Отговори
# 690
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен - днес е онези дни дето нищо не върви - много ми е криво и нищо, ама нищичко не ми се прави  Rolling Eyes
Нямам сериозни причини за това, но ми е ужасно настроението и добре че всички домашни ми влизат в положение и не ме закачат, за да не си го отнесат те по погрешка. #2gunfire
Относно женските имена с Р - Ралица ми е фаворит - имам приятелка с това име и е страхотен човек - всеки си прави асоциации   Embarassed
Иначе Радост, Розалина, Роза, Росица, Радослава, Рая - това са моите предложения.
По отношение на ражданията и упойките - много се надявам да мина с минални усложнения, а не знам защо сънувах някакви странни неща и в главата ми се върти окситоцин. Някой ще ми разясни ли за какво точно се прилага и кои са плюсовете и минустите му?
Прегръдки от мен за коремчетата  Hug

# 691
  • Мнения: 43
Руби, Рубин - съкровището на мама!?

# 692
  • Мнения: 12
Djulia ,направо се втрещих.Все още ли има такива хора..и това определено не е най-подходящия момент за такива неприятности.Нашите врати също са поръчани,но ги чакаме..дано нямаме такива неприятности,че си е голям стрес и без това всичко.Знаеш ли ,след лошото идва хубаво,а този човек едва ли ще е щастлив с такива пари,то си има наказание за такива хора.Дано все пак се окаже грешка и нещата се наредят. Peace

# 693
  • Мнения: 1 259
Аз продължавам с "тъпите" въпроси!
Какво мислите: трябва ли цяла вечер да свети нощната лампа докато е малко детето(до 1 годинка)?Опитните мами как практикувахте? Или просто като се пробудите само светвате да нагледате дали всичко е нормално?

# 694
  • Мнения: 12
Аз продължавам с "тъпите" въпроси!
Какво мислите: трябва ли цяла вечер да свети нощната лампа докато е малко детето(до 1 годинка)?Опитните мами как практикувахте? Или просто като се пробудите само светвате да нагледате дали всичко е нормално?
Не го мисли в такива подробности.Важно е как ще го свикнеш от малко.Аз не съм оставяла малката на лампа,но първите месец-два спях в една стая с нея ,докато свикна с дишането,мрънкането.После научаваш навиците и може да спиш и отделно.Аз ползвах нощна лапмпа,чиято светлина се увеличава и намалява.Като се размърдаше за да яде  я пусках на най-слабата степен и набързо се справях.В един момент даже можех и на тъмно да се справя.До 3 години малката спеше без лампа,но после бабите развалиха нещата и сега без лампа и дума не може да става..много ме е яд.

# 695
  • Мнения: 10
 welcome на nataliaiaia! Лека бременност до края и не се плаши от глупавите разбирания за бременност и възраст  Hug Всичко ще е наред!

Djulia, направо думи нямам!  Как може да има такива хора #Cussing out

За имената с Р Рая е моят фаворит  Heart Eyes

Ето нещо за разведряване на обстановката - Готови ли сте да станете родители?  hahaha

# 696
  • Мнения: 1 259
Аз затова питам, защото според мен става и без лампа, ама според "други" нестава и мисля да не я свиквам така. А и в спалнята пердетата са ни тънки и не е тъмница, тъй като имаме добро улично осветление пред блока. Имам същата лампа-на 3 степени, която се включва с едно докосване и сигурно тя ще влезе в употреба .
Все пак ще чакам да се включат и другите по въпроса!

# 697
  • Мнения: 805
и на мен ми е крив деня ... ама като гледам тук се опитва да пробие слънчице ... и определено влияе в положителна посока Simple Smile

аз за имента ... знам че си има отделни теми във форума ... ама и вас да питам...  Blush
вие като представителна извадка на обществото ... какво бихте казали за име Атила (Attila)....
 и за още едно ще ви питам ама после Wink

# 698
  • Мнения: 805
а за лампите - както на теб ти е удобно....
както го свикнеш така ще е ... е винаги има изненади с екземпляри, които не се поддават на дресировка (Не се хващайте за последното изречение - с най-топли чувства го казвам... просто с по-различни думи Wink)

това със светлината е като със шума - ако свикне детето на сравнително шумна среда, после няма да се буди от проскърцването на врата ....

# 699
  • Мнения: 0
Djulia,искренно ти сачувствам наистена това не са малко пари.Дано успеете да направите нещо по вапроса.И ние поръчахме прозорци но нищо не сме плащали предварително.Даже майка ми направи предварително уговорка когато дойдат да ги поставят тогава ще им се плати.Не,че сме си патили и дано нямаме такива случаи но майка ми гледа много такива предавания за така пострадали хора и винаги си има едно на ум.Никога не дава пари предварително.Ако трябва веднага да заплати някоя стока или по банков път плаща или на каса но изисква касов бон или фактура.Гледа винаги да има черно на бяло че е заплатила.Що се касае за нощната лампа мисля да не я оставям вечер да свети защото както го свикнеш така и ще си отиде детето.Имаме едни познати които са оставяли вечер телевизорът до късно да работи и така е заспивало бебето.Сега е на 19години мъж и само така заспива с телевизор.Инъче неможе да заспи,неможе и да се откаже от телевизора. Лек ден мамчета   bouquet

# 700
  • Мнения: 77
Боже, Джулия, това е много гадно, което е станало с вас. Дано имате някакъв документ. Уф и ние чакаме всеки момент да запорират заплатата на мъжа ми, защото един идиот, на който е поръчител не си е плащал заема- нито една вноска.
Но запомни- проблем с пари не е проблем! Важното е да си пазиш бебето. И 5 и 10 хиляди лева се изкарват, но здравето трудно се връща!

# 701
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Документ имаме,но това говедо си заминало за Турция....а и да имаш документ -какво,ще го съдя ли!!!Ще видим какво ще стане сега,ама кофти работа..
Дано никой няма такива проблеми,то не ни стига другото...вярно че пари се изкарват,ама резила си остава....

# 702
  • Мнения: 2
А как ми се ражда удома... само не виждам къде мога да намеря акушерка, който да я свърши помощната работа  newsm78 Незнам защо, но се притеснявам повече от лекарската намеса, отколкото от това дали ще се справя добре аз самата Rolling Eyes Пак съм се разчела за лекарите в Окръжна...
Ех, и на мен това ми се иска, но уви не е регламентирано у нас. Ако беше, това щеше да е и моят избор без съмнение. Че какво по-добро от това да си си вкъщи, спокойно, уютно, да можеш да правиш каквото ти е потребно според момента и да не те притесняват за нищо. Без белите стени с квадратните плочки, без купищата медицинска апаратура наоколо и без суматохата на хората с престилки....
Но сега е прекалено рисковано да го направи човек на своя глава. Ами ако недай-боже нещо се обърка?... Линейките понякога идват  бързо, а понякога след 3 часа.... Затова и няма акушерки, които да ходят по домашни раждания, поне не и в градовете. Ако се получи усложнение и има неприятни последици, не само че може да ги разкостиш, но и ще си загубят работата завинаги. Да не говорим, че да си акушерка на домашни раждания изисква много подготовка и големи инвестиции. Тя трябва да има всичката необходима апаратура за спешна помощ (като се почне от конци за бързи шевове и се стигне до.. ) + всичките необходими умения за това.
Ако можеш да си позволиш избор на екип, предварително да се запознаеш с доктора/акушерката и да договориш поне част от нещата, които искаш - напр. без окситоцин, без епизиотомии и т.н., и евентуално в кои случаи с какво можеш да напрви компромис - би било най-добре.
Всичко най-хубаво!

# 703
  • Мнения: 70
Murry благодаря , записвам си го в тефтера , да не забравя името

Djulia думшице , ако това ще те успокои по някакъв начин , да ти кажа , че и мен ме завлякоха с 2000 лв за коледа . Няма да ви казвам , за какво ще си ме е срам , че така баламски ме обраха , хем трябваше да се сетя , че е измама .

за имената    идея си нямам как ще се казва бебчо , само знам , че моите деца си му казват Бебчо  Joy
Големият ми син се казва Емилиен , много си ми харесваше това име , пък и тогава имахме планове да живеем в чуждина ... та ставаше чудесно .
Малкият ми син се казва Йордан (Дани) защото цялата рода ми даваше акъл как да го кръстя , как да угодя на този или на онзи , как щяло да е срамота от еди кой си . И като ме ядосаха всички , като побеснях ..и си го кръстих на мен  . Аз съм го раждала и носила в мен , на мен густо си направих .
Изобщо не съжалявам за двата ми избора на име. Сега клоня към Цветин , че и без това ще раждам на Цветница. Имам идея и за Росен , Ясен  или ако се роди на 14 април Мартин

# 704
  • Мнения: 2
Аз продължавам с "тъпите" въпроси!
Какво мислите: трябва ли цяла вечер да свети нощната лампа докато е малко детето(до 1 годинка)?Опитните мами как практикувахте? Или просто като се пробудите само светвате да нагледате дали всичко е нормално?
А защо? Светлината може да помогне на теб да го видиш дали е ОК, но на детето с какво ще е полезна, при това цяла нощ?
1) Бебетата са "светлофоби". В утробата те са свикнали на мрак и евентуално много мека, слаба светлина. Силната светлина "боде" очите им също както на сънен човек когато му светнат силна светлина насреща - очите буквално болят. В най-ранните дни зрението на бебо тепърва започва да се развива и силната светлина е неприятна за детенце. Освен това може да доведе до превъзбуда.
Всичко това дотук не съм го измислила аз, това е установено от медиците. Елена В. от  "МА-МА" (акушерка по професия) го обяснява много добре, който иска може да я разпита.
2) Спането на светлина, дори и да е слаба, е вредно дори и за големите хора и води до депресивни разстройства. Ето повече:
"Дремването под светлините на домашния телевизор или отблясъците от екрана на компютъра късно през нощта представлява риск от депресия за хората, показва ново проучване. Експериментът с хамстери допълва все по-многобройните доказателства – и при животни, и при хора - че излагането на осветление през нощта (дори слабо) може да доведе до най-различни негативни последици за здравето, включително рак на млечната жлеза, нарушения на съня и увеличаване на теглото.
"Ние установихме връзка между излагането на светлина през нощта с депресията при тези животни", заяви Трейси Бедросян, докторант по неврология към Университета на Охайо в Кълъмбъс. "Ако това се окаже вярно и за хората, може би те биха преосмислили навиците си за сън и биха помислили как да си осигурят тъмнина, когато си лягат да спят".
Тежките депресии са все по-чести през последните десетилетия, казва Бедросян. И макар че това може би не e единствената причина за подобна тенденция, учените подозират, че светлината играе ключова роля. Това съмнение се основава отчасти и на простото наблюдение, че хората днес са изложени на много повече източници на изкуствено осветление през нощта, отколкото са били преди 100 години. Все повече хора имат телевизори и компютри в своите спални. Все повече хора спят пред телевизора.
Проучванията също така сочат, че хората, които работят нощни смени, се характеризират с по-чести случаи на разстройства в настроението, в сравнение с хората, които спят тогава, когато телата им си искат съня.
За да тестват връзката между светлината и депресията, Бедросян и колегите й разделили 16 хамстера на две групи. Всички животни прекарвали по 16 часа от денонощието при ярка светлина. През останалото време осем от хамстерите били оставяни в пълен мрак. Останалите осем били изложени на слабо осветление, подобно на отблясък на телевизия в тъмна стая.
Осем седмици по-късно хамстерите, които никога не били оставяни в истинската тъмнина, се представили значително по-зле от останалите хамстери при проведените тестове за настроение, казва Бедросян. Различни признаци показали, че хамстерите са унили и не се радват на обичайни неща като подсладената вода, например.
Когато изследователите разгледали мозъка на животните, те открили големи разлики между групите в регион, наречен хипокампус. При тези, които прекарвали "нощта" на слабо осветление и били по-депресирани, се наблюдавали по-малко от характерните за тази област дендрито-подобни израстъци, които са свързани с комуникацията между нервните клетки. Понижена плътност на хипокампуса е наблюдавана и при хората с тежка депресия.
За да обяснят как излагането на светлина през нощта може да повлияе на настроенията при хамстери и при хора, учените обръщат внимание на хормон, наречен мелатонин. Нашите тела започват да отделят хормона веднага след като се почувстваме в тъмнина, а неговото влияние върху организмма е доста широко. Мелатонинът действа като антиоксидант, помага да заспим, контролира отделянето на други хормони.
Дори и при малко и съвсем лека светлина през нощта, организмът е по-вероятно да отдели грешен обем мелатонин, или пък да се окаже, че мелатонинът се произвежда в неподходящ момент, което води до редица проблеми, каза неврологът Филис Зее, директор на програмата за нарушения на съня в Северозападния университет в Чикаго. Проучванията вече са потввърдили връзката между проблемите с отделянето на мелатонин с разстройства на настроението, диабет и проблеми със съня."
Източник: Тechnews.bg (http://technews.bg/info.php?id=19816).

Общи условия

Активация на акаунт