Второ раждане-истини и митове

  • 12 309
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 285
1.Две еднакви бременности няма
да, бяха нормални и безпроблемни, въпреки че и при 2те падах, а първата ми се водеше рискова - плацента превия.
2.Второто дете се ражда преди термина.
и 2те се родиха преди термин
3.Раждането боли по-малко
първия път не помнех болката, втория път я запомних.
4.Раждането протича по-бързо
и двете ми раждания бяха за 2-3 часа.
5.Второто дете са ражда по-едро
несъществена е разликата - 150 г
6.След второ раждане по-трудно се свалят килограми
да
7.С втората бременност се качват по-малко килограми
горе-долу еднакво.
8.След раждане се забременява много лесно!!! Wink
Нямам представа. Аз забременях лесно и двата пъти (от първи опит/непазене:oops:).

# 31
  • София
  • Мнения: 38 634
1.Две еднакви бременности няма
И при двете имах проблеми, но различни.

2.Второто дете се ражда преди термина.
Родих 1 ден преди термина.
Първото родих почти преждевременно.

3.Раждането боли по-малко
Болеше ме по-малко, но първото ми беше с окситоцин и болеше много.

4.Раждането протича по-бързо
Определено. Но първото ми раждане беше много предизвикано, след първите съвсем леки контракции. Родих за около 2 часа в зала.
А второто си го изживях както си трябва - цял ден имах леки контракции, в 18 часа почнаха силните, в 19.30-40 отидох в залата и в 20.10 родих.

5. Второто дете определено е по-едро. Но той си е доносен мъж!

6. Много лесно свалям килограмите

7. Да, качих по-малко втория път.

# 32
  • Мнения: X
3 деца, 3 много различни една от друга бременности.
И второто дете преносих, както и първото. Третото раждане беше предизвикано изкуствено доста преди термин, но подозирам че ако трябваше да изчакам естествения ход на нещата, пак щях да пренося.
Второто раждане боля по-малко от първото. Третото повече от двете предни взети заедно.
Второто беше 3 пъти по-бързо от първото. Третото 2  пъти по-дълго от първото.

# 33
  • Мнения: 444
Записвам се да ви следя. Simple Smile  Ние започнахме да работим за второ дете и информацията се надявам да ми е полезна скоро. Първият път забременях след 10 месеца опити, ще видим сега как ще е...

# 34
  • Мнения: 6 713
1.Две еднакви бременности няма

Да, моите бяха идентични, но с втората нямах чак толкова силно гадене и повръщане сутрин, както с първата. Някак по-лека ми беше, дори на моменти просто забравях че съм бременна, то търчането покрай първото дете си е голямо и затова може би. Laughing

2.Второто дете се ражда преди термина.

Първото дете родих 2 дни преди термин, второто на термин. Mr. Green
Забелязала съм, че дори да има контракции в по-раннен етап, много много често дори майките преносват след това, някак организма се мобилизира. Една приятелка имаше термин почти като моя, имаше контракции в 7ми месец, чудеше се дали ще докара до деветия, и накрая роди 1 седмица след термина. Simple Smile

3.Раждането боли по-малко

За мен това не е вярно, още повече ме боля, контракциите с първото раждане до 4-5 см нищо не разбрах, а с второто още докато стане 3-4 см имах супер силни болки.


4.Раждането протича по-бързо
Да, по-бързо протича определено Поне при мен от отиването до болницата и до самото раждане отне 6 часа, а с първото ми дете десетина часа.

# 35
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Интересна тема сте спретнали... ще ви следя...  Peace

# 36
  • Мнения: 3 485
3 деца, 3 много различни една от друга бременности.
И второто дете преносих, както и първото. Третото раждане беше предизвикано изкуствено доста преди термин, но подозирам че ако трябваше да изчакам естествения ход на нещата, пак щях да пренося.
Второто раждане боля по-малко от първото. Третото повече от двете предни взети заедно.
Второто беше 3 пъти по-бързо от първото. Третото 2  пъти по-дълго от първото.
Заради намесата са те измъчили, душице.

# 37
  • Мнения: 6 713
Да допълня и още нещо - при второто раждане има много по-силни болезнени контракции при събирането на матката след самото раждане. Много силни бяха при мен тия контракции, и се усещаха още повече по време на кърменето.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 285
Да допълня и още нещо - при второто раждане има много по-силни болезнени контракции при събирането на матката след самото раждане. Много силни бяха при мен тия контракции, и се усещаха още повече по време на кърменето.

да, доста болеше ...но пък при мен кърменето 1вия път го нямаше, защото кой ти брои до 20 мл/хранене за 20 дни.

# 39
  • София
  • Мнения: 142
1.Две еднакви бременности няма
Да, по време на първата се наложи да лежа почти 9 месеца, през втората работих до последно, дори ходих на море
2.Второто дете се ражда преди термина
И двамата са родени 6 дни преди термин
3.Раждането боли по-малко
Вторият път ме боля повече
4.Раждането протича по-бързо
Първият път раждах 19 часа, вторият само 8 Wink
5.Второто дете са ражда по-едро
Да, каката се роди 4.150, а "малчо" 4.250
6.След второ раждане по-трудно се свалят килограми
Не знам
7.С втората бременност се качват по-малко килограми
Да
8.След раждане се забременява много лесно!!!
Така казват Wink

# 40
  • Мнения: 130
Темата е страхотна! Hug

Засега мога да кажа само че втората ми бременност е по- рразлична. Първата песен. Втората с гадене и контракции. За колограмите- ако запазя този темп, наистина ще са по- малко. И по т8 за мен е вярно. С първото 2 години опити, с второто от втория опит! Grinning

# 41
  • Мнения: 185
И аз чакам второто си момиченце в момента, та темата ми е интересна Simple Smile

Иначе засега и двете ми бременности са горе-долу еднакви - леки и без особени оплаквания, поне до момента  Simple Smile
За кг - аз пък за съжаление този път качвам повече, поне до тук, надявам се все пак до края разликата да не е твърде голяма  Confused
За забременяването - и двата пъти стана бързо, така че не знам  Blush

По другите въпроси мога да пиша след 2-3 месеца  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 011
1.Две еднакви бременности няма
Моите бяха абсолютно еднакви. Безпроблемни и леки.
2.Второто дете се ражда преди термина.
Второто се роди ден преди термин, първото - не знам, беше планово секцио.
3.Раждането боли по-малко
Тук мога да кажа, че нормалното раждане боли по-малко от секциото.
4.Раждането протича по-бързо
Няма как да сравня. Второто(нормално)раждане беше 17часа, но ми се брои за първо все пак.
5.Второто дете са ражда по-едро
Роди се с 500гр по-тежко от първото
6.След второ раждане по-трудно се свалят килограми
Не, свалих ги много бързо, че и продължих да свалям още
7.С втората бременност се качват по-малко килограми
Качих еднакво и с двете.
 


# 43
  • Мнения: 1

1.Две еднакви бременности няма
Да, различни бяха. При първата имах някои проблеми, докато втората беше доста лека.
2.Второто дете се ражда преди термина.
И двамата се родиха след термина.
3.Раждането боли по-малко
И втория път си ме болеше доста, но това може би се дължи на окситоцина.
4.Раждането протича по-бързо
Второто раждане беше малко по-дълго, но това може би е защото не ми сложиха окситоцин от самото начало, както при първото.
5.Второто дете са ражда по-едро
Второто се роди с около 100 гр. по-леко.
6.След второ раждане по-трудно се свалят килограми
Не, след първото си останах с 5 кг отгоре, въпреки че бях качила само 10, а при второто излязох от болницата със същите килограми от преди забременяването.
7.С втората бременност се качват по-малко килограми
Да, при мен беше така.
 



# 44
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
1.Две еднакви бременности няма
Бременностите ми бяха по-скоро идентични, но втората ми се струва, че ми беше по-леко. Най-малкото гаденето беше за има-няма две седмици при това съвсем леко.
2.Второто дете се ражда преди термина.
Баткото се роди на термин, малкия - 4 дни след термин.
3.Раждането боли по-малко
В моя случай - да. Първия път - секцио по спешност, преди това форсирани контракции с окситоцин... гадост и половина, болеше си яко. Втория път - вагинално раждане без никакви медикаменти и обезболяващи - болеше, но разликата с първото беше от небето до земята.
4.Раждането протича по-бързо
На този въпрос няма как да отговоря. Второто ми раждане определено беше по-дълго, но пердполагам, че ако ме бяха оставили да родя нормално първия път нещата щяха да са идентични.
5.Второто дете са ражда по-едро
Първия ми син се роди 3500 гр, втория - 3900 гр.
6.След второ раждане по-трудно се свалят килограми
Идентично както след първото ми раждане - свалих двойно повече килограми, отколкото качих.
7.С втората бременност се качват по-малко килограми
Качих еднакво и двете бременности - около 6-7 кг.

Общи условия

Активация на акаунт