На вратата пролет чука първа, февруарчетата по разходки в миг се втурват (28)

  • 22 864
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Аз разбирам тези, които се дразнят, че децата им не щат да ходят, щот съм ви разправяла 1000-кратно, че и Калина беше така. И то не до 1,2, 1,3, 1,4, ами до 1,5-6 години предпочиташе да припълзява и развиваше космически скорости (тя и мноо рано пропълзя -- още на 3-4 месеца). Може би буквално последна се пусна.

Разбира се, тръгна си тогава като голям човек, без да се патрузи кат пингУин, но през цялото време, докато не се пусна най-накрай, аз страдах от наранена майчина гордост и пр. простотии, а сега, в ретроспектива, да ви споделя, ужасно ме е яд, че съм била толкоз проста и щураво амбициозна. Embarassed

Всяко детенце си има свой ритъм. А имаше и нещо друго, Калината можеше да ходи, но предпочиташе да пълзи. И колкото повече ме усещаше, че изкрейзвам на тая тема и пряко или косвено я мъча да ходи, толкова повече се заинатяваше. Те водолеите са големи инати, най-големите в зодиака, нали знаете?

Но всеки трябва да си ги изживее сам тези моменти и да си стигне до собствените изводи -- и аз навремето не обръщах внимание на майчетата с опит. Не очаквам и сега на мене нЕкой да ми се върже.

П.П. Люс проходи точно преди 10 дена и вече тича маймуната.

# 46
  • Мнения: 19
Момичета, благодаря с голямо закъснение захубавите пожелания към моето момиче!
 Ние сме добре, всичко сеи е в рамките на нормалното. Зори ходи, но предпочита да развежда и мама за ръка. Та времето ми е 100% запълнено с нея, всепорядко смогвам да ви чета, камо ли да пиша. За което се извинявам искренно. Затова ще си ви шпионирам от балкона за сега и моля ви не се дразнете. Целувки на всички
Ето и малко снимки от нас http://fevruari2010.snimka.bg/baby/nashite-deca-na-1-godinka.565658.22412416

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 12:56 от pilio

# 47
  • гр.София
  • Мнения: 20
Хей, мами, здравейте.
Все по рядко ми остава време да чета и пиша. Опитвам се, но.............Това моето диване, откакто ходи, в нашия дом е страшно. Все да е в движение, ама без ограничители. Където си поиска, а като кажа"не" или го отдалеча от набелязаната цел, която по мое мнение е опасна, започват едни ревове, тръшкания и това което е най0близо до него, взема и хвърля на земята, в знак на протест.
Миналата седмица, падна от креватчето през решетката, та на главата. Слава богу нищо му няма, но ходихме до Пирогов да го види лекар. Направо ми изкара акъла. Мъжа ми вчера подложи една дъска под решетката на леглото, че да я повдигме малко. Направо ужас.
Искам да ви благодаря за пожеланията за рождения ден на Жори, аз не успях да "почерпя" тогава, ама нали знаете как е.  Embarassed
Иначе рождения ден мина добре, направихме и прощапулник. Хвана се за химикала, което бяхме нарекли за журналист. Интересното е, че и Дари се хвана за химикала, и на нея й правихме прощапулника на първия рожден ден.
Трябва да ставам, затова да честитя на всички празнуващи, да са живи и здрави. Толкова много рожденници и прохождащи мъничета си имаме, много е приятно.



# 48
  • Мнения: 339
E аз от вчера до днеска забравих какво прочетох и исках да пиша , все така става и затова все не пиша ooooh!
 За проблемите с къпането запомних обаче да ви препоръчам ей такова шапо,на Климент не че му трябва де , повече батко му я ползва, че и той е дзверче като стане дума да му се полива главата, иначе ако напълня ваната си топи главата и забравя да я извади.  

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 13:10 от Roroana

# 49
  • Мнения: 1 067
Ей сЯ се прибираме,бяхме за кръв и после при една приятелка на гост  Laughing
Много съм довола от ЦибаЛаб ,буквално за 1 мин. му взеха кръв  Shocked ,а миналия път го водих в Кандиларов и го клаха 15 мин  #Cussing out  След 17 ч ще си видя резлтатите в нета,дано всичко да е ок  Praynig
Явор даже се излъга да яде супа на обед в приятелката ми,ама нали е на чуждо място може...пък моите хич ги неще  Laughing
Слънчи айде пък сега гнойна ангина  Crossing Arms ,няма да и се даваш я!На мен много ми помага фреш от портокал,грейпфрут и лимон  Sick ,стига да се насиля да го изпия де,че мразя кисели сокове  Hug

# 50
  • Мнения: 339
Сетих се, за думичките щях да се отчитам. Климент по рано казваше "мама" обаче сега го е префразирал на "м-ам-ам" та незнам Mr. Green, "тата" обаче си е задължително всеки ден, даже търчи по коридорите и вика  така да го търси, същата дума използва и за чао, но казва чао само на баща си , няма кой друг да изпращаме Rolling Eyes Имаме "бау" на Йори "баба" на батко си  Laughing "дай" и "там" но ги казва много рядко и по 30-40 пъти на ден се чува от неговата уста "Бам-Бам!" Twisted Evil всеки път като направи някоя дивотия или иска да я направи  и вече така му е второто име Mr. Green  аха и "да" и "не" казва  чат-пат ама кога по предназначение кога не само той си знае. Но за мен ясно и сигурно си казва само три думи "тата, бау и бам-бам" другото още не е затвърдено.

# 51
  • София
  • Мнения: 209
офф, голям студ. Излъгах се да ида с Ясен до кухнята и станахме на ледени висулки. Съвсем се отказах от държавната куФня в нашия квартал. Супата днес е някаква бяла течност с рендосани моркови и буци като пресечено мляко. Не мога да разбера какво точно е и десерта пак е нишесте. Ще си му готвя за сега пък ще видя и за частни ако имаме възможност като съм сигурна че няма алергии.

трябва да се обадя да се запишем за проба на манту. Ясен няма белег, ама ми казаха, че не трябвало да има обриви за да се направи пробата newsm78 Как ще стане това не знам. След разходка бузите му веднага са цъфнали в този студ с каквото и да го мажа.

Radi_, защо се косиш за това прохождане. Когато - тогава. Ясен откакто ходи, очите са ми на 4 непрекъснато и вече трябва да следя да не докопа нещо дребно от някъде и да го глътне. Онзи ден почти беше глътнал една капачка от сок, вадихме я от гърлото ooooh!

Ясен натупа един лабрадор. Всеки ден ме изненадва все повече това дете. Бях го пуснала да си ходи в парка и минава покрай него кучето и взе да го гледа. Явно му беше любопитно какво е това ходещо джудже. Подуши го и излая, Ясен се стресна и аз се втурвам да го спасявам да не се разплаче а нашия наддаде боен вик и започна да го налага с ръчички докато го хвана да не се пребие. Спукахме се от смях със стопанката. Вика ми "дойде момента да кажа на някоя майка да си държи детето да не ми уплаши кучето" Mr. Green

# 52
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Ел, точно такова е отношението на Люс към нашия Мончо нещастен. Надава боен вик и търчи да го ступа или да му екстрактира някой и друг кичур от кожуха. Ако така я караме, скоро ще си имаме плешив котарачко. Joy

Иначе неходещите и с пълзене се докопват до сто хиляди дреболии, плюс дето минават подовете от-до Laughing. Не е като да ти стои на едно мЕсто. Да не говорим, че всъщност не само пълзят, но и се изправят и вървят навсякъде, където имат опора, както и за ръчичка. Просто не щат да се пуснат.

Навън е най-ужасно, щот ти го изправиш и се опиташ да го държиш така, то пък измучи и се пльосне на 4 лапи и за отрицателно време изпълзи я до пясъчника, я до лехата с китките, където има директен достъп ръка-уста до пръст, пясък и разни други красоти.

Та, не е за завист и тая ситуацийка.

За обрива, пробвала ли си балсаНа на д-р Тайс?

Люси също казва осъзнато доста думички, предимно двусрични, да не си помислите, и се опитва да повтаря след нас почти всичко. Много е хитра!

Мики, кой Цибалаб ползвахте? Аз не помня дали ви споделих, че една тяхна служителка миналата година щях да я утрепя. Вместо да ми предразположи детенцето, тя взе да я обвинява, че не стояла мирно, колко била лигава и не поВнА още кво. Още малко и щях да я отстрелям. Май ви писах за случая, не съм 100% сигурна, че беше отдавна. Но това не на Лайош Кошут, а в друга тяхна клиника, която бачка в неделя, че ние тогава намерихме време...

# 53
  • Мнения: 98
Именно Мяу най-точно го е описала,пак бърника навсякаде с разликата че дори вън както си вървим за ръчичка и изведнъж решава че и се лази и няма нещо което да я спре,започва да се тръшка и докато не застане на 4 крака не се спира,и от там се почва едно събиране на фасове,камъни и всчкъкви подобни боклуци които в повечето случаи държи и да опита...

# 54
  • Мнения: 1 067
Ел  Joy страшен разбойник е Ясен  Heart Eyes
Мяу ние имаме ЦибаЛаб в поликлиниката (29),явно зависи от човека,който взема кръв ,сестра ми ми я препоръча ,тя води племеницата там(голяма е колкото Калина) и абсолютно никога не е плакала.Е Явор си приплака ,ама той страда от синдрома на бялата престилка  Mr. Green ,но това не попречи на жената дето му взе кръв да пее с пълно гърло детски песни  hahaha
За думичите и аз да кажа,че това са глупости,всяко дете се развива индивидуално  Naughty. Явор връзва само ам-мма-маа  Joy ,което се ползва  и за мама и за ядене ,на кучето казва Ги(на сестра ми песа се казва Оги),тате без проблемно и дежурното Бау ,когато се закача.Иначе имам една позната нейния син проходи на 1,5 г. ,но пък свързваше цели изречения и то сравнително сложни,много преди да си стъпи на краката,а освен всичко детенцето е родено 34г.с.  Peace

# 55
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 420
Ради, да те успокоя, че и тия, дет ходят, и те са привлечени от фасовете и пр. Люс, бидейки проходила, винаги е готова да слезе едно ниво надолу за един хубав фас. hahaha

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Да се разпиша в новата тема.

Ще чета после.

Честит рожден ден на Ния ( и тук) ! Да е жива и здрава !  Hug Hug



Почерпахме се за здравето на Ния,чуден рожден ден беше.  Flutter

Кажете как се справяте с ината на дребчовците? Аз се притеснявам ,че може да се нарани някой ден. Като се разсърди така си дава главата назад, че тръпки ме побиват. Мога ли да я оттуча ?  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 40
Честит първи рожден ден на Нийчето, Жоро и Алекс! Да растат в здраве, безгрижие и много любов!


Слънчи и всички болни- оздравявайте бързо!  Hug

Ние днес ходихме на изследвания с Алето. Да похваля моето момиче, че е много смело и изобщо не се разплака като го боцнаха. Много търпелива беше... Дано да е като мама с висок праг на болка!  Wink Резултатите ни са готови, но утре ще ги занесем на доки да ни ги разчете.

За ината- и Алекса много се тръшка. Като не стане на нейната нещо започва да реве с глас и сълзи, мята се назад като риба и ако не е на леглото не знам какво би станало. Ако пък и взема нещо от ръцете и почва да ме бие през тях и да вика. Хич да не е, с характер е! Ама то и майка й не лъже в ината...  Laughing  Mr. Green
За къпането- Лекси от бебе се плаши от струйките вода по лицето. Направо спира да диша, перпели паникьосано и така докато спра да я обливам. Няма свикванка и това е! Роро, тая шапка чудна работа би ни вършила.

Веси, много сте хубави! И какви очи само...
Пилио, прекрасни сте със Зори!  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 818
Момичета видяхте ли какво стана? Прецакаха ни за ОДЗ-тата яко софиянци  ooooh!
Махат предимството за работещи родители, както и предимството за децата посещавали чиста ясла. Нямаме вече съвсем никакъв шанс, ами да ходя да се срещам аз с директорката на частната градина да си пазим място  ooooh!
Не мога да си намеря място от яд! #Cussing out

# 59
  • Мнения: 70
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НИЯ,АЛЕКС И ЖОРКО!ДА СА МНОГО ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ!
Разглеждах снимките,абе много хубави нашите февруарчета Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт