Любители на котки - тема 48

  • 45 579
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 141
Миналата седмица на Мъро му се обади артрита и го водихме на инжекции, че да го пооправят. Убедиха ни да купим пакет лечебна храна на РК за артрит. Е, няма такова повръщане  #Crazy! Определено никога не сме имали проблем със стомасите и на двамата и каквато и храна да сме давали - не са повръщали.  Сега се чудя какво да я правя, а доста пари дадох, за да я изхвърля ей така  Sad. Между другото, докато ме агитираха колко е хубаво да яде суха храна, им зададох въпроса за камъните. За тези, които не знаят - преди години и двамата се запушиха от суха храна, едва ги спасихме и от тогава са на консерви и не са образували повече камъни. Очаквах, че ще чуя вечния отговор, че РК е висок клас храна и няма да има проблеми, но... С половин уста ми казаха, че щом има склонност към камъни, от всички храни може да образува, включително и от РК и Хилс. И това се случва вече за втори път. Когато открихме артрита преди 1,5 - 2 години, проведохме почти същия разговор с друг вет и тогава самият той каза да си продължаваме с храната, която си е свикнал и да не правим експерименти, макар и с висок клас храна.

Последното го написах заради собствениците на котараци, които са на РК или друг вид суха храна, която уж не образува камъни. Имайте си едно наум и ги наблюдавайте!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Днес Грей е игрив,малко си поиграхме на" сервитьорка обслужва капризен клиент с храната",ама си хапна най -накрая.Май наистина е било временно неразположение или просто дълъг сън-17-18 часа. #Crazy
А иначе Грей също е изцяло апартаменска котка.Яде консерви на Ките кат,Уискас,пастетчета разни,а сухата храна е РК.От време на време яде и месце и манджичка,попарка.

# 47
  • Мнения: 359
Гъгрици и на нас са ни се падали. Аз по принцип взимам малко количество, ама тогава заминавахме и награбих почти кило от отворен чувал. Като се върнахме бисквитите бяха ометени, но в остатъците намерих стабилна гъгрична колония. Излапали са ги с все бубите, ама нищо им нямаше, де... Mr. Green

Ето малко /много/ снимков материал:
Първо и най-важно: набор истанбулски котки. Всъщност този размер котка явно е много характерна за Турция  Mr. Green


А този дебелак го щракнах вчера в двора на кооперацията. Той е татко на цялата махала!


Да представя новото коте на майка ми - нали е бонбон!  Heart Eyes


Ей ни и нас, да не ни забравите:



# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Много са готини Heart Eyes
А за гъгриците, сигурно не са опасни и на котките не биха им направили впечатление, ама само като си помисля да видя нещо да се гърчи в копанката и ми призлява Crazy
Спомням си преди много години как взех от хладилника един телешки салам и като посегнах да си отрежа видях вътре буквално  да гъмжи от миниатюрни бели червейчета Sick Как не припаднах не знам, ама тогава бях малка, само го смотах в кофата, дори не казах на майка ми. Та и по него време май е имало боклуци, не само сега.

# 49
  • България
  • Мнения: 490
момичета днес ходих до ветеринара/в дълбоката провинция има само един/
та казвам -имаме котка/Макс/на 5месеца и искаме да го ваксинираме за каквото трябва за тази възраст.отговора-може да го ваксинираме до 1годинка се прави ваксина за три болести които не са опасни за хората,но не е задължително newsm78
питам и за кастрацията кога да е-отговор е..още е малък да е по-късно за да завърши развитието си.дори и да го кастрирате той пак ще маркира у вас ooooh!това така ли е  newsm78аз мислех че след кастрацията няма да го има този проблем.отглеждаме Макс в къща и едва ли ще бъде приятно ooooh!оказа се че той не прави кастрация точно на котки Thinkingпрез април можело да дойдат ветеринари които кастрират уличните кучета и при предишната акция много хора са завели и котета си-процедурата безплатна #Crazyнаправо съм в чуденка
питам да давам ли витамини-не е нужно има ги в сухата храна/с такава го храня/

ще ровя да чета-давай те съвети и вие! Hugголемия котарак го гледахме в друга къща и като попорасна си излизаше на вън и не сме се замисляли за кастрация/накрая му хареса повече там и рядко влизаше вътре-може би през зимата/.

# 50
  • Мнения: 3 046
Здравейте! И аз се присъединявам към вашата темичка, за да черпя полезна информация и обменяме опит, защото у нас ги имам пет мър-мър-ковци!

# 51
  • София
  • Мнения: 13 141
Сънчо свърши отдавна! Доспа ли ви се? На мен мноооого....  hahaha



setibeti, добре дошла! Покажи ни голямото си котешко семейство!   bouquet

rositoooo, има случаи когато продължават да маркират, но са рядкост и освен това се случва при котки, които са кастрирани късно. Ако го кастрираш около 7-8 месеца до 1 г. е почти 100% гаранция, че няма да маркира.

котково, майка ти си е взела истинско съкровище!  Heart Eyes  Твоите са сладури както винаги!  Hug

И котетата от Бачковския манастир ме разтопиха! Много хубаво са се гушнали!

 Hug за Кети, Макс и Рижко! Много хубави снимки!  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 22:02 от Тaня67

# 52
  • Мнения: 6
rositoooo, моят Макс е също на 5 месеца и като го заведох за пръв път при ветеринаря за обезпаразитяване, той ми препоръча да го кастрирам, но чак след като навърши годинка - годинка и един-два месеца, за да се развиел напълно организмът им. Мъжките съзрявали по-бавно. Дано не почне да маркира дотогава, а иначе след кастриране общо взето въобще нямало проблеми с маркирането (поне при повечето котараци).
Много хубави котета сте показали - набора истанбулски, Кети е толкова прекрасна трицветна пухена красавица, а и всички останали.
Суха храна давам най-малко, повечко консерви (Анимонда Карни) и месце, голям почитател е!

Ето малко щуротия от Макс, да не би да вземете да го забравите  Mr. Green



В такива ситуации му викам "нервозно кюфте" заради нервното мяткане на опашката  Grinning

# 53
  • Мнения: 5 790
Малеее, големи сладури сте показали. Докато бях на работа, имах малко свободно време и се забавлявах много със снимки и клипчета.
Като заговорихте за храна, купувам от Карфур сухата храна, тяхната марка. Имат 3 различни модела. Яде я младежът с удоволствие /а той е професионален дегустатор на качествена храна/ и никак не е скъпа - кутия 400 гр е около 1.50 лв.

# 54
  • Мнения: 2 510
Добро утро!
Голяма борба с тази мишка.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 086
Добро утро и от нас! Coffee

Таня67, страхотен кадър! Grinning Преската още не съм я хващала в прозявка. Simple Smile
serena70, голям палавник си имаш! Wink
rositoooo, много ти е хотин Макс и как е събрал погледа на снимката Grinning .Може да ги сватосаме с мойта хубавица преди да ги кастрираме,нали са от една порода Wink
Понякога ми се приисква Преси поне веднъж да си има котенца преди да я кастрираме,ама трябва да е поне на година за да може да роди без проблем,пък до тогава ще се е разгонила доста пъти и незнам дали ще устискаме толкова време.Мислех след първото разгонване да я кастрираме,така както ни посъветва вет. Явно тук,в България масово ветеринарите препоръчват кастрация след първото разгонване поне.
kotkovo,новото коте е голям бонбон!
Кети и тя каква е пухенка!
Естел, и твоя Мърчо е голям хубавец!Май не се среща често руската синя котка?
Не бях се замисляла за насипната суха храна...Вече ще взимам само в затворени пакети Peace
Ще ми се да купя на Преси каишка за вратлето, като на Богданка Hug ,дали ще я понася или ще иска да я маха newsm78
И сега да ви кажа...,днес вечерта ще имам среща с едно момиче за да взема коте за свекърите!Много се запалиха и те откак си имаме Преси.И вчера свекърва ми спонтанно реши ,че и тя иска коте,бръкнахме в интернет за подаряващи се котета и свеки си хареса един рижко на 4 месеца.Та днес ще се срещаме да го видим и да го вземем.Много се вълнувам,все едно е за нас Grinning. Ама те живеята на горния етаж,така ,че често ще го мачкам! Simple SmileЕто го и него http://www.bezdom.info/images/com_adsmanager/ads/14722a.jpg Ще пиша довечера като си го приберем!

# 56
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Макс изтърси ли се от леглото Grinning

Таня, пусни снимки и на Мацо с широко отворени очи, моля те!

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 12:06 от Котьо Тръмп

# 57
  • Мнения: 154
Макс как хубаво щурее,голям сладур!
Скоро ще си платя таксата и аз.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Много е готин Макс Joy
Tasia,
много сладко рижле Hug
Мъро горкият колко дни не е спал, че така се прозява Joy

# 59
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Здравейте и от нас с Кети от студена и замръзнала Варна.
Дойде ми шантавата идея да започна да пиша дневник на Кети от нейно име. Да си представям как вижда живота си, как се виждаме ние през нейните очи. Много ли съм изперкала? Laughing Embarassed
Исках да ви питам къде спят вашите мърковци през ноща? Моят мъж взе да недоволства, че заради Кети неможем да се осамотим в спалнята. Какво да направя, тя свикна да ме чака на дивана да си догледам филма и после дружно се отправяме към спалнята (тя води). Освен това ми е страшно приятно, че ляга до мен на леглото и в тъмното се чува само мъркане. Заспива с глава до моята в мъркоч. Как да я оставя в хола? Сутрин се будя и виждам две зелени очи, розов нос и пух и пак мърка. Майка ми се шегува, че Кети е влюбена в мен, защото следи всяка моя крачка, гледаме в очите и ако й заговоря, дори отоваря.... няма такава любов  Mr. Green Дори ревнува от мъжа ми и телефона, ако заговоря - идва и леко ме хапе по глезена, а аз умирам от смях  Laughing Освен това, хапе сериозно мъжът ми, нищо че той съшо я храни, играе с него... и като цяло не е злобна котка. А мен дори ако й досадя - удря една лапа без нокти, но нито ме е драла, нито хапала.
Понякога се чудя, как съм живяла толкова дълго без Кети... взех я преди около 2 месеца, а все едно винаги е била с мен.

Общи условия

Активация на акаунт