Училища в кв.Надежда гр. София

  • 44 218
  • 136
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8
Здравейте! И аз отидох днес до училището, за да занеса документите за записване за предучилищна група. Отидох специално в приемното време на директорката, както и миналия път, отново не ме пуснаха да вляза да говоря с нея. Това определено не ми се понрави. Този път портиерът поне си направи труда да извика учителката на подготвителната група, която дойде за няколко минути, но не ми показа стаята на децата. Каза, че ще можем да ги разгледаме на родителската среща. Тя ще бъде на 15 април от 18:00 часа. Обявена е на страницата на училището. На мен ми се искаше, все пак, да видя условията, в които ще учи детето, преди да подам документите.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 271
Е, ти нищо не губиш като подаваш документи. А и все пак сега има ученици и не мисля,ч е е редно да се мотат възрастни.

Условията в класните стаи са добри, тоалетните бяха прилични, стари, но чисти.

# 62
  • Мнения: 8
Да, напълно съм съгласна, че е по-добре да не влизат външни хора в училището, но аз за втори път отивам в обявеното приемно време на директорката и така и не можах да разговарям с нея. Нали затова има приемни часове. Но пък се радвам, че видях учителката на подготвителната група. С добри впечатления съм и чакам с нетърпение родителската среща. Благодаря ти, catty m, за информацията за класните стаи и тоалетните.

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте дами,

Ние живеем в кв. Надежда 4 и през септември 2015 г. синът ми ще бъде в подготвителна група.

Ще изберем едно от трите училища: 61 ОУ, 102 ОУ или 101 СОУ.

От 74 СОУ категорично се отказахме, тъй като когато ходихме да подаваме документи аз взех детето със себе си. Срещнахме се с г-жа Валерия Попова, доста си поговорихме, но детето се изплаши от нея. Като че ли госпожата не успя да се сприятели с него. След срещата си поговорихме с детето насаме и той категорично отказа да бъде там. Освен това никак не ми хареса, че ще се учи на две смени, от 08:00 до 12:00 и от 13:00 до 17:00 часа.

Колкото до 61 ОУ, искам да ви кажа, че и при мен се получи доста странно при подаването на документи. Под странно имам предвид, че аз също трябваше да попълня заявлението при охраната, без да бъда допуснат до канцелария или учители. Не ми дадоха и входящ номер. Преди няколко дни изпратих имейл запитване до училището във връзка с първата родителска среща. Направих това запитване, тъй като на сайта на училището има информация само за първолаците, но не и за подготвителната група. Получих отговор с молба за извинение, че тази информация не е публикувана. Всъщност се оказа точно това, което и сам предполагах. Датата на родителската среща за първолаците е една и съща с датата за подготвителната група. Говорим за 15.04.2015 г. от 18:00 часа.

Днес останах приятно изненадан, че и госпожа Манчева, която ще води подготвителната група, ми се обади по телефона, за да ме информира специално за родителската среща. Жената ми се стори доста интелигентна и каза, че родителите ще се съберем в малкото фоайе срещу охраната. Явно всичко в това училище се случва около бодигарда Simple Smile И така, утре е денят за родителската среща, като най-вероятно аз ще отида отново с детето. Между другото, г-жа Манчева каза, че ще е там малко преди 18:00 часа, така че ако някой бърза, може да отиде и по-раничко. Хайде, най-вероятно утре ще се видим с някои от вас Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4
Нека ви споделя как протече родителската среща от вчера, 15.04.2015 г. в 61 ОУ.

На срещата се събрахме общо 8 родители. Самото мероприятие се проведе в помещението на подготвителната група, което беше добре, за да се види материалната база. Бързам да ви кажа, че ние вече категорично ще учим там, тъй като харесахме госпожата и всичко, което беше изложено като информация. Умишлено казах "харесахме", тъй като взех детето със себе си и той я одобри Simple Smile

Ще се опитам да изброя важните за нас неща, които определиха решението ни да учим там:

1. Г-жа Николинка Манчева, която ще води подготвителната група,  ми се стори изключително интелигентен и опитен педагог. В училището е за втора година, но преди това е работила в детска градина. Изглежда ми взискателна, но и с любящо отношение към децата.

2. Стаята, където ще се учат дечицата, е добре отоплена. Също така е доста отдалечена от останалите класни стаи в училището, което на мен ми хареса, за да няма евентуални смущения от големите каки и батковци.

3. Материалната база наистина не е кой знае какво, но за мен е приемлива, а и се радвам, че няма телевизор, за да може децата да се занимават повече с други неща.

4. Оформя се групата да е около 15 деца, което означава, че госпожата ще има възможност да обръща внимание на всеки по отделно.

5. Ще се учи само на една смяна, от 08:00 до 12:00 часа, за разлика от някои училища, където обучението е двусменно. За мен една постоянна смяна е винаги с предимство.

6. В училището се осигурява закуска, но понякога. Хубаво ще е всяко дете да си носи от вкъщи.

7. В началото на годината от родителите ще се събере една не голяма сума, за да се закупят ЕДНАКВИ за всички деца моливчета, тетрадки и т.н. Аз много се зарадвах, че за всички ще бъдат еднакви.

Да ви кажа честно, моите първи впечатления са само положителни и се надявам, че детето ми наистина ще се чувства добре там. Ако някой има други въпроси или впечатления, може и за другите училища в Надежда, нека да пише.

# 65
  • Мнения: 1
Дъщеря ми ще учи в 16 ОУ през учебната 2016-2017г. Моля, който има информация за преподаватели, които ще поемат първокластници да пише. Очаквам отзивите и препоръките Ви.

# 66
  • София
  • Мнения: 193
Ирена, и моята дъщеря ще кандидатстваме да учи в 16 ОУ през учебната 2016-2017г. И да побутна темата и аз моля, който има информация за преподаватели, които ще поемат първокластници да пише. Също и отзиви за училището. Благодаря!

# 67
  • Мнения: 578
Аз малко извън темата, обаче някой да има представа в колко часа сутрин започват учебните занятия на учениците след 5 клас в 61-во ОУ?  Blush

# 68
  • Мнения: 4
Здравейте отново,

Има вероятност през учебната 2016/2017 година да запишем първи клас в 61 ОУ. Някой има ли информация или препоръки за конкретен учител, който ще поеме нов клас?

Към момента сме в подготвителна група в същото училище при г-жа Манчева, от която сме изключително доволни! Единствено все още се чудим дали да го оставим още една година ПГ или да го запишем в първи клас, затова и се интересувам за отзиви от учителите в начален курс.

Благодаря предварително Simple Smile

# 69
  • Мнения: 33
Аз съм твърдо за 101- во училище. Преподавателите до 4 ти клас са много добри!

# 70
  • Мнения: 3
Тъй като преди време ми се наложи да търся училище с поготвителна група и занималня и неможах да намеря в нета инфо за район Надвжда, реших да информирам интересуващите. Единственото училище което е успяло да направи подготвителна група със занималня е 141 во училище в Свобода. И другото което искам да отбележа е че всички училища имат тази информация, но нито един от директорите с които се срещнах и разговарях не ми даде тази информация.Когато им задавах въпроса, дали знаят в кое училище има такава занималня те ме уверяваха, че училищата нямали такива групи, защото неможели да изпълнят изискваниата за креватчета и т.н.Колко сложно било. Всъщност истината е друга, пари са отпускани, но не са усвоявани по предназначение. Няма да влизам в подробности,който желае детето му да учи подготвителна в училище със занималя нека отиде в 141 ОУ и да види условията които уж било трудно да изпълнат останалите училища в Надежда.

# 71
  • Мнения: 4
Аз дори мислих, че ПГ си е задължително до обяд, т.е. без занималня. Така ми е казвано...

# 72
  • Мнения: 1 602
Гледам , че доста мами се чудят къде да запишат дечицата си. Да споделя малко опит от когато аз бях ученичка и редовно обикалях тези училища.
61 - беше ужасно по онова време ( на външен вид) сега гледам са го оправили и изглежда прилично , но нз да ли са сменили учителите ( силно се съмнявам ) дисциплината беше под всякаква критика учителките не можеха да накарат учениците ТОГАВА да седят в час , сега незнам как е.
101- редовно се пушеше трева в двора на училището от ученици , някои взимаха и други неща. По големите класове правеха каквото искат и учеха малките на глупости. Приятели които учеха там го смятаха за много пропаднало.
74- дисциплината беше горе доло добра. Училището изглеждаше прилично. Приятели който учеха там бяха доволни.
16- беше на много високо ниво по онова време. Много приятели завършиха 7 и 8 клас там и се ориентираха в хубави училища. Имам и познати работили там като учители. Сега не знам как е положението , но тогава преди 7,8 години беше предпочитано училище.
След 2г и аз ще записвам първокласника и от сега съм в чудене. Ще питам познати да ли 16 все още е на ниво и може би там ще учим , но ако не е... Ще трябва да мисля др училище.
Дано съм била полезна дори и с малко стара информация.

# 73
  • София
  • Мнения: 193

stefyyyy, благодаря за полезната информация, макар и стара.  Hug

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми учеше в 101СОУ до 4 клас. Начален курс е с добри учители.Децата са в отделна сграда. Аз лично съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт