МАРТенска тайфа 2009г

  • 28 365
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1
 Здравейте, симпатяги!
 Да е жива и здрава Вики! Все с такива обичащи се родители да расте!
 За градината- Илийката на втората седмица започна да спи там. Не беше проблем повече от ходенето само сутрин. Напоследък забелязвам, че е започнал да се сприятелява с дечицата там. Като го взимам вечер ми показва:
- Това е един Боби...
- Тууа е Мони...
И като го оставям сутрин и той се чуди дали му харесва, че е там или да се разсърди, виждам, че дечицата вътре го хващат за ръчичка и го викат да влезе. Явно вече започват да си играят един с друг.

 Напоследък и много приказва. Почти всичко си говори, но завалено, по бебешки. И така е нахитрял... Идва преди малко при мен и вика:
- Мамо дай алото (телефона).
- Кое ало, Илийка?
- А тати (на тати).
- А ти пита ли тати?
- Да.
- А той какво каза?
- Не шауа (не разрешава)- ама това шепнешком.
- Дай, маме, алото! Grinning Grinning

# 691
  • Мнения: 645
Деси да ти е жива и здрава прекрасната Вики. Много спокойно, щастливо и забавно детство и пожелавам.

Здравейте сега и от мен.

Тони много интересно ми звучи раждането при вас. Каквото и да избереш, ти пожелавам да мине много леко и бързо и да си гушкате най прекрасното бебе.

СЗА ама аз не искам трето, определено не искам. Но пролетта ли или дву седмичните бебета, с които е пълно по плей групите, ми влияят зУе. Честно да си призная, не мога да си представя да търча след още едно. На всичкото отгоре те моите хубави излизат ама кекави. А и мен като ме бива за раждания та няма що, този път не можаха да ме изпуснат, ама знае ли човек ако пробвам пак, какво ще стане.

Ние в неделя нали си капарирахме едни дивани и тези дни трябваше да се отърва от "старите". Пуснах обява в местния сайт за обяви, като счупения го давах без пари, само и само някой да го вземе, за да не ни се налага ние да го носим на сметището, а другия здравия го пуснах за 50 паунда, че и той не беше от най читавите. Лееелееее счупиха ми телефона, от вчера само имах над 60 обаждания. Мислих да ги дам в сряда, но не ми се занимаваше и днеска ги отнесоха. Сега сме надули леглото за гости и сме се излегнали пред Тв-то. То не било лошо така Mr. Green

Аз днес ходих да помагам в училище. Имаше излагане на изгубените вещи от децата и разпродажба на непотърсените или дарени неща. Няма да ви казвам какви неща са загубили, имаше чорапи, гащи,чорапогащници, шапки, ръкавици, няколко обувки по една, специална чанта за храна барабар с храната ooooh!, цяла чанта с екип по физическо и какво ли не Crazy  Яна се държа сравнително прилично, само по едно време, като полудя и реши че ще се засилва и ще се мята по земята. Лошо ми стана като я видях, а я бях нагласила като кукле.

Маймунке е много е готин Илийката Heart Eyes

Ние също имаме напредък с говоренето, то е смешно на фона на вашите умения, но все пак да си кажа. Вече казва: дай, там, долу, и още подобни думички, но най любими са ни "Цици" и "ако" Mr. Green. Онзи ден се качила горе при батко си, съблякла се гола, навряла си палеца на крака в носа и чувам батко и я пита :"Миришат ли ти краката Янче?", Тя: "Дааа", той:" на какво ти миришат краката Янче?", тя:" На акоооо!" Хващам я обаче, че като и се говори на английски, разбира, може би не всичко, но онзи ден като гепи една кукла от плей групите и като се скри в един ъгъл и не искаше да си ходи, лелите много и говориха и тя най накрая склони и направи точно това, което те и казаха newsm78

Гери аз от много време се каня да те поздравя за успеха. Много ти се радвам, че ти харесва, че се чувстваш добре и че сте успяли да поделите грижите за децата Hug

Танче, аз колкото и да се опитвам, вината си я има и у мен и у мъж ми, просто не можем да се отървем от нея. Rolling Eyes

Хайде стига съм ви занимавала, отивам да си лягам, че го дават утре 20 градуса и мисля да го пусна дзверо да търчи из парковете 1swing

# 692
  • Мнения: 246
Мънки, много хитър Илийката - ако мине и ако мама недочува...  Laughing
Митко за сега не се е сетил. Шепне през нощта, но то е защото и аз шепна, когато го приспивам. Иначе лъже от половин година насам - напълнил памперса, ама вика, че няма ако и аз възмутено: Аааа, как да няма ако! А кой е напълнил памперса? И той със задоволство съобщава - Тити-куку (така вика на кучето, а най-интересното е, че и то се обръща на това име). Новата програма при нас е, че се прави на куче и иска да го командвам и да го водя на каишка. Вече от една седмица се водим така на ясла - аз държа шнурчето от качулката на якето и го водя, а ако забравя да издам команда, той сам си казва "Мико, йедом" (Митко, редом). По пътя се спира в тревата, прикляка и гледа замечтано нагоре (кучето пишкало), а после рови с крачета. В къщи много смешно вири нослето и си вика "Мико, не туната матата!" (Митко, не муцуната на масата!). Понякога така закусва или вечеря - изпълнява команди и идва при мен за награда. Ще кажат хората, че го третирам като куче!

Шу, убедена съм че Яна разбира какво й се говори на английски и сигурно скоро ще го проговори навън. Митко е в българска среда, говорим си на български, но само от слушането на БейбиТВ и Boowa and Kwala вече хваща по някоя английска дума, че се опитва и да припява (аз в началото му превеждах в ефир, но сега вече не). И Elg имаше подобни наблюдения за Елия - те сега направо попиват думи и изрази.

По повод БейбиТВ се сетих - вчера преди да тръгнем към яслата Митко се втурна в детската и започна да сочи към телевизора и да мрънка "Мамо, пущи Каво е тува!" (аз бях включила на БТВ за да видя прогнозата за времето). Оказа се, че по БейбиТВ давали една анимация "What is" и той иска да си я види! Как разбра, че започва, просто ум не ми побира - толкова точен усет за време да има???

# 693
  • Варна
  • Мнения: 858
Боже, момичета, колко ме трогнахте , изобщо не очаквах да видя поздрави тук, понеже отдавна не съм ви навестявала.....толкова мило ми стана  Hug Благодаря ви  Hug

# 694
  • Мнения: 35
Здравейте Hug
На мен тези дни ми се получи много натоварено, та само ви хвърлям по един поглед, за да не изпусна нещо.
Нагаина честита ви принцеска, името е наистина страхотно, пожелавам й да расте много здравичка и щастлива  Hug
Роска благодаря че питаш - Алек добре се справя с яслата. Е, регистрирахме и първото разболяване, лошото е че се засече с пътуване до София - обадиха ни се на половината път за София, че е с 38 градуса температура, та свеки го води на лекар и го гледа. Оказа се само зачервено гърло, но лекарката не е пропуснала да му включи антибиотик Tired. Днес вече е мнооого по-добре, все едно нищо му е нямало. Иначе сутрините са ни различни - една влиза без проблем, сам се качва по стълбите, друга се тръшка и пищи така, все едно го коля, задълително писва и той ако се засечем с плачещо дете. През деня казват, че е спокоен, папка и спинка, като за последните две малко се съмнявам, защото като го взема винаги е озверял от глад, яде минимум 2 пъти и вечер в 7.30 ми заспива в ръцете.

Никита страшна е София. Ние взехме колело на Кетлър, Алек му е интересно, но все още си предпочита количката да си кара. Но и на колелото ще му дойде времето.

За следващо дете явно още не ми е дошло времето, въпреки че като видя бременно коремче ми става едно такова миличко. Но като знам Алек какъв е див, пък и колко неща имам да правя с него от сорта на махане на биба и сваляне на памперс, които ми се струват направо невъзможни за постигане, незнам - сигурно ще останем последни от групата. Днес след поредната едночасова истерия баща му клекна за бибата и господинът заспа за 1 минута след като си я получи. Големи са манипулатори, ей....А и гърнето - в яслата седи, а в къщи като види само че го вадя и започва да лежи по земята и да пищи...сигурно аз нещо не правя както трябва. Ох, оплаках ви се Sad

Много са сладки като говорят, аз за сега само се радвам на чуждите деца, че моето осен та-ти, еш (тукашен израз със значение като на бургаското въх) и кой май няма други думи в речника Rolling Eyes
Ох, спирам, че нещо не съм на кеф и малко негативен ми стана поста Tired

# 695
  • Варна
  • Мнения: 38
Вили, и ние сме наникъде с гърнето. Въобще не иска да стои на него. Докато я сложа, и веднага става и тръгва. Аз хубаво си правя планове като се стопли времето да обуваме гащички и така да я науча, но за целта трябва поне малко да се застоява на гърнето, а тя не иска да го види. Дали не закъснях с това прекомерно изчакване да се случи от само себе си newsm78 Все се надявам, че и с бибата се бях притеснила така, а то взе, че се получи лесно, но ще видим...
Монката снощи вдигна 39' и кусур. Оказа се херпангина. Засега сме само на температуропонижаващи и се надявам да избегнем АБ, защото днес е значително по-добре след безсънната нощ с оцети и хексалгини.
Няколко мои познати родиха тези дни второто си дете и ужасно много се умилявам от бебешките им снимки. Особено като знам колко е различно от първия път - поне при мен второто майчинство беше много по-осъзнато, красиво и спокойно. Радвам се, че успях да му се насладя толкова дълго, защото виждам разликата със сегашното ни ежедневие и липсата на достатъчно време за пълноценно общуване с децата. Не си мечтая за ново бебе (поне не на този етап), липсва ми просто тази силна връзка майка-дете, на която имаш възможност изцяло да се посветиш през първите месеци (години) на детето.

# 696
  • Мнения: 3 379
Гери Мур, Гого имаше преди години херпангина и тогава педиатърката ни каза категорично, че тя не се лекува с антибиотик, тъй като е вирусна. Наистина е с много висока Т 1-2 дни и после спада. Дано се оправи бързо Монката.

Вили, да се оправяте бързо и вие.

Шу, аз явно не съм разбрала нещо  Embarassed Simple Smile Но все си мисля, че може и да размислиш  Sunglasses

Мънки, много ме разсмя Илийко. И ние имаме страхотни попадения и монолози. Сега е подхванал "ох, ще закъснея" и върви и си повтаря "ох, ох, ще закъснея", а като го питаш за къде и казва "не ме питеснявай, сега имам лабота" Simple Smile Познай откъде ги е чувал  Mr. Green А на мен ми става едно такова гузно...

# 697
  • Мнения: 68
ЧРД на сладката вики ,да расте здрава и весела newsm59

Ние също сме ясленчета,ходим от една седмица,следя с интерес разказите ви и се надявам ние също да свикнем бързо.

Тони,ами то дошло времето,сигурно си много сладка с корем,ще стискаме палци като дойде момента Hug

# 698
  • Мнения: 819
Привет!
Таня, като спомена Буа и Коала, да те питам - при мен от известно време има промяна на визията на сайта и нещо всичко ми е разбъркано, няма ги вече non-stop songs и трябва за всяка песен да пускам отделно.При теб така ли е?

# 699
  • Мнения: 246
Привет!
Таня, като спомена Буа и Коала, да те питам - при мен от известно време има промяна на визията на сайта и нещо всичко ми е разбъркано, няма ги вече non-stop songs и трябва за всяка песен да пускам отделно.При теб така ли е?

Никита, така е и при мен. Май са удължили лиценза и са променили дизайна. Вече песните ги пускаме една по една и той си поръчва (любимата е "дето такува" - където се страхува Коала).

# 700
  • София
  • Мнения: 1
 Grinning Grinning Grinning Добре, че подхванах темата за приказването. Оправи ми се от сутринта настроението като прочетох за другите актьори.

# 701
  • Мнения: 361
здравейте,

ЧРД на Вероники! От здраве да не се отървеш, много щастие и обич! И все по- хубави и интересни неща да твориш, за да ни радваш и нас!


ЧРД на ВИКИ ( на патерица).

Аз последната седмица съм много зле- вдигам едно кръвно, чак към припадане отива. Та леко си по изкарах акълите, че може да има второ бебе.
Ето и днес съм с високо кръвно. Ама то е защото съм си откачалка.

Да се похваля, че имам нова дата за изпита за одитор. И сега вече ще го взема.  Rolling Eyes

Танче- много сладко с това "кученце".

Елия лъже, че я бият в градината  Joy
СИА нали беше пуснала една статия за яслата. Ми ние никак не се вписваме там. Елия започна да се облича сама, говори като латерна и все по правилно.

Ето и от нас нещо смешно- като почне да ми иска дъвка,давам, но тя се плюе на 10 мин. След 15 мин пак - искаш дифта. Като откажа, ме пита -що. И аз- ми и аз искам яхта ама няма. Та един ден си вървим от яслата и Елия си обяснява- няма яхта мама, начи Елия няма дифта.
Един ден обясняваше на баба си- имаш пичи, одиш мола, нямаш пичи седиш къщи ( имаш парички ходиш в мола, нямаш парички- седиш си вкъщи).

На мен сега ми е супер забавно с нея. Водим си едни разговори. ( Селяни не бързайте - като бързат с колите - не знам от къде го е чула де; ядем сладолед- начи е лято;)

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 10:26 от ~Elg~

# 702
  • София
  • Мнения: 263
Вероники, честит рожден ден!

Много здраве и късмет ти желая! Да имаш всичко, за което мечтаеш и да се чувстваш щастлива всеки ден!

Честити 2 годинки на сладкото Вики на патеричка! Здраво и приказно детство желая!

Тези дни мнооого се смея в тази тема!С Мария нямаме още такива дълбокомислени разговори- говорим си , но главата не й ражда нищо по- разчупено.
Един ден й казах да внимава, да не настъпи едно кучешко ако по пътя. И понеже всеки ден минаваме по този висок, широк бордюр- ограждащ тревна площ и това нещо доста дни си стои там, като наближим се започва- "Ау ако няма"- демек няма го кучешкото ако- къде е и аз обяснявам, че не сме стигнали още до него, по- надолу е Crazy
Така че вече знам да не акцентирам на някои неща.

# 703
  • София
  • Мнения: 5 795
Големи са сладури  Laughing Алекс като не иска да направи нещо и го питам защо, отговаря "шото така"  Laughing
Честит празник на мед. работници!    bouquet
Вероники, на теб, мила, честит рожден ден! Бъди все така чаровна, усмихната, слънчева и талантлива! Много щастливи мигове с тримата мъже!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug    bouquet
Бързо да се оправя Монката!  Praynig И ние скоро бяхме болни, но нямам представа колко Т имаше Алекс, така и не я мерих  Embarassed , да не се шашкам. Втората вечер обаче не издържах и му дадох панадол, че да поспим малко.  Embarassed И да се "похваля" с най-новото. Имаме си счупено зъбче  Tired , баш предно. Оказа се, че му е много слаб този и се наложи да го "запечатат" със сребърен нитрат, та сега освен, че му е леко щърба усмивката, му е и почерняла  Tired Sad Дано поне не почнат да се чупят и другите  Praynig Зъбарката каза, че най-вероятно е генетично, защото и баткото има лек проблем.  Confused Иначе Алекс се държа геройски, много послушно и кротко изтърпя процедурите, за разлика от Ивайло, който ревна още щом се наложи да му видят зъбите.  Crazy След 6м пак ще ходим, да провери как е положението. Освен това си имаме и едно, което не расте  Rolling Eyes , тя не можа да разбере защо. Показало се е малко, но си стои така - доста от по-късните зъби го задминаха по размер. И въобще - няма да е с много красива усмивка милото дете  Cry Дано поне не му се подиграват в дг после, а и дано постонянните са по-читави.  Praynig Praynig Прекалих май  Embarassed

# 704
  • София
  • Мнения: 211

Мила Вероники, скъпа приятелко, Честит Рожден Ден - да си жива и здрава, все така усмихната, прекрасна, позитивна, лъчезарна, грижовна и обичана и обичаща майка и жена. Весел празник и дано твоите 3ма мъже винаги те оценяват и носят на ръце, защото ти го заслужаваш. От сърце желая много весели семейни пътувания и приключения и много спиращи дъха моменти.

Общи условия

Активация на акаунт