На вратата пролет чука първа, февруарчетата по разходки в миг се втурват (28)

  • 22 889
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 844
Танче, ще ти го обясня как става според мен. Както писах преди време, се срщах с директорката на градината, която посещава Софи и където искам да запиша Калина. Та жената тогава ми разказа как стоят в момента нещата, и помежду другото ми сподели, че имат голям проблем с по-малкия набор, в нашия случай 2010. Та тя сподели, че миналата година е приела деца, които към септември са били на 10 месеца, не можещи да ходят, не преминали на обща храна, нямащи зъби да ядат храната, която се приготвя като за деца 3-7 г (както е във всички ОДЗ, между впрочем). Та тя каза, че директно е казала на родителите, че ще пази местата и ще запише децата, но няма възможност и персонал да се грижи за тях, тъй като това би означавало да остави останалите дечица на самотек. В ОДЗ-тата групите почти навсякъде са смесени - от най-малките до деца надхвърлили 3 г (както са нашите- родени в началото на годината, реално ще преминат в 1 група на 3 годинки и нещо). Та да си дам обяснението - може би искат да избегнат приема на дечица, родени втората половина на годината и които са много малки, тъй като нямат ресурс да ги отглеждат. Виждам, че за набор 2009 има 15 обявени места, така че догодина ти желая успех. Апропо, не съжалявай толкова - моя приятелка ми каза, че често се разхожда из парка и според нея и учителките и лелите в това ОДЗ са меко казано истерички - такова крещене каза, че не е чувала нито виждала, а това и е трето дете и определено се е сблъсквала с детски градини!
Хайде, пък и ние кандидатстваме в 14 ОДЗ, не че ми е близко, ама... може и да са заедно  Mr. Green Макар че какъв шанс имаме със стандартните точки е една друга тема!

# 721
  • София
  • Мнения: 58
slanchezara, много ти благодаря за инфото  Hug
Ние за 14 ОДЗ според мен 100% сме вътре, защото имаме много точки и поне за момента сме 2-ри в списъка, но това е друга тема.
Стискам палци и Калина да я приемат  fingerscrossed
Аз мислех да ходя също да говоря с директорката и да питам след като няма обявени места има ли смисъл изобщо да пиша градината в желанията, защото виждам че все пак има доста желаещи и за там, но явно няма смисъл в случая.
В крайна сметка за 14-то прочетох доста хубави неща, а и изобщо не ми е далече. Просто другата я виждам от терасата  Mr. Green, но усетих че е нахално от моя страна да имам претенции, като чета какви драми са с тия градини и като знам колко дечица няма да могат да влязат.
На мен ми е наложително Андреа да влезе, защото знаете, че ми се наложи още когато беше на 6 месеца да се върна на работа и от тогава я гледа майка, но не мога да я държа вечно в София жената Embarassed, а просто няма кой друг..... 

Успех на всички, които се борят за място в градина, дано приемат дечицата!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 722
  • София
  • Мнения: 844
Хаха, Танче сега погледнах. Детето, което е на 1 място е детето на моята приятелка и колежка Wink ТрЕбе да взема да ви запозная  Hug

# 723
  • Мнения: 210
Слънчи, Танче  Joy и на вас ли ви е съмнителна работата по танцувалния въпрос  hahaha
Я да видим сега, стегнаФте ли татковците в кръста? Да мируват, да кротуват, че ако ги "шитнем"  взимаме още някоя точка Mr. Green и току виж се доберат отрочетата ни до заветните ОДЗ-та  Crazy То май само ако се инвалидизирам, прекратя житейския път на немилото ми Миуо или заточа майка ми да мие градинските тАУлетни ще се намърдаме в проклетата ЦДГ "Латинка"  Crazy
Гледам има с по 11 точки  Shocked нещо като активните борци на времето  Crazy как ша ги пребориш  Whistling
Юхуу, ако нещата стоят както миналата година до последно има надежда да ви приемат в някоя от градините... Радина я приеха след последното класиране, след като десетки деца бяха освободили места. В началото на октомври нашата група беше празна  Crazy та събираха деца от 2 до 30 цял месец ooooh!
Успех на всички   bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 58
Хаха, Танче сега погледнах. Детето, което е на 1 място е детето на моята приятелка и колежка Wink ТрЕбе да взема да ви запозная  Hug
Е хайде, пожелавам и вие да се вместите в 24 бройки, та да са заедно децата  Hug
А за приятелката ти, като се оправи малко времето, ще направим една младостка среща и ще ни запознаеш Wink

Любезна, да вземем да ги съберем дребните, па да ги видим какъв танц Шъ Дъ спретнат  Mr. Green

Хм, с по 11 точки не съм виждала, явно в някои градини си имат допълнителни критерии  newsm78

# 725
  • гр.София
  • Мнения: 20
Честита Баба Марта на всички.Желая ви най-важното- здраве.
Честита годишнина на Юхуу, много дълги години да сте  влюбени.
s.newa, честит рожден на твоето бабче. Да е жива и здрава.
Ох, като прочетох за малкият Вальо........... направо не мога да си събера мислите.
Да почива в мир на малкото ангелче Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 726
  • София
  • Мнения: 844
Опааа, голяма съм блейка!
Неви, честит рожден ден на твоето бабче! Да ти е жива и здрава!  Hug

# 727
  • Мнения: 7
Аз съм голяма блейка и вчера съм пропуснала, че Тони има РД - да е здрав, весел и да радва мама и тати!  newsm38

Честита годишнина на Юхуу и честита баба Марта на всички!

При нас положението е следното - Митко спря да вдига температура, но пък някакви сополи се мъчи да пуска... Но след трите дена нон стоп Т това ми се струва като песен. Боли ме главата, а пих всякакви хапове, откраднах малко време като метнах една баница на Бела във фурната, а сутринта ходих на кавитация. Засега ефект не се вижда, ще видим после.
Имам страшно много работа, да изчистя и да започна да стягам багажа, но .. се чувствам като смазана и май в крайна сметка ще ударя един сън.

# 728
  • Мнения: 210
Да бееее, Неви, жива, здрава баба! Hug Няма да се даваш на съквартранта  Wink
Бръмби, дремни душа  spoko
Уф, кръстницата на половинката е извикала поп утре заран да освети къщата,белким цъфнем и завърчем от тук на таме  Tired то всичко убаво де, ама как мразя да правя пита, ами ако не стане  ooooh!

# 729
  • Мнения: 7
Я не се праи, бъркаш я в хлебопекарната, еле пък да не стане!;)

# 730
  • Мнения: 3
4естита Баба Марта ....много здраве на всички пък другото все ще се нареди Wink!
Алис вече има ходещи крачетааааа и е голяма радост   ...ей с'а хич не спира  Two Hearts  running   Остава да направим прощапулника Simple Smile
Успех Ви желая да приемат всички дечицата в ОДЗ-тата.
А загубата на човешки живот особено на едно детенце е много  болезнена  Sad((((............

# 731
  • София
  • Мнения: 58
Петя, честити ви ходещи крачета и на вас най-накрая! Simple Smile Пожелавам на Алис да крачи смело напред! Да я нацелуваш от нас!  Heart Eyes

Абе Миме, какво толкоз и се плашиш на тая питка бе. Аз не помня случай да не ми се е получавала, правя я по супер лесен начин, но винаги става чудна (мога да ти пратя рецептата ако искаш)

# 732
  • Мнения: 307
Невии честит рожден ден на твоето бабче!Да е жива и здрава и още дълги години да се радва на правнуците си Hug
Пете честити ви ходещи крачета!
Любезна успех с питката!
Леле,голяма какаманга ви е с тези ясли и градини ooooh! успех на всички!

Ние най-накрая завършихме снимките по албумчето на Сиси.След 10-ти март ще го очаквам готово,а вече нямам търпение Crazy

# 733
  • Мнения: 35
Бръмболино, за къдЯ стягаш багаж мари? Язе нЪл не съм от тука и съм изпуснала.

Преди малко прочетох за Валето! Да почива в мир малката душичка!  Flowers Rose

# 734
  • Мнения: 3
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА,МНОГО,МНОГО ЗДРАВЕ ВИ ПОЖЕЛАВАМ!честита годишнина на юху
честит рожден ден на бабчето на неви
 Praynig за валето Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
голяма лудница при вас с детските градини
децата са по добре вече,но продължават да кашлят и утре ще ги водя да ги чуе лекарката преди празниците
лека вечер ::

Общи условия

Активация на акаунт