За работещите майки на малки деца

  • 9 517
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 545
Над 30 часа определено, не съм ги броила точно, че ако ги преброя, ще се хвана за главата. Работя с мъжа ми в наша фирма, офиса ни е вкъщи, което не значи, че си стоим все там, и не значи, че като съм си вкъщи, имам време за децата или къщата. Да е жива и здрава майка ми.
Майчинство не съм имала, няма такъв филм при свободната професия.

# 16
  • Мнения: 2
След шестия месец на малката се върнах на 100% предните 3 работех на 50% .
Много е трудно но да живее свеки, много ми помага в това отношение.

# 17
  • Лондон
  • Мнения: 449
Върнах се на работа когато дъщеря ми беше на 10 месеца, и то заради факта, че се бяхме прибрали в БГ за периода на майчинството ми (1 година) и връщането обратно не беше съвсем лесна работа... Единственото ми условие при връщането беше да сменя позицията с такава, която да не включва много командировки в чужбина, зашото трябваше да пътувам по 2-3 дена всяка седмица. Признавам, че шефовете ми бяха много съпричастни към проблема ми, а и имах късмет...

Сега работя между 50 и 60 часа на седмица, стандартното работно време плюс вечер по няколко часа след като малката заспи, също и през уикенда...Имам си свободата да решавам кога, как и от къде, но не мога да изключа пътувания до клиенти, поне 2 дни в седмицата, а занапред ще имам пак и такива в чужбина....Не мога да кажа, че е лесно, но работата е важна за мен и така се чувствам жива и полезна, и ми позволява да живея със стандарт, който ме устройва. Дъщеря ми е на градина от 8 до 17:50, взима я татко й. Знам, че всичко ще се промени, когато тръгне на училище и ще свършва  в 3:30 след обяд, но имаме една година да измислим вариантите Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 367
Gleda ги леля ясла/градина/у-ще.Работя 40+ часа от 6та седмица на децата (8та с последния гном),имам доста събрана отпуска,но не мога много да я взимам.Справяме се чудесно,разчитаме само на нас си, единствено не знам как би било ако нямаше моб.телефони Laughing Децата са на градина/леля от 745/830 до 5/530,3та са на различни места че да няма скука.Занимавка за школо си иска,няма спор,но за това е времето 530-8,не всеки ден и не по 2 часа и 30 мин,но с редовно поливане,поне засега,академично са ок че и отгоре.

# 19
  • Мнения: 2 093
след като майчинството ми изтече и започнах работа, изцяло сме разчитали на детската градина. Отворена е от 8 до 5:30, което ни устройстваше напьлно. За мен най-големият проблем е бил, когато детето се разболее, защото за работещи родители е доста трудно да взимат отпуска по всяко едно време, допьлнително аз лично имам около 5 дни в годината за болнични. Както и да го погледнеш си е трудно, но доста хора минават по този пьт. Идеалният вариант е да можеш да си позволиш детегледачка. Правила сьм сметка че при 2 и повече деца, тук в Канада, нани излиза по-евтино от детска градина.

# 20
  • Мнения: 3 367
Правила сьм сметка че при 2 и повече деца, тук в Канада, нани излиза по-евтино от детска градина.
I w Щатите привидно е така.Но като седнах да смятам с лист и химикалка и факторирах заплата на нани,осигуровка на нани,транспорт на нани (наша 3та кола,безнин,застраховка),платена отпуска на нани,у-ще за децата над 3,поне по 3/седмица,други занимавки на к е добре да се запишат за да не броят мухите у нас или да зяпат в тв,храна за всички през деня,комисионна на агенцията за нанита ако не искам да рискувам от вестника-става дявол на магаре и страшна сума дори сравенено с относително скъпи градини.

# 21
  • France
  • Мнения: 165
Аз се върнах на работа когато малкия стана на 3 месеца, както са го обяснили по-горе тук във Франция отпускът по майчинство е 4 месеца. Става дума за лично решение, просто не мога да си остана у нас 24 часа нон стоп с детето, имам нужда да се срещам с хора а и много си обичам работата. Работя на пълно работно време, синът ми е на ясла от самото начало, аз го водя сутрин с колата и го взимам вечер, в редки случаи баща му ходи. Нямаме помощ от баби и дядовци, но се справяме. Малкият сега е на 2 години, след няколко месеца тръгва на училище и се надявам да успея да го запиша в едно училище близо до нас.
Според мен най важното е офиса и яслата (или гледачката) да са ти наблизо, и най вече да имаш кола. Без кола не бих се справила.

# 22
  • Мнения: 3 638
Започнах работа, когато малките бяха на 9 месеца, 3-4 дни в седмицата по 5 часа. Таткото ни работи от вкъщи и се организирахме с него за гледането. Междувременно се случваше и някой и друг превод.  Simple Smile Да дам две деца на ясла ми беше немислимо и много скъпо, нямаше смисъл да работя. Друго предимство беше, че работата ми беше съвсем близо до вкъщи. И определено си почивах там  Grinning
Като цяло съм щастлива, че изживяхме пълноценно първите дни и месеци с децата си. Не бих заменила тези мигове с нищо на света. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 093
anette1104 вероятно си права, аз не сьм проучвала много задълбочено колко излиза нани. Сьщо доста зависи от цената на детската градина. При нас, за т.н. лицензирани детски градина е между $800-$1400 и много често за второ дете в сьщата градина няма отстъпка, така че става солено.

Забравих да спомена, повечето жени, тук, се връщат на пьлна работна седмица. Майчинството е една година, което е доста добре, но след като изтече и се вьрнеш на работа, нещата стават доста трудни. В работата, една колежка след като роди второ дете изобщо не се вьрна на работа, защото живееше доста далече. В момента друга колежка очаква трето и ми е интересно дали и тя няма да си остане в кьщи.

# 24
  • Мнения: 1 049
В момента още не работя, малката получи място в ясла от септември когато ще е на 1г. и половина и тогава ще започна. На половин работен ден и тя ще е в яслата само по половин ден докато стане на 3г. и трьгне на градина. Така беше и каката, само с тази разлика че нея до 2 годинки си я гледах аз.  Grinning

# 25
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз започнах работа , когато синът ми беше на 9 месеца . Работя 5 дни в седмицата , по 7 часа на ден . Тук до навършване на 3 години на детето майката има право да работи на 7-часов работен ден , но аз все още не съм преминала на 8-часов , въпреки , че детето ми на 4 години. Справяме се сами с мъжа ми , яслите и детските градини са скъпи , но тази година ни одобриха по една програма и се освободихме от този разход. Живот и здраве , догодина планирам да изляза в едногодишен "творчески" отпуск.

# 26
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Айде още една кариеристка в отбора. Започнах работа когато Калин навърши 6 месеца ( планувано беше идването на нашите). Работя по 9 часа всеки ден и почивам през петък. Пътят ми до работа е час в едната посока. За протокало и кърмш все още ( цедя се денем). Просто не можах да устоя на предложението за работа (не ми се налагаше да работя). Сега май месец ще пратя Калин в България и ще си го приберем август. След това тръгва на детска градина ( единия от нас ще го води, който свари ще го взема)

# 27
  • Мнения: 3 066
Нека всеки, който иска да сподели.
След като ми изтече майчинството (9м) се върнах на работа, 22 часа в седмицата, 3 пълни работни дни. Работих така 5 месеца,докато фирмата приключи бизнес и съкрати всички. реших да си гледам детето докато навърши 2 год и тогава да я пратя на градина и да си потърся нова работа, не повече от 25 часа на седмица.
Искам да разбера как се справят работещите с грижата за децата? Кой ги гледа? По колко часа? В градината на дъщеря ми има едно детенце само за 4 пълни дни. Другите са за по няколко часа на ден.
Az започнах работа за по 3 дни на седмица   
 когато Р беше на 2 год. и 7 месеца.Работя като детегледачкана близначета по 10.5 часа на ден ,т.е. 31 часа и 1/2 на седмица като вземам и Рая с мен и така не е на градина .

# 28
  • Мнения: 481
ох, олекна ми като прочетох тази тема.
Нищо против австрийките като цяло, но те много обичат да си стоят 3-4 години вкъщи и след това да работят само до обяд докато децата им станат на 12 години. То лошо в това няма, но ако искаш къща, коли и почивки два пъти в годината са си нужни две заплати. А и аз не съм този тип жена, дето ще издържи 3 години в къщи. Би ми липсвал социалният контакт.
Та аз значи се върнах на работа когато малката ми дъщеря беше на 6 месеца. По принцип майчинството ми беше една година, но шефът ми се обади и ме помоли по спешност да поема проекта на една колежка, която се беше разболяла ( от стрес)
Та започнах работа от вкъщи - около 20 часа на седмица и един път в седмицата - вторник от 08ч00 до 12ч00 - в офиса.
От ноември съм на пълен щат - но работя в офиса само 3 дни, а останалите 2 от вкъщи.
Аз съм първата във тази фирма, която работи по този модел и засега се получава много добре, въпреки че доста от кoлeжките ми, ми се чудят как мога да работя на пълен щат при положение, че съм с две деца и малката е на година и половина.....
А иначе дните, в които съм в офиса малката е при детегледачка,  а голямата след училище сама отива до детегледачката.

# 29
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
тази тема заприли4ва на състезание кой по_рано тръгнал на работа  newsm78
не подлагам на съмнение, 4е разни хора, разни идеали, но като работеЩа целодневно открай време абсолЮтно неамбициозна, но с обЩо_взето добра реализация майка, трудно някак си разбирам доброволното, дори целенасо4ено оставяне на 6 и по_малко месе4ни бебета при липса на абсолЮтна финансова необходимост, или, ай' да ре4ем, градене на неповторима кариера.
казвам "неповторима", визирайки някакво неверятно звездно съ4етание, Щото вси4ко друго не би избягало след оЩе няколко месеца  Rolling Eyes

к'ъв толкова голям социален живот се води по офисите, не ми е ясно  Thinking
ли4но моят е изцяло извън тях и с огромно удоволствие, имайки възможност, бих си седяла с децата. те веднъж/дваж растат, пък работата си е все там...

Общи условия

Активация на акаунт