ще я съхраняват така ( и дали имат възможност за това) и ред други въпроси без отговор. Освен това, дали ще е пакетирано кексче или купешка торта , аз огромна разлика не виждам. Все едни и същи маргарини, подсладители, яйчен прах и т.н. боклуци. Домашните торти са с по- качествени съставки, но нямат сертификат.
Друг плюс в кексчетата за мен е например някое дете по някаква причина е на диета (произволно: трябва да ограничи какаото) и е почерпено с шоколадово кексче, то родителите му могат да го заменят с някакво друго лакомство за да не си губи детето почерпката( в случай, че би страдало), докато ако има шоколадова торта през деня те не биха имали контрол.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 229
не е вярно аз съм осила торта, взех я в 8 и я занесох в 8,30.

в градината чудно как ли ни хранят децата, ако не може да съхранят 2 часа една торта?????????

а плюса на тортата е един, но пък огромен - ТОРТА Е!!!!

Ако родителите могат да заменят кесче, могат да занесат същото и вместо тортата.

колкото до качеството на тортите - не мисля, че добрите сладкарници,са им такъв боклук тортите каквито ги описваш.

# 19
  • Мнения: 13
ок. Всеки има право на мнение  Peace
Питането на авторката беше с какво да почерпи, защото при тях НЕ допускат торти: аз споделих моя опит.
Темата се измести в посока" Що за глупост да не допускат торти?" - и аз споделих моето виждане за нещата.
И аз намирам много наредби за глупави, но не съм контра на всяка наредба и забрана. В някои има смисъл. Една от причините е да няма след време тема във форума " Помощ натровиха ми детето с торта в ДГ  #Cussing out"

# 20
  • София
  • Мнения: 44 229
ами именно такива теми няма, а торти в повечето градини се допускат...сложи го средно в учебна година всяко дете да му се падат поне 20 пъти да яде занесена торта...що ли....

да кажем уважително би ми седяло ако забраната е за ВСИЧКО, ама кексче може, но торта не...аре нема нужда...

А пък за директорката може, а за другите деца не - хептен....

А сега ми обясни и вредата от балоните и украсите...

и съвсем не съм на въпреки на всички разпоредби в градините... но на такава - да.

# 21
  • Мнения: 690
Ние носим пакетирани кексчета и малки кутийки със сок. Така е прието в нашата група. Това със забраната за тортите се прави от гледна точка на безопасност или иначе казано, в този случай "боклучавата храна" се счита за по- малката опасност. Аз съм съгласна.


боклукчава? предполагам вече прочете съдържанието на готовите кексчета, кексове, кроасани и сокове  Mr. Green чети съдържанието на всичко що купуваш и пак пиши  Wink

няма спор - РД без торта не е РД  Naughty

# 22
  • Мнения: 13

Цитат

боклукчава? предполагам вече прочете съдържанието на готовите кексчета, кексове, кроасани и сокове  Mr. Green чети съдържанието на всичко що купуваш и пак пиши  Wink

няма спор - РД без торта не е РД  Naughty

Само не мога да разбера вие карате ли ми се или просто така си говорите?  Ако препиша съдържанието на кексчетата ще се счете ли, че съм го чела? И да намирам го за " боклучаво", но по- малко опасно. Ето кое ми се струва по- опасно: http://www.moetodete.bg/novini/p3_3349_0.html , http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20948.0;all , http://society.actualno.com/news_327041.html , http://www.moreto.net/novini.php?n=26239 , http://more.info.bg/article.asp?articleID=547407&topicID=178&issueID=1636.
Относно сертификатите, с които сега ще ме контра аргументирате ще ви кажа, че точно в този форум съветваха една майка, която си държеше на домашно приготвена торта, да купи най- евтината от сладкарница и да и представи сертификата към домашната. Ако вие го намирате за нормално, аз не Peace .
Не разбирам драмата за РД в детската градина без торта. Нали ще направите празник за детето си у вас или с приятели. Тогава ако искате и пет етажни торти пригответе.

А и все пак да не забравяме, че в детската градина на детето на авторката НЕ  допускат торти!

# 23
  • Мнения: 7 161
Аз не счетох за необходимо да нося нито торта, нито бонбони, нито кексчета, нито каквото и да било за РД на сина ми в детската градина.
РД се падаше в понеделник и си го оставих вкъщи, където празнувахме с роднини.
Не занесох почерпка и на другия ден.
Не можете да си представите колко неща си спестих с това мое решение.

# 24
  • Мнения: 690
Определка, не ти се караме  Stop от посочените статии обаче едниствено последната е някак си категоричната относно причината за заболяването. А иначе, нали предполагаш, че въпросната болест, за която иде реч, може и другаде да се прихване, имайки предвид, че малко хора си отглеждат на терасата яйца, месо и т.н.
Излишно е да си чешем езиците, но на приятелско семейство детето се зарази и без да са имали торта в градината. Не стана ясно откъде, но три седмици по-рано друго дете е било болно и пак БЕЗ да са имали торта в градината - явно бактерията е пренесена отвън и по друг начин, така че гаранцията отново е Франция  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 44 229
Такаа саттиики - в 1 пише, че е от тортата, 1 предполага се, че е от самата градина, 1 не  еказано от къде са се заразили...1 заболели някакви хора от някаква торта с пачи яйца, някакво дете с кебабче и т.н. - нищо общо нямащи с ДГ..

Децата в детските ядат и яйца и меса и мляко, приготвени там, дали от тях ще хванат салмонела, от кексче или тортичка - Божа работа Wink Предлагам в този ред на мисли за най-безопасно децата в градините да се хранят само с хляб и конфитюр и постни супи без застройки.

# 26
  • Мнения: 291
аз бих занесла по едно БАРНИ и по едно сокче Simple Smile а предполагам, че не разрешават да се носят торти, защото не им се занимава с рязане, поднасяне, миене, оправяне....

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 64
наистина Барни е много харесвано от децата особено след мащабната му реклама Laughing,по едно сокче,а има и едни пастички на Идеал кейк също са страхотни и доста харесвани от децата Grinning
Весел празник мисля ,че има решение.  bouquet

# 28
  • Мнения: 9 487
И в "нашата" градина забраниха тортите, въпреки изискванията преди това за сертификат и доставка от самата фирма-производител...в града са 2 такива градини от 30-ина(не знам точната бройка, ама нейде там) ooooh!
Та-понеже за мен, едно дете докато не духне свещички от тортата си, то какъв рожден ден е това Crazy а на кексчета или пити по-скоро ми изглежда като за "помен" Confused..реших да намеря начин за излизане от ситуация.
Лично аз взех обикновени бисквитени торти, отгоре бяха с желирани ягоди, и допълнително купих зах. фигурки.
Др. вариант е чийзкейк Wink Фирмата няма да споменавам, за да не излезе, че е реклама-далеч съм да ги рекламирам, при все че ми забавиха доставката, ама това е др.тема Mr. Green

За самото "парти", занесох еднократни шарени чинийки +чашки, детско шампанско (много се котира Peace), фойерверки ако ви позволят-имам предвид онези пльокащите конфети от разноцветни ленти Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 282
Браво МТV! Изобретателна си Laughing
Хубаво е децата да се учат да празнуват.
Защо пък толкова да се стискаме Фран Джонсан. Няма толкова да се охарчим за 1 почерпка, особено ако е за здравето на децата ни. А и те са щастливи да отпразнуват с приятелчетата, с които са по 8 часа на ден.

Общи условия

Активация на акаунт