Защо кърмените бебета не обичат да пият течности?

  • 1 930
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
При нас беше 3тия вариант-първите 6 месеца нищо, но сега е като жаба Laughing
Тоже самое. Даже нощем се присеща, ако се разбуди и ме праща за вода, гада. После и за гърне ме праща...

# 16
  • Мнения: 192

Няма лошо да пие кърма, но тя вече не е в такова количество, че да задоволява нуждите на организма й от течности, особено при температура... Откакто въведохме твърди храни 3 пъти на ден, през деня почти нямам кърма... И мерси, не искам да я увеличавам!  Mr. Green Laughing

Зъхи,извинявай,че разводнявам малко темата ти,но винаги съм се чудила на такива отзиви за кърмата,че "вече не е в такова количество".МОля те,отговори ми ти как точно разбираш кърмата ти в какво количество е и,че не достига.Бебето ли изглежда гладно след кърмене,какво му е поведението,че те навежда на такива мисли??? newsm78
Защото аз за себе си изобщо незнам кърмата ми в какво количество ме е (да не говорим за през деня и нощта) и просто се надявам да е достатъчна...Благодаря ти за отговора предварително  bouquet

А иначе по твоя въпрос,аз не давам вода и други течности на беба,освен кърма.Преди в най-горещото лято (тя и тогава се роди) давах чайче на Хип против колики и не го отказваше.През някои дни пиеше повече (около 150 гр.),но в други изобщо.КАто се захлади малко тя сама отказа да го пие и аз вече оттдавна изобщо не предлагам.
Но тъй като моята беба още не съм я захрания с твърди храни мисля,че моят отговор няма да ти е много от полза...

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи,извинявай,че разводнявам малко темата ти,но винаги съм се чудила на такива отзиви за кърмата,че "вече не е в такова количество".МОля те,отговори ми ти как точно разбираш кърмата ти в какво количество е и,че не достига.

Напротив, кърмата ми стига... за храненията, които са на кърма.  Wink Нормално е да намалее, след като детето премине до някаква степен на твърда храна, просто няма смисъл организмът да поддържа такива излишества. При теб обаче случаят е различен - щом бебето е само на кърма, няма как тя да не стига. Wink 

# 18
  • Мнения: 4 915
До 8-мия месец - не, сега е жаба-кикерица.  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
На анкетата не отговорих защото нямам представа колко е "достатъчно" newsm78 Дани вода или чай пие много рядко, ако успея да го накарам да изпие 20-30 мл за целия ден е постижение. Сокове, обаче, много обича и на ден изпива около 240-260 мл |не чист сок, разреждам го с малко водичка|

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Сокове, обаче, много обича и на ден изпива около 240-260 мл |не чист сок, разреждам го с малко водичка|

Ето това е достатъчно...  Mr. Green
Моята ако изпие общо 50 мл течности на ден, ще викам "ура"!  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 2 784
Не пие достатъчно. Обикновенно и давам да си изплакне устичката след някоя от твърдите храни. Изобщо, давам ли нещо различно от кърма, винаги предлагам вода. Отделно, чашката и стои на достъпно място и понякога сама си я взема. Но не пие достатъчно, а сокове въобще не обича. преди и ги слагах в кашата, откакто сме на кухня се опитвам да и предлагам парче плод, но и към плодовете не проявява интерес, освен да ги размазва навсякъде.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 989
пие страшно много чай ( на Хумана, с копър и анасон, без захар е, но има малко лактоза в него), освен кърмата ( в момента по 750-800 мл) и 250-300 мл.чай...И като реши, че й се пие започва да вика и докато не й дам не млъква Rolling Eyes...

Само припомням че пие кърма от шише... Wink

# 23
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Гласувах с трета опция, въпреки, че моята гопожица отказваше да пие вода и след годинката, всъщност започна да пие повече вода от 1-2 месеца, преди това бяхме точно като вас, ако изпие 50мл викам ура Laughing

# 24
  • Мнения: 980
Моята пие след ядене по малко. И аз й давам шипков чай неподсладен през ден. Един ден вода, на другия шипков чай. Харесва го повече от водата. Когато й предложа сок направо умита чашата, но й давам рядко. Лятото повече.
Давай на Ема да суче и през деня. Кърмата си слиза, каквото и да правиш, щом има нощни сукания. Антителата в нея си действат също. Wink   Можеш да намалиш временно твърдата храна. И ти пий сок от лимони. Да се оправяте бързо!

# 25
  • Мнения: 2 220
Не пие вода изобщо. От 10 дни му давам сок и стигнахме до 30 мл. Това му е единствената течност, освен кърмата. Давам му го с лъжичка и не ми е досадно. На 4-5 месеца тепърва да свиква с шише ми се струва нелогично.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Последният отговор. Въпреки, че вода(чай) му давам от 2-3 седмици и когато е чайче на Хип го пие, но водата не я харесва много. Пие от шише с биберон. Чая е силно разреден, не както е дозировката, понеже е подсладен, а аз не искам да свиква да пие сладки неща предпочитам натурания вкус. Пие по 50-100мл, зависи от настроението  Wink, сокове не иска.

# 27
  • Мнения: 516
 Все още несме фенове на водата.
Много рядко пие,даже и след като е ял твърда храна,предпо4ита да посу4е, вместо  да пие други те4ности.

# 28
  • Мнения: 8 462
И преди захранването и сега,след като захраних,не пие вода.Сещам се да предлагам не много редовно,но тя само взема шишето и си играе с него,пийва-сигурно няколко капки,прави физиономия и пак си играе с шишето.Накрая,като погледна количеството вътре ,ами то почти същото,не мога изобщо да го нарека пиене,само го лигави.

# 29
  • Мнения: 1 704
Ми защо - защото кърмата им е по-вкусна Mr. Green

Абсолютно  Laughing Първите 9 месеца и половина - не, след като спрях да кърмя - почна да пие и сок и вода и адапте  без никакъв проблем..

Зъхи тя природата си знае работата, ама и аз що нерви изхабих като стискаше уста на всичко , предложено в шише или чаша и лятото в най-зверската жега висеше през 15 мин на цицата ту жадна, ту гладна ooooh! бях луднала направо признавам си  Crazy

малко ОФФ  Mr. Green Зъхи ако на първа страница в кърмаческия няма поне 2 теми пуснати от теб , ще си помисля че нещо ти се е случило  Mr. Green Hug
(аз уж вече не съм кърмачка, но пак си чета само тук   Cry)

Общи условия

Активация на акаунт