Любители на котки - тема 48

  • 45 570
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 359
За опашките да ви кажа и аз мислих да не се реже. Красив-грозен, каквъто такъв. Ама действително ветовете на Теди са я посъветвали. Пак ще говорим с тях де. Кърви опашката, наистина. Притеснявам се и в бъдеще да не възникнат проблеми - да започне да се инфектира и пр. Аз съэм имала безопашат котарак, но така си се беше родил. Не е имал проблеми с равновесието, примерно.
Снощи къщата на майка ми е била разрушена! hahaha Ама тя си е виновна, като ги е пуснала в една стая! Опашатко през нощта надигнал вой, оказало се, защото е затворен в кухнята, а той иска да спи на леглото. Така де! Crossing Arms

# 721
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ох, миличкият Hug
Ние с мъж ми затова спим отделно - и двете маци искат гушнати на леглото, ама като не се понасят Crazy

# 722
  • Мнения: 70
Наистина може би ветеринарите ще кажат какво е най хубаво за Опашатко.Месечинке Ленчето как се държа при доктора?

# 723
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 234
Пак ще говорим с тях де. Кърви опашката, наистина. Притеснявам се и в бъдеще да не възникнат проблеми - да започне да се инфектира и пр.

Значи няма надежда да поникне нова козинка? А да се маже с нещо, за да не кърви, па макар и да остане гола опашка?

Опашатко уж кротък, кротък, а какъв прикрит робокоп бил, мамуна котешка! Hug

# 724
  • Мнения: 359
Не знам за новата козинка... Малко вероятно. А и не го знаем от колко време е така. Ако е от скоро, добре, ама ако е отдавна и още кърви....  newsm78

Ама, Котьо, тоя Бекс вЕрно вади поглед на сериен убиец! Joy И все едно ей сега ще ти проговори!

# 725
  • Мнения: 56
Не знам за новата козинка... Малко вероятно. А и не го знаем от колко време е така. Ако е от скоро, добре, ама ако е отдавна и още кърви....  newsm78
kotkovo , вчера  във Фейсбук относно опашлето ме посъветваха да ви кажа да го мажете с Геритамин, бил правел чудеса. Може да се пробва преди да решите да му клъцнете опашката  Simple Smile.
радвам се, че мога да разчитам на някого. не сън се и надявала, като виждам колко мн котки има по улиците, че бих могла да пласирам коте -) синът вика, че той ще я гледа, ама е на работа по цял ден
Lumikki, аз сум учила малко фински - минимално, но знаех, че lumi е сняг или снежинка. сега проверих на wikipedia и видях превода - Снежанка. даже си мислех, че живееш във Финландия -)
и да не съм off tоpic - Люспата мн яде - сирене, шунка, печена риба, кисело и прясно и котешки бисквити
Котково, добър човек си, браво - а пък аз си мислех, че няма такива -(
Уча фински, надявам се да магистратура там, но има време. А като решите за котето, едно съобщение и съм на линия. Но като гледам как сте се привързали и с колко любов говориш за нея, май няма да стане нужда да му се търси нов дом  Hug!

# 726
  • Мнения: 481
И аз мисля че за опашаткото ще е по-добре да се махне увредената част от опашката. Не е никак здравословно, постоянно да има макар и малки ранички. Риска от инфекция в бъдеще е по-голям от самата операция. Пък и така и ще го упояват заради кастрацията, използвайте да мине с една упойка и двете манипулации. Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно.  Peace Praynig Peace

Вижте на какво попаднах преди малко. Забавлявах се много и кат осе змаисля си е много точно написано. Може да се добави в подходящ вид и в началото на новата тема.
http://re-venge.com/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D … 0%B0%D1%82%D0%B0/

# 727
  • Мнения: X
снимки ще пусна друг път - днес й направих видео:
http://www.flickr.com/photos/57558980@N03/5558470810/

за храната - всичко изкисвам в топла вода, но реших да не й давам повече месо, да не стане агресивна
само варена бяла риба и пиле
все си мисля за котьо Опашатко, че ще му измръзне опашката през зимата и ще я нарани
да се реже - пак не е добре - може би трябва да се приспи, колкото и неприятно да звучи
тогава няма да страда повече
алергията се е появила - сърбеж по лицето, пухчета на небцето, носът ми капе на моменти
но сега се сдобих с грип и ми се смесват възприятията - чакам да оздравея и ще видим
ако започвам да се задушавам, няма накъде - ще има раздяла

# 728
  • Мнения: 359
Rosejulia, Емел мисля,че също беше с тежка алергия /плюс набор котки Mr. Green/. Може да сподели как се справя с пристъпите. Дано да я изкараш на крак и в лека форма, защото дребосъка е разкошен малък пух!

# 729
  • Мнения: 56
все си мисля за котьо Опашатко, че ще му измръзне опашката през зимата и ще я нарани
да се реже - пак не е добре - може би трябва да се приспи, колкото и неприятно да звучи
тогава няма да страда повече
Откъде накъде пък ще го приспиват? Здраво и младо животно?
kotkovo , не знам дали видя какво съм написала - пробвайте да го мажете с Геритамин, жената има доста котки и има опит с подобни проблеми, каза че е доста ефективно!

# 730
  • Мнения: 359
Да, да, видях, извинявай, че не отговорих! Ще купя днес и ще пробваме. Кастрацията е за другата събота, така че има време.

# 731
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 234
kotkovo , не знам дали видя какво съм написала - пробвайте да го мажете с Геритамин, жената има доста котки и има опит с подобни проблеми, каза че е доста ефективно!

Геритаминът е "сбор" от витамините А и Е. Витамин Е ускорява епителизацията на кожата, а витамин А подсилва това му действие. Много е добър и за човешките кожи, проверено лично!
Идеята за "приспиването" на Опашатко е лудост!

# 732
  • Мнения: 56
kotkovo , не знам дали видя какво съм написала - пробвайте да го мажете с Геритамин, жената има доста котки и има опит с подобни проблеми, каза че е доста ефективно!

Геритаминът е "сбор" от витамините А и Е. Витамин Е ускорява епителизацията на кожата, а витамин А подсилва това му действие. Много е добър и за човешките кожи, проверено лично!
Идеята за "приспиването" на Опашатко е лудост!

Тъкмо това влезнах да напиша, сетих се, че ветеринарят ме беше посъветвал да мажа местата от ухапването на Каричка с витамини А и Е, ако не израсне козинка, но понеже сама си израсна козина по тези места и бях забравила. А тя колко зле беше , едни гнойни рани, буквално и оставаха броени дни, но се оправи, та Опашатко ли няма!
ПП. Котьо Тръмп, извинявам се, че пиша тук, но да те питам за ТЕС, моят кот има доброкачествена кистичка над едното оче, операцията е противопоказна, не го боли, нито пречи кой знае колко, но му закрива половината око. Чудя се как да го формулирам. Може ли да ти пиша по-късно на лични за съвет?

# 733
  • Мнения: 481
Извинете, но аз се втрещих и потресох изобщо от това как може на някого да му хрумне, че заради някаква си опашка, младо и здраво животно трябва да се умъртви. Ей това хората сме големи егоисти и си мислим, че да отнемеш ей така нечии живот защото бил той на някакво си животинче, ни освобождава от отговорност.
Не искам никой да обидя, просто наистина ми прикипя и не се сдържах да си запазя мнението за себе си само. Особено казано от човек, който гледа котка.  #Cussing out
Та дори и да му отрежат опашката, нима не сте виждали котки с половин опашки. Е аз съм виждала и си живуркат не по-лошо от останалите дългоопашатковци.

# 734
  • Мнения: 70
Как може някой да си помисли,че Опашатко трябва да се приспи и това да го каже човек от нашата тема.

Общи условия

Активация на акаунт