Гука, смее се, расте като гъбка декемврийското дете № 4

  • 24 868
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 493
Кърменето и нормалното раждане нямат нищо общо с запека, ако помните и момиетата със секцио се оплакаха от запек и болки. Той се появява заради бързото спукане на органите след бременността.  Peace

# 211
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Днес времето се бъде отвратително май....В София вали ли вали. Май ще си седим у дома

От няколко дни съм се замислила над въпроса до колко е по-бързо възстановяването след нормално раждане. Моето мина уж без усложнения и с малко шевове, обаче вече 2 месеца след него се боря упорито със запека. Пия пробиотици и фибри и се наливам с чай от сушени сини сливи и пак пропускам по някой ден.
А като си спомня как около нова година, т.е. две седмици след раждането, ревях от болка, защото всичко ме болеше долу.....Да не говорим, че изобщо не знам кога ще си възстановя мускулите на тазовото дъно. Кегеловите упражнения много трудно ми се отдават.
Да, вярно че на 4ия час след раждането вече обикалях коридорите на Шейново, но всичко след това, та и до днес....Да не говорим, че корема ми е далеч от прибиране в предишното положение
Но ако някой ден преживея секцио, действително ще мога да сравнявам

оф тоя запек голям ужас  #Cussing out
аз мислех,че съм се възстановила ,но от няколко дни вечер нещо шевовете ме притесняват ,дали е от умора не знам ама имам едно такова напраежение като съм права и като седя даже,само като легна ми е добре ,инак сутрин до ве4ер нищо ми няма

# 212
  • София
  • Мнения: 700
Кърменето и нормалното раждане нямат нищо общо с запека, ако помните и момиетата със секцио се оплакаха от запек и болки. Той се появява заради бързото спукане на органите след бременността.  Peace

Бебешондел , когато ходих на контролен преглед на 6тата седмица от раждането, мойто АГ, което ме изража каза, че запека ми е следствие на напъните.

rossy-pm , ако ходиш наистина на такава консултация, ще се радвам ако споделиш какво са ти казали.
Аз си самопредписах Trancilane и Лактофлор. Всъщност те се купуватт без рецепта, но само Дуфалак не ми помагаше. По едно време пиех и него с първите две...плюс чая от сливи - при равни други условия трябваше да не излизам от тоалетната, но не би  Joy

Да ви питам и друго - забелязвам, че Филип като гука или се върти усилено, започва да се дави и кашля. Някой с подобно явление??? Че ми е малоумно за всяко пръцване да звъня на педито. А пък не ми се вярва да е настинал и да кашля .....  То и с това напъване, не знам гърлото му как се е продрало  ooooh!  Whistling

# 213
  • Мнения: 16
Кърменето и нормалното раждане нямат нищо общо с запека, ако помните и момиетата със секцио се оплакаха от запек и болки. Той се появява заради бързото спукане на органите след бременността.  Peace

Бебешондел , когато ходих на контролен преглед на 6тата седмица от раждането, мойто АГ, което ме изража каза, че запека ми е следствие на напъните.

rossy-pm , ако ходиш наистина на такава консултация, ще се радвам ако споделиш какво са ти казали.
Аз си самопредписах Trancilane и Лактофлор. Всъщност те се купуватт без рецепта, но само Дуфалак не ми помагаше. По едно време пиех и него с първите две...плюс чая от сливи - при равни други условия трябваше да не излизам от тоалетната, но не би  Joy

Да ви питам и друго - забелязвам, че Филип като гука или се върти усилено, започва да се дави и кашля. Някой с подобно явление??? Че ми е малоумно за всяко пръцване да звъня на педито. А пък не ми се вярва да е настинал и да кашля .....  То и с това напъване, не знам гърлото му как се е продрало  ooooh!  Whistling

и Амир се закашля но го отдавам на многото слюноотделяне  Laughing
то не бяха лиги не беше чудо

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Ние нали имахме хрема, която се стичаше в гърлото му и беше голямо кашляне и аз много се бях изпошашкала, но му слушаха гърдичките и всичко си беше наред, а и нямаше Т. Сега няма сополи, но понякога пак кашля, но си личи че се е задавил, явно от многото слюнки Crazy

Аз също го обличам повече с бодита, защото са ми супер удобни, а и не му се качват на главата , като го носим  Peace

И аз не ходя редовно до WC  Rolling Eyes Сега започнах да пия сутрин, 30 мин преди закуска, чаша гореща вода, а смятам да си взема и ленено семе и ще видим какъв ще бъде резултата  Simple Smile

# 215
  • Бургас
  • Мнения: 529
dias, овесените ядки не бяха ли с глутен newsm78

И Коце съм го чувала да кашля няколко пъти.

Запека при мен е хроничен, вече не ми прави впечатление  ooooh!

Явно днес навсякъде вали, в Бургас през нощта започна и досега не е спрял дъжда  Sad

# 216
  • Мнения: 991
Тук, в Благоевград, не вали, а само духа лек вятър и ние се възползвахме и бяхме навън от 12.00 до 14.30. Е, посетихме и ортопеда и слава богу всичко е наред Simple Smile. Постфактум попитах за поставяне на бебка в люлката...отговора беше,че няма никакъв проблем. Каза ни, че можем да използваме кенгуру и бънджи newsm78. И понеже моето дете ненавижда да е по корем го питах и за това и отговора беше да не се притеснявам, т.к. е въпрос на предпочитание на детето. Каза също, че поставянето по корем предразполага бебчовците към пълзене. Иначе главичката вече си я държи сравнително стабилно.
Хайде, приятни почивни дни от нашето семейство!

# 217
  • Мнения: 1 262
dias, овесените ядки не бяха ли с глутен newsm78


И аз това щях да питам,но мисля, че съдържаха.

# 218
  • Мнения: 493
dias, овесените ядки не бяха ли с глутен newsm78


И аз това щях да питам,но мисля, че съдържаха.
Съдържат да, препоръчва се да се започне въвеждането на глутена точно с тях  Peace

# 219
  • Мнения: 305
обаче вече 2 месеца след него се боря упорито със запека.
и аз се боря със запека , ама при мен мисля ,че е от кърменето...все пак мисля скоро да се консултирам с гастроентеролог.

dias благодаря! Ще го изчакам още малко , и ако не се изака ще пробвам това!

Мен още в болницата след раждането ми дадоха хапчета против запек..60 ампулки Docusate Sodium прави акото много меко и само си излиза без напъни. Тук задължително ти дават тези хапчета че иначе особено ако си със шевове хич не е лесно..те са едни червени  желирани ампулки

# 220
  • Пазарджик
  • Мнения: 1
dias, овесените ядки не бяха ли с глутен newsm78


И аз това щях да питам,но мисля, че съдържаха.
Съдържат да, препоръчва се да се започне въвеждането на глутена точно с тях  Peace
Не е ли малко ранко за глутен?  Thinking

# 221
  • Нюрнберг, под високото небе!
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!

Днес времето се бъде отвратително май....В София вали ли вали. Май ще си седим у дома

От няколко дни съм се замислила над въпроса до колко е по-бързо възстановяването след нормално раждане. Моето мина уж без усложнения и с малко шевове, обаче вече 2 месеца след него се боря упорито със запека. Пия пробиотици и фибри и се наливам с чай от сушени сини сливи и пак пропускам по някой ден.
А като си спомня как около нова година, т.е. две седмици след раждането, ревях от болка, защото всичко ме болеше долу.....Да не говорим, че изобщо не знам кога ще си възстановя мускулите на тазовото дъно. Кегеловите упражнения много трудно ми се отдават.
Да, вярно че на 4ия час след раждането вече обикалях коридорите на Шейново, но всичко след това, та и до днес....Да не говорим, че корема ми е далеч от прибиране в предишното положение
Но ако някой ден преживея секцио, действително ще мога да сравнявам
Може би при всеки е индивидуално, аз не съм имала нито веднъж. Имах леки болки в областта на шевовете и малко по-силни болки от контракциите, свързани с прибиране на матката точно 3 дни, докато бях в родилното. След това абсолютно нищо не ме е боляло. Корема ми почти се е прибрал до първоначалния си вид. Единственото ми наследство е хемороид Embarassed, ама явно не може пълно щастие Simple Smile Дано бързо премине този запек!
На нас днес ни беше най-кратката разходка- само един час и то защото три коли ме окъпаха, минавайки през калните локви.

# 222
  • Мнения: 1 070
Момичета, има ли някоя от вас отзиви за медицински център "Детско здраве" ? В понеделник имаме час при д-р Янков-невролог, искахме при доцент Литвиненко, но при него свободен час има чак за 10 март, затова сега първо при Янков ще отидем, защото не можем да чакаме до 10 март. Мед. център се намира в кв. Крива река, може ли отзиви за наблизо евтин хотел? Не знам колко време ще останем там и дали ще ни приемат в отделение и къде ще ни насочат. Днес моето детенце щеше да си замине и тук няма лекар, който да му даде определена диагноза, нито пожелах да ни приемат в отделението, където беше пълно с грипни цигани!
Ако може да ми помогнете с информация за хотели наоколо или изобщо където и да е в София, да не са скъпи и прилични, ще си ги запиша, защото не се знае в коя част на града ще сме.

# 223
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
dias, овесените ядки не бяха ли с глутен newsm78


И аз това щях да питам,но мисля, че съдържаха.
Съдържат да, препоръчва се да се започне въвеждането на глутена точно с тях  Peace
Не е ли малко ранко за глутен?  Thinking

Честно казано не знам дали съдържат глутен, но помагат много за по-горе цитирания проблем Simple Smile

Аз дадох 2-3 чаени лъжички еднократно...едва ли това се смята за захранване  Crazy 

Струва ми се по-малко инвазивно от "помощ" с термометър или лекарства.

P.S. Жертвах "девствеността" на коремчето пред  тази на дупето  Sick 

# 224
  • Мнения: 980
Pipi, не давай глутен на бебчето, много е опасно. Допитай се до педиатър.

7/8, много ми стана мъчно, че пак сте се сблъскали с този ужас, немога да кажа нищо за тази клиника, но се надявам мацките от София да помагат. Много, много късмет и не оставяйте нещата така. Дано да попаднете на добър лекар!

Общи условия

Активация на акаунт