Гука, смее се, расте като гъбка декемврийското дете № 4

  • 24 957
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 404
добро утро Simple Smile

Кали, Josepha това за бръмченето много ме разсмя и не за друго , ами защото улучихте момента в който Гоги прави едно много нежно брррр и аз също го почвам с "бръм, бръм аз пчеличка съм" и той много се смее, а татко му казва "тате , тя е много голяма за пчеличка, ама нека си мисли така". Всъщност добре че имам такива излизания иначе ще се побъркам.

За кърменето на обществени места аз не мога да се отпусна и търся поне малко от малко да сме си сами.

Гоги суче точно по 10 минути по часовник без значение дали е от една или от две гърди.

# 136
  • Мнения: 152
Добро утро и от мен ,

7/8
огромно благодаря, че ни добави и нас толкова бързо ... и то най- отгоре Simple SmileSimple SmileSimple Smile Иначе и аз мисля, че няма смисъл всеки месец да се прави колаж, дори и да се намерят по-свободни майчета ,които да могат да го правят. Мисля си че на 6 месеца и най-добре... и то стига да има кой. Аз лично фотошоп не го владея. Пробвала съм преди време, мога да направя едно две неща, но ако питате мен освен разбиране, практика и умение си трябва и въображение, а на мен това ми липсва определено Simple Smile

Сега да ви питам нещо, че може би от 1 седмица се каня и все забравям после... към мамите с момченца. Аз забелвам пишката по малко, когато го къпя, но нищо повече не правя. Но изведнъж ме споходи спомена, че сина ми го мажех след баня с нещо за дезинфекция . Вие как процедирате с тия пишки... ?

Ей вчера така хубаво печеше слънцето и тръгнах да излизаме и гледам един вятър духа като луд. Та отпадна и излизане и всичко... много гадно. Днес май е по-хубаво времето. Дано докато се затопли не завали... в момента при нас е някакъв страшен лед, заради среднощния дъжд. Може да си обуя едни кънки и така да изляза Simple Smile

Иначе по темите : за ноктите аз не ги режех в началото , защото сами се чупеха, но от една седмица нещо спряха и станаха едни дълги, дълги като че има маникюр Simple Smile Имам една ножичка със заоблени върхове( мисля, че по назад в темата дори някои и снимки са качили на такива) та с нея вчера изрязах  тези големи нокти. Много е удобно и определено няма как с такава ножичка да изрежеш по-надълбоко.

За пушенето аз имам дълга история с цигарите Simple Smile Преди първата бременност пушех много, като забременях ги отказах. Родих , кърмих , спрях да кърмя, но не пропуших. Така цели 3 години. Само на някой купон или кръчма палвах по 2-3 цигари с питието ( но това се случваше веднъж на 4-5 месеца ) Wink И хоп тръгнах на работа, сутрин кафе с колегите преди работа, на обяд седнеш поръчаш си ядане и докато чакаш всички пушат и започнах по малко да пуша. След това голям кеф ми беше докато карам към работата да си пуша в колата и отново пропуших по половин кутия на ден. Сега като забременях веднага ги отказа ( късмет защото точно станаха 5 лв ) и от тогава грам не ми се е пушило. Сега съм твърдо решена да не пропушвам повече, но да видим Simple Smile Иначе могад а кажа, че една две цигари на ден действат много добре за кръвообръщението... така че
не е проблем дори и за кърмещите... по вредно е ако бебетата стават неволни пасивни пушачи.

За болната ми тема секса - малко ме е срам, но наистина и аз съм забравила както е това. А горкия ми мъж ... не ми се говори. Може би от 5-тия месец на бременност не сме го правили и сега макар че всичко си ми е наред пак не остава време. Пък и аз нещо нямам много желание ... дано скоро да се оправя, че много лошо така Sad Поли голям смях с твоя син. Аз също много се тревожа от големия и винаги сме се крили стриктно засега т успешно. Но пък той  явно по тв-то е виждал някъде, защото знае за какво става въпрос,дори веднъж ми показва... а аз незнаех какво да му обясня  Embarassed

За кърменето на вън - аз също все бързам да се пребираме, но явно защото и времето е едно студено и просто ме втриса като се сетя, че трябва да се разголя. Може би ако все още кърмя, като се затопли ще се пробвам. Веднъж се наложи да го кърмя, защото се събуди стреснат и се разпищя, та тогава си седнах в колата и си го нахраних. Определено ако си с подходяща блуза нищо не се вижда... дори повече хора и не разбират какво правиш Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 070
За пишока аз в началото го забелвах, ама след преглед при лекарка (тя го погледна между другото) каза че нищо не съм правила. Започна тати да го прави (на мен нещо ми се изплъзваше) и за седмица мога да кажа, че на Вальо пишока е вече пушка  Mr. Green

Номера е да се дърпа надолу докато започне да се опитва да плаче и така лека полека, като го поливаме с чиста водичка.

# 138
  • Мнения: 1 572
За пишока аз в началото го забелвах, ама след преглед при лекарка (тя го погледна между другото) каза че нищо не съм правила. Започна тати да го прави (на мен нещо ми се изплъзваше) и за седмица мога да кажа, че на Вальо пишока е вече пушка  Mr. Green

Номера е да се дърпа надолу докато започне да се опитва да плаче и така лека полека, като го поливаме с чиста водичка.
Светле и аз мисля, че това си е мъжка работа. Ще предложа на нашия татко той да го прави. При нас успеха е среден. Преди и аз си мислех, че забелвам - виждах да се показва "нещо", което приех, че е главичката. После се оказа, че съм се заблудила. Вече стигам до главичката, а днес установих, че всъщност това е едната и половинка  Crazy Абе трудна работа. Освен това, ако пишока е мек нищо не става, като натисна и той се смачква, без а се забели. Ако е по-твърд, обикновено като се пъне да ака или пръцка - тогава се получава с лекота. Аз не го правя всеки ден, но за сметка на това като го мия на мивката с два пръста го подръпвам "на сляпо" под струята с топла вода.

# 139
  • Мнения: 25
Здравейте мамчета,
 супер е 1-ва страница, браво! Само, че не виждам моята снимка, но то с толкова много е лесно да се пропусне , а и вече имам по-хубави сотоворени очи Joy....
Много бързо пълните темите Simple Smile аз все не смогвам да ви пиша, но пък редовно хвърлям по едно око набързо. Hug
 Бях се ошашкала с нашата все още продължаваща жълтеница, но правихме изследвания и резултатите се подобриха. Билирубина ни беше 250  Whistling, но след 3 дни на изкуствено мляко падна на 140  Peace и сега пак си го кърмя малкия дивак. Казаха, че с времето ще му мине съвсем.
 Бебчето ми е на 2 месеца и вече прилича на момченце Simple Smile Не знам при другите кърмачки как е , но при нас акото е на 2,3 дни и направо като дойде има омазване до ушите  Joy Давам Biogaya по предписание на гастероентроложката, но интервалът си е пак същия.
 За секса аз мога срамежливо да си призная, че не мога да издържа дълго без, така че отдавна нямаме сексуална диета  с мъжа ми Laughing На мен цикъл още не ми е идвал  Party може би защото кърмя незнам. При вас как е?
 Нашите баби са далече и не ни досаждат често за което съм много щастлива, въпреки че ми е трудно да излизам с приятелки като няма на кой да го оставя, но с таткото се редуваме.

 Днес пак чакаме гости, поне като е дъждовно да имаме компания Simple Smile
Малкия нададе зов за храна, така че изчезвам....

Хубав ден на всички!  bouquet

 

# 140
  • Мнения: 1 286
Добро утро и от мен!
Пак застудя, гадна работа!
За пишоците, четох скоро пак , че в другата темичка момиетата не забелват, само леко дръпват и почистват,дори четох коментари, че и това не било нужно, хич не съм в час с тази тема.Те май в чужбина не знаят какво е забелване, но пък никоя е нямала проблем с пишлето.Ако имам момченце един ден, ще му мисля как да процедирам Simple Smile

# 141
  • Мнения: 524
Ехехе, аз чак на 10 страница се вписвам в темата  Blush
Хайде да ни е много на късмет и само хубави неща да ни се случват.
Страхотен е колажът, много   bouquet. Поздравления!!!

Ние вече сме 6,600 кг и 61 см. За месец и половина е пораснал Никчо с 1900 грама и 5 см.  Само на кърма сме и даже понякога имам чувството, че остава не много нахранен, но явно бъркам  Mr. Green. Много се смее, особено на кака си, пее, гука супер сладко, и като се радва такова риткане и ръкомахане пада, че направо имам чувството, че ще изскочи от столчето  Grinning.

Миналата седмица ми направи номер малкия - цели 4 ди без изхождане, направо се бях шашнала здравата. Някакси не приемам идеята, че кърмените бебета може да усвояват напълно храната и затова да не акат толкова дълго  Thinking. По съвет на докторката му " помогнахме" да се изходи с термометър, колкото и да не ми се искаше, за да идим да не би да се е запекъл и съответно аз да променя моето хранене. Обаче си се изходи съвсем нормално като консистенция, но доста по-миризливо. След това нещата си влязоха в нормалния за нас ритъ - по 2 наакани памперса на ден. Лекарката не ми даде отговор защо така пропусна акането, на някоя от вас случвало ли се е  newsm78, каква ли може да е причината  newsm78. Една консултантка от НАПК ми спомена, че ако още давам нещо против колкили, а аз давам Инфакол,  има вероятност да е от някоя от съставките му.

Ивче, Ники го забелвам и почисвам с течаща водичка само по време на баня. В клиниката още го забелиха, казаха, че много лесно и безпроблемно се забелва. Аз повдигам кожичката само докато се покаже главичката малко и измивам. Не са ми казали да мажа с каквото и да било.
За пишока аз в началото го забелвах, ама след преглед при лекарка (тя го погледна между другото) каза че нищо не съм правила. Започна тати да го прави (на мен нещо ми се изплъзваше) и за седмица мога да кажа, че на Вальо пишока е вече пушка  Mr. Green

Номера е да се дърпа надолу докато започне да се опитва да плаче и така лека полека, като го поливаме с чиста водичка.
7/8, как дърпаш надолу  newsm78, аз що си мисля, че трябва нагоре да се придърпва лекичко, за да се забели. Дали ен бъркам някъде  Thinking Thinking Thinking

Ноктите режа през 3-4 дни, много се дразка по лицето, а и моите гърди са вечно издрани  Laughing. Имам коплектче са маникюр, но режа само с ножичката, не мога с нокторезачката, а пилата също не ползвам. Изрязвам ги докато спи, а на крачетата преди да го изкъпем.

За кърменето навън - май и този път няма да го правя, както и с дъщеря ми. Не че имам някакви притеснения, но моите деца все преяждат, повръщат след оригване, така че най-верояно ще си тичам към къщи  Wink. Но пък те така сладко и двамата си спинкат в количката, че винаги удължават паузата между храненето с час, час и половина.





# 142
  • Бургас
  • Мнения: 529
Честит Рожден Ден на B_NADI!
Здраве, любов, късмет, щастие!


По темите:
За публичното кърмене, нямам против. Ама не е за мен тая работа. Аз пред нашите не ща да кърмя, камо ли чужди хора да ме зяпат. Пък и Коце сучи много нервно понякога, когато струята е силна се дави, кашля, прави почивки и т.н.
За пишката, и аз като ⅞ ...си мислех че забелвам  Laughing На последната консултация педката го дръпна яко и каза "така ще правите при всяко къпане" newsm78 Е, ми не мога да го дърпам така, таткото още повече го е страх Whistling
⅞ ..., а като дръпнете така по-силно, после кожичката как изглежда? Зачервена ли е? И какво сега, главичката му се вижда на Вальо, тъй ли? Blush Оф, изобщо не ги разбирам тези работи, не съм виждала как изглежда бебешка забелена пишка ooooh!
За пушенето, спра ли да кърмя, започвам да пафкам...две години почивка ми стигат  Laughing - едната вече мина Whistling
Ноктите: на ръцете - с бебешка нокторезачка, на крачетата - все още няма нужда.
За гъделичкането Mr. Green - скоро се пробвахме след около 4-месечна пауза...голям зор, все едно ми е за първи път, в смисъл, че болеше... Загубила съм тренинг  Crazy
За дрешките, и аз си падах по гащеризончетата с каката, обаче с това мъжко бебе все си мисля че му стискам чатала и сега ще пазаря само анцузи (скоро ще правя поръчка в next-a и ще се похваля) и чорапчета. Бодитата ни са или потници, или с къс ръкав.

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 10:58 от Катёнок

# 143
  • Мнения: 1
Здравейте, много благодаря за добавянето Simple Smile искам да ви кажа , че на мен също ми е гадно да правя това с пишока и затова го прави мъжът ми.Просто имам чувството ,че ще му направя нещо и ще го заболи ,може би затова ме е стах. Искам да ви питам когато няма слънце как излизате навън? Мен мъжът ми само мрънка и немога да го изкарам, все казва ,че ще го простудя,а как да се кали това дете когато го държа само в нас ,а и аз ако постоя още малко тук затворена ще полудея.Казвайте как да се справя с това. Хубаво беше топло изкарвах го ,но сега..........

# 144
  • Мнения: 0
излизаме всеки ден навън - страха от простуда е психологически и трябва да се преодолее-бебетата са доста жилави и издържливи и като е в количката няма проблем . и при вятър излизаме м/у 12.30ч и 15.30ч всеки ден бръмчиме с количката,много хора ме гледат с лошо око /къде  го возя в тоя студ,не му ли е судено и т.н. .. / и малко или много ми влияят ,но чистия въздух е здраве
обаче една баба ми каза -браво браво,че го извеждаш на въздух ,мойта внучка живее в русия и всеки ден ме караше да излизам с внучето задължително  преди обяд и след обяд при -10градуса,а ние тука при 0 градуса треперим да не истине ....

# 145
  • Мнения: 1 572
.......Мен мъжът ми само мрънка и немога да го изкарам, все казва ,че ще го простудя,а как да се кали това дете когато го държа само в нас ,а и аз ако постоя още малко тук затворена ще полудея.Казвайте как да се справя с това. Хубаво беше топло изкарвах го ,но сега..........
Все едно за моя мъж говориш!!!!!!!!!!! И аз не знам как да го преборя - той не е на работа, не мога и да го заблудя  Mr. Green Все сме си заедно  Twisted Evil  Joy

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 529
RikaRurika, напълно подкрепям! Аз съм израснала в Сибир, където по 9 месеца в годината има сняг и температурите са доста минусови  Mr. Green Е, нали не мислите, че 9 месеца никой не извежда бебетата си навън  Laughing
Друг е вече въпросът с чистия въздух, в Бургас, сякаш, не може да се похвалим  ooooh!

# 147
  • Мнения: 1 070
Bezkrainohappy, писах ти ЛС, не съм го пропуснала, имах нужда от друга снимка  Hug

Пишока като се дръпне надолу се вижда главичката. А аз затова не можех защото е мека както каза Добра, но таткото не знам как го прави, аз не мога да го хвана,не че ме е страх, но то се "смачква" в моите ръце и затова нищо не правя. А аз искам ние да го забелим, защото знам как докторите след време дърпат изведнъж и те пищят децата. В Русе имаше скоро случай детето чак се беше инфектирало и в болницата са го разпъвали за ръцете и краката да му дърпат пишока, не искам това да се случи на Вальо!

# 148
  • Мнения: 34
⅞ ...and Happily Ever After То да ти кажа усенските болници не се славят с добро #2gunfire
За забелването карам по спомен с моя племенник как го правех,и гледам да го забелам полека

За изкарването нещо ме притеснява като е студено,макар и да знам че не е опасно ако бебето си е закътано в количката

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 16:16 от koqto

# 149
  • София
  • Мнения: 702
pepelyashka , благодаря ти, наистина не съм разбрала, че това е отговора за кърмаческата стачка.
Сега и аз имам въпрос - възможно ли е стачката да е в определени часове? Филип има подобно поведение, но само вечер, когато го храня в 21ч. Суче по 2 мин и спира....не иска да захапе  отново, започва да червенее и да реве....Успокоявам го, говоря му, галя го, но без особен успех!
От зор се принуждавам да му давам по 30мл адаптирано мляко, за да не остане гладен. Него го изяжда с кеф.
Нито една от изборените причини не е възможна при нас - нито рязко сменено меню, нито прах за пране, нито афти ......
За кърменето навън - засега няма шанс да ми се случи. Чувствам се малоумно да си вдигна блузата. В МОЛовете в кърмаческите стаи нямам проблем Но да седна на пейка в парка - никакъв шанс! Или поне засега

Мацки, аз като разнасям Филип го завивам в едно одеалце - така ми е по-компактен  Joy Затова не ме притеснява, че дрешките му се качват на ушите... Все пак се разнасяме из цялата къща, а примерно в коридора вероятно е 16 градуса, така че само по дрешки ще му бъде студено

С пишлето сме до никъде....Мъжът ми се опитва нещо да прави, но и него го е страх и нямаме никакъв успех

Общи условия

Активация на акаунт