Ще се обидите ли ако ви дадат пари вместо подарък.

  • 20 614
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Така е, но животът ни е изпълнен с ритуали...

Ти как би постъпила ако колега, който не харесваш има рожден ден...ще му подариш подарък, като всички или ще се почувстваш длъжна да му покажеш колко ти е неприятен и няма да го уважиш....

Това е обикновен ритуал... подаряваш, поздравяваш, човекът отсреща приема, благодари ...и така...никога не можеш да бъдеш сигурен кой какво харесва

 Моето виждане е,че в работата е най-добре всеки да даде по някой лев,парите да се сложат в плик,и да се дадат на рожденника/чката с едно цвете. За колега,който не ми е симпатичен ще дам пари,и ще считам,че ангажиментът ми е изпълнен,а на колежка,която ми е и приятелка ще поднеса подарък,който съм избрала специално за нея, извън работното място. Отделно от това ще съм дала пари към общите,които се събират.
Работата е, че някои хора изобщо не се и питат какво може да е твоето мнение. На мен на работа веднъж ми се разсърди главната счетка, че съм избрала прекалено скъп подарък за рождения ден на колежката - книга за 15 лв. беше при определен максимум 20 лв. за подарък плюс букет. Явно не й хареса, че наруших традицията с евтините парфюмчета. Това трябва да се води подарък от името на шефското тяло, като се връчва най-тържествено. Рожденикът как ще осигури почерпка за още 20 маймуни освен шефа, никой не го пита, нито му се сърди, ако донесе в повече. Laughing

# 286
  • Мнения: 46
няма да се обидя, даже напротив аз съм по-практична и предпочитам да ми дадат пари, за да си купя нещо, което наистина ще ми влезе в употреба, а не да стои забравено от бога в някой шкаф или скрин, да трупам разни непотребни вещи и да ставам Плюшкин Wink

Не си практична, а меркантилна.
Жалкото е, че не си само ти.

Виктория, моля те преди да познаваш някого не си прави прибързани заключения. Не съм меркантилна и ако не знаеш има разлика между практична и меркантилна. Аз ценя всякакви подаръци, стига да са от сърце. Но контекста на въпроса беше дали ще се обидиме ако ни дадат пари? И моят отговор е не, няма да се обидя нито ако ми дадат пари, нито ако ми подарят цвете или какво и да било. Дори и на картичка ще се зарадвам. Както и да е не искам да навлизам в подробности ... По принцип съм забелязала че в днешно време повечето близки хора предпочитат да съберат пари и да ти дадат да си купиш нещо полезно, отколкото да ти купят нещо, което може да не ти хареса...

# 287
  • Мнения: 3
Тя си има всичко ама абсолютно всичко. Дето има една приказка - само перо в задника няма. Та тая година вече ми писна да се чудя какво да ѝ купя и на майтап ѝ викам - ще ти дам пари, купи си каквото искаш.  Тя обаче ми каза че щяла да се обиди....Та въпросът ми към вас е - вие ще се обидите ли ...
Няма да се обидя,защото все ще ми трябва нещо,пък и аз съм изпадала в подобно затруднение..имам искрено желание да направя хубав подарък, но изпитвам затруднение в избора..но когато имаш всичко което може да си купиш и парите не са ти проблем,разбира се
че подаръка е за предпочитане, а какъв, е без особено значение в случая - важен е жеста!  bouquet

# 288
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Зависи кой ги дава тези пари. Ако са от група колеги, познати - може. По-добре пари, отколкото протоколен подарък. Ако сам човек даде пари е тъпо, защото един вид виждаш за колко лв. те е оценил.

Не приемам приятелките да ми дават пари, макар че съм имала един такъв случай. Подавам аз ръка за поздрав и о, изненада - в нейната ръка мангизи. Беше направо като катаджийски подкуп Joy Не ми стана приятно, защото го изтълкувах като отбиване на номера.

Имала съм случай да изляза с приятелка/приятел и да си харесам нещо за р.д., а тя/той да го плати. Или пък да ми кажат "искам да ти купя еди какво си за р.ден. харесай си". Такива варианти съм склонна да приема. Харесвам изненадите, но не всеки е способен да измисли интересен подарък, с ограничени финанси, че и да се хареса на рожденника.

# 289
  • София
  • Мнения: 23 123
Ако сам човек даде пари е тъпо, защото един вид виждаш за колко лв. те е оценил.
Наистина по-добре е да не взимаш от "сам човек" при такива разсъждения  Peace
И през ум не би ми минало, че това е вид "оценяване". Звучи ми грозно.

# 290
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 909
Ако сам човек даде пари е тъпо, защото един вид виждаш за колко лв. те е оценил.
Наистина по-добре е да не взимаш от "сам човек" при такива разсъждения  Peace
И през ум не би ми минало, че това е вид "оценяване". Звучи ми грозно.
Разбира се, че е вид оценяване. Пълно е с такива хора, за които подаръкът е отбиване на номера и ако може да минат по-тънко. За това предпочитам да не ставам свитедел на разсъжденията им. Тоест предпочитам "сам човек" да ми купи нещо. Ако ще и за 5лв да е, но по-добре подарък от 5лв, отколкото плик с 5лв. Това се отнася са колеги/познати.

# 291
  • Мнения: 2 658
Ако сам човек даде пари е тъпо, защото един вид виждаш за колко лв. те е оценил.
Наистина по-добре е да не взимаш от "сам човек" при такива разсъждения  Peace
И през ум не би ми минало, че това е вид "оценяване". Звучи ми грозно.

Раzбира се, че не би ми минало преz ума и на мен.. В същност не бих си поzволила да ми минават такива мисли. Ако ще си мисля нещо, то ще е, че може би толкова е имал човека (толкова е сметнал, че може да отдели). Ако иzобщо е нужно да се раzсъждава. Продължавам да ви се чудя...

Ако е просто поzнат, все ми е тая - пари, подарък... нали все ще си остане просто поzнат  Wink
Ако пък е блиzък, никога не бих си пълнила главата с параноични и странни мисли, че ме бил "оценявал" така.. Каквото и да е, ще приема, че просто така е решил/наложило му се е. Точка, какво има да се умува..? Никога не бих си променила цялостното отношение към човек, на когото държа zаради... подарък (или липста му).
То като се zамисля.. не бих си променила отношението и към човек, на когото НЕ държа zаради подарък  Wink
Чета, чета... и продължавам да не раzбирам, как това какво ви подаряват си е понякакъв начин определящо и доста важно zа повечето.
Да, хубав подарък носи хубави емоции... и това е. Отношенията с хората, вниманието... се покаzват и определят по съвсем други начини, според мен.

П.П. Е това "Хайде, харесай си нещо" как не е обидно и отбиване на номера? Ми пак не си е дал/а zор да иzбере нещо уникалнооооо и специално zа МЕН, иzненада.. Води ме като малко дете и "иzбери си сега", все едно не мога и сама да си го "харесам" купя... А? Нещо грам не ми zвучат логично повечето постове...
Уж теzи, дето не им пукало и от пари били меркантилни.. Да бе, да...
Повечко превzемки и мнителност, май е това...

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 00:28 от Сова

# 292
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Нали?

Ако е нещо от порядъка на 5000 , да речем, колко точно ще се нацупиш? Laughing
ето толкова ще се нацупя  Simple Smile  на 10 000  Grinning а нагоре 100000 Laughing   хахахахах

много весела темичка

# 293
  • Мнения: 29
Не, това е най-практичният подарък. По-добре е отколкото да си събереш 30 парцала, които не обличаш, 8 ютии и 10 миксера или подобни..

# 294
  • Мнения: 9
В пари, в натура... важното, подарък да е.
Авторът на темата, вече си подари подаръка.... Mr. Green

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 00:10 от inna-bubulina

Общи условия

Активация на акаунт