Шини, брекети или и двете

  • 9 244
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Синът ми, (11 г.) иам проблеми със захапката - доста дълбока, зъбите на горната челюст са издадени напред.
Необходимо ли е да се чака докто смени всички фронтални зъбки (резците, единият предкътник и единият кучешки са сменени), или може да се сложат шини/брекети и преди окончателното им израстване.
П.П. От долната челюст постоянни са единствено резците.

Моля, препоръчайте ми детски ортодонт в София.

Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 58
Здравей, dudaduda 
Предполагам, че имаш предвид шината Ocluse-guide

Дъщеря ми също имаше дълбока захапка+раздалечени горни зъби. От 2 години носим шината, и ако трябва да съм честна, костваше ми немалко нерви и усилия шината да се слага поне нощем, и въпреки това за две години само на няколко пъти изкарвала до сутринта. Дисциплината и волята при дъщеря ми куца със страшна сила. И все пак постигнатият успех  заслужаваше да си хабя нерви. Резултатът е Невороятен! 

Шината я започнахаме да слагаме след като изчакахме да паднат кучешките зъби. Но не си спомням дали ставаше въпрос за всичките.

За брекетите знам че имат ефект ако има нужда от изравняване и подреждане на зъби, но не и за корекция на захапка.

Това е от мен, дано съм била поне малко полезна.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 615
...няма какво да чакаш...Синът ми носи шина от 7годишен,преди месец му сложиха и брекети.Много добре се подреждат зъбите,бавно е,но сигурно.Ние сме пациенти в клиника Валор,влез в сайта им ,има много случаи в галерията,виж и прецени

# 3
  • Мнения: 4
...няма какво да чакаш...Синът ми носи шина от 7годишен,преди месец му сложиха и брекети.Много добре се подреждат зъбите,бавно е,но сигурно.Ние сме пациенти в клиника Валор,влез в сайта им ,има много случаи в галерията,виж и прецени

Благодаря ти, Доли!

Разгледах сайта на клиниката. Има достатъчно информация и снимики, наистина.
А можеш ли да ми кажеш кой е вашият лекуващ лекар, някакви препоръки?
Предполагам, че плащането може да бъде разсрочено, след като има първоначална вноска...?

Поздрави Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4
...няма какво да чакаш...Синът ми носи шина от 7годишен,преди месец му сложиха и брекети.Много добре се подреждат зъбите,бавно е,но сигурно.Ние сме пациенти в клиника Валор,влез в сайта им ,има много случаи в галерията,виж и прецени
Здравей, dudaduda 
Предполагам, че имаш предвид шината Ocluse-guide

Дъщеря ми също имаше дълбока захапка+раздалечени горни зъби. От 2 години носим шината, и ако трябва да съм честна, костваше ми немалко нерви и усилия шината да се слага поне нощем, и въпреки това за две години само на няколко пъти изкарвала до сутринта. Дисциплината и волята при дъщеря ми куца със страшна сила. И все пак постигнатият успех  заслужаваше да си хабя нерви. Резултатът е Невороятен! 

Шината я започнахаме да слагаме след като изчакахме да паднат кучешките зъби. Но не си спомням дали ставаше въпрос за всичките.

За брекетите знам че имат ефект ако има нужда от изравняване и подреждане на зъби, но не и за корекция на захапка.

Това е от мен, дано съм била поне малко полезна.


Благодаря и на теб, Белинда! Simple Smile

Разбира се, че си полезна.

Аз също бях чувала така за брекетите, затова първо реших да получа препоръки от хора, които са минали по този път. Разбира се, че всеки случай е индивидуален, но все пак даржах да се ориентирам и информирам.. Има доста кариеси детето, дано да е само на млечните зъби.

Относно дисциплината... Аз също мисля, че при мен ще бъде мъчително с уговорките.. Аз не мога да го накарм зъбите си да измие, а какво остава да го убедя колко е важно да носи шини, които освен всичкото неудобство, дразнене и естетически дискомфорт, ще трябва да поддържа и да бъде постоянен.. Спомям си едно време моите съученици как излизаха с шините от къщи и ги захвърляха веднага, щом затворят вратата..

Но ще натискам, няма как Wink

Хубав следобед от мен! Simple Smile
Благодаря още веднъж!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 615
В клиниката са трима специалистите ортодонти-проф.Мутафчиев,синът му и д-р Гаврилов.Децата ми ги пое професора,но понякога и при другите доктори ходим.Те работят в екип,страхотен тандем са ,допълват се,консултират се за конкретния случай и преценяват как да процедират.И асистентите и помощният персонал са много внимателни.Заплащането е разсрочено и не се плаща всеки месец,ние дори една година не бяхме внасяли никаква такса.Сумата я изплатихме наскоро и за 3,5год. почти не се усети.Лечението преминава на етапи,определя се цената,ако се минава на следващ етап на друга стойност,платеното досега се приспада и се доплаща остатъка и т.н.

# 6
  • Мнения: 4
В клиниката са трима специалистите ортодонти-проф.Мутафчиев,синът му и д-р Гаврилов.Децата ми ги пое професора,но понякога и при другите доктори ходим.Те работят в екип,страхотен тандем са ,допълват се,консултират се за конкретния случай и преценяват как да процедират.И асистентите и помощният персонал са много внимателни.Заплащането е разсрочено и не се плаща всеки месец,ние дори една година не бяхме внасяли никаква такса.Сумата я изплатихме наскоро и за 3,5год. почти не се усети.Лечението преминава на етапи,определя се цената,ако се минава на следващ етап на друга стойност,платеното досега се приспада и се доплаща остатъка и т.н.

Привет:)
Благодаря ти за съпричастността и отзивчивостта!

Този вид услуга наистина натежава финансово, но факта, че има възможност за такава отсрочка е доста мотивиращ. Simple Smile Чувала съм, че на повечето места е така, но важното е да има отношение доктор-пациент.. Както, сигурна съм, обратното също е от значение (както изглежда вашият случай Simple Smile.

Приятна вечер!
Ако имам скорошен резултат, ще те информирам...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 587
А колко струва поставянето на такава шина?
За сега зъболекарката е предложила на съпруга ми поставяне на шина само на горната челюст, където зъбите са раздалечени. Все още не са сменени част от млечните зъби. Детето е на 8 години.
Не е ли по-редно да се сложат шини, след като паднат всички млечни зъби и са излезли всички постоянни?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 26 615
И сина ми имаше само отгоре шина.Когато му я сложиха бяха сменени само предните 4 зъба,все още кучешките не са му паднали,а е на 11год.Цената за целият етап на лечение беше 1900лв.,като шината е 150лв.и влиза в общата сума,а тя включва също всички прегледи,допълнителни рентгенови снимки,консултаций,репаратури на апаратчето и т.н.Но все пак това е цена определена конкретно за нашия случай,при други може да е различно...

# 9
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте,
аз имам проблем с дълбока захапка и оттам изкривени кучешки зъби.На мен ми сложиха само шини на горната и долната челюст,ортодонта при който ходя ми каза ,че  може и с брекети да се получи същия резултат ,но разликата в цената е огромна.На мен шините ми излязоха общо около 700 лв,като ги нося вече 3-ти месе и разликата се усеща доста.

# 10
  • Мнения: 21
Ние не постигнахме почти никакъв резултат с шините.Останаха ни само караниците да ги слага поне вечер. Sad.Сега предстои да слагаме брекети и се надявам нещата да се оправят.И дъщеря ми е с дълбока захапка,но ортодонта каза,че проблема ще се разреши за около 2 години.

# 11
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Ние не постигнахме почти никакъв резултат с шините.Останаха ни само караниците да ги слага поне вечер. Sad.Сега предстои да слагаме брекети и се надявам нещата да се оправят.И дъщеря ми е с дълбока захапка,но ортодонта каза,че проблема ще се разреши за около 2 години.
брей,аз явно нямам никакъв проблем  newsm78 на мен ми казаха по-малко от година и то само шини  Shocked вече започвам да се притеснявам да не стане цялата работа нахалос  Thinking

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Нахлувам в тази темичка, защото днес взехме мерки за шини на дъщеря ми - 6 год. 8 месеца. От другата седмица ще е със шини..или пък брекети, всъщност не знам и аз точно. Каква е разликата точно, извинете невежеството ми, но никак не съм наясно , а и не разбрах добре. Струват ни 300 лв. Имаме и друг проблем, за който пуснах тема, та ако на някой му е интересно и също се е сблъсквал с нещо подобно, може да се разпише. Охх, нещо ми е свито под лъжичката:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=572082.msg18194717#msg18194717

# 13
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
като гледам цената сигурно слагате шина ,а не брекети.Брекетите се залепят на всяко зъбче и стоят постоянно,докато шината е като старите апаратчета и се сваля и слага.не съм сигурна дали го обясних много добре,но ето малко снимков материал
шина 
брекети

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да, значи ще има шина. Предполагах за брекетите какви са, но не бях сигурна. Ще видим другата седмица като звъннат какво ще сложим и как ще я карам да я носи.

Общи условия

Активация на акаунт