(Био) зеленчукова градина 7

  • 88 529
  • 753
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 86
Фибичка,благодаря-оформлението става все по-красиво,а линковете все по-полезни. Hug
Мисля,че няма да дойде много комбинирането на зелено торене с добре преработена естествена тор.Зеленото ще набави азот и фосфор,а торта калий,калций,магнезий,микроелементи,някои полезни фунги.

# 2
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Торенето, освен за хранене, има за цел и да подобрява механичните качества на почвата - влагоемност, аерация, склонност към обработки. И двата вида торене са добри за това.

Има си дози за торене с органичните торове. Опасността при предозиране не е толкова в натрупване на разни вещества във ядивните части, колкото в повишавне на риска от разни болести. Е, при птичия тор има и риск от "прегаряне" ама за него имаме отлична и доказана технология Simple Smile.

Кажи няколко думи за домашния компостер, Фибс. Отдавна ми е мерак. Който си има кокошчици, почти е решил тоя въпрос, ама аз само курници имам  Wink.

# 3
  • Мнения: 4 585
Моите бебенца доматчета още не са се показали. Мерих температурата преди малко - 14 градуса по Целзий. Може би съм се олял с пръстта над тях. Само три мънички зеленички чертички се вихдат, не знам дали са на доматчета. В две от кофичките, по почвата, до стената на кофичката, има нещо като мъх от топола - мъх ли ще си отгледам, ще видим.
От бяс съм мушнал на остъклената тераса в саксиите с мушката по две глави покълнал лук, да го гледам как расте - при него поне е видимо. Вече зеленото е към 10 см.

# 4
  • Мнения: 157
А аз си имам в компютъра вече папка Вилиана:))) - раздел домати вече си има чудна страничка със съвети, копирани от мненията на пишещите. Куркума, не е пренебрегване на мнението ти, и твоето е картотекирано:), но Вилиана някак се получи ..... красиво.

# 5
  • Мнения: 1 705
 hahaha  Лейди Блу, и аз си имам папка с копирани оттук съвети, цяла зима препрочитам и чакам пролетта.

# 6
  • Мнения: 555
И аз идвам в новата тема  Hug Благодая на Фибичка   bouquet
Моите доматчета си стоят още в пликчетата  Sick (но ако сега ги сложа - се "изцингулевят" ), а бабините вече и красят прозорците . Тези, които станат по- хубави - ще отидат в градината (само да уточня, че моите са зелени, бели, черни, жълти , чери , раирани и др. страни неща Crazy освен тях и няколко нормални червени сорта).
Ани(.Иванова),  (градски сме Flutter), да ти се похваля -в магазина под "марешки"  има бели краставици - италианско семе и си купих, заедно с някакъв холансдки лук - ама лилав, дано само да не е ГМО, че там доста се трудят по този въпрос; и от краставичките на фирмата САКАТА (любими са ми) и трите сорта; гъба луфа и още неща ..... само сметката няма да казвам  Blush, а ми се очертава и на Аграта да бъда, така че че помагаш с място  Mr. Green, защото няма да се въздържа и там да си купя интересни неща Laughing
За всички останали, които незнаят - Белите много ги тачим в къщи, защото са сладки. Баба си сее от край време, но искам да си "подмладя" семето - не раждат по много, но си заслужава  Peace
а по повод фермите -тамагочито сега тренира в нета за ферма и му е обещано тази година лично пространство да си засее (с краставици и грахчета), които той ще си полива и бере - аман от тъпи игрички, с които да си запълваме времето през зимата  Blush

Да ви споделя - тук ще ме разберете .... днес разбрах, че куртовска капия и чорбаджийските чушки (като сорт) понеже не са патентовани от БГ , фирмата Монсанто ги е взела и ги е разработила .... т.е. разбирайте вече - ГМО  #Cussing out Cry
А относно пчеличките .... какво ви е мнението за GSM-те и клетките на операторите - доказано е , че дезориентират животинките  Crossing Arms ooooh!
И да ви се похваля накрая .... имам си едно местенце копривено,чистичко - посетих го в слънчевите дни и напълних едно малко пличе; и спанака на нивичката ми не е измръзнал -напълних торбичка с големи листенца  bowuu  chef  chef  Joy (само че неможах да си организирам домочадието да идем и да си посееем грах и лук)
Ох поста ми стана много дълъг, дано не се оплачете на модератор

# 7
  • Мнения: 2 765
И аз да се запиша, за да не изпусна нещо важно.  Hug Благодаря за новата темичка  bouquet

# 8
  • Русе
  • Мнения: 25
Вълкът с дълъг ник, не са ли ти на много хладно доматите? Нали тлябва да никнат при температура над 20градуса и после да се сложат на хладно и светло. Моя разсад стана за пикиране, но ще почакам още седмица, две да се постопли. Не се е изтеглил, да наедрява.
    Лейди Блу, защо Вилияна?  Не е честно!  
   Тedy, гледала ли си преди тези екзотични домати? Аз ги гледах и не съм въодушевена. Няма да ги сея вече.Начесах си крастата. Ето виж
http://an65.snimka.bg/hobby/zelenchukova-gradina.509128.19591961
http://an65.snimka.bg/hobby/zelenchukova-gradina.509128.19302706

# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 010
И аз да се запиша, за да не изпусна нещо важно.  Hug ...

и аз така  Blush
Благодаря Куркума  Hug фибичка   bouquet

# 10
  • Мнения: 28
Имам вече пикирани домати :Рила и Хоумстет(розов гигант).Това последното за първи път ще отглеждам.Сорт- Трапезица ,ще пикирам през почивните дни.

Куркума- миналата година ти отглеждаше сорт домати ''Трапезица"! Ловят ли го много-болестите?

# 11
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 010
Имам вече пикирани домати :Рила и Хоумстет(розов гигант).Това последното за първи път ще отглеждам.Сорт- Трапезица ,ще пикирам през почивните дни.

Куркума- миналата година ти отглеждаше сорт домати ''Трапезица"! Ловят ли го много-болестите?


 Blush преди няколко години гледах Трапезица и Бонония. Не съм правила разсад, насети направо в градината (между редовете на лозето) не ловяха нищо, не искаха никакви грижи и раждаха много. Твърдички, по-подходящи за буркани, но стават и за салатки  Hug

# 12
  • Русе
  • Мнения: 25
mimi_vi2,този розов гигант отглеждала ли си го? И аз съм сяла тази година такива, но не съм го сяла до сега.
  После видях, че ще ги сееш за пръв път. Извинявай!

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 21:33 от анн

# 13
  • Мнения: 2 510
Аз само ще се запиша, защото имам много да се оплаквам. Sad
Дори не ви честитих Трифон зарезан. Wine Glass

# 14
  • Мнения: 176
и аз благодаря на Куркума за мнението за картофите. Само не знам къде да го търся този сорт Агрия. Сортви семена дали продават картофи за сеене newsm78

Общи условия

Активация на акаунт