Столче за кола-докога?

  • 4 088
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 613
Поне до 5-тата годинка.

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз също съм за столчетата за кола да се използват докато децата могат да се закопчават самостоятелно с колана в колата!
Нашето столче също е на Плей и може да се използва до 24 кг. Мисля, че  колкото по-рано детето свикне, че когато се вози в колата трябва да е в столче, толкова по-добре.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз мисля, че трябва да се ползва до момента, когато детето вече може да ползва коланите за възрастни. Моят племенник е на 7 години и още е с тези повдигащите седалки, които ползват коланите за възрастни. Факт е, че още му е необходима повдигащата седалка, иначе колана го души. Следователно някъде към 8-9 години мисля, че вече могат само с колани да се возят, вече ще са достатъчно високи.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Докато почне да се закопчава с колана като нормален човек, без да рискува да се удуши т.е. предполагам някъде 9-11 години.
Ей такова е нашето
Проблемът не е толкова дали ще стои мирна, а какво ще стане, ако шофьорът набие рязко спирачки, напр.
напълно съм съгласна  Grinning

И аз Grinning

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 995
Моля, ви да ми кажете от каква възраст съотвенто кг. могат да се използват повдигащите седалки. Има ли и като при столчетата килограми или са един модел.

# 20
до 1,5г, защото след това тя си стоеше  сама мирничко и послушно... Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 915
Докато стане 36 кг.  Sunglasses Mr. Green

Столчето за мен е абсолютно задължително за безопасността на детето и ще го ползваме поне до 10-годишна възраст. След това предполагам, ще мога спокойно да я овързвам с коланите на задната седалка.

# 22
  • Мнения: 9 990
Моля, ви да ми кажете от каква възраст съотвенто кг. могат да се използват повдигащите седалки. Има ли и като при столчетата килограми или са един модел.


Разликата в килограмите е -+1.Ние сме с 2 коли- в едната е все още в столчето си,в другата е на такава повдигаща седалка и ползва коланите на колата.Представлява стероипорено парче,изрязано в такава форма-да е удобно на дупето.Доволна съм.Не става въпрос дали седи мирничко и не шава,а че е вързана с колан и при рязко спиране няма да кацне отпред ...недай си боже нещо по-сериозно.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Няма ограничения за повдигащите седалки. Ползват се докато детето достигнело височина поне 135 см.
Точно днес четох, че тук ще променят законите за седалките и тези повдигащите ще стават задължителни. Обикновено тук седалка ползват до към 5-6 години, а сега ще искат да се ползва до към 11 години или до заветните 135 см височина.

# 24
  • България-София
  • Мнения: 573
Моля, ви да ми кажете от каква възраст съотвенто кг. могат да се използват повдигащите седалки. Има ли и като при столчетата килограми или са един модел.


Ние купихмеедин такъв "booster", когато единият синковец стана 15 кг / на 2г и 6м/, но брат му, който беше 13 кг го окупира и не го даде повече. Седи си много удобно, има ограничител /незнам как се казва/, който се плъзга до рамото и придържа колана на колата да минава през гърдите на детето, а не през врата. Сега трябва да взама второ, но как ще убедя и втория да седне на такъв - незнам, тои си иска седалката до 18 кг. Ама няма как - коланите едвам ги закопчаваме вече  Crazy
Иначе смятам да ползвам приспособления докато не стане безопасно возенето само с коланите на колата, отговорих до 8 год.

# 25
  • Мнения: 2 567
Доколкото знам тук до 12г. е задължително и смятам да го ползвам дотогава  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 666
С големия не сме ползвали столче никога, не можехме да си позволим такъв лукс. От 5 годишен се вози с коланите на колата, без никакви допълнителни седалки. А той не е едър, дори се води слаб. На почти осем години е, а е 22 кг. Преди това аз го държах. Но си е трудно.

Сега с дребчо вече столчетата не са лукс, на нас ни дадоха кошница, която ни умаля. В процес сме на избиране на столче и този път мисля да го ползвам докато детенце го израсте.

# 27
  • Мнения: 46 520
До 25 кг. в столчето
След това махаме облегалката и продължаваме до 36 кг. само на седалка
После само с коланите на колата  Wink

# 28
  • Мнения: 6 323
Кога трябва да премахнете столчето за кола (или седалката) и детето да започне да се вози като възрастен, използвайки нормалните автомобилни колани?

Ако върхът на ушите на детето “стърчат” над облегалката на детското столче или ако използвате детска седалка - над облегалката на автомобилната седалка, то детето вече е достатъчно голямо и може да премахнете детската седалка и за обезопасяване да използвате само стандартните автомобилни предпазни колани.

от тук

# 29
  • Мнения: 2 550
Като стане достатъчно висок, че колана да не го души. Няма да е скоро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт