Юлчето е креативно, пакости твори безспирно

  • 25 568
  • 734
  •   1
Отговори

Анкета

Моля, изберете заглавие на следващата тема:

Опции:

# 30
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!

Приспах и двете бебета и сега малко релакс  Sunglasses

diman за мен това шише е за бебета, които могат да пият от биберон и е преходно, ако не ти е проблем пробвай направо от чаша, в началото може да се дави малко, но бързо схващат какво точно се прави. И Ради не харесва зеленчуковите пюрета, пробвах с крехки зеленчуци на Sunval и имах някакъв успех, 1 пюре за 2 дни беше почти изядено, което за мен си е голям напредък на базата на 2-3 лъжички преди.  Peace

Според мен не е необходимо да се насилва детето да пие вода, достатъчно е да му се предлага, Слави не пиеше вода до 1г., сега само вечер изпива почти литър чай и вода. Май всичко си идва с времето  Grinning

Ren4i радвам се че малката вече е добре, това е най-важно в момента  Hug

a.l.e.n.a благодаря за темата ! Как е Калоян?  Heart Eyes

Миналата седмица се снабдих с киноа, амарант и просо. Вече направихме една салатка с киноа (много симпатично изглежда като се свари Laughing) и домашния съвет я одобри, другата седмица смятам да забъркам една супичка с амарант.

vtrendy ти каква елда купуваш, на мен не бланшираната повече ми допада   chef

# 31
  • Мнения: 1
За къпането - къпем се всеки ден, ако плацикането с вода е къпане, веднъж в седмицата ползваме сапун, косата също се мокри само веднъж седмично. Ако не е в банята до 20:30 заппочва война  Laughing

# 32
  • Мнения: 60
Привет tongue
някой давал ли е на Ганчев мусака-пише,че е от 4-я месец,но аз се чудя?
Мотае ми се тук едно такова бурканче,та затова...
Алена,Диването,мерси за темата и колажа  Hands Clap

Днес Емко навършва 7 месеца,да ми е жив и здрав юнакът     Party Time

# 33
  • Мнения: 3
Хайде, почнаха се и горните резци и апетита секна, няма почивка за нас.
Габи от три дни много ясно казва баба, предателка, вижда баба си един два пъти седмично Simple Smile, но казват, че било по лесно от мама Simple Smile.
Ние мием дупето след акане, а я къпя три пъти седмично, в къщи сме без парно северен апартамент с външни стени, трудно се затопля, то и ако стане над 20 гр. Габи не търпи, къпя я на 22 гр. и не се оплаква, но всеки ден ще почна като се затопли, не искам да я простудя.
Като въведа пшенично брашно, почвам супички с фиденце, имам домашни зеленчуци и така по малко ще се подготвяме за детска кухня.

# 34
  • Мнения: 3
МЕГАНЧО, честита месечинка. newsm51

# 35
  • Мнения: 723
Борис също не пиеше вода до преди 2-3 седмици, но се научи. Предлагам на всяко ядене, т.е. това е 3-4 пъти на ден. В началото не поемаше нищо, но с течение на времето започна да пие все по-големи количества. Не съм го насилвала, ако не му се пие - не пие. В началото предлагах и между яденетата. Първо започнах да го уча с чашка, но после минах на шише. Причината е, че исках да му давам чай "Лека нощ", защото се будеше по 5-6 пъти на нощ, а посред нощ няма как да давам с чаша. Чашката мисля съвсем скоро да я включа пак  Peace

Меганчо, честита месечинка!

# 36
  • София
  • Мнения: 272
Между другото, на опаковката на "Деавит" пише, че съдържа фъстъчено масло, но при липсата на алтернатива, мисля, че няма нужда да казвам дали давам.
Shocked Shocked аз това съм го проспала

# 37
  • Мнения: 7 414
  Давам вода с чаена лъжичка,че чашата аха аха да я сдъвчем.  Laughing

  Това с фъстъченото масло в Деавита.... smile3527

# 38
  • Мнения: 361
ЗАПИС!!!

Първата страничка е прелестна.БЛАГОДАРНОСТИ на Алена и Диването Hug

Ние сме добре.Каката на ДГ,аз и Ал се миткаме по улиците почти целодневно Party

Замести напълно 2 хранения и моите гърди ще се пръснат,особенно следобед.Нощните кърмения си продължават,иначе през деня кърмя сутрин и вечер.
Купих си Царевично брашно и брашно от Овес.
На това от Овес,пише,че става и за супички ThinkingУтре ще пробвам.
Захраних го с Глутен,като му дадох корички хляб.Сега ще му слагам и фиденце и сухарче в супичката,че с тея пюрета на мен взе да ми се повдига,пък на него не знам.И парченца плодове хапваме,но предимно сме на Герберски пюрета-ябълка,круша и слива.Изяжда 160-180 гр плод и толкова зеленчук,стига да не е с картоф,тогава по-малко.

Къпем се всеки ден,с шампоан 2 пъти седмично.Урина и кръв,ще пуснем във Вторник. Peace

ВодЪ,нИ ще.Давам и с чаша (непреходна) и с шише.С шишето май има по-голям успех,че докато дъвче биберона,попада някоя и друга капка вода в усата му,но.........слаба работа Confused

# 39
  • Мнения: 16
Привет и от мен в новата тема   bouquet Благодарско на Див и на Алена, за което   bouquet
Благодаря и на всички вкючили се по темата с количките  Peace
Нправихме няколко репетиции на по-безлюдно място .... нЕмаше такъв рев... , но накрая заспа  Laughing
Вчера даже, бяхме цял ден навън, и не само че спа, ами даже се и вози в нея в  будно състояние!!!  Laughing
За къпането, по-рано бях зачеквала тази тема. При нас в началото на декември Алекс се разболя и по съвет на педиатърката почнах да я къпя през ден, а по някога и през два, но задължително след всяка смяна на памперса мием дупето, без значение дали е акала или не. До тогава  се къпехме всеки ден.Когато се затопли не смятам да пропускам  Simple Smile .
И  ние вода не пием,вместо нея давам чай (с шише) .
Меганчо, честита месечинка   bouquet

# 40
  • Мнения: 134
Ren4i, дунайка ми взе думата от устата. Споко, ние сме по-назад и от вас със захранването. От един месец се захранваме уж, но нямаме заместено хранене. В началото стигахме и до 90-100 мл обедно пюре, но напоследък даде заден ход - изяжда 2-3 лъжички и не иска повече. Дори банана следобед не му се услажда. Все търси цица.

Почвам с купешки пюрета. Накупих пюрета на Holle и Sunval с печата demeter (било нещо повече от био). Дано му се усладят повече от моите пюрета.

dunaika, и ние сме на пампресите на ДМ BabyLove. Бях много възхитена от тях, докато Spanish fan не ми обърна внимание че държат по-мокро. И наистина на пипане повърхностния слой е по-влажен отколкото на Pampers. Няма пълно щастие. Сега пак се чудя дали и с кои да ги сменям.

ние пробвахме и молфикс-не са хубави според мен, много груби. преди тях пробвахме едни много евтини - Еви бейби - горният слой оставаше абсолютно сух, но много пропускаха и "ушите" им не бяха разтегателни. Сега обаче, когато акито е по-твърдо  Embarassed, мисля, че няма да пропускат и смятам пак да взема от тях да пробвам четворката как е. Ако някой има добри впечатления от някоя друга марка, може да сподели  Peace

# 41
  • Мнения: 134
Къпя детенце всеки ден, а косата (тя понеже с свръх буйна  hahaha Joy) през ден с шампоан.

Да поФалА тази каша, сцепва я  Mr. Green

Вашите бебоци пият ли вода? Не мога и не мога да я накарам, направо се вбесявам  #Cussing out А педи постоянно ми повтаря вода, чай, вода, чай...Е, кат не ще?!

аз я смесам с малко пюре от това, което е яла, и и давам с пластмасова чашка - половината се излива, но половината го изпива  Mr. Green
чиста вода и жени не ще - не си пада по водата Simple Smile

# 42
  • Мнения: 134
И вода не пие. Както казва баба му, и от циганчетата по-лошо го гледаме. Някакъв показател в урината бил на долна граница, което означавало че не пие вода.



предполагам знаеш, но все пак - следи се фонтанелата - ако е хлътнала, е сигнал за обезводняване  Peace

# 43
  • Мнения: 634
Аз също ползвам памперсите на ДМ и съм доволна...струват ми се "по-еко" от останалите. Wink

За къпането - за разлика от баткото, това бебе никога не сме го къпали всеки ден...сега през 2-3 дни, иначе за дупето е ясно.

Глутенът и аз го въведох с коричка хляб, след като преди 2 седмици сам си пъхна една хапка устата, и мноогоооо му хареса...хапва си и бисквитки с брашно от елда и ябълки, мисля да му направя и нещо с оризово брашно. Въвела съм само картоф, морков, ябълки и броколи, но не бързам..хапва си ги сам и много се забавлява.

Вода не съм се сещала да давам  Mr. Green, но предполагам, че ще пие от шише...нямаше ме 4 дни, през които са го хранили с кърма и АМ от шише и не е имало проблем.

Днес точно подготвих лятната количка и сега като чух прогнозата за времето се чудя дали да не си полежи още малко в зимния кош... newsm78

За феновете на фентъзи - хванала съм една трилогия на Филип Пулман (Златният компас е първата) сега и е страхотна. Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 467
И ние още сме със зимния кош, ще изчакам предстоящото захлаждане да отмине и ще сменям тогава с летния.
За захранването - започнахме го преди 1 месец и досега малката е опитала 6 зеленчука и 3 плода.....тя си е лакомка....всичко яде - домашно,купено,топло,студено......само ядене да е  Joy Hug
Но няма заместено хранене, все още изяжда около 60-70гр пюре и дохранвам с млечице.
От тази седмица ще й предложа и кашичка - днес й купих ориз и банан на Лактана.
Дайте няколко предложения за следващите каши, които да купя....  bouquet

За зъбките - в понеделник се появи първото зъбче, без да мрънка, лесно излезе. Тези дни ще се покаже и второто.

За памперсите - и аз само умувам какви да купя. Започнахме с Памперс, след това няколко месеца бяхме с Хъджис - много бях доволна,докато дупето й не пъпчаса. Отново взех Памперс. Но пъпките не минават от около месец, така че май не е от Хъджиса.

Общи условия

Активация на акаунт