И вие ли си пийвате или имам проблем?

  • 14 669
  • 213
  •   1
Отговори
# 45
  • Германия
  • Мнения: 240
Е аз предложих безразборен секс, ама като го отхвърлихте... пропагандирайте алкохолизъм сега, че е по-безопасно.
Това беше много лоша идея..много, много лоша... Cry

# 46
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Много е рано да се каже "проблем". За да станеш алкохолик се иска системно пиене с години.

И да не забравяме...

...Когато обикновен човек пие в продължение на 5 години, става алкохолик, когато студент пие в продължение на 5 години, става магистър... Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Флоке, ти напивала ли си се някога?

# 48
  • Мнения: 275
Минала съм през няколко такива периода на пиене вкъщи, самичка, пред телевизора или компа.
Именно емоционална фаза е, която алкохола не лекува, но значително облекчава.
Не мисля, че от пиене известно време ще стане върл алкохолик.  Peace
Подозирам какво я мъчи Флоке, но само времето и самата тя могат да си помогнат.
Когато стане уверена в себе си, придобие самочувствие и пренареди приоритети си, тогава ще спре да пие от само себе си.

П.П. Пробвай да слагаш повече лед/ вода в чашата, без да увеличаваш количеството им.  

# 49
  • Мнения: X
Вечер си пийвам доста често по една-две чаши вино. Но през деня не мога. Първо, че ми се приспива и ставам неработоспособна ако е през делничните дни, второ, че просто не ми се услажда през деня.
За да установиш дали имаш проблем, пробвай да пропуснеш един-два дни без да пиеш.

# 50
  • Мнения: 2 478
Имам приятелка, която твърди, че няма проблем с алкохола. Вечер се пие вино на вечеря + уиски за десерт. Но се пие от всичко по няколко. Ок, викам си, сигурно е нормално.
На обяд също се пие - вино, бира. Обаче като видях, че посред лято, докато аз пия кафе и фреш в 14ч, тя пак пие коктейли, тогава вече не ми се видя нормално. Тя отрича проблема и смята, че владее ситуацията. Няма 30год.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 792
Имам приятелка, която твърди, че няма проблем с алкохола. Вечер се пие вино на вечеря + уиски за десерт. Но се пие от всичко по няколко. Ок, викам си, сигурно е нормално.
На обяд също се пие - вино, бира. Обаче като видях, че посред лято, докато аз пия кафе и фреш в 14ч, тя пак пие коктейли, тогава вече не ми се видя нормално. Тя отрича проблема и смята, че владее ситуацията. Няма 30год.
Ето това е класика. Тази ти приятелка е вероятно да има проблем, първо, заради количествата и постоянството и най- вече, заради липсата на самокритичност.

10 c's И аз не съм казала, че е хубаво да се дави мъката в алкохол. Мързи ме да търся цитат, но казах, че няма нужда да си създава изкуствено още проблеми. Зорлем да се опитваш да се пропиеш, че и след два дни пиене да се надяваш, че вече си алкохолик и точно такова търсене на проблеми. Който разбрал- разбрал.

# 52
  • Мнения: 2 222
Аз съм склонна да си пийвам по малко и всеки ден, но реално не го правя. Пия само вино или бира, твърд алкохол не обичам. Обаче - първо съдбата ме е събрала с мъж, според когото всекидневното пиене си е проблем Wink Второ, имам 3 деца, няма как да си пийвам вечер и да къпя бебе, да се занимавам с домашни и т.н. (Отделно сега и кърмя бебето, та съвсем). Свикнала съм да си пийвам по 1-2 чаши вино с приятели, ако са ни на гости, или ние на тях. Ако сме си семейно у дома, не ми се пие алкохол и не пия.

Отначало се смеех на мъжа ми, според който пиенето всеки ден е проблем, но колкото повече време минава, съм все по-склонна да се съглася с него. Особено на мъже, които пият всеки ден, просто адски почва да им личи в един момент. Поне по мои наблюдения, сега не ме нападайте, че еди кой си мъж пие и нищо му няма. Peace

Flocke, още си във фазата на купоните и нямаш деца, за които да мислиш, но ако успееш да си пийваш само в компания и то не по много, ще си е супер за теб самата   Simple Smile

Последна редакция: нд, 13 фев 2011, 10:30 от Dana_2010

# 53
  • Мнения: 1 726
Цитат
Обаче като видях, че посред лято, докато аз пия кафе и фреш в 14ч, тя пак пие коктейли, тогава вече не ми се видя нормално.
Сега вече половината свят го вкарахте в графата "алкохолици"  hahaha

# 54
  • Мнения: 22 530
Flocke, алкохола не води до нищо добро. ) Особено пиенето сам в домашна обстановка. )
Спри се овреме, няма да се усетиш кога ще се "сурнеш по нанадолнището". )
На много хора тук им се вижда смешно, но един нестабилен, твърде емоционален човек лесно изпада от една крайност в друга.

# 55
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Щом си задаваш въпроси и се притесняваш, означава, че за момента поне нямаш проблем. Тези, които действително имат, не го осъзнават и се сърдят на другите, които им го казват. И аз си пийвам почти всяка вечер, на терасата с цигара, в заведение, с мъжо или с компания или без тях. Но мога и да не пия, не ми е проблем. А и все още не съм почвала от обяд или от сутринта. Единственото, което според мен загатва за евентуални бъдещи проблеми, е това, че пощуряваш, като нямаш алкохол. Това не трябва да допускаш.  Peace Hug

# 56
  • Мнения: 249
Всяка вечер пия по две чаши вино със салата. Мъжа ми пие ракия с неговата си салата. Зимата пия червено, лятото- бяло, есен и пролет- розе. С подходящо мезе и приятен разговор вечер ми доставя голямо удоволствие. Когато съм сама по някаква причина не пия. Не виждам нищо смущаващо в това.

# 57
  • Мнения: 101
Аз не пия алкохол, но за сметка на това взимам успокоителни, така че не съм надежден пример:)

# 58
  • Мнения: 0
Аз пък си пийвам през 2-3 дни поне по 300 грама водчица за отскок....даже си търся компанийка, ако има някои по-младички сред вас, хихи Simple Smile

# 59
  • Мнения: 22 530
Добре де, аз се чудя, като пиеш и на обяд какво правиш след това?
Аз ако изпия една бира на обяд с храната, после ми се доспива. Съответно ако легна, ще отидат 1-2часа. После докато стана, докато пия кафе....и то санало 5ч да речем.
Така целият ти ден отива на кино...

Общи условия

Активация на акаунт