Ще се обидите ли ако ви дадат пари вместо подарък.

  • 20 643
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Офф, повечето сте меркантилни.
Разбира се , че бих се обидила, обичам подаръците, радва ме самата изненада. Това което ми трябва мога и сама да си го купя. Wink
Не съм меркантилна, а практична. Ако близките ми подаравят нещо, наясно съм, че е от сърце. А и те ме познават, знаят какво предпочитам. Но някой познат да ми подари някаква дрънкулка, за какво ми е? Имам много такива и често се чудя "това пък от кого беше и по какъв повод?"....

# 31
  • Мнения: 194
И да и не  Mr. Green

На работа си подаряваме пари в плик, картичка и китка...не се обиждам...приети правила.

Ако съм запланувала да си купувам нещо голямо и скъпо...обявям , че искам пари ( само на най - близките разбира се).

Мъж ми таз година за РД ми изкара пари и погледът с който го стрелнах беше ...  Confused...хем си взех парите, хем вечерта получих подарък  Flutter

# 32
  • Мнения: X
По-скоро бих се почувствала неловко. От приятел едва ли бих приела. От близки съм получвала и винаги ми е било ужасно трудно след това преднамерено да си купя подарък, за да ги зарадвам в крайна сметка, че съм си взела нещо, което наистина ми харесва.
Имам някои познати, които бих се радвала да не ми купуват никакви подаръци. Крайно различни вкусове имаме, а не е като да не съм получвала буквално огорчаващи подаръци от хора, които уж ми мислят доброто. За жалост много ми личи, когато не ми харесва нещо.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 623
Не, не бих се обидила. Ние дори така процедираме и в работата.
За мен това си остава най-практичния подарък  Hug

# 34
  • Мнения: 198
Зависи кой ще подарява и по какъв повод:)
Ако са близките ми роднини не виждам лошо да ми дадат пари и често го правят. Не защото нямат фантазия, а защото знаят, че аз ще си избера нещо наистина нужно и по мой вкус. Аз си нарочвам нещата и им се радвам, защото си ги купувам с идеята, че са ми подарък от много близки хора, като майка ми например.
Приятелите ми не бих искала да ми дават пари, дори да имам всичко винаги могат да ми вземат книга или нещо подобно, което винаги е от полза. Аз не разчитам кой знае колко на подаръци, всяко внимание е важно. Дали ще го ползвам после няма значение, важно е, че някой е помислил за мен.
В предишната работа събирахме пари в пликче и работеше чудесно.
За една погача например събрахме пари майката да си купи каквото столче за хранене иска, а за друга погача питахме майката и тя си каза, че иска дрешки. Така всеки купи дрешка и не сме давали пари.

# 35
  • Мнения: 6
хората за такива случаи са измислили ваучерите за подаръци, аз самата приветствам идеята,колкото пъти съм давала, хората са били искрено доволни.

# 36
  • Мнения: 4 462
И съм получавала и съм подарявала,но си има начин.Това с директно подадената банкнота  е много кофти.Много зависи и какви са хората ,които подаряват и получават.Ако подарявам на човек ,който няма много неща,задължително бих дала пари за да избегна покупката на безполезен подарък.
Друг е въпросът,че аз лично не бих приела подарък от кой да е.В смисъл ,че не приемам подаръци от не до там близки хора освен ако не са съвсем символични(алкохол,шоколад,цвете..).Отказвала съм подарък златно колие от началник например.

# 37
  • Мнения: 2 448
Приятели е абсурд да ми подарят пари, изобщо не си го представям!  Crazy Ако толкова няма идея какво би ми харесало, нека ме пита.
Пари за подарък мога да приема само от близките роднини.

п.п. нещо май не си си харесал подаръците вчера.  Laughing Честит рожден ден на патерица!

# 38
  • Мнения: 15 619
Ще се обидя, разбира се.  Crossing Arms  Особено ако не е вложил толкоз любов, както ако купува нещо си за да отбие номера. Тогава хвъркам от радост.  Mr. Green Романтична натура.  Flutter

# 39
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Всъщност пари само баба ми и дядо ми са ми подарявали, но разбираемо - възрастни са, не могат да обикалят да ми търсят дрънкулки.
На всеки друг не точно бих се обидила, но би ми било неприятно, че не се е постарал малко да помисли какво ще ми хареса...аз на почти всичко се радвам, щом знам, че е избирано за мен.  Бих се чувствала неважна за човека, а след като е поканен на моя рожден ден, значи той е важен за мен. Rolling Eyes

Ако нямате идея какво да купите и не ви се дават пари, винаги можете да вземете ваучер за подарък...

+ 1

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей това го срещам вече няколко пъти. Мода нова ли е? Само ми кажете, да не пускам тема по въпроса Mr. Green

Относно парите - ако имаш достатъчно пари, твърде глупаво е някой да ти дава още, че да си купиш подарък, а и в повечето случаи няма да са достатъчно за стандарта ти.
Ако нямаш пари - даването им на ръка няма да те отведе в магазин за подаръци, а в супермаркета.
Обичам подаръците. Все едно какви. Даже и тъпи, евтини, всякакви. Харесвам чувството да отварям разни неща и да се изненадвам Mr. Green

# 41
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Ей това го срещам вече няколко пъти. Мода нова ли е? Само ми кажете, да не пускам тема по въпроса Mr. Green


Бих казала, че е демоде вече. Но в бг мама може и сега да излиза на мода.

# 42
  • Мнения: 7 325
Пари вместо подарък не бих дала, нито взела ( освен от 80 год. ми баба ). Предпочитам човекът да си избере нещо и аз да го платя или обратното.

# 43
  • Мнения: 472
Моля, ако ви се наложи някога да ми правите подаръци, да ме обиждате по въпросния начин най-спокойно. Предпочитам по-големи обиди.
Благодаря! bowuu
newsm48

# 44
  • Мнения: 65
Ами няма да се обидя на парички, особено ако са от близки хора. Инак приятелите по принцип ми нацелват вкуса, а и аз имам навика да пускам по някой хинт  Simple Smile Виж, ако половинката ми даде пари, ще го приема като подигравка, щото сметките са ни общи и ще е тъпичко. Но и той се научи с времето да не купува безполезни неща, а скришом си прави списък с желанията ми и ги поръчва едно по едно  Grinning
Аз пари няма как да дам, ако на харесам нищо, ще е ваучер или ще си питам в прав текст - по-добре да липсва изненадата, отколкото да е неприятна...

Общи условия

Активация на акаунт