ОКТОМВРИйче я кажи- зъбче имаш ли си ти?

  • 22 987
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 500
Здравейте, момичета! Нощта мина добре. Моника спа през цялото време и дори, когато я събудих за АБ каза, че не я боли гърлото. Тази сутрин й го погледнах и още й е кръв червено. Дано почне да действа вече тоя АБ. Все пак хубаво е, че няма болки и спазми. Вчера от напъването да излязат храчките е спукала капиляри и на двете си очи и клепачите и слепоочието са й целите на точки. Представяте ли си кво напъване е било?!  ooooh! Аз от раждането имах спукани капиляри. Дори се наложи да й ги дърпам от устата, такива храчки бяха - гъсти и разтегливи. Ох, не искам да си спомням.  Cry Дано се оправи по-бързо. Лошото е, че и аз съм болна от тази нощ. Явно съм се заразила. Сега умирам от страх да не се зарази и бебка, че както и двете с Моника сме болни и все около нея. Аз съм с маска, но каката е неконтролируема. Само да мръдна малко и веднага се е завряла в бебето.
Момичета, в тази връзка, аз как ще разбера, ако Ева я боли гърлото?
За захранване въобще и не мисля. Ще му мисля април и ще попрочета туй-онуй, че съм позабравила. Ама мисля да захраня от началото на май, когато Ев ще е на 6,5м.
bob4eHug
Мирче, аз пак бих предпочела кърмата. Диетична, диетична, колко да е диетична? Пак ще е в пъти по-добра от АМ. Още повече, че мамата ще спазва хранителен режим, което е супер.
Аз ако ви кажа как ям.  ooooh! Сигурно никой не би взел кърма от мен. Много си хапвам сладичко, пия кафе, ям тестени неща. Е, ям и много плодове, щото в нашето фемили това е навик, традиция, кеф и т.н. Ние се разоряваме от плодове.  Grinning
В петък сме на консултация, но не знам дали Ев ще е здрава за ваксините. Иначе и нашата педи ги има.

# 61
  • Мнения: 65
Ноел  Hug Дано наистина Моника да почне бързичко да се оправя Simple Smile А Еви ще разбереш,че я боли гърло(според мен) по това,че отказва да се храни и е неспокойна.Споко и от мен никой няма да вземе кърма  Mr. Green


Диданка,Оле мерси за информацията.Аз също си мисля,че щом не искам да замествам цяло хранене трябва да давам първо кърмичка.Моя приятелка,която се водеше по Косе Босе,обаче дохранваше с кърма ...абе ще видя,макар че ние сме почти на 5 месеца и до месец 2 трябва да се почне  Hug

# 62
  • Мнения: 434
Ноел  Hug за червеното гърло - Момо като беше бебе отказваше да суче - правеше спазъм, все едно ще повърне, и така разбирах, че има проблем. дано Ева не се зарази, нали й даваш имунитет  newsm78
Наде, ще се справиш, вече си гърмян заек  Hug води се по беба  Hug

# 63
  • Варна
  • Мнения: 245
Барбалетка вземаш ти. Има в аптеките едни шишенца специално за това слагаш в тях и носиш.
Бърди нашето захранване е долу горе като при вас  Wink
Ноел някой път от гърло покашляш като ти дразни и по това можеш да разбереш.

Моето бебе ще спечели приз за най мързеливо бебе. Каква разлика от брат си не е истина, онова беше шугаво не се спираше, все бързаше напред, не знам за къде, а това се опнало по гръб като едно месечно и чакай някой да се надвеси над него  hahaha Даже не си прави труда да се пробва да се завърти, единствено като му скимне се опъва като мост и си вдига дупарата  Laughing

# 64
  • Мнения: 2 286
Съни, ако можеш снимай го това, да го видя за какво иде реч Hug

Барбалетка, ние имаме направление да изследване на акото и педи каза от току що наакан памперс се взима количество колкото бобово зърно, в стерилна кутийка за урина се слага и се носи бързо в лабораторията.

Мартакели, Оле, благодаря ви! Но в кротак не ми харесват. Искам гривнички. Гледах разни възли, ама нищо не вдявам. ooooh!

# 65
  • Мнения: 7
Привет!  tongue
Честита месечинка на адашчето ни Ники и на другите малки сладурковци!
bob4enka,  Hug Hug
*Noel*, дано оздравеете бързо и да опазите бебка  Praynig Praynig
И ние днес сме на консултация, наи - накрая отмениха грипната епидемия и дано има ваксини, че доста изоставаме, имаме сложени два Пентаксима и един Синфлорикс.
Офффф, и аз мисля да почвам със захранването, но ще видим каша или пюре, още съм в размисъл Thinking
Хубав ден от нас и много послушни бебоци. newsm32

# 66
  • Мнения: 356
Благодаря за отговорите!  Hug

Да видим кога ще ни дадат направление, че тая слуз не се търпи вече.. Confused

# 67
  • Мнения: 65
Рени ние сме почти на 5 месеца и имаме само по 1 прием от 2те Simple Smile

# 68
  • Мнения: 270
Добро утро!  Hug

Честити месечинки на сладките дечица! Ради, като каза да се почерпим за здравето на Ники и аз веднага те послушах и ометох половин тава млечна баница!  Embarassed  Flutter
И от мен никой няма да вземе кърма. Зеленчици- иди-дойди, но плодове не ям. Основно хапвам тесто, сладки работи и скара с гарнитура.  Sunglasses

Ноел, дано бързо се оправите и дано Евка не се зарази. И аз попитах лекарката как да разбера, ако Иван го боли гърлото и тя каза ако забележа, че не иска да суче и да преглъща да му погледан гърлото- щом е червено, най-вероятно го боли.


Арим, аз бих продължила да взимам кърма.  Peace тази диета всъщност съвсем не е лоша.


Захранването не го мисля- преди да навърши Иван шест месеца не мисля да му давам и лъжичка каша или пюре. Засега кърмата му стига, пък и съм на мнение, че няма за къде да бързам. Иначе имам замразени тиква, морков и карфиоли от градината на баба, а също и домашни картофи пак от нея, та след оризовата каша с тях ще черпя малкия. Peace


Хейли, и аз съм на първомартенска вълна, но съм с две леви ръце и няма да правя мартенички, ще купя готови. Така имам нужда вече пролетта да идва, да е по-топличко и да има цветя.  1swing

# 69
  • Мнения: 13
Бобче - мерси за информацията за нокътчето  Hug Ще взема Гентамицин гел, но интересното е, че не съм го изрязвала заоблено и пак се е впил...дори не виждам къде точно (то може ли да се види на тези мънички пръстчета нещо Crazy )..

Наденце, Ноел
- и мен няма да ме вземат за дарител на кърма Laughing Ям сладко, много сладкооо, от време на време - цитруси, пия кафе, снощи даже и 1 чаша винце по случай празника  Mr. Green

Оффф довечера ще ходя набързо на лекции и ще тичам да се прибера преди къпането на Нико!

Мерси на всички за хубавите пожелания    bouquet

Йоанче - хаххахахах  hahaha Браво!!!! И аз току-що ометох половин кутия бисквити Мираж ( тези шоколадовите с боровинковото кремче вътре) и вече ми е тежкоо  Whistling Ииии - Честита Фризура на Ванката  Joy

# 70
  • Мнения: 2 286
Айде аз пак с въпрос Crazy
Към мамите, които са замразили тиква: Сварена ли я замразихте или само нарязана? Понеже моят мъж снощи ми донесе тиква, която е обелена  и нарязана, искам да я замразя.
Благодаря ви!

# 71
  • Мнения: 7
Рени ние сме почти на 5 месеца и имаме само по 1 прием от 2те Simple Smile

Нали до 6 месеца трябва да се направят и трите приема, или аз пак не съм разбрала?

# 72
  • Мнения: 3 500
Момичета, благодаря!  Hug
А да ви питам някой давал ли е Инфлуцид на бебето си? Нашата педиатърка казала на мъжа ми да даваме на Ева Инфлуцид, разтворен в 20 г.р. вода по 4 пъти на ден. Чудя се дали да й давам.

# 73
  • Мнения: 6
Честити месечинки на малките слънчица   bouquet

Noel - добри новини за Моника. Надявам се, че Еви няма да се зарази. Все пак кърменето я предпазва  Hug
bobinka - важното е, че нещо е останало  Hug. Аз затова в момента нищо не се наемам да пека, защото Смехи в къщи не иска да спи повече от 40 мин., а времето не ми стига, за да запретна ръкави.
didanka - много си е добре Маичка - такива сладки бузки има. Чакаме резултатите след прегледа
hailie - аз няма да плета или правя мартенички, защото си имам една позната, която всяка година си изкарва допълнително парички с това и съм абонирана за нейните. Радвам се, че те е обзело такова предпразнично настроение  Hug
Radi - да расте здраво и щастливо Никинцето  Hug А за нокътчето - отиди преди 19, защо да чакаш, още повече, че може да почне да го боли дребния.
Мирче, ти най-добре можеш да си прецениш, но аз не бих спряла да взимам кърмата, нищо, че ще е диетична  Hug

# 74
  • Мнения: 3 500
Зеленоочке, много ми е интересно как се поглежда гърло на бебе според лекарката. То не е като голямо дете да му кажеш "Кажи ааа и изплези език". Пробвах как ли не и не става. Тя се дърпа, не отваря уста, а я стиска, а и аз като не съм специалист как да й бръкна в гърлото.
Много ме издразни тая нашата лекарка, а доскоро много ме кефеше. Мъжа ми й се обади да я пита дали да не прегледа Ева, защото е кисела и не суче добре и няма как да разберем дали е заразена, а тя предписала един куп лекарства - осцилококцинум, вит.С, инфлуцид и панадол и то в огромни дози и количества. Е добре за какво да ги давам тези лекарства, ако тя е здрава. Ей така да тъпча здраво бебе с лекарства.  #Cussing out Ох, направо ми се реве. Ужасно се чувствам. Моника постоянно се завира в Ева, вече не знам какво да правя, почнах да й се карам, а тя се сърди. Болна съм и едва гледам и накрая и тъпата лекарка така ме ядоса - лекувайте я, пък аз в петък ще я прегледам на консултацията. Егати и лекарите в тая държава.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт