ЗОНАТА и ние (здравословното хранене) - 4 тема

  • 83 914
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 73
Знае ли някой как може да се определи по етикета на продукта какво количество от него е един блок?

# 676
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Знае ли някой как може да се определи по етикета на продукта какво количество от него е един блок?
Много е лесно,гледам сега един буркан с БГ лютеница,и там пише Serving size 85гр,или в 85 грама лютеница има 6г въглехидрат,значи разделяш 85 на 6 и умножаваш винаги по 9 за въглехидрати,ако е за протеини,по същия начин,делиш serving size на колкото протеин пише,но го умножаваш винаги по 7. Много е лесно. За въглехидрат умножаваш по 9,а за протеин по 7 Wink
Значи  от тая лютеница 127гр са един блок Simple Smile
пример с пуешки кренвирши: serving size e 57gr. и има 6 гр протеин в него. 57 делено на 6=9,5
и после 9.5 х 7=66,5 гр.Значи един блок кренвирш ти е 66.5 гр Simple Smile Звучи объркващо,ама е супер лесно.

# 677
  • Мнения: 73
Emigrantка Разбрах, благодаря много. Каква е твоята лютеница? Simple Smile Аз имам някаква лютеница Първомай (тук сега само такава намирам). На нея няма serving size, а има съдържание на протеини, въглехидрати и мазнини в 100г. В 100г има 17.1г въглехидрати.
100/17.1=5.85 х 9=52.6 грама лютеница дават 1 ВБ. Значи твоята лютеница е над два пъти по-диетична от моята   Wink

# 678
  • София
  • Мнения: 1 047
Лютениците са около 20 гр въглехидрат на 100 гр. продукт Peace Освен захар, съдържат и нишесте .
Ето тук има калкулатор , с който да изчислиш по колко има в 5, 15, 100, 200 и 250 грама продукт :
http://www.bb-team.org/hrani/id/160938_todorka-lyutenitsa-domash … mlyana?serving=15

# 679
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Carmen,не знам до колко може да се вярва на етикетите,на Първомай казваш че е 17 въглехидрат,по твоя етикет,в линка на Baroness пише 9 на етикета на първомай  newsm78,и аз не знам,а моята е на  някаква фирма VG Commerce -домашна лютеница.Отвориха нов БГ магазин тук,и реших да я пробвам,иначе най си харесвам олинезата.А когато купувам доматено пюре за готвене,гледам да е с възможно най малко въглехидрати на 100гр например,или в "serving size",едно и също е.Колкото са по малко въглехидратите или протеините,значи че ще е по голямо количеството  в 1 блок Simple SmileОсобено с хлябовете виждам голям зор,понеже дъщеря ми не мога да я вкарам в зоната,все пак е дете още,но гледам горе долу да й балансирам обедите които й приготвям за училище,и все търся хлябове,който 1 филийка да е един блок,и  е голяма мъка,намирам някакви къде са едни меки като памук филийки,сладникави,ужасни направо,и някой път стоя с часове пред хилядите хлябове,да им чета етикетите Rolling Eyes Аз ако трябваше да ям хляб,и да ми се полагат по 2 блока например за закуска,щях да умирам от глад,хляба ще ми изяде почти всички полагаеми въглехидратни блокове,и за това и не си помислям Simple Smile Например две чаши прясно зеле с половин блок доматено пюре наготвено ми се равнява на една филия хляб. Като ми остават и въглехидратни блокове за салата и някой плод Simple SmileПонеже в живота си не бях спазвала никакви диети,и голям страх беше да не остана гладна,да не би да не ми стигне,и все гледам да си приготвям ястия с голям обем,къде да ми напълнят стомаха Simple Smile)

# 680
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Днес например за закуска набарах едни пуешки кренвирши,от които 126гр са ми 2 блока протеин Simple Smile И чинията ми от 3 блока изглеждаше така: почти два кренвирша,опечени във фурничката,1/4 чаша cottage cheese, два нарязани домата-1 В Блок,печен пипер-1 В блок,и една праскова Simple Smile + 9 бадема Simple Smile Голяма пълна чиния за закуска Simple Smile

# 681
  • Мнения: 73
Ами не знам какви са тия работи с етикетите и защо са различни. А аз не мога да не закусвам хляб сутрин. На мен така ми пасва и ми е добре. Но хлябът правя сама в къщи точно поради описаните от теб причини, и аз не харесвам гъбести филийки Simple Smile Купувам organic пълнозърнесто брашно, и обикновено правя хляб със 75% от него, и 25% бяло, че иначе ми идва прекалено твърдичък. Правя го в машината за хляб. Имам и електрически нож за рязане. И аз не бях правила диети преди да направя тази първия път, и мен ме беше страх да не остана гладна. Но като изям голяма салата, чувствам стомаха си пълен, а пак имам някакво неприятно усещане за глад, докато не хапна малко хляб. Това не винаги се случва. Някои дни ми се хапва хляб на обед, други - не, а вечер не го ям. Но сутрин - да. Сутрин не бих могла да изям твоя пример, много храна ми е като обем сутрин, а и нямам време защото моето детенце е мъничко и доста палаво. Сутрин хапвам пълнозърнест сандвич с нискомаслен кашкавал или нискомаслено сирене - фета, топено, моцарела, избор има. Или може да е пуешка или друга шунка, и 2-3 колелца домат или краставица. Повече като обем не бих могла да погълна сутрин.

Споменатите две чаши прясно зеле - готвено или неготвено имаш предвид? По колко сурово зеле премерваш преди да го сготвиш?

# 682
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
4 чаши сурово накълцано зеле е 1 блок,значи 2 чаши-1/2 блок.Аз съм си купила две малки еднакви тенджерки,и в едната готвя за мъжа ми,в другата за мен,установих ,че ми е много по лесно да готвя така,отколкото на веднъж и после да разделям и тегля по равно.А така например,кълцам зеле,хвърлям двете чашки зеле в едната тенджерка,после още две в другата,и така съм с всяка манджа Simple Smile Неговата е с друг цвят капак,защото той яде по 4 блока,а аз по 3,обаче само месото му слагам 4 блока,въглехидратите ги готвя по равно,а той после си добавя екстра плод например,че иначе ако трябваше да меря от делно и за него,щях да лудна съвсем Simple Smile
Вече съм стигнала минимума на теглото ми и май почнах да не се харесвам вече,и се чудя до кога ли ще слабея,да замязам на някоя анорексичка Mr. Green. И сега съм си увеличила мазнините с един два блока,и съм ок,заковала съм кантара на това положение.

# 683
  • Мнения: 73
А аз нещо обикалям около Зоната. Този път не успявам да вляза в нея без веднага да изляза  Embarassed Grinning Много ми се ядат тестени и сладки неща.  newsm78

# 684
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Ами точно там ти е проблема де Simple Smile,ти разбра ли от цялата история защо ти се яде сладко или нещо тестено ? Simple Smile За всяко нещо има обяснение.Отговора е много прост и логичен ,но като че ли не ти се иска да до приемеш Simple Smile Имам чувството,че ако трябва наистина да стоиш в зоната,ще е голямо мъчение за теб,което е много неприятно чувство.Защо не вземеш да прочетеш книгата,ще ти помогне много да се справиш психически,и ще гледаш на храната по съвсем различен начин,повярвай ми Hug Въпроса е да не ти тежи когато си в Зоната,и не да  живееш с мисълта,че спазваш някаква диета,а да си хапваш с удоволствие.Аз например в началото супер много се нервих,толкова ми беше еднообразно менюто,не знаех кое как да правя,правилно ли е или не,откачах направо първите 2-3 седмици.Но колкото повече четях и се интересувах,започнах да мисля по друг начин.Яд ме хващаше из разните американски форуми,как хора от години са в зоната и не им тежи,а аз защо да не мога,и така на инат станах една от тях Wink То просто е имало обяснение за всяко едно нещо,и когато знаеш отговора е много лесно:)

# 685
  • Мнения: 4
Днес например за закуска набарах едни пуешки кренвирши,от които 126гр са ми 2 блока протеин Simple Smile И чинията ми от 3 блока изглеждаше така: почти два кренвирша,опечени във фурничката,1/4 чаша cottage cheese, два нарязани домата-1 В Блок,печен пипер-1 В блок,и една праскова Simple Smile + 9 бадема Simple Smile Голяма пълна чиния за закуска Simple Smile
Моята Зона е по листата на Симеонов и няма кремвирши.Има разминаване в грамажи и в разрешени храни.Като ви чета ,започвам да се чудя аз къде съм...в Зоната ,около Зоната или извън Зоната? newsm78
Ето моята закуска в момента,пък и всеки ден:
50гр извара с канела
3с. л. овесени трици с канела
100гр пр мляко
половин пакетче 2в1 -знам,че не е позволено,затова го намалих,но не мога съвсем без него.
Мазнини не слагам,защото изварата ми не е обезмаслена,а обикновена.
Според мен това са 2Б.
 За работа съм си приготвила още:
50гр извара +100гр ябълка с канела-1Б
80гр обикновен кашкавал(не намирам нискомаслен или обезмаслен)+2филии хляб Вита-2Б
1 филия хляб+ 60гр пилешко пушено филе+1/2ч.л лека майонеза с 3 маслини+100гр ябълка-2Б
Не съм сигурна дали ще изям всичко,но си го нося на работа.За вечеря салата с нещо,не съм го измислила още.
Как ми е менюто за днес?В Зоната ли съм? Rolling Eyes

# 686
  • София
  • Мнения: 1 047
Дайте идея, моля, как да си направя тиква по Зоната? Мисля да я сваря и после да направя заливка от белтъци и малко прясно мляко и да я запека. Отгоре канела и орехи. Дали ще е добре  newsm78

# 687
  • Мнения: 73
Emigrantка Не, не Simple Smile На мен сладкото ми се яде чак в късния следобед. Първия път като правих диетата, беше спряло да ми се яде, а я правих по същия начин и свалих 5 кг, точно колкото исках  Wink Даже тогава ядях повече хляб. Имам някакъв опит с този начин на хранене, само че тогава спортувах, и мисля, че това много помогна срещу апетита ми към сладко и тестено. Това е разликата със сега, че сега не спортувам и трябва инат за диета. Книгата я чета в момента. Дразнят ме повторенията, като че ли е за бавноразвиващи се, но като се пренебрегне това, инфото си заслужава. Не е единствения труд, който казва, че ни трябват мазнини, за да отслабваме, и то "добри" мазнини.

# 688
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Дайте идея, моля, как да си направя тиква по Зоната? Мисля да я сваря и после да направя заливка от белтъци и малко прясно мляко и да я запека. Отгоре канела и орехи. Дали ще е добре  newsm78
The Baroness,много вкусен въпрос си задала Simple Smile Не знам изобщо колко тиква колко блока е,но ако го направиш както трябва,моля да споделиш,Please Simple Smile И ако можеш да пуснеш рецептичката за онзи запечения карфиол във фурната,че все ще те питам,и все забравям Simple Smile

# 689
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Mama_Teddy,аз не го знам този лист на Симеонов,ползвам на Бари Сиърс само,но не тия които са в книгата,защото книгата е писана преди много години,и в последните му публикации има малки промени в някой храни,и ползвам неговата информация.Преди време ги бях  поствала тук,върни малко страници на зад ако те интересува.А за кренвиршите,не са от най-предпочитаните протеини,но някой път ми се иска да си разнообразявам менюто,и си го позволявам от време на време;) Позволявам си да хапвам неблагоприятни протеини,но не и неблагоприятни въглехидрати.От двете злини избирам по малката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт