130 мартенички в САЩ очакват своята малка "Пенда". Успех, Лени !

  • 26 622
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 616
Може ли с американска шофьорска книжка да се кара в България?

Доколкото знам да.

# 721
  • Мнения: 3 491
Може ли с американска шофьорска книжка да се кара в България?
Бубка, съпругът е карал (и го е спирала полиция, и е нямало проблем), но това преди няколко години. Не знам дали е все още така.

# 722
  • Мнения: 1 593
Може ли с американска шофьорска книжка да се кара в България?

може, но за да си изрядна и да не те правят на маймуна:
а) си поискай да ти сложат печат с дата на влизане в страната (не слагат принципно)
б) си носи паспорта, когато караш с УСА книжка, за да покажеш че не си била в страната повече от (мисля) 2 месеца.

И иначе може, но ще те мотаят и ще чупят пръсти...  Laughing

# 723
  • Мнения: 13
Здравейте, искам да попитам момичетата от Чикаго дали имат впечатления от педиатъра д-р Ватева ? А от д-р Каня (Алексиън брадърс) ?
Лично мнение за др Ватева- като специалист е добра, но чакаш поне 1час мотат те нейните сестри, веднъж даже сестрите така гадно и биха ваксината в крачето че беше подуто и се виждаше иглата как е вървяла подкожно, аз се махнах от там още като детето навърши 1г и не мисля да се връщам, записват прекалено много пациенти и доктора е прекалено бизи да ти обърне внимание на страничните въпроси, мое мнение не го натрапвам Peace
Аз търся някой добър доктор около нас, защото Ирка е права ако ще караш 1час, то е същото като да чакаш пред кабинета Wink

# 724
  • Мнения: 2 381
Може ли с американска шофьорска книжка да се кара в България?

"легализирана и преведена" (каквото и да значи това) каза шефът полицай. Питах специално в КАТ, когато ме извадиха извън контрол, подавайки документи за нова българска.

Др Ватева (и съпруг), Др Фичев - само лоши коментари, с изключение на Ирка, разбира се. Български и руски лекар не искам да виждам в Чикаго област.

Последна редакция: сб, 26 мар 2011, 17:26 от Niki1

# 725
  • Мнения: 1 147
Бубс, може, но следвай съветите на Лени - печат в паспорта, и паспорта в теб.
3 месеца е срока, не два.
Легализирана и преведена е необходима, ако караш постоянно с нея, след 3 - те месеца.

# 726
  • Мнения: 24
за др. Ватева само съм чувала от приятелки че много чакат. др. Фичев съм лично много разочарована, макар че моят баща все там си ходи. др. Каня тя има и офис в Парк Ридж ходила съм веднаж нямаше абсолютно никои да чака и влязох веднага, не знам какъв специалист е само веднъж сме били при нея.

# 727
  • USA
  • Мнения: 675
За Др. Ватева съм чувала, че е точно като старите бг педиатри-с ранно захранване, вода преди 6 месеца и т.н. Никога обаче не съм ходила при нея и не знам доколко е вярно.

В листа на Ол Кидс ще ви излезе най-вероятно Др. Реди, който работи с моята педиатърка и именно него не харесвам, както и помощничката му. Моята е Др. Келнър, никога не съм чакала повече от 5-10 мин., ходя си с лист с въпроси, отговаря и обяснява всичко, в час е и си обича професията. Обаче, ако случайно се наложи да заведем Стейси спешно, не винаги тя е на разположение и това много ме дразни, защото не искам другите доктори. 

# 728
  • Мнения: 331
Много благодаря на всички за отговорите!  Hug

# 729
  • Мнения: 4 291
За Др. Ватева съм чувала, че е точно като старите бг педиатри-с ранно захранване, вода преди 6 месеца и т.н.  
Моя много близка приятелка си захрани детето преди 4-ти месец по съвет на американския си педиатър, защото бебето тежало еди си колко паунда Thinking За първи път чух такова нещо, но мислех че е нова американска мода.

# 730
  • Мнения: 3 988
За Др. Ватева съм чувала, че е точно като старите бг педиатри-с ранно захранване, вода преди 6 месеца и т.н.  
Моя много близка приятелка си захрани детето преди 4-ти месец по съвет на американския си педиатър

Неъпдейтнати лекари има навсякъде.

# 731
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Какво лошо има в пиенето на вода преди 6 месеца? Аз родих второ дете тук и не съм следвала нищо от тукашната система, освен ваксините. Кака ми от години ни лекува дистанционно и честно казано само на нея се доверявам.

Шофьорска книжка - така и не си намерих българската и карах с тукашна. Не знаех за др. изисквания, обиколих страната за ужас на моя мъж, но не са ме спирали. Седалки - нъцки, но трябва да сте вързани и от пред и отзад, защото глобата е 50 кинта.
За БГ какво да кажа - много смесени чувства. Девет год не са малко. Три дни стисках зъби да не се разплача на улицата, много подтискащо ми дойде. Всичко се руши - сгради, пътища, като бойна зона, а до тях прилепени са красоти целите от стъкло. Контрастът шокира много.
На децата им хареса, защото беше разходка. Влачих ги по музеи, църкви, манастири, молове. Последните са много хубави и ужасно скъпи. Тениска за 209 лв, хайде бе.
На всякъде срещах любезно отношение, което ме изненада приятно. С изключение, естествено, на летището. И на влизане, на и излизане се заядоха за ам паспорти. Пълномощно не ми трябваше никъде, но имах за зор заман. За капак го забравих в Плевен и аха-аха да ме захапят и за него. Май най-се зарадвахме като ни казаха добре дошли на Охеър.
Децата дори изнудиха поляците да ги пуснат в пилотската кабина на големия самолет, но ме домързя да снимам.
Изводът ми е един - децата ми в там могат да ходат само за кратка разходка, но не и за по-дълъг престой. Мони за майтап купи бира от Макдоналдс и реши да сръбне за проба. От малки там тръгват по кафенета, пуши се навсякъде, няма детски площадки, никакъв контрол, наркотици бол... За две седм видях и чух много. Пример - моя близка преподава мат в гимназия. Вижда в междучасието как някакъв чичка раздава наркотици на двора. Оказал се нейн съсед. Отива директно в полицията и на другия ден чичката отишъл в тях да я заплашва. Другаря полицай и донесъл името веднага. Без думи.

Ако има нещо питайте. Аз съм доста изморена от незабавното тръгване на работа. Сега вече наистина имам нужда от почивка.

# 732
  • У дома
  • Мнения: 1 741
БТВ, не знаех, че караме с най-скъпия бензин в Европа. Като напълних резервоара до горе и чух цената, едва си намерих парите от стрес.

Миз, изпуснах те за малко. Как сте?

# 733
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Момичета, извинявайте за тъпия въпрос - местите ли времето при вас с 1час напред? Мъжът ми е командировка в Орландо, и преди малко проверих в един сайт показва 6 часа разлика с Германия, а до вчера разликата беше 5 часа - или сайта не е обновил инфото или времето при вас просто не се мести?  Peace  Praynig Praynig Praynig
  bouquet

# 734
  • Мнения: 15
Дезита при нас го преместиха преди около 2 седмици май, ако при вас са го местили вчера от там идва промята.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт