начални учители в 54 соу Св.Иван Рилски -Надежда

  • 19 011
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Здравейте,моля за информация относно учителите поемащи първокласници в 54 СОУ СВ.Иван Рилски -Кв надежда.
Моля да се включат майки на четвъртокласници , преподавателите на които  се очаква да поемат първи клас и всички други който имат мнение по темата.

Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 437
Запис да следя темата, макар че аз лично не разчитам на чуждото мнение.

Всеки си съставя мнение съобразно своите лични преценки и впечатления - едно негативно мнение за даден учител, например, за теб може да има положителен смисъл и обратно. Зависи ти какво търсиш за своето дете.

Аз лично мисля да посетя училището на 28.03., както официално са обявили за Ден на отворени врати, за да разгледам материалната им база и да видя лично учителите, които ще поемат 1-ви клас.

Успех,

# 2
  • Мнения: 1 007
Това училище е прекрасно като база и като преподавателски състав (говоря за периода 1-7. клас, нагоре не знам как е). Не знам кои учителки ще поемат първи клас тази година, но ако е Даниела Ганчева, считайте се за късметлии Simple Smile И да не е тя, училището е едно от най-добрите в София - с 90-годишна традиция, разни спечелени проекти (в четвърти клас напр. учеха японски), с възможности за посещаване на много извънкласни занимания - в близост има Център за работа с деца, като някои курсове се провеждат в самото училище. Училището просто е идеално за начален курс. Вече между пети и седми и клас дисциплината създава проблеми - зависи в какъв клас ще се случи детето, колко калпазани ще има и т.н., респ. колко време ще се отделя за преподаване и колко - за звероукротяване - общо взето проблемите на всяко училище. Но откъм база, откъм качество на учителите, няма грешка.

# 3
  • София
  • Мнения: 437
Доколкото знам Даниела Ганчева от тази година поема I-ви клас.

Явно борбата за тази учителка ще е оспорвана.

Аз с интерес очаквам да се запозная с нея, за да формирам някаква лична преценка. На нас 54 СОУ ни е резервен вариант от всичките ни желания.

Благодаря на Химикал за инфото.

# 4
  • Мнения: 304
  Цветкова 
  Миленкова
  Ганчева
Това е моята класация.Много различни са като темперамент.
Общо взето от останалите три само една не става! Mr. GreenЗа съжаление!

                                                                                                                                                     

# 5
  • Мнения: 237
Благодаря на всички затова ,че се включвате.Aз също мисля ,че е хубаво сами да си направим преценка за учителя и несъмнено родителската среща е важен етап от взимането на крайно решение. Но и всяко мнение от родители които са имали вече контакт с преподавателите е много ценно за мен.

# 6
  • Мнения: 237
Подбутвам темата , ще се радвам ако има още някой да се включи .

# 7
  • София
  • Мнения: 437
Мисля, че след формата на вчерашната обща родителска среща всеки родител имаше много добра възможност да се запознае с всички учителки, които поемат първи клас от септември, и да добие лични впечатление.
Аз лично говорих и с г-жа Цветкова, и с г-жа Ганчева. Миленкова само я послушах отстрани. Другите учителки не мога да коментирам.
Останах с добро впечатление.

# 8
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
То училището добро, но проблема и там ще е със занималнята...

# 9
  • София
  • Мнения: 437
Гневна,

Да. Направо учудващо. Не съм очаквала такова голямо училище да има само 3 паралелки занималня при 5 стартиращи в 1-ви клас.

Да видим какво ще стане.

На мен 54 ми е резервен вариант, но ми допаднаха учителките и директорката.

Голяма драма е изборът на училище при мен. Simple Smile
 

# 10
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
На 28.03 една от учителките каза, че тази година са намалили приема на деца с една паралелка - ще приемат 5 вместо 6, за да има повече място за занималня. Миналата година били гарантирали такава за всички първокласници, но не могат да поемат второкласниците и т.н. Чух как две от учителките обясняваха на родителите да си прибират децата и да не ги записват, ако имат вариант - не работи някой от родителите, баба, дядо...

# 11
  • София
  • Мнения: 437
Да, обаче децата са повече отколкото за 5 паралелки, ако се пази капацитета на клас от 25 бройки. Така че варианта е прием по 26-27-28 деца в паралелка.
А за занималнята - според мен имаха заучени фрази, защото на мен три учителки ми обясниха едно и също за занималнята.
Тази година просто са изненадани от интереса към тяното училище.

# 12
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Не ми се вярва да са изненадани. То там в последните години си е така.
А колко са децата? Все още не се знае колко са приети.

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте!Записах дъщеря си в 54СОУ,но не успяхме със съпруга ми да посетим Отворените врати на 28 март.Можете ли да споделите някакви по-подробни впечатления за госпожите, защото когато подавах документи ми обясниха,че всички са професионалисти, но аз малко се съмнявам,защото навсякъде има учители и "учители".
Моят критерий е да запиша детето при човек с отношение към децата-внимателен, взискателен, справедлив, с излъчване, да може да подхожда индивидуално и да търси начини да подкрепя детето, ако има проблем. Чух много хубави неща за г-жа Ганчева, но ми се иска да поговоря с нея лично.Някой може ли да ми каже нещо повече за нея,за да ме ориентира дали отзивите са верни?
В интернет открих сайта й- тя е доста разностранна личност, но друго си е живият контакт,затова ще съм ви благодарна, ако някой е говорил с нея или я е виждал, да сподели що за човек е на първо четене Wink

Последна редакция: ср, 03 апр 2013, 08:16 от danette

# 14
  • София
  • Мнения: 437
danette,
на мен страхотно впчатление ми направиха Ганчева и Цветкова. Разговарях и с двете дълго време, като цяло Ганчева ми допада повече като темперамент - по-енергична е, докато Цветкова е по-спокойна. И двете качества са доста ценни.

Третата г-жа Миленкова също много я хвалят. Останалите две не ме впечатлиха и не съм говорила с тях.

Това е. Личният контакт е най-важен наистина.

Общи условия

Активация на акаунт