На море в Турция - тема 13

  • 74 410
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
мама МОНИ скорошно оздравяване Hug на нас варицелата ни провали една почивка два дена преди да тръгнем,но хубавото беше ,че не ни се провали за Турция ,а за Трявна Grinning

# 661
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
http://-spam129-offer-o142.html

Хубава оферта, за който може бързо да стяга багаж.. Wink

# 662
  • София
  • Мнения: 436
Здравейте! Искам да попитам някой ходил скоро до Турция с кола. Тъй като ние ще бъдем с пълномощно, което е на български и английски, дали ще трябва да си го превеждам и на турски. Спомням си, че преди време имаше такъв проблем на границата... някой знае ли? И още едно питане има ли го все още free shop-a?Благодаря предварително!   bouquet

# 663
  • Мнения: 4 423
Здравейте! Искам да попитам някой ходил скоро до Турция с кола. Тъй като ние ще бъдем с пълномощно, което е на български и английски, дали ще трябва да си го превеждам и на турски. Спомням си, че преди време имаше такъв проблем на границата... някой знае ли? И още едно питане има ли го все още free shop-a?Благодаря предварително!   bouquet
Наши приятели пътуват по тоя начин от началото на годината досега 3-4 пъти и все още важи това изискване,дори и заверка на превода в консулството  Peace Даже се сблъскали с две жени пътуващи с пълномощно преведено и на турски за втори път ги връщали от границата - първия път че не е преведено ,без да им сажат за заверката после,че трябва и заверка. Rolling Eyes Много неприятно.

# 664
  • София
  • Мнения: 436
Да взема да си преведа и паспорта на Турски, а?  #Cussing out

Как ли пък и в консулството ще си го заверявам, това е луда работа... досега не съм чувала чак пък и за легализиране...

# 665
  • София
  • Мнения: 3 880
привет, записвам се да следя. на 28 Май заминаваме за 5-ти път на почивка в Турция, в любимия ни хотел Риксос Премиум Белек. ходили сме в различни периоди (Януари, началото на Май, Септември и Октомври), през Юни не сме били, надявам се да не стане прекалена жега.

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 171
За тези които им се налага да правят заверки в тур. консулство -
заверките се правят от днес за утре, т.е. не на момента
за 1бр документ се плаща такса 18$ /мисля беше/

# 667
  • Мнения: 67
Здравейте! Искам да попитам някой ходил скоро до Турция с кола. Тъй като ние ще бъдем с пълномощно, което е на български и английски, дали ще трябва да си го превеждам и на турски. Спомням си, че преди време имаше такъв проблем на границата... някой знае ли? И още едно питане има ли го все още free shop-a?Благодаря предварително!   bouquet
Нас ни пуснаха с превод на английски, но казаха следващия път на турски да имаме и печат от консула.

# 668
  • София
  • Мнения: 436
Говорих с няколко преводачески агенции... най-бавната услуга за легализиране е 8 работни дни... за превод + легализация почват от около 60 лева, едната агенция даже каза, че трябва апостил от министерство на правосъдието, след това печат от консулството...изобщо не можем да се разберем явно...  ooooh! Но ще трябва да се направи, по-добре, отколкото да ме върнат от границата  Peace

# 669
  • Мнения: 4 423
Говорих с няколко преводачески агенции... най-бавната услуга за легализиране е 8 работни дни... за превод + легализация почват от около 60 лева, едната агенция даже каза, че трябва апостил от министерство на правосъдието, след това печат от консулството...изобщо не можем да се разберем явно...  ooooh! Но ще трябва да се направи, по-добре, отколкото да ме върнат от границата  Peace
Не рискувай ,защото ако ги хванеш да не са на кеф може да ти излезе през носа.Тия върнатите с глас ревали колко км са навъртели напред -назад,а на едни познати пътуваха дъщерята и жената,мъжа работи в Турция и отиват при него.Имат пълномощно не е преведено на турски на границата ги спират и казват или обратно или заверено в консулството или собственика да идва.И се принудиха да звънят на съпруга да дойде на границата да ги прибере.Почакали са няколко часа и така с него ги пуснали после.
Ако имаш късмет може и така да минеш,но кой ти го гарантира.Хубавото е,че документите важат и после.Нашите приятели пък минага с еврова банкнота вместо заверка  Mr. Green ама това е рисковано ако няма с теб турскоговорещ да не направиш грешен избор.

Заверката ,за да направиш не е необходимо да ходиш до консулство,може по куриер да пратиш документите.  Peace

# 670
  • Габрово
  • Мнения: 403
Откога са въвели това със заверката? И за лизингови автомобили ли става дума или за автомобили, които се водят на частни лица??? Защото мъжът ми последно пътува март месец с лизингов автомобил и пълномощно на английски и никакви проблеми не е имал - к'ви заверки, к'ви преводи...?

# 671
  • Мнения: 4 423
Откога са въвели това със заверката? И за лизингови автомобили ли става дума или за автомобили, които се водят на частни лица??? Защото мъжът ми последно пътува март месец с лизингов автомобил и пълномощно на английски и никакви проблеми не е имал - к'ви заверки, к'ви преводи...?
От много отдавна и за двата варианта важи.Понякога въпрос на късмет и настроението на проверяващия,може и с английския превод да минеш,но не се знае.Мъжа ти е бил късметлия.

# 672
  • Мнения: 310
Здравейте, вчера се върнахме от почивка в Белдиби, Анталия. Хотела беше Ring Beach  http://beach.ringhotel.com.tr/
Като цяло съм доволна. Откъснах се от ежедневито и си починах.
Бяхме 4 сем. двойки и още едно сем. с дете на 6 г. Смело мога да кажа че бяхме единственноте българи в това курортно градче. Всички останали бяха руснаци и това мога да отбеллежа като единствен недостатък.
Хотела ми хареса като цяло , само площта на която се намира е ограничена.
В стаите беше чисто, както и навсякъде в хотела.
Организацията на целия персонал е на много добро ниво. Всеки си знае мястото и си върши работата.
Впечатлена съм от охраната , която постоянно сновеше и когато вечер руснаците се развихряха в алкохолно опиянение, се намесваха дискретно , като ескортираха пияните до стаите им. 
Храната не беше много разнообразна и липсваше месото, но ако човек не търси кусур във всичко , няма да остане гладен.
Времето беше страшно променливо. Сутрин слънчево и топло , а след обяд хладно , дъждовно и веторвито. Местните хора казаха че такова студено време в началото на сезона до сега не е имало. Водата студена (20 градуса) и най-интересното за мен , пълна с боклуци.

# 673
  • Мнения: 741
Да се включа с впечатленията ми от Justiniano Park Conti в Алания. Бяхме там от 23.04. до 30.04. Хотелът е на около 2 часа път от летището, намира се до Делфин Ботаник.
Плажът не ми хареса- плажната ивица е широка, при чадърите е пясък, но близо до морето и вътре в морето са камъчета, краката ти потъват и не става за разходки. Морето става много бързо дълбоко, след 2-3 метра вече е 2 метра дълбоко. Водата беше около 19 градуса, относително чиста. Иначе около чадърите имаше засадени палми, много чисто и поддържано, матрачета на шезлонгите, кърпи, малки масички.
Територията на хотела много ми допадна- около 90 декара, много чисто, зелено, цветно! Разпределението на хотелската част, барчета, ресторанти, къщички е добро, в сравнение с Воаяж Белек в това отношение останах по- доволна, защото миналата година половината ден ми минаваше, за да стигна от къщичката до плажа, ресторанта и обратно.
Храната беше разнообразна, много салати, десерти, добра скара. Вкусно ни беше и почти не се повтаряха основните ястия. Иначе месата бяха основно пилешко, пуешко и кайма, имаше винаги по един вид риба на скара. Зареждаха непрекъснато. С изключение на някои от плодовете, за другите ястия не се случваше да са свършили към края на часовете за хранене. Имаше по всяко време на деня или в ресторанта или на някои от баровете бюфети и разни неща за хапване.
И основният ресторант и барчетата бяха много чисти. Над ресторанта имаше голямо кафене със страхотна тераса и изглед към морето!
Гостите бяха основно от Украйна, Русия, имаше малко от Австрия, основно семейства с малки деца, по- малко по-възрастни /пенсионери/.
За деца е много подходящ хотела, има мини зоокът- с кучета, котки, кокошки, петли, гълъби, пъдпъдъци, разни видове патици, пауни, папагали, зайци и др. подобни. Част от тях ги пускаха и свободно да се разхождат по двора. На моите деца много им хареса, всеки ден ги хранехме и им се радвахме!
Детският кът на двора е голям, има и закрит миниклуб с доста играчки /в сравнение с Палома Грида и Воаяж Белек/. Анимацията беше на английски и руски език, малко шумни ми идваха в следобедните часове, но поносимо! Има пързалки към басейните, 4 басейна, един закрит, но със студена вода.
Турската баня също ми допадна, бяха малки и неудобни съблекалните, но самата баня беше хубава. Леко беше досаден обслужващият персонал на Спа центъра, тъй като обикаляха и предлагаха все някакви масажи, пилинги и тем подобни, но ние с двете малки явно не им се видяхме потенциални клиенти, та ни подминаваха!
Имам доста снимки, но не знам как да ги кача в албума за Турция /ако може разяснение на лични, моля  Embarassed/!

# 674
  • Мнения: 7 605
Имам доста снимки, но не знам как да ги кача в албума за Турция /ако може разяснение на лични, моля  Embarassed/!
пиша ти  Wink

Само да те попитам, миналата година писала ли си впечатленията от Вояж Белек, че хвълихме око за догодина (макар че клоним към този в Соргун)?

Общи условия

Активация на акаунт