Ще се обидите ли ако ви дадат пари вместо подарък.

  • 20 644
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Капризна съм и няма угодия, затова и системата "пари вместо подарък" съм я въвела отдавна - става въпрос за най-близките ми.
Ако в друг случай, когато някой е решил да ме дарява, но не ме попита, няма да уточня изрично "не си прави труда да избираш, ами дай плика..." Но ако ме питат ще си кажа.
Особено пък ми е трудно при подарък-изненада да го играя супер приятно изненадана, когато находката не ми хареса ни най-малко...То вярно, че жестът е важен, но отсрещната страна все пак очаква бурна радост, която не винаги ми се отдава да възпроизведа...

# 16
  • Мнения: 335
...Наистина ли е обидно да дадеш пари на някой да си купи сам каквото му харесва...

Ако непреодолимо искаш да подариш на някого пари, можеш да му купиш стилен кожен портфейл.
Понеже има поверие да не се подаряват такива работи празни, слагаш вътре по една банкнота в EUR, USD, и BGN - на хаирлия да е, и ето. Желанието ти се сбъднало. Подарил си пари. Заради поверието, де. Не че си селянин...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Пари бих приела само от мъжа ми и родителите ми,иначе не би ми било приятно.И аз съм капризна и аз си имам всичко,но даже и нещо непотребно да ми е-предпочитам подарък.

# 18
  • Мнения: 2 510
Не не ми харесва да ми дават пари. Когато ми купят нещо, та дори и цвете, най-малкото човека е помислил за теб. Не обичам да ме питат и какво искам да ми купят.
Не харесвам да участвам и в групови подаръци. Когато става въпрос за кръгли годишнини или пенсиониране, да.

# 19
  • Мнения: 7 005
Всъщност пари само баба ми и дядо ми са ми подарявали, но разбираемо - възрастни са, не могат да обикалят да ми търсят дрънкулки.
На всеки друг не точно бих се обидила, но би ми било неприятно, че не се е постарал малко да помисли какво ще ми хареса...аз на почти всичко се радвам, щом знам, че е избирано за мен.  Бих се чувствала неважна за човека, а след като е поканен на моя рожден ден, значи той е важен за мен. Rolling Eyes

Ако нямате идея какво да купите и не ви се дават пари, винаги можете да вземете ваучер за подарък...

# 20
  • Мнения: 382
Е, щом ще се обиди като й дадеш пари, можеш да й дадеш ваучер от някой магазин и тя да си избере подарък. Хем няма да й даваш пари на ръка, хем няма да се чудиш какъв подарък да й купуваш.

# 21
  • Мнения: 25 857
Пари или ваучер... Не е ли едно и също?  Laughing

# 22
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Оф, пари, пари, пари... Всички за пари ламтят. Направо вече ми е  Sick. Знам, че сме зависими от тях и в сегашното трудно време всеки за това мисли, ама сякаш прекалено ми идва. Много ми е тъпо някои познати като кажат, че предпочитат пари вместо подарък. Айде за сватба по го разбирам, ама за рожден ден... На мен ми прави удоволствие да изляза и да поразгледам, и да помисля какво би му харесало, да избера нещо специално за него, от сърце... А той - пари. Губи се някак магията на празника. Цветя, подарък - това е част от настроението...
Съответно и аз предпочитам да получа подарък или цвете. Неприятно впечатление ще ми направи, ако някой ми подари плик с пари.

# 23
  • Мнения: 7 005
Не е едно и също пари и ваучер.
 Ваучерът показва, че най-малко си се замислил кой магазин или какъв тип продукти му харесват на човека.

# 24
  • Мнения: 371
Предпочитам пари, но никога не бих го казала в прав текст, дори и да ме попитат. Това ми напомня за сватбата ни.. всеки пита от какво имаме нужда.. как да им кажа какво като всичко си имам. Отговарях " каквото прецените" . Очаквах за сватбата да ме заринат с чинии, чаши и тостери, но не... За сватба от 100 човека имах само 4 подаръка Shocked Shocked Shocked

# 25
  • Мнения: 9
Чак да се обидя, не.
Но, не харесвам парите като подарък.
Ще се зарадвам повече на едно цвете, отколкото на една банкнота.

# 26
  • Мнения: 17 414
Не, но пак зависи колко добре се познаваме с подаряващия.
Абе, не обясняваше ли форумката/да не я наричам ССФ/ как било по- добре пари, вместо непотребни боклуци?

# 27
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Естествено, че няма да се обидя. Хиляди пъти предпочитам да ми дадат пари, че да си купя нещо, което ще ми влезе в употреба, отколкото да ми подарят нещо банално, колкото за отбиване на номера.

# 28
  • Мнения: 9
Не знам, мисля, че най-малкото, което би ме зарадвало за рожденият ми ден е да ми дадат пари, за да си купя  една тенджера, защото имам голяма нужда от такава... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 64
Офф, повечето сте меркантилни.
Разбира се , че бих се обидила, обичам подаръците, радва ме самата изненада. Това което ми трябва мога и сама да си го купя. Wink

Общи условия

Активация на акаунт