Отговори
# 705
  • Мнения: 2
Елия и ние като теб ще се местин на първи май,но май няма да стане,преди 20 дни поръчахме врати за апартамента,платихме ги като будали 2200 лв,и днес разбрахме че тоя е духнал с паричките ни и го няма никакъв,офиса не работи...направо от яд цял ден корема ми става на камък #2gunfire #2gunfireЕ,сега в рази държава чакай някой да те защити,просто ще пием по една студена вода ooooh! ooooh!
Рядко срещана гадост.... преди време, когато се обзавеждахме, имахме подобен случай с мебелджията, който ни правеше кухнята. Взел парите, взел си любовницата и газ на морето и го няма сума време. И на телефона не отговаря. Обаче знаехме къде му е работилницата и редовно наминавахме там, по всяко време на денонощието. По едно време се върнал и започнал пак работа, ама късно вечер, че и наема за работилницата не си бил платил та да не го хванат, че е на линия. И таман в такъв момент го уцелихме най-накрая, една вечер към 9. Боят му се размина, но след последвалия скандал много бързо дойде да монтира кухнята.
Така че моят съвет е - не оставяйте нещата така, нека мъжът ти продължава да го търси и да минава при офиса му когато може, все по някое време тоя хаймана трябва да се появи. Така де, като изхарчи тия пари ще има нужда от нов "спонсор" и ще трябва да се "потруди"....

# 706
  • Мнения: 1 259
...това със светлината е като със шума - ако свикне детето на сравнително шумна среда, после няма да се буди от проскърцването на врата ....

Да, относно шума, ами аз мисля следобяд като бебето трябва да спи, да си гледам поне някой филм... нямам намерение да вървя на пръсти...

Seagul страхотна статийка... трябва да я прочетат "другите" преди да сме започнали спора  Laughing

... е винаги има изненади с екземпляри, които не се поддават на дресировка (Не се хващайте за последното изречение - с най-топли чувства го казвам... просто с по-различни думи Wink)
Ама си е така!

# 707
  • Мнения: 18
За лампата само ако се наложи да го гледаш нещо или ако се кърмите през нощта съвсем слаба. Seagul е написала нещо много интересно и полезно.
За имената с Р и аз имах чуденка ден два и накрая реших Ралица - така ще се казва нашата госпожица - а и нали ще се ражда в такъв месец - цветен. Иначе и Рая и Радостина и Райна и Росица ми харесват.

# 708
  • Мнения: 1 259
Браво за избора... на мен това име ми е фаворит с буква "Р"

# 709
  • Мнения: 5
ето именца с Р:
Рада,Радина,Радмила,Радомира,Радослава,Радостина,Райна,Раиса,Радка,Ралица,Рая,Регина,Ренета,Роза,Розалия,Розмари,Роксана,Росица,Руска
Аз не разбрах защо да не се пие мляко?На мен си ми казаха да консумирам даже повече мляко, че и бебето нали растяло...
За лампата-моя мъж няма да може да спи на лампа, и ще пробваме да се научим на без.Иначе аз си спя редовно на телевизор,просто обичам нещо да си приказва...
Сега като се замисля той изобщо няма да може да спи де, ама да видим Simple Smile
А до нас комшиите са роми хората и нямам нищо против, ама като пуснат тия техни песни и музики, не стига че са бетер чалгите, ами и силно ги слушат, та явно моето бебче ще стане цигане ...еми няма как да възпитам и Моцарт и Илиян примерно...
Относно упойките сигурно ще разпитам какви са практиките в болницата където ще раждам и дано бъдат честни да ми обяснят,то е ясно че ще става кървава и мътна, ама да се знае все пак какво да очакваме...

# 710
  • Мнения: 22
Елия и ние като теб ще се местин на първи май,но май няма да стане,преди 20 дни поръчахме врати за апартамента,платихме ги като будали 2200 лв,и днес разбрахме че тоя е духнал с паричките ни и го няма никакъв,офиса не работи...направо от яд цял ден корема ми става на камък #2gunfire #2gunfireЕ,сега в рази държава чакай някой да те защити,просто ще пием по една студена вода ooooh! ooooh!

Това ми напомня, че съм гледала няколко случая с подобни измами в "Господари на ефира".  Thinking Може да им пишеш, все е някаква надежда. Освен това, може да не сте единствените излъгани. Дано се оправи ситуацията и да си вземете вратите.  Peace

# 711
  • Мнения: 1

До бургаските мами-аз мисля да раждам в окръжна болница, тъй като съм крайно разочарована от Дева Мария във Ветрен-има ли други мами решили да раждат в Окръжна.


Привет, би ли споделила защо си разочарована от Дева Мария Simple Smile

# 712
  • Мнения: 710
Здравейте момичета!
Гледам темата за имена се развихри.Благодаря за предложения за К,но не ми харесва нищо.Харесвам Никол и Мишел за момиче,за момче не съм мислила.Някой от вас каза, че името ще си дойде с бебето и може би при нас така ще стане.
От днес съм по майчинство официално.Но ще продължавам да работя,имам планове да изкарам до края на март,обаче зависи.Една мама писа че въртенето на бебето е болезнено,при мен е същото.Много желязо изпих и изядох,та бебето стана много Iron lady or Iron man. Mr. GreenДнес ходех до ХЕИ,взеха ми кръв за хепатит и спин даже промоция получих и за сифилис ми пуснаха бележка.Остана само антитела.Но мисля щом се чувствам добре значи всичко е наред.В ХЕИ имаше една възрастна санитарка,тя каза че да очаквам момиче и щом тя го казва така ще бъде.Стана ми едно хубаво.Чувала съм че има хора които имат способности да познават,обаче доколко е вярно,незнам.И днес малко се мотах по магазините и отново започнах да се заглеждам по момичешките дрешки и малко ми остана да не се изкуша да купя нещо.Купих козметика само и перилни препарати за бебето.От вчера мързела избяга и ме хвана мания за подреждане и почистване,извадих дрешки от батко Джо и сега чакат да бъдат опрани и изгладени.Преди винаги чаках последния момент,сега незнам защо все бързам,все си имам чувство че ще дойде времето за раждане по-рано.

Запознах се с една мама kuester на живо .
Петя 74,гледам твоята кака и нашия батко са на една и съща възраст почти,можем да разхождаме не само бебета а и големите.Обаче къде на около има градинка или парк?Хем да е наблизо,хем да е безшумно и чисто.
Добре дошли на новите мами!  bouquet

# 713
  • Мнения: 11
 Djulia мила,това вече е свръх,а а з си мислех,че няма вече такива неща,няма оправия в тая наша държава.стискам палци да се наредят нещата и да го намерите този мошеник и да му строши мъжа ти кокалките #2gunfire.тнкс момичета за чудните клипчета,много ободряващо.добре дошла на новата мама.аз не съм оставяла лампата светната,но малкия имаше един период в който нещо се страхуваше и оставях в коридора да свети докато заспи и после гасях.лампа ще ви трябва само да нагледаш бебето и докато го вземеш за кърмене,през ноща е препоръчително да се храни на тъмно,за да се откаже по лесно от него.за епизотомията,на мен ми правиха с големия,но беше с 2 пъти увита пъпна връв и не искаше да излиза,та се наложи да ме резнат и го изтеглиха буквално,но ме шиха с пълна упойка.не мисля,че е лош вариант,пред перспективата да "разцъфнеш като майска роза". ooooh!някой пита за оситоцина,нарича се срамежлив хормон и се отделя от жената при раждане(и не само),но при определени условия,тишина,спокойствие и определено не болнична обстановка.но в болниците слагат синтетичен окситоцин,който ускорява раждането,но е изключително болезнено(казвам го от личен опит два пъти).преразказвам,ако се интересуваш прочети повече в нета. newsm78

# 714
  • Мнения: 132
Здравейте, момичета! Не можах да ви изчета, че сте изписали 20 стр. Embarassed  Shocked

Да се отчета обаче - вече сме 2600 гр., голям мъж  Grinning и по прогноза на доктора ще станем 3500-3600 гр.
Иначе аз съм горе-долу добре, като изключим подутите крака (малки кюфтенца  Laughing), но пък така вечер ММ им прави масаж, който ми действа добре  Grinning

Започвам да обикалям за креватче за бебето. Все повече клоня към тези с четири долни чекмеджета. Знаете ли къде ги има?
Количка още не сме избрали  Embarassed. Дадоха ми една комбинирана, но е страшно тежка, та се чудя дали да я ползвам. Доста ще ми облекчи бюджета, но пък е много обемна, дори не знам как ще се събира в асансьора... Confused
Аз в началото на това се бях спряла
http://www.biberon-bg.com/product/3504/1-koshara-umit-910-31.html
дано ти е от полза мисля че го имаха и в други цветове  Simple Smile

# 715
  • Мнения: 77


Дано съм успяла да го кача Simple Smile
Поздрав- всеки за каквото си избере!

# 716
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Мами предложете ми хубаво женско име с Р,татето ни се казва Радослав и ми се иска да кръстя малката на него

Аз съм голям фен на руското име Раиса, но знам, че много хора не го харесват.

elil аз имам познати с момченце, кото се казва Атила Куртов и в началото всички упрекваха майката, че е избрала такова странно име, но той е боен и буен точно като името си и сега всички казват, че много му отива.
 
Говорите си за и против спането на лампа, а аз имам друг въпрос - жилищния ни фонд е такъв, че ще ми се налага да спя в една стая с бебо, не само първите месеци, ами сигурно и поне една година. Вредно ли е това? Може ли да му повлияе и после да не иска или да го е страх да спи сам?

И да се оплача - днес ми стана толкова лошо, че... Болки в стомаха, киселини и яко повръщане  Sick . Цял ден лежах. Аз си мисля, че е от един салам, който ядох сутринта, защото не мен не ми се е гадело от четвъртия месец насам.

Иначе преди малко ми донесоха шезлонг и кош за колата за бебо от едни познати, после пък едно якенце за по-голямо бебе, което си бях поръчала от Ларедут и ми се оправи настроението.

# 717
  • Мнения: 790
jenq007 - Ние си взехме същото креватче,но с 2 чекмеджета и в цвят бреза,спалнята ни е във венге и бреза и исках кошарката да се връзва на останалите мебели,но венгето ми се стори прекалено тъмно за кошара и затова я направихме само бреза.Нямам търпение довечера да я сглобим а после ще кача снимки

# 718
  • Мнения: 288
Djulia, може наистина да ти звучи странно, но звънни на "Господари на ефира". Много хубаво предаване ще стане с теб и големия корем. Много случаи съм виждала, в които такива дребни мошеници връщат пари. Може и в сутрешния блок на Нова да се обадиш. Пробвай. Мъжът ти също да наминава оттам. А що се отнася до самите пари - ПАРИ СЕ ПЕЧЕЛЯТ - МАЙНАТА ИМ. Важно е да не се притесняваш заради бебо. Успех.

# 719
  • Свиленград
  • Мнения: 164
Джулия ама че късмет.Няма ли някакъв начин да се върне. Казваш че е в Турция.Според мен този човек пак ще дойде в България.Ако искаш пиши ми на лични кой е и ако знам нещо ще ти се обадя.

Общи условия

Активация на акаунт