Кога ще сложите елхата?

  • 2 258
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 797
  Ноември вече се изнизва, та разни коледни въпроси ми се въртят в главата. Кога слагате елхата и естествена или изкуствена предпочитате?
  Аз мисля да я сложа след Никулден, за да и се радваме повече време и да ни създава настроение. Лично аз по-обичам естествените елхи, но заради детето и по-точно заради игличките тази година ще сложа изкуствена. А вие?

# 1
  • Мнения: 2 255
Ние откато се роди големия син сме с изкуствена елха, обикновено я редим няколко дни преди Коледа или на самата Бъдни вечер.
Тази година обаче въпроса по-скоро е не КОГА, а КЪДЕ ще я сложим, че стова малко човече дето се катери и пипа навсякъде нямам идея къде да я боднем, че е и доста голяма  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
изкуствена - поради ред причини, включително и еко-съображения.
ще я сложим в първата събота на декември, въпреки че децата отдавна са замрънкали, че е време...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Децата мрънкат да извадим елхата(изкуствена) още сега. Но мисля след 01.12. да го направя.
 Ще видим как ще я опазваме от малкия тази година, че чевека е много любознателен. Wink

# 4
  • Мнения: 1 645
Винаги сме имали естествена елха,
Но тази година ще купим изкуствена,защото имам само едно място къде да я поставя,а там нон стоп ще е вее климатика(а пък искам и по голяма елха)
Мисля да я сложа след Никулден.
Дано тази година малкият да се зарадва на елхата Wink

# 5
  • Мнения: 1 708
От няколко години сме на изкуствена елха,но винаги имаме във ваза естествени елхови клонки.Украсяваме я първата събота на декември!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 686
Ние сме с изкуствена елха и вече я сложих Grinning. Мисля към февруари да я махна Grinning.

# 7
  • ново
  • Мнения: 6 007
Тази година ще имаме 2 елхи - в стаята на Стели ще е изкуствена, а в дневната "истинска". Изкуствената ще я украсим след Никулден, а другата на Бъдни вечер, защото вкъщи е доста топло и ще започне да капе. Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз къщата съм я украсила с лампички, гирлянди и малки изкуствени елхи по стената още миналата седмица, но всяка година слагам и естествена елха, много хубаво ухае  Hug
Естествената мисля да я купя към 20-ти декември, но все още се чудя къде да я сложа.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 322
В моето семейтво пък си е традиция елхата да се украсява на Бъдни вечер. Така съм свикнала - така продължавам и сега. А по въпроса естествена или изкуствена - тъй като не обичам изкуствените елхи, а с малката в къщи няма как да сложа истинска, сме купили декоративна елха в саксия. Така хем вълка сит, хем агнето цяло  Hug

# 10
  • Мнения: 2 910
Много обичам коледните и новогодишните празници и другата седмица вече мисля да слагаме елха.За съжаление и тази година ще е изкуствена,а толкоз много обичам естествените елхи,а и как  хубаво миришат.

# 11
  • Мнения: 1 232
едвам ще изчакаме първата събота на декември Crazy

# 12
  • Мнения: 5 577
Ами има време.  Peace

# 13
От няколко години сме с изкуствена елха, но винаги украсявам и с естествени елхови клонки Grinning Просто обожавам мириса на истинска елха Heart Eyes Обещах на големия син да украсяваме елхата като дойде декември, така че предполагам, че още на 1.12. ще подеме кампания за слагане на елхата Mr. Green Но май ще трябва да дочака съботата Wink

# 14
  • Мнения: 2 609
Ами ние сме с изкуствена,но и аз си мисля по към Коледа да я сложим,че с малката много няма да устиска  Crazy Joy

# 15
  • Мнения: 1 613
Другата седмица я слгаме  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 629
6te  slagame elhata i kolednata ukrasa tozi weekend. Ve`e edva se starpqvam  Hug Kupili sme si izkustwena elha

# 17
  • Мнения: 2 000
Обикновено към 20 декември си купуваме елхичка и я редим. Естествена взимаме. Но при нас по-големият проблем е къде да я сложим, защото трябва да е някъде на високо, тъй като на ниското няма да се задържи дълго от малкият разбойник вкъщи.

# 18
  • Мнения: 2 700
Първата събота на декември украсяваме апартамента с гирлянди, венци и играчки. Самата елха / от 5 години имаме изкуствена/ я редим на бъдни вечер. А за мирис и коледно насторение слагаме естествени клонки.

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ние обикновенно я слагаме на 8 декември. Laughing

# 20
  • Мнения: 7 821
Другата седмица ще започна постепенно да украсявам къщата. Последна ще е елхата. Нея също украсявам не на веднъж. Така удължавам удоволствието от самото украсяване  Wink.
От няколко години имаме изкуствена елха. Взехме я както от екологични подбуди (страшно ми е тъжно след Нова година да гледам изхвърлените елхи  Cry ) така и от хигиенни  Wink.
Аз също слагам клони във ваза за да мирише, те ще са последни малко преди Коледа.

# 21
  • Мнения: 2 241
Винаги слагаме елхата и всички украси непосредствено преди Коледа - докато беше малък Ники слагахме изкуствена елха, от две години - естествена.

Затова пък я държим до 23 януари, когато е рожденият му ден Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 106
Украсявам елхата и къщата веднага след Никулден. До преди да се роди Ева имахме котарак, който беше много пакостлив, и заради него бях купила изкуствена елха, за да не разнася иглички навсякъде. Но от миналата година сме със естествена елхичка. Купуваме жива елха в саксия, която след Нова Година засаждаме на село. Мисля, че докато Ева порасне, ще си имаме вече елхова горичка Laughing-

# 23
  • Мнения: 514
Ние сме с изкуствена елха. А и сега заради Дани не бих сложила естествена. Ще сложа клонки някъде, много хубаво миришат. А за украсата се чудя - може би след Никулден.

# 24
  • Мнения: 5 140
Поставена е на мястото си,има лампички по нея,по натам ще сложим и играчките,че половината са чупливи,а аз нямам вяра на щерката.

# 25
  • Мнения: 487
И нашата е изкуствена(вече).Всяка година я украсяваме на Бъдни вечер,а до тогава украсявам стаите!

# 26
  • Мнения: 8 505
Обикновено слагам украсата в началото на декември.В края на ноември ми е рождения ден и не ми харесва да преливам празниците.
Тази година елха няма да има,защото малката е в стихията си,дано другата година вече да разбира.Ще накича светлините,топки,гирлянди,звезди и други дрънкулки по-високо,за да не ги стига дребосъка.
А каква да е елхата-задължително изкуствена!Побеснявам,когато ми подаряват откъснато цвете,а какво да кажа за обезглавено дърво.Зная-ще кажете,че те затова ги садят,но това си е мое мнение и не се опитвам да го натрапвам.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Когато завали сняг. На терасата ми още цъфтят латинки и тагетес...как да украсявам елха! Crossing Arms

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
На терасата ми още цъфтят латинки и тагетес...
Верно  Shocked Тук слана падна неведнъж и сняг валя малко...поумряха ми някои от китките, че не ги прибрах навреме.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 880
На терасата ми още цъфтят латинки и тагетес...
Верно  Shocked Тук слана падна неведнъж и сняг валя малко...поумряха ми някои от китките, че не ги прибрах навреме.


Ми верно я, ето ти една топла, топла снимка, и мързелива - от прозореца на детската, че не ми се разхожда:-))))

опс, не съм сверила часовника на фотото Laughing, да не помислиш че правя снимки в бъдещето:-))))

# 30
  • София
  • Мнения: 9 531
И нашата е искуствена. Имаме я от 3 години някъде. Simple Smile
Другата събота ще я подредим и ние. Crazy
Да се радват децата повече време и да ни създава новогодишно настроение.
Само, не знам, как ще я спасим от набезите на малкото торнадо в къщи? Grinning

# 31
И ние сме с изкуствена елха. След Никулден започваме с коледната украса на дома, а по традиция, украсяваме елхата на Бъдни вечер.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз предпочитам естествените елхи със саксийка. Обикновено я слагам около 20 декември. Wink

# 33
  • Мнения: 2 109
едвам ще изчакаме първата събота на декември Crazy
и ние така

# 34
  • Мнения: 4 358
Ние пак ще си вземем естествена елха и ще я сложим няколко дни преди Коледа... по обясними причини  Wink

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Верни на традицията - на 24.12 ще сложим борчето! Но пък е поне до 20.01 у нас  Flutter

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
едвам ще изчакаме първата събота на декември Crazy

 Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 2 864
слагам украсата на 20ти декември  Blush

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В моето семейство винаги на Бъдни вечер сме украсявали елхата и сега и аз продължавам обичая.  Grinning

# 39
  • Мнения: 505
ние  винаги си слагаме истинска,  Laughing bowuu Laughing друго си е да ти замирише на свежест , в иначе смогясалата София, и колкото и да е неудовно , като почнат да окапват игличките , я предпочитам,...ще си я сложим като почнат да продават истински по пазарите , за сега още не съм виждала да предлагат, преди 1-2 се опитах да си отгледам истинска но нещо не се получава  Sickтака че ще взимаме от ренатите..  bouquet

# 40
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С изкуствена сме и ще я сложим може би утре - баткото вече дава зор,а и на мен ми доставя удоволствие украсяването на къщата и много нетърпеливо искам да видя дребната как ще реагира на елхата Grinning По принцип правим елхата в началото на декември,преди първия адвент - осиновила съм си традицията от немците в училище,защото така по-дълго се радва човек на коледното настроение Grinning

# 41
  • Мнения: 13
И ние сме с изкуствена и всяка година украсяваме някъде към 20 декември. Нашата елхичка я слагахме  на цветарника най-отгоре и така сина ми нямаше достъп , иначе рискувахме да остане без играчките по нея. Тази година ,ако намеря естествена елхичка в саксия ще купя .Обожавам мириса и.  Close-mas:

# 42
  • Мнения: 3 861
Към средата на декември, елхата ще е истинка, не харесвам изкуствените елхи, а по настояване на мъж ми ще е висока до тавана. Ще вържем за тръбите на парното, което така или иначе не работи и така ще я опазим от малкия изтребител Wink

# 43
  • Мнения: 1 370
И ние имаме изкуствена елха и в4ера ве4е я украсихме. Тази година, за първи път украсявам толкова рано. Ами като гледам, че на вън всичко от всякъде свети и аз реших да се погрижа за коледната обстановка в къщи.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 271
изкуствена - поради ред причини, включително и еко-съображения.
ще я сложим в първата събота на декември, въпреки че децата отдавна са замрънкали, че е време...
Grinning И аз като твоите деца мисля, че е време, ама още си нямаме елха. Определено ще е естествена. Не обичам изкуствените елхи, цветя и др. За мен миризмата на бор внася допълнителен уют в коледната атмосфера.

# 45
  • Мнения: 2 922
Не харесвам изкуствени елхи.  Naughty , не заради друго, ами обичам да ми мирише на елха. Последната година купихме малка засадена, после я засадихме на мястото на родителите ми.
Обикновено я слагам след 10.12.

# 46
  • Мнения: 1 416
Вече сложихме елхата. Вчера я украсихме, даже и лампички и накачихме, защото Маргарита (пък и аз), много се радва... Сложихме и друга украса из къщата - гирлянди, венци. Много ми е празнично и макар Коледа и Нова година да са след месец, аз предпочитам още от сега да пуснем празничното настроение у нас...   bigdance2

# 47
  • Мнения: 2 543
Според Православната традиция, елхата се украсява на Игнажден (20.12), когато започва Предпразненство на Рождество Христово и остава украсена до Богоявление (06.12), когато свършват Коледните празници. Ние така правим! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт