Отговори
# 690
  • Мнения: 40
г-жа Стихийно бедствие аз попитах не може ли спинална и тя каза, че няма смисъл, което беше моето учудване. Задължително ще ви кажа после как е протекло, но аз понеже съм чела за разликата между двете и я попитах: Добре де, няма ли да ме боли, тъй като тя не обездвижва напълно?Отговорът беше: Не, няма да усещаш болка, ще усещаш пипането, а ако евентуално изпаднеш в паника (понеже предупредих за страха ми от болници) ще реагираме на момента. Иначе с епидуралната ще те обезболяваме през катетъра и после. Така че става въпрос само за едната, което и мен много ме учуди. Не знам дали ми се иска да съм се объркала, защото със спинална ще трябва да ми сложат катетър за уриниране, което честно казано ми се струва ужасно неприятно. А при епидуралната този момент го пропускаш, мисля newsm78

# 691
  • Мнения: 4
Разликата между епидурална и спиналната упойка не е ли в мястото където се поставят...или по-точно начина по който се поставят?
Аз останах с такова впечатление след посещение на една болница и там лекаря точно това обяснява...че едната се поставя по един начин,другата по друг Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 319
преслава,абсолютно и права,че разликата е в мястото на което се поставя
При епидуралната анестезия медикаментите се поставят в т.нар. епидурално пространство. Това е пространството разположено между твърдата гръбначно мозъчна обвивка, а от друга страна Жълтата връзка между прешлените.Локалният анестетик – упойката може да се инжектира в това епидурално пространство еднократно или да се постави катетър. Този катетър позволява при нужда да се поставят допълнителни дози анестетик.
Поставянето на епидуралният катетър се осъществява на нивото на 2-3 или 3-4 поясен прешлен.
 
 
 

Обезболяването потиска болките, но се запазват усещанията за контракции, което позволява родилката да напъва в необходимите моменти.
 
Поставянето на епидуралният катетър и започването на обезболяването на раждането може да започне при разкритие на маточната шийка не по – малко от 4-5 см. В противен случай ранното започване на анестезията може да доведе до спиране на родилният процес и преминаване към оперативно родоразрешение - Секцио Цезарея.
Епидуралната анестезия е противопоказна при родилки с много ниски стойности на кръвното налягане, проблеми в кръвосъсирването, повишена температура, възпалителни процеси и туморни и пигментни образувания около мястото на пункцията. Татуировките също се смятат за относително противопоказни за регионални техники, поради липса на сигурни данни за липса на канцерогенност на използваните мастила.
Докато при нормалното раждане обезболяването е пожелателно, то при оперативното родоразрешение е неизбежно. Анестезията при оперативното родоразрешение или Цезарово сечение най-общо е два вида – Обща и регионална. Към регионалните техники за анестезия при Секцио Цезареа спадат Епидуралната и Спиналната анестезия.
 
 
Спиналната анестезия е другата техника за регионална анестезия при Секцио цезарея. При нея анестетика се поставя в субарахноидално пространство. Това е пространството под твърдата мозъчна обвивка.
 
След поставянето на локалният анестетик в субарахноидално пространство, родилката ляга по гръб и постепенно се блокира провеждането на нервните импулси по гръбначно мозъчните влакна в различна последователност. Така първо се загубва вегетативната инервация, последвано от усещането за топлина, болка, допир, натиск. А последно двигателна функция, сухожилна и ставна сетивност. Ето защо е възможно при пълна липса на болка да останат някои усещания за допир или натиск, но най – често се стига до цялостно прекъсване на инервацията в следващите 3 часа.




Сестра ми 2-рото си дете искаше да роди нормално с епидурална....е наложи се спешно секцио ..незнам по каква причина неможело да и сложат пълна и да направт операцията,може би и бяха направили твърде много вливания,губеха тоновете на бебето и трябваше бързо да реагират...Историята нанатък тука няма да я пиша,ако все пак някои иска да научи да пише на лични,но да се знае,че при всеки е индивидуално! В СЕЛЕНА в Пловдив използват и епидурална за секцио/преди 2 месеца позната раждаше там/  1% от жените не ги хваща тази упойка...не хваща също когато има голям стрес и уплаха/анестезиолога ми го каза това/

# 693
  • Карлово
  • Мнения: 328
Добро утро на всички мами и честити бебчета които са се появили тези дни  Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 296
Добро утро, момичета  Hug
Е тази нощ изобщо не спах  smile3511 Станах си към 7 часа, изкъпах се, и сега ще хапна малко плодчета ...
Аманита, мъжо не ще и да знае що е то секс от 3 месеца насам  Crazy Аз като му обяснявам, че на бебето нищо няма да му стане, защото така и така и така, той само ми вика - не става, мене ме е шубе  Crazy Така че този вариант съм го отписала напълно. Сега само чакам да видя дали горещия душ и физическата активност все пак ще окажат влияние  Hug
Скреч, и на мене така ми струва, ама не ще  Joy  Отново много благодарности за всичките ти съвети  Hug
nat_ly, дано нещата при вас се оправят  Hug
Пожелавам ви прекрасен ден, изпълнен с много бебчета, дощли бързо и лесно на този свят  Hug Hug Hug

# 695
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз покрай грижите за бебчо и за каката и баткото,време не ми остава да надзърна тук.Честито на всички нови мами
Да са им живи и здрави дечица.
Момичета,аз имам въпрос........Моят синковец до преди два дни се хранеше на 3 часа.Снощи обаче пропуснахме храненето във 3.00 часа вечерта.Станах,готова да го храня но детето така блаженно си спеше,че сърце не ми даде да го будя,събуди се чак във 5,00 часа сутринта и тогава се нахранихме.Сега съм в чуденка да го будя ли вечер след като спи за храненето?
Съжалявам за глупавият въпрос ама........ newsm78

# 696
  • Мнения: 40
Добро утро, на моята бебка и е забранено да излиза тези 2 дни, тъй като лекарката отсъства, така че да видим дали "инатка" няма да покаже пак характер и да реши да ме изненадва.

ИВКА 10 А и въпрос към другите мами: Защо кърмите/храните нощно време? Т.е. От Шейново знам (след изписването на една приятелка) й бяха казали, че последното хранене за деня да е към 11 вечерта и след това чак в 5-6 сутринта като това са ориентировъчни часове де, но все пак въпроса ми е трябва ли да има или не нощно хранене?

samanta_ups аз не съм спирала с горещите душове, майка ми (за която ви разказвах че роди в 45г.с.) като преносваше скачаше от един камион само и само да роди и тва бебе отказваше тотално, така че ако според мен ако бебето си е решило, че вътре му е удобно няма да го накараш с тия неща да излезе  Sad

За упойките - основната разлика наистина е мястото на поставяне, което всъщност е едно и също в гърба, но спиналната се поставя "по-дълбоко" и от там "парализира" всички усещания от гърдите надолу затова и при операция се слага тя. Ето коя къде се поставя: (предупреждавам, че клипа е анимация, но все пак показва къде се поставят, така че да не му стане гадно на някой) http://www.youtube.com/watch?v=69s7NScxd1k

# 697
  • Мнения: 162
Честито на новите мами!Да са им живи и зрави бебоците и много да слушкат!  bouquet
Аз пък вече започвам да си мисля,че ще пренося.За сега нямам никакви признаци,нито контракции,нито корема да ми се смъкне.Постоянно следя за падане на тапата,ама нищо. ConfusedМай на бебка й е комфортно вътре.

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 839
Честито бебе на мама Mur!!! Бързо възстановяване и чакаме снимки  Grinning
Замислих се... след като е паднала тапата, както е при Саманта, не е ли опасно да се прави секс - в смисъл, да не навлязат някакви бактерии  Confused Нашият татко ми се слага всеки ден, но на мен нещо не ми стиска ...
После пак ще пиша - а и чакам още хубави новини от щъркелите  stork-boy stork-girl 1stroller

# 699
  • Мнения: 19
Здравейте, честито на всички нови мами. И при мен няма никакви признаци, а съм с термин като Аничка, но когато реши да излиза бебчо то ще се разбере. Малко ме е страх от самото раждане , но няма как Laughing Мами я ми кажете взех си шишета на Др. Браун имате ли отзиви за тях.

# 700
  • Мнения: 49
относно нощното хранене и аз знам че е добре да има пауза през нощта, за да почине коремчето и като оставало празно се образувал някакъв ензим, който действал "дезинфекциращо" на коремчето. Моето бебче през деня трябва да го събуждам за хранене, а през нощта в 3 се събужда точно и започва да плаче и аз го храня, а пък много искам да го пропуска. Дайте съвет как да го отуча, че не ми се иска и да гладува, а варианто вода вместо мляко нощем не ми харесва и не го прилагам.

# 701
  • Мнения: 319
Добро утро, на моята бебка и е забранено да излиза тези 2 дни, тъй като лекарката отсъства, така че да видим дали "инатка" няма да покаже пак характер и да реши да ме изненадва.


hahaha hahaha hahaha hahaha и на моята беба и е забранено  Mr. Green Нашия доки също го няма

Относно храненето нощем - ако беба се буди и плаче от глад- ще я храня .... Сестра ми и даваха много акъли с първото си дете да не го храни и по цели нощи не спеше бебо и плачеше постоянно...Второто си го гледаше както тя си иска - събуди ли се и търси ли да яде и даваше да цокне и беба си спеше спокойно.
Аз беба не бих и разваляла съня нощем за да я храня...те душичките сами си усещат...

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 11:24 от veset0

# 702
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Нашата кака я хранех и нощем,
събудеше ли се от глад- хранех я.... и така докато навъши 2 год. Тогава спря да се буди нощем

# 703
  • Мнения: 1
честита Виолета на m82
Каролина на noive
Момчил на mur

знам че за разранени гърди помага мазане с мчелен мед,но трябва да е качествен, а не глюкоза Peace

# 704
  • Мнения: 92
 HugЗдравейте от нас!Вече сме си вкъщи от миналия ден!
Благодаря на всички за хубавите пожелания и честити бебчета на мамите които съм пропуснала да поздравя!
Ние сме добре!Раждането беше трудно,но ще пиша подробности по-нататък.Сега са ни на гости баба и дядо от Русе и нямам никакво време.Ще ви изчитам след неделя,защото много ми липсвахте. Hug

Общи условия

Активация на акаунт