Ще се обидите ли ако ви дадат пари вместо подарък.

  • 20 621
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 897
И аз предпочитам пари и това получавам от близките си,за подарък на такъв човек,който си има всичко бих подарила билет за концерт,кино или за каквито интереси има.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 099
Обичам пари, обичам изненади, обичам експерименти и обичам да обичам. Демек, ще пробвам хубавия парфюм с любопитство и ще се харесам, нищо че сама не бих го избрала! И парите ще са ми радост, особено ако сама не изкарвам толкова!....  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Майтап!  Wink Пари по рожденните си дни събирам само за благотворителност.  Wink

# 47
  • Мнения: 380
Аз лично пред несполучлив или излишен подарък, предпочитам ваучер. Особено пък ако е за някой мол, мога да си купя нещо, което да ми харесва.
Ето, днес например забелязах, че в the MALL предлагат карта за подарък. Тази карта мога да я ползвам във всеки един магазин в мола. Там има дрехи, парфюмерия, обувки, картини, храни, прибори, завивки.... 
Пред алтернативата да се опитвам да налучкам не особено сполучлив подарък за някого, или ще питам директно, или ще взема ваучер или карта за подарък.
Обичам изненадите, но обичам и подаръците все пак да влязат в употреба. Важи и за получените, и за подарените   Wink

# 48
  • Мнения: 613
От познат - да, ще се обидя. Или дори и да не се обидя, тъпо ми звучи, но примерно от майка ми - защо не.

# 49
  • Мнения: 17 410
"не се е постарал да помисли какво ще ми хареса..."- много трогателно звучи Grinning
И аз питам- това +1 какво изразява?

# 50
  • Мнения: 2 510
Ей това го срещам вече няколко пъти. Мода нова ли е? Само ми кажете, да не пускам тема по въпроса Mr. Green

Относно парите - ако имаш достатъчно пари, твърде глупаво е някой да ти дава още, че да си купиш подарък, а и в повечето случаи няма да са достатъчно за стандарта ти.
Ако нямаш пари - даването им на ръка няма да те отведе в магазин за подаръци, а в супермаркета.
Обичам подаръците. Все едно какви. Даже и тъпи, евтини, всякакви. Харесвам чувството да отварям разни неща и да се изненадвам Mr. Green
Това е и моето мнение.
Не се раждам всеки ден и хората които ми подаряват са близки мой хора.
Ако имам нужда от пари и то имам, но не точно на рождения ми ден.
Миналата година така получих пари. Наистина отидоха за ежедневни нужди и понеже ми се случи за първи път си помислих и други неща...
Тъпо е да дадеш на човек пари и то на рождения му ден.
Сега ще ви разкажа нещо. Аз много обичам играчките. Попитахаме в голямата криза/когато нямаше нищо по магазините какво искам и аз казах играчка/. Твърде смешно! Бяха обиколили всички магазини и накрая само една гасеница бяха намерили. Това, обаче беше най-красивия подарък който съм получавала. Дълго време и на сина ми не я давах да си играе.
Различни хора, но ако човек има различно виждане е наистина обидно.

# 51
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Ей това го срещам вече няколко пъти. Мода нова ли е? Само ми кажете, да не пускам тема по въпроса Mr. Green


Бих казала, че е демоде вече. Но в бг мама може и сега да излиза на мода.

Някои обичаме да сме демоде.  Laughing Ако ти имаш проблем с това...проблемът си е само твой.

А ако някой не може да се сети какво означава, да не си напряга главичката, мисленето не е за всеки. Wink

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Скоро една моя позната имаше рожден ден. Като дойде нейния рожден ден направо изпадам в тих ужас какво да ѝ подаря. Тя си има всичко ама абсолютно всичко. Дето има една приказка - само перо в задника няма.

Ми перо в задника освен... Mr. Green

А сега сериозно - не бих се обидила, защото ще го приема, сякаш човекът ми дава възможност сама да избера каквото си харесам, вместо да сбърка с избора.

Само че за човек, разполагащ с пари, внимавай колко пари ще дадеш, може да се сторят малко.

# 53
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883

Някои обичаме да сме демоде.  Laughing Ако ти имаш проблем с това...проблемът си е само твой.


Що пък веднага предположи, че може да имам проблем с това? Confused Просто уточних, че не е някаква новост.

# 54
  • Мнения: 2 658
Да, бе ще се обидя пък чак, ей сега  Rolling Eyes
Обиждам се само от неща, които са тенденциоzно (или е така поне според мен) иzвършени, zа да са обидни. Или са много недомислени..
Ако някой е направил каквото и да е с добро чувство към мен, място zа обида не намирам.

П.П. Малии, добре че не се иzсилих да прочета темата преди да отговоря, а чак след това..
Хич не обичам псевдоиzискаността, афиширана такава пък особено, та... да....

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 01:39 от Сова

# 55
  • Мнения: X
Скоро една моя позната имаше рожден ден. Като дойде нейния рожден ден направо изпадам в тих ужас какво да ѝ подаря. Тя си има всичко ама абсолютно всичко.
..................
Та въпросът ми към вас е - вие ще се обидите ли ако примерно за рождения ви ден вместо подаръци, вашите познати ви дадат пари на ръка да си купите сами нещо. Наистина ли е обидно да дадеш пари на някой да си купи сам каквото му харесва, вместо да му подариш нещо което да се чуди после какво да прави.
На рождените си дни каня само хора,които държат на мен.
В този ред на мисли,те ме познават добре и знаят какво да ми купят.
Да,бих се обидила на пари .Това показва незаинтересованост,едва ли не мързел да се поразходиш  и да избереш нещо подходящо...
Не държа на скъпи подаръци,така че ,ако някой толкова няма идея вече какво да ми подари, едно красиво цвете е решение на проблема.
Пари за подарък съм получавала само о т бабите и дядовците ми за Нова година.

Пп:Учудващо е за колко много хора парите са по-важни от вниманието...

# 56
  • Мнения: 12 681
Вчера разглеждахме с дъщеря ми плюшените й играчси, а те са много. И всяка си има история - кой, кога, по какъв повод й я е подарил. При варианта с пари, дали щяхме да разглеждаме банкноти. 

# 57
  • Мнения: 1 253
по-добре измисли нещо. Това с парите е много тъпо. Казваш, всичко си има. Според мен изобщо не трябва да се подарява нещо небходимо, освен ако човека не е близък роднина. Нали рожденните дни и празниците са за глезотии, за нещо празнично, а не практично. Ето някои идеи:
- нов шал винаги може. Един в повече в различен цвят няма да е излишен;
- ново бижу също. Не е задължително да е скъпо, за да е ефектно;
- постер, графика, репродукция на любим художник. Или хубава арт снимка;
- да се снимаш с написано с боички за тяло (има ги в карнавалните магазини) по теб "честит рожден ден" и да сложиш снимката в хубава рамка; Може така да сложиш надписа, че да се вижда и да го носиш на рождения ден;
- не знам дали може да намериш пособието, но може да си направиш отпечатък на ръката, крака или носа и да и го подариш;
- книга. Купи и твоята любима книга, напиши и нещо. Едва ли има всички книги Simple Smile
При всички положения така подаръка е личен и специален.

# 58
  • Мнения: 1 788
Аз друго се чудя - казвате - ако има пари, внимавай колко ще дадеш, че да не се сторят малко на рожденика.
В крайна сметка не мога да подскачам високо, ако имам къси крака. Ако съм поканена на рожден ден на милионер, не мога да му подаря подарък за 100 000 лв., защото моят стандарт не е такъв.
А още по-глупаво ще е той да се обиди, че съм купила нещо (или съм му дала плик с пари) за 100 лв.
Същото и когато подаряват на мен нещо - никога не гледам дали е скъпо или евтино, дали е кич или нещо по-стилно, дали е голяма сума пари или 10 лв.
На всичко се радвам, защото подарък (или дори плик с пари) по повод си е доза внимание.

# 59
  • Мнения: 2 658
Пп:Учудващо е за колко много хора парите са по-важни от вниманието...

Ха, бих каzала, доста нелогично обобщение, със сигурност неважащо zа всички случаи, но...
Ами тогава, в тоzи ред на мсли, аz пък се учудвам zа колко много хора иzлиzа едва ли не, че подаръците са по-важни от всичко останало и как с тях/липсата им, се иzмерват толкова скъпи неща, като вниманието, отношението и т.н...

Да питам само, вие не сте ли си подбрали хората и не си ли ги поzнавате добре и беz тия смешни "тестчета"? Един вид, чакате си поводите, та да видите, аджеба, кой колко струва?
Значи може да е нЕкой, дето се поzнаваме от два месеца, обаче подарява ми на някой случаен повод страаахооотен подарък, това автоматично zначи, че е проявил космическо внимание към мен и zа мен е специален човек? Или пък някой, който ми е наистина съкъп, по някаква причина ми дава просто пари и аz съм въъърло обидена, щото, видите ли, той ме е "претупал" по тоzи начин?
Пъълни превzети глупости са това, викам аz.

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 12:23 от Сова

Общи условия

Активация на акаунт