Усмихни се, Малък Сечко! На разходка иска ЯНУАРСКИ дечко! (2)

  • 27 430
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, въпрос- бебка е гладна, но не иска да суче, дърпа се и нервничи.
Дайте идеи? Грешка ли е да се цедя и да давам от шиши временно?

Упорствай и не се предавай. Предлагай по-често. Понякога нервничат, ако им се пишка или ака и се лигавят с гърдата без да захапват.

Може да я поизправяш да се успокои и пак да предложиш и така. Ще захапе, няма страшно. И ние имахме същия зор, но премина.

# 16
  • Мнения: 93
мамита, връщам се от доки, за 1 седмица сме качили- 230 грама!!!!!! ха-ха, много съм щастлива, излъгах доки, че я дохранвам с  АМ, както ми е казала и тя гордо вика- ето казах ли ти, виж как си покачи теглото, а мъж ми зад нея едва не се спука от смях.
Много се радвам, че кърменето ми даде резултат, сега и аз от моя опит мога да стимулирам мамите, че с по често кърмене няма нужда от добавки.  Благодаря ви за моралната подкрепа, особенно на Борянка и Сакси.

pepita1  и аз съм забелязала, че каквото пишеш за Рая все едно за Ема и нас говориш  Joy Hug

# 17
  • Мнения: 493
мамита, връщам се от доки, за 1 седмица сме качили- 230 грама!!!!!! ха-ха, много съм щастлива, излъгах доки, че я дохранвам с  АМ, както ми е казала и тя гордо вика- ето казах ли ти, виж как си покачи теглото, а мъж ми зад нея едва не се спука от смях.

Браво, Инка  Hug

# 18
  • Мнения: 58
Инке, Браво!
Аз пък с по-честото кърмене се преборих с появата на мастит

Люба, упорствай ако можеш. смени позата.... не бързай с шишето, нека да ти е последна алтернатива

# 19
  • Мнения: 488
Inka-, браво на теб! Изключително много се радвам на такива мами, които с упорство и вяра в себе си успяват да запазят кърменето  Hug
По анкетата- Ще отлагам максимално ваксините и не ваксинирам СЕГА ( щото все пак ще се наложи, мамка му  Twisted Evil ) по лична преценка  Sunglasses

Любе, освен останалите съвети- пробвай на затъмнено. Пускай щори, дърпай пердетата...

# 20
  • Мнения: 2
Запис! Simple Smile

Inka-, браво на теб!  Laughing

lyuba84, и ние го имаме този проблем, и то почти всеки ден предимно вечер. Опитай се първо да успокоиш бебка и тогава да я храниш, защото иначе трудно става. Или да я полюшваш в ръцете си и да й пееш, докато захапе. Или всичко останало, което казват момичетата...

Бебешондел, прочетох за вас, стискам палци операцията да мине скоро и успешно, за да ти отпадне това голямо притеснение. Бебка няма да се разлигави от гушане, не се притеснявай, по-важно е да не се напъва при рев (не знам защо точно, но имам познати, които бяха с подобен проблем, и те се стараеха тяхната бебка да не плаче, защото не трябвало да се напъва).

# 21
  • Мнения: 6 441
  bouquet

Бебеш, мерси за белия шум.Кротна се за малко  Crazy Crazy

За ваксините - не слагам, няма и да слагам по лична преценка.

И ние се кърмим час по час. Мъчат ни и малко колики, пооправя се от Ентерокинда.Пия и чай с анасон и копър, дано да го успокоява и от него, че ми е голяма гадория.

Сакси, добре се посмях на Яна на гърба  Laughing

Ох, незнам за Дани, но мен страшно ме дразни този бял шум  Crazy

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Нощни   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 687
пате, и мен ме дразни безумно, но като се замисля мен и сешоарът ужасно ме дразни, но като го пусна на Дара и млъква на секундата, без значение колко е раздразнена  Laughing значи действа и това е важното! Simple Smile

ох четох, четох и толкова неща исках да кажа, а сега за ни едно не се сещам

и ние още си имаме пъпки. дори тези, които са завехнали не изчезват и като я погаля по бузките и са й грапави. толкова се ядосвам!

за среща в мол и аз съм много навита, само не ми е ясно още дали ще ме качат в някое такси с количка, а? на някой случвало ли му се е?

# 24
  • Мнения: 493

и ние още си имаме пъпки. дори тези, които са завехнали не изчезват и като я погаля по бузките и са й грапави. толкова се ядосвам!


Пробва ли да си редуцираш храненето?

# 25
  • Мнения: 93
аз не мога да повярвам, че Ема заспа сама в леглото си  newsm78 и сега имам време дори да попиша и почета  Wink

Вие как сте с хапването, мен ме мори зверски глад и налитам много на сладко. Направо незнам как да се спра, а мъж ми ми носи постоянно тортички и пастички и не иска да ме чуе... а после ще ми вика сигурно, че съм дебела  Rolling Eyes

за среща, аз едва ли ще дойда, първо не съм моторизирана, второ с нашия постоянен рев не ми се ще все още да я водя на такива места, че хората ще полудеят от нас.

# 26
  • Мнения: 925
И аз като чета как спят нощем бебчетата и леко ви завиждам,мойта коконка се буди точно на 3 часа да папка,никога не забравя-12-3-6ч. не ги пропуска нощем.Аз да питам вас,а и ЛЛЛ-от няколко дни имам едни като бодежи в гърдите,не непрекъснато,но поне 10тина пъти през деня,нямам втвърдявания на гърдите или някакви други видни проблеми,на какво може да се дължи?

Гггъбка, дали можеш да опишеш бодежите в гърдите – кога се появяват – между храненията или по време на кърмене? Пронизваща ли е болката навътре в гърдата, или са именно тези леки иглички от рефлекса на слизане на млякото, за които Agent Provocateur ти е казала?
Имаш ли област на гърдата, която да те боли при натиск?
А как изглеждат зърната и ареолите? Забелязваш ли деформация на зърното, след като излезе от устичката на Симонка след кърмене?
Затрупах те с въпроси, но информацията е нужна, за да може да се определи източникът на болката.
Бодежите са между храненията като леки иглички,не е точно болка,опипвах си гърдите никъде не ме боли,като изплюе Симонка зърното е по-издължено и после се свива,друго не забелязвам сякаш.Благодаря ти отново за отзивчивостта Hug

Гггъбка, това, което описваш, прилича на по-осезателно усещане на рефлекса на потичане на млякото. При някои жени се наблюдават по-силни усещания, когато млякото слиза по млечните каналчета надолу към резервоарите под ареолата на гърдите.
Също така много жени наблюдават зърното на гърдата непосредствено след кърмене да е леко по-издължено – дължи се обичайно на това, че бебетата поемат зърното доста навътре в устичката си при засукване. След като бързо възвръща обичайната си форма и не те боли, това изглежда нормално.
Можеш да следиш гърдите си за по-засилени усещания на дискомфорт и да споделиш с нас, ако има такива.


kakche, по-късно ще отговоря и на твоето питане. Написаното за Гггъбка не важи изцяло за твоя случай, защото ти пишеш и за други симптоми.

# 27
  • София
  • Мнения: 273
Нощни,  bouquet за темата.
Инка,браво на теб и на Ема Hug
Ние се върнахме от ортопеда и всичко е наред Simple SmileОстанах доволна от Драганов,прегледа е 30лв.,прие ни точно на запазения час,беше мил и спокоен.

# 28
  • бургас
  • Мнения: 624
имам въпрос към консултантките на ЛЛЛ
проблема при мен е че първите 3 седмици марти не засукваше от гърда и аз наистина бях принудена да се изцеждам и да дохранвам с АМ,след третата седмица с адски мъки той най-накрая се научи да суче но кърмата ми значително намаля, имаше някакво подобрение с количеството кърма  но тогава пък заради ужасното ми свекървище съвсем пресъхнах за 1 ден а на следващия отново ми дойде кърма но е малко. Въпроса ми е дали имам шансове за едно нормално кърмене защото много искам да си го кърмя,знам че ще е трудно и може би невъзможно,но съм готова на всичко  Cry всеки път когато му давам АМ ми се къса сърцето newsm45
храним се на всеки 3 часа, а от няколко дена се опитвам да махна храненето в 3 през ноща

# 29
  • Сандански
  • Мнения: 72
Благодарско на Нощни за темичката!  bouquet

Браво на Инка за усилията и най-вече за успешното кърмене!
lyuba84 и ние сме така особено след 18 часа,но пробвам първо да го успокоя и пак му давам,като се разсърди отново се успокояваме и така.Случвало се е и по два часа така да се храним,ама не се отказвам.
Бебешондел много стиснати палчета! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Сега да ви се похваля - днес ни дойдоха резултатите от Майчин дом.Всичко е наред и лошите мисли се оказаха безпочвени.Ако знаете само какъв камък ми падна от сърцето Simple SmileИначе бебчо е страшно разглезен от батковците и от бабите.Иска само в ръцете и да му говориш и да го разхождаш,ако го оставиш веднага следва рев #CrazyА и не ще много да спи,но да ми е жив и здрав!
Това е за сега от нас.Хайде чао и една спокойна вечер ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт