Осигуровки и детска градина

  • 1 388
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
http://www.manager.bg/news/ne-plashtash-osigurovki-nyama-detska-gradina

Ако родителите не предоставят документ за платени здравни и социални осигуровки от Националната агенция по приходите (НАП), детето им няма да бъде прието в детска градина. Това е една от основните промени, които бяха приети днес от Столичният общински съвет, за прием в детските градини в София, предаде БТА.

Досега родителите на класиралото се дете трябваше да представят само копие от данъчната си декларация.

Съветниците гласуваха и случаите, в които ще се ползва предимство при кандидастване за места в забавачките. Преференции ще се ползват ако роднини на детето са работили в детско заведение през последните 6 месеца преди подаването на документите и ако детето е посещавало детска ясла 9 месеца преди класирането за детска градина.
Беше предложено към списъка с предимства да се добави и условието "ако и двамата родители на детето са родени на територията на Столична община", но то не бе подкрепено от мнозинството.
Съветниците решиха още на всеки 6 месеца в Столичен общински съвет да се внася доклад за напредъка по справянето с проблема с местата в детските градини.
Обсъжда се и идеята да се намали общинското финансиране на детските градини, за сметка на родителите, като се увеличат таксите, които те плащат.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Защо не направят някакъв централизиран регистър, откъдето да могат да взимат цялата информация - осигуровки, данъци и т.н., а само принуждават хората да се разправят с бюрократи и да се скъсват от обикаляне по различни институции, за да вземат някаква справка.

Иначе не виждам нищо лошо в това нововъведение.

# 2
  • Мнения: 920
Защо не направят някакъв централизиран регистър, откъдето да могат да взимат цялата информация - осигуровки, данъци и т.н., а само принуждават хората да се разправят с бюрократи и да се скъсват от обикаляне по различни институции, за да вземат някаква справка.

Иначе не виждам нищо лошо в това нововъведение.
Идеята е великолепна, но за да се реализира трябват много пари и някой деен човек да го свърши. А както знаем никой не се натиска да свърши работата, а всеки гледа някоя лична облага да издере  Simple Smile
За другото съм съгласна, не са лоши идеите.

# 3
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 330
Аз бих го коментирала така - поредната простотия.

# 4
  • Мнения: 24
Аз бих го коментирала така - поредната простотия.

Простотия е изказването ти. Явно нямаш дете в градинска възраст.
Дано това се въведе и във Варна. Колкото и неудобно да ми е да обиколя няколко институции, ще го направя. Писна ми от родител, който не работи, а е изкарал фалшива бележка от работодател, и детето му е на градина, заемащо място на наистина нуждаещи се родители.

# 5
  • Мнения: 3 405
Това вероятно се отнася за самоосигуряващите се лица.

# 6
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 330
Аз бих го коментирала така - поредната простотия.

Простотия е изказването ти. Явно нямаш дете в градинска възраст.
Дано това се въведе и във Варна. Колкото и неудобно да ми е да обиколя няколко институции, ще го направя. Писна ми от родител, който не работи, а е изкарал фалшива бележка от работодател, и детето му е на градина, заемащо място на наистина нуждаещи се родители.


И защо реши така???Че нямам дете в детската градина? Мислиш ли че това решава проблема?

# 7
  • Мнения: 24


И защо реши така???Че нямам дете в детската градина? Мислиш ли че това решава проблема?
[/quote]

Според изказването ти, това е първото което се сещам. След като имаш дете в детската градина, защо мислиш че е лоша идея?

И да, мисля че до някаква степен ще се реши проблема и мисля, че ще е в полза на доста родители.

# 8
  • Мнения: 3 405
Помислете малко, това едвали ще е за безработните с рег. в бюрото по труда и за работещите на трудов договор. По-скоро касае самоосигуряващите се лица.

# 9
  • Мнения: 7 821
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=559624.0 темата за обсъждане на кандидатстването в София

Общи условия

Активация на акаунт