За мама спокойствие няма , августинче се премята на дивана

  • 27 006
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 55
Запис и от мен.
Деси, поздравления!Сигурна съм че ще бъде страхотно изживяване.
На мен също ми се иска, но ми се е загнездила една тъпа мисъл,че сватбите отпускат хората в една връзка, но това са глупости разбира се...
За кърменето- не ми тежи, въпреки че все още мечтая за 8 часов непрекъснат сън.. Joy и време за мен без Крум повече от 3 часа, но има време и това ще дойде.
За гърнето-аз съм твърдо против StopПриемам съвета на д-р Додсън и преди годинка не мисля да правя такива опити...
Хубав ден на всички!

# 61
  • Мнения: 24
За гърнето - освен Додсън, който препоръчва внимателен подход, за да избегнем проблеми в по-късна възраст, съм чела и, че децата са способни да контролират мускулите, отговорни за "стискането" чак, когато могат сами да изкачват стълби. Така че... всичко останало за мен е налучкване. Примирила съм се с това, че памперсите ще бъдат и пребъдат поне до 2-2,5 годишна възраст на детето.

# 62
  • Мнения: 4 202
red_shoе - вчера видях елда в ДМ,ако не си се сетила да провериш там,виж.



Nа коя фирма?

# 63
  • Мнения: 101
момичета за Гърция трябва задраничен паспорт на бебе ,нали?  някой друг планува ли пътуване с кола  около 450-500 км....с бебето разбира се  baby_neutral

# 64
  • Русе
  • Мнения: 276
Здравейте на всички!Желая усмихната седмица и повече сън за всички! Simple Smile

За гърнето - и аз съм за внимателния подход за тези, които ползват памперси. ЕБХ, която е другият вариант много ми харесва, ама да си призная...мързи ме! Много за максимално естественото родителство съм, но считам много от съвременните удобства за практични и защо да не ги използвам, като ги има. Но си мисля, дай Боже, със следващото бебе, като видя как е с това, евентуално да пробвам. Има време.  Stop
И ние се замисляме за второ, ама хайде да минат 4-5 годинки поне, че да не сме с Малчо като гербови марки - иска ми се да мога да се върна малко към трудовите си навици от работа, детенце да порастне и чак тогава, като родя следващо, да мога да му се отдам напълно, а не да съжалявам, че прибързано съм скочила. Това за мен. Crossing Arms
Сватба и ние някой ден ще направим, но особено поради финансови причини, а и поради това, че не ни се припира, изчакваме. Пък и двамата не сме особени фенове на брака като институция. Харесва ми като жест да обявиш любовта си, но пък по-голямо обвързване от бебе едва ли има.  Peace
На моя дребен май му хванах цаката - ми то искало да го сложим в пустия стол за сядане. А като се размрънка повече - дай слинга и готово. И по-добре спа 2 вечери, защото не се изнервя от деня. Ура.  Mr. Green
Съжалявам за дългия постинг, ама и вие бая темички сте повдигнали. Хайде, до скоро!  Hug

# 65
  • Мнения: 50
Аделина, за момченцата има гърнета със задигнато в предния край,да не могат да опикават.Ако си взела обикновенно  гърне,ще има да опикава.

# 66
  • Мнения: 473
Привет, аз се позагубих малко в последно време, но децата са ми тооолкова интересни и различни в последно време и се забавлявам изцяло с тях. Баткото е станал изключително мил - явно си изживя кризата от детронацията си. Още повече успешно взе изпита си и вече има жълт колан по карате.
И аз се чудех тези дни кой ще повлече крак с нова лентичка. Мъж ми се шегуваше тези дни покрай истерията с джакпотът - Отивам и пускам фиш, печелим и почваме работа по третото Joy
А сериозно - ние също мислихме, че бяхме приключили с децата, но...Господ беше решил друго за нас, така че сега не казвам нищо- ако трябва и на 49 ще родя третото hahaha

За гърнето, този път мисля да слагам по-рано. И тъй като Дария упорито седи/че даже и се изправя почти сама, за разлика от обръщането,което категорично отказва да прави/, мисля тези дни да й направя осмомартенски подарък - едно гърне. Както бях споделяла преди, някъде бах чела, че теорията за късното узряване на сфинктера и съответно късното слагане на гърне, била развита от някаква известна фирма памперси. Дали е така - незнам...
Деси- честито и чакаме снимки. Така мило ми става, и аз сама организирах нашата сватба и съм много доволна - всичко беше така, както винаги съм си представяла....

# 67
  • Смолян
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Влизам набързо с едно въпросче: Дани от няколко дни е болен и се наложи да започна да му давам антибиотик, някъде бяхте писали, че заедно с антибиотика се дава и пробиотик, може ли някой да ми каже какъв точно пробиотик да взема и заедно с антибиотика ли да го давам!
Лек ден и  Hug на всички!

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 1 692
Добро утро, момичета! Ейй че хубаво започва новата ни тема и новата седмица - само такива новини да се чуват! Много се радвам за Q-T, дано се наслади на лека и безпроблемна бременност.
Деси, поздравления и на теб! Сватбата е прекрасен момент, много вълнуващ и определено си струва изживяването! А и смятам, че три месеца ще са ти напълно достатъчни, за да я организираш, поне на мен ми стигнаха. Ако имаш нужда от помощ или съвет - разчитай на нас!
А нашите изследвания (кръв и урина) са идеални.
Гледам сте засегнали въпрос, над който мислих наскоро. Много искам второ детенце. И нямам нищо против да е сега, особено ако изкарам същата лека и спокойна бременност, която имах с Маги. Ама баща й ще ме изгони ако поискам второ сега. Сигурно и ние ще изчакаме няколко години.

# 69
  • Мнения: 60
Здравейте Simple Smile Аз тази сутрин съм много щастлива, защото малката стана чак към 7 да яде, татко й я нахрани и после спахме с нея до 10 Simple Smile

Деси, много се радвам за това, което ви предстои! Ще чакаме снимки!   bouquet

Ние се оженихме много преди да си помислим за дете и сватбата ни беше едно от най-хубавите преживявания. Всичко си организирахме сами, а нямахме никакво време, но се получи невероятно. А самата организация е нещо, което ми е любимо и с нетърпение чакам да започнем да организираме и втората ни сватба (нямаме църковен брак още и сме решили да имаме и втора сватба заради това), но ще стане като порастне малко мъничето. Няма да е голяма сватба като първата, а по-скоро церемония в някой манастир с някои наши приятели. Но си мисля, че сватбата е нещо, което си струва да се преживее. Поне за мен е така.

Ние още не сме взели гърне, а и малката още не може да си седи на дупето. Но ще пробвам като започне да сяда самичка.

За второ дете не се замислям изобщо в момента. Много искам да имам, но не знам кога ще стане и дали изобщо ще стане. Сама се занимавам с нея и не е от най-кротките бебета и второ не си представям в близкото бъдеще. А и съм раждала секцио, така че при всички случаи трябва да чакам. А и аз си мечтаех за момиченце и сега като го имам, не бързам много.

Много дълго стана, ама така е като не пиша често Simple Smile

Много се радвам за Q-T! Дано всичко е наред и да се радва на здраво бебче, което да я направи безкрайно щастлива!

 Hug Hug Hug

# 70
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейте и от нас Simple Smile
Деската, био гайа-та е добър пробиотик, тя се дава по 5 капки дневно. Има и други, но не съм ползвала.
Аделина, честито за лентичката. Много, много е приятно да организираш сватба  Heart Eyes
Ние сме с такова гърне и за сега имам много добри резултати. Чудно ми е как майка ми ме е научила на 8 месеца да не се напикавам и да казвам (давам знак) като имам нужда, а сега нашите деца няма да могат! Идеята не е да се стиска детето, а да казва (дава знак) когато има нужда  Peace Иначе до към 2 г. и аз знам, че не могат да контролират мускулите, за да стискат ... Аз практикувам нещо като ЕБХ, но палечка е с памперс. От доста време не ми се е нааквала в памперса, започва да пъшка и я хващам. А докато я сложа на гърнето ако има пиш го прави. Но наистина е нужно упорство и от страна на майката и време разбирасе. Сега с тези памперси е много лесно, не переш, сухо ти е...
А за разсейването при кърмене и при нас го има. Знам, че кърменето трябва да се осъществява на тихо и спокойно място, където да няма дразнители и детето да се разсейва.

# 71
# 72
  • Мнения: 156
Както винаги интересни теми сте захванали Simple Smile
adelina_bg, честито и от мен. И аз съм с прекрасни спомени от моята сватба, наистина си струва, а и организацията си е едно много забавно преживяване!
Дано и при Q-T всичко да е наред и да има една успешна и спокойна бременност!
По въпроса с второто детенце и аз много исках момиченце и сега не бързам толкова, но ми се иска да приключа с ражданията до 30 год, а дотогава има още 5 г. , така че още малко май ще чакам...Божа работа, но май искам и още 2 дечица.
Моят доктор ми каза, че мога и година след секциото спокойно пак да си родя. Това за чакането две години било отживелица.
За гърнето още не съм го измислила Laughing Май ще мина към Джъмбо тези дни да купя едно пък да видим кога ще почвам.
Днес сме на пуешко, дано й хареса на Дара Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 1 214
Здравейте.
Деси наистина имаш достатъчно време за организация, а пък и ти почна доста отрано, така че със сигурност ще изпипаш нещата и ще се получи страхотна сватба. После ще гледаме снимки.
Ние нашата я организирахме също сами и за доста кратко време, но се получи добре и най-важното ми остана един мил спомен от един невероятен и прекрасен ден.
Ани честита титла на Марти.  Скоро да се похвалите и с черен колан. Simple Smile))
Радвам се като чета, колко много от вас вече си мислят за второ детенце. Прекрасно е и колкото и да е трудно, нищо не може да се сравни с това, сутрин 2 чифта детски очи да те погледнат усмихнато и да знаеш, че те са за теб целия свят, както и ти за тях.
Моето бебе също е в креслив период. Дори когато е доволен изразява радостта си винаги във високата тоналност, но мен това искрено ме забавлява. Наистина е доста шумен, но пък е и страшно забавен.  Heart Eyes
Честно казано се наслаждавам на всеки негов период, защото от каката знам, че периодите отминават бързо и безвъзвратно. Бебетата растат, превръщат се неусетно в деца и идват нови тревоги и грижи за родителите.

# 74
  • Мнения: 4 202
Здравейте и от мен! Влизам набързо с едно въпросче: Дани от няколко дни е болен и се наложи да започна да му давам антибиотик, някъде бяхте писали, че заедно с антибиотика се дава и пробиотик, може ли някой да ми каже какъв точно пробиотик да взема и заедно с антибиотика ли да го давам!
Лек ден и  Hug на всички!


Задължително давай пробиотик! Както тупурче ти е казала, Био гая е много добър, но е малко скъп, към 18 лв. Може да купиш Лактофлор на капсули и да разтваряш по една капсула дневно в малко вода  Peace

Общи условия

Активация на акаунт