За работещите майки на малки деца

  • 9 533
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
Година и нещо си стоях в къщи ( емиграция, бременност). Въпреки, че непрекъснато вземам курсове и имам тестове - изисква се за да си запазя сертификацията се улових, че поизоставам професионално. Така или иначе тук майчинството е мн кратко.

# 31
  • Мнения: 2 093
тази тема заприли4ва на състезание кой по_рано тръгнал на работа  newsm78
не подлагам на съмнение, 4е разни хора, разни идеали, но като работеЩа целодневно открай време абсолЮтно неамбициозна, но с обЩо_взето добра реализация майка, трудно някак си разбирам доброволното, дори целенасо4ено оставяне на 6 и по_малко месе4ни бебета при липса на абсолЮтна финансова необходимост, или, ай' да ре4ем, градене на неповторима кариера.
казвам "неповторима", визирайки някакво неверятно звездно съ4етание, Щото вси4ко друго не би избягало след оЩе няколко месеца  Rolling Eyes

к'ъв толкова голям социален живот се води по офисите, не ми е ясно  Thinking
ли4но моят е изцяло извън тях и с огромно удоволствие, имайки възможност, бих си седяла с децата. те веднъж/дваж растат, пък работата си е все там...

мога да ти кажа един по фрапантен случай-имах една колежка, която планираше да се вьрне на работа след като роди и мьжьт и да си вземе майчинство. Напуснах компанията преди тя да роди, така че не знам дали е осъществила намеренията си или я е ударил майчиния инстинкт.
По вьпроса за кариерата, особено в САщ, майчинството е от 6 до 8 седмици, така че става вьпрос за стандарт, не за гонене на кариера. Доста е кофти, но от друга страна, щом закона го налага,  жените нямат голям избор.

# 32
  • Мнения: 31
Feiam,
на мен пък мие омръзнало от разни дето само съдят другите и си пъхат носа в живота на другите.
Тук говорим за право на избор и всеки единствено сам си решава дали да има деца, да гради кариера или и двете. Например, във Франция платеното майчинство е 16 седмици, но това не пречи на хората да имат  по 3-4 деца и да ги "зарязват" на по  3 месеца и да  се връщат на работа.

А пък за социалния живот в работата, явно в твоята няма просто такъв, за да не разбираш че такова нещо може да съществува някаде. Всеки си има и живот извън работата, но на мен ми е приятно от време да ходя да пия по някоя бира след работа с колегите или на ски weekend или просто ски следобед. Едни от най-добрите ми приятели съм ги срещнала на работното ми място и до сега се събираме заедно и ходим нагоре-надолу . А понякога  по семинари по разни проекти и конференции съм се заповнавала със хора, с които след това са ми станаха приятели и едва ли щях да ги имам ако си седях в къщи. Но както казах това моят живот и моят избор.

# 33
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

мога да ти кажа един по фрапантен случай-имах една колежка, която планираше да се вьрне на работа след като роди и мьжьт и да си вземе майчинство. Напуснах компанията преди тя да роди, така че не знам дали е осъществила намеренията си или я е ударил майчиния инстинкт.
По вьпроса за кариерата, особено в САщ, майчинството е от 6 до 8 седмици, така че става вьпрос за стандарт, не за гонене на кариера. Доста е кофти, но от друга страна, щом закона го налага,  жените нямат голям избор.




това не ме у4удва, все пак детето е гледано от единия родител.
късото май4инство не ти дава друг избор, а не 4е сама си си направила този избор  Rolling Eyes

Feiam,
на мен пък мие омръзнало от разни дето само съдят другите и си пъхат носа в живота на другите.
Тук говорим за право на избор и всеки единствено сам си решава дали да има деца, да гради кариера или и двете. Например, във Франция платеното майчинство е 16 седмици, но това не пречи на хората да имат  по 3-4 деца и да ги "зарязват" на по  3 месеца и да  се връщат на работа.

А пък за социалния живот в работата, явно в твоята няма просто такъв, за да не разбираш че такова нещо може да съществува някаде. Всеки си има и живот извън работата, но на мен ми е приятно от време да ходя да пия по някоя бира след работа с колегите или на ски weekend или просто ски следобед. Едни от най-добрите ми приятели съм ги срещнала на работното ми място и до сега се събираме заедно и ходим нагоре-надолу . А понякога  по семинари по разни проекти и конференции съм се заповнавала със хора, с които след това са ми станаха приятели и едва ли щях да ги имам ако си седях в къщи. Но както казах това моят живот и моят избор.

zippar , неЩо май си се преработила и не ти държат нервите  newsm78

ах, или баба и дядо не са могли да гледат детето в уикенда, та си пропуснала ските  ooooh!
успокой се, 4етвъртък е, друг уикенд се задава, мож да се урЕдиШ...

# 34
  • Мнения: 3 241
Подкрепям zippar.
 Peace

И аз намирам, че работата ти носи нещо друго освен пари. Може би не при всички е така обаче.   Thinking Но всеки сам си решава.



# 35
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
feiam  няма смисъл да си злъчна и да нападаш другите. Добър или лош, това е нашия избор. Никой не те напада за твоя. Късото майчинство ти дава правод да ревиш ще работиш или не, никой не ти отнема правото да седиш в къщи и да си гледаш детето

И не всички имаме баби под ръка, но все пак успяваме да си гледаме децата. Въпреки, че сега в момента сме с баба и оценявам неоценимата и помощ

# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam  няма смисъл да си злъчна и да нападаш другите. Добър или лош, това е нашия избор. Никой не те напада за твоя. Късото майчинство ти дава правод да ревиш ще работиш или не, никой не ти отнема правото да седиш в къщи и да си гледаш детето

И не всички имаме баби под ръка, но все пак успяваме да си гледаме децата. Въпреки, че сега в момента сме с баба и оценявам неоценимата и помощ

отговорих, според тона и определенията, които полу4их.
не ми се струва аз да съм дала някакви някому, напротих, казах ясно "разно хора, разни идеали".
моля да ми под4ертаеШ нападките.

... ама то нали гузен негонен бяга, та тъй.

# 37
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
отговорих, според тона и определенията, които полу4их.
не ми се струва аз да съм дала някакви някому, напротих, казах ясно "разно хора, разни идеали".
моля да ми под4ертаеШ нападките.

... ама то нали гузен негонен бяга, та тъй.


Май нещо се пообърка а? Или да попитам както ти : неЩо май  не ти държат нервите ?( цитирам те).

# 38
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
отговорих, според тона и определенията, които полу4их.
не ми се струва аз да съм дала някакви някому, напротих, казах ясно "разно хора, разни идеали".
моля да ми под4ертаеШ нападките.

... ама то нали гузен негонен бяга, та тъй.


Май нещо се пообърка а? Или да попитам както ти : неЩо май  не ти държат нервите ?( цитирам те).

какво съм объркала?  Shocked
нервите са ми бомба, не ги мисли  Laughing

не съм тръгнала да раздавам присъди, за да ми ска4а оЩипано и да ми се приписват думи, хайде моля  Stop
казах си мнението и толкова. или си сменете името на темата, да се знае 4е е за ранно върналите се на работа майки и други мнения са нежелани  Thinking

# 39
  • Мнения: 31
[.zippar , неЩо май си се преработила и не ти държат нервите  newsm78

ах, или баба и дядо не са могли да гледат детето в уикенда, та си пропуснала ските  ooooh!
успокой се, 4етвъртък е, друг уикенд се задава, мож да се урЕдиШ...

[/quote]

Не  feiam просто ти отговорих в стила, в който ти си позволяваш да даваш съвети на другите или просто от нямане какво да правиш в къщи се заяждаш по форумите, hahaha

# 40
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
Нека всеки, който иска да сподели.
Искам да разбера как се справят работещите с грижата за децата? Кой ги гледа? По колко часа?  

Това прочете ли го или само заглавието? Та успя да охарактеризирав темата като състезание? Познаваш ли отделните случай та успя да прокоментираш и "неповторима кариера". Искренно се съмнявам.

# 41
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Не  feiam просто ти отговорих в стила, в който ти си позволяваш да даваш съвети на другите или просто от нямане какво да правиш в къщи се заяждаш по форумите, hahaha


цитирай ми "съветите", моля.
Що се отнася до стила, присмял се хърбел на Щърбел  ooooh!

Нека всеки, който иска да сподели.
Искам да разбера как се справят работещите с грижата за децата? Кой ги гледа? По колко часа?  

Това прочете ли го или само заглавието? Та успя да охарактеризирав темата като състезание? Познаваш ли отделните случай та успя да прокоментираш и "неповторима кариера". Искренно се съмнявам.

да, говори за работеЩи майки на малки деца. аз съм такава и като такава съм се вклЮ4ила (и се вклЮ4вам) в темата.
да, то4но на съревнование ми заприли4а, потвърждавам.
дори и да познавам конкретни слу4аи, не бих ги цитирала, нито коментирала, ако сами не желаят, естествено.

и все пак, какво от това? това е ли4ното ми мнение, обиди и съвети продължавам да не виждам  newsm78

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
feiam  темата е за споделяне на "опит" по отношение на гледане на децата - кой и колко часа и неща от този сорт. Дори и да си родител на малко дете, ако не си бил в ситуация да тръгнеш на работа когато детето е под 9 месеца (възрастта е примерна) какъв опит би споделила?

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam  темата е за споделяне на "опит" по отношение на гледане на децата - кой и колко часа и неща от този сорт. Дори и да си родител на малко дете, ако не си бил в ситуация да тръгнеш на работа когато детето е под 9 месеца (възрастта е примерна) какъв опит би споделила?

много е примерна, имайки предвид 4е се говори и за детска градина, нали?  Wink
каквото съм имала съм го казала преди някоя друга страница.
отивам да бърШа прах, хем да си оползотворя деня, хем да си успокоя нервите  Mr. Green
няма ви развалям моабета с неискани размисли, сакън  Stop

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 795
ами да, в някой страни детската градина започва след 3 месечна възраст на детето

Общи условия

Активация на акаунт