Ще се обидите ли ако ви дадат пари вместо подарък.

  • 20 587
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Скоро една моя позната имаше рожден ден. Като дойде нейния рожден ден направо изпадам в тих ужас какво да ѝ подаря. Тя си има всичко ама абсолютно всичко. Дето има една приказка - само перо в задника няма. Та тая година вече ми писна да се чудя какво да ѝ купя и на майтап ѝ викам - ще ти дам пари, купи си каквото искаш. Поне ще си купи нещо което наистина ѝ харесва. Тя обаче ми каза че щяла да се обиди ако съм ѝ дал пари на ръка и си искала подаръка.

Та въпросът ми към вас е - вие ще се обидите ли ако примерно за рождения ви ден вместо подаръци, вашите познати ви дадат пари на ръка да си купите сами нещо. Наистина ли е обидно да дадеш пари на някой да си купи сам каквото му харесва, вместо да му подариш нещо което да се чуди после какво да прави.

# 1
  • Мнения: 120
Аз бих се обидила. Предпочитам нищо да не ми дадат.
Все пак подаръците не са смисълът на рождените дни; важно е хората, на които държа да споделят с мен този ден.

# 2
  • Мнения: 2 011
Защо  да е обидно ? Ако  човекът  е капризен  няма как  да  знаеш какво  да му  подариш  , че да му  хареса   newsm78

Не, не бих  се обидила ако  са  ми  дали  пари,   вместо подарък  -  но  аз не съм  капризна и  обичам  изненадите  тъй ,  че рядко ми  се случва  това с паричките  (вместо  подарък )!  Peace

# 3
  • Мнения: 634
Не бих се обидила, защото рядко харесвам подаръците си и предхочитам аз да си ги избирам smile3508

# 4
  • Мнения: 275
Определено предпочитам пари вместо подарък.
Придружени с картичка и цветя, разбира се.
Едва ли някой мъж, включително и моя, може да прецени какъв парфюм или бижу би ми допаднало.
Нямам определен стил, а харесвам определени модели и аромати.
Съжалявам, че познатата на автора е приела по този начин нещата.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 630
Изобщо няма да се обидя, дори ще се зарадвам. Много по-добре така, отколкото хората да си харчат парите за подаръци, които не ми харесват и не използвам. И тъй като нямам навика да трупам всякакви вещи "за спомен", огромна част от подаръците давам на хора, които имат нужда от тях или им харесват (дотук добре), ама ако няма такива хора, направо изхвърлям. Което си е разхищение и няма никакъв смисъл. Така че напълно одобрявам идеята "подаръците - в кеш".

# 6
  • Мнения: 2 011
Особено  това с парфюма за подарък  .....  Rolling Eyes #Crazy
Приемам парфюм  за подарък  от  изключително  близки хора ,  които  са наясно  с това , какво  използвам  като  козметика!
 А до сега  съм  срещала  точно  2-ма мъже , които  са успявали да  изберат парфюм и  бижу  право  в десятката ! 

# 7
  • Мнения: 326
 Не,не бих се обидила. С радост бих приела парите. Получавала съм подарък пари в плик за писмо,с извинението на човека,че не е имал време да търси нещо,и не го намерих ни най-малко обидно.

# 8
  • Мнения: 0
Абсолютна селения...и от даващия и от приемащия.

# 9
  • Мнения: 1 788
Чак да се обидя - не бих.
Но предпочитам изненадата в кутийка Mr. Green, пък дори и да е най-големият кич и безполезна дрънкулка - пак ще ми хареса.
Принципно все ми е едно кой какво ми подарява, но ми е по-интересно, когато някой се е постарал, избрал някакъв подарък.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
По темата - бих приела пари, даже ги предпочитам.  Peace
Аз съм селянка smile3534

# 11
  • Мнения: 4 569
Предпочитам пари и АЗ да си купя подарък.Много мразя да ми подаряват някакви ненужни боклуци!

# 12
  • Мнения: 4 841
Как точно - в пликче, навити на фунийки и аранжирани като китка, или нанизани на конец като гердан?

Не ми допада идеята. Ако човекът страда от липса на идеи, време, или и двете, и не е успял да прецени какво ще ме зарадва, един букет и доброто му настроение на празника ми ще свършат работа без допълнителни "екстри"  Peace  Това с парите ми е малко... неприсъщо. Но в приятелския ми кръг няма как да се случи.

# 13
  • Мнения: 17 546
Моля, ако ви се наложи някога да ми правите подаръци, да ме обиждате по въпросния начин най-спокойно. Предпочитам по-големи обиди.
Благодаря! bowuu

# 14
  • Мнения: 581
Абсолютна селения...и от даващия и от приемащия.

  И аз съм от селенките (селения - селенка), дето не се обиждат от такова нещо. Даже го предпочитам. Най-близките ми хора си знаят и винаги ми дават пари, а аз сама си купувам подаръците.

Общи условия

Активация на акаунт