МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 98 629
  • 461
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Здравейте!
Бих искала да Ви попитам какви най-различни симптоми имате при мигрена и дали всички те може да се дължат на нея?!При мен са много и всеки път ме плашат. Имам ужасна болка във врата от лявата страна, схващане, болка и при натиск. Най-силно усещам болката в слепоочието, отвратително напрягаща, понякога пулсираща, понякога усещам супер силен натиск отляво. Боли ме цялата лява страна на лицето и главата. Имам моменти когато имам и някакво пулсиране вдясно.  Също понякога имам моменти на леко замайване, стряскане и все едно мозъчна мъгла но е за много кратко. Когато започне главоболието ми, ме държи с дни, понякога седмици. През деня ту се засилва и боли много, ту отслабва. Отделно от това се проявяват и чувствителността към светлина и болката в окото. Според вас, тези симптоми могат ли да се проявяват при мигрена? Сблъсквали ли сте с усещането им?
П.с. посещавала съм невролог, правен ми е доплер, скенер на глава, всичко ок. На 23 съм.

# 331
  • Мнения: 951
За съжаление всички тези симптоми, както и други, напълно може да са свързани с мигрена. Мойте симптоми са много подобни на твоите. Но това не значи да спреш да ходш при различни специалисти и просто да примеш, че имаш мигрена. Независимо колко е обезкуражаващо, продължавай да питаш, анализираш, четеш за мигрената, срещай се със специалисти. Аз след толкова години с главоболия, разбрах че скърцам със зъби през нощта и това може да е част от причините за главоболията ми. Сега спя с едни шини, които предпазват зъбите от търкане, и макар че мигрената не ми е изчезнала, може би малко се поразреди. За мен и това е постижение.

# 332
  • Мнения: 24
Привет, момичета!
Имам въпрос: Някой сещал ли се е да отиде за диагностика при феномена Марин Минчев? Аз създадох нова тема за този феномен. За него има много предавания и интервюта по телевизиите. Ще бъда благодарна за всяко споделено мнение относно такъв тип алтернативна "медицина".

# 333
  • Мнения: 2 317
Здравейте.
Някой забелязал ли е определено храни да му предизвикват мигрена? Много се чудя дали захарта не в проблема при мен, и евентуално в някаква степен и хистаминова непоносимост, защото след ядене на сирене, вносни жълти сирена и мариновани и пушени риби ми става лошо.

# 334
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Здравейте.
Някой забелязал ли е определено храни да му предизвикват мигрена? Много се чудя дали захарта не в проблема при мен, и евентуално в някаква степен и хистаминова непоносимост, защото след ядене на сирене, вносни жълти сирена и мариновани и пушени риби ми става лошо.

Заради мигрената повече от 10 години не консумирам мляко и млечни продукти. Никакви. (А така ги обичам).

Пушените храни обикновено са обработени с доста химия, напълно е възможно да провокират пристъп. Лично аз стриктно следя за добавките в храната, нищо не купувам, без да прочета и одобря състава. Лупата на телефона ми е с икона на заглавната страница за бързо избиране. (А списъкът с добавките и тяхното въздействие за бърза справка е в папката на телефона с документите, че няма как да ги помня всичките.)

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
при консумация на повече сладки неща обикновенно се отключва пристъп. Аз съм забелязала определени храни след консумацията на които на следващия ден последва мигрена

# 336
  • Мнения: 2 317
Вела , овладяхте ли мигренозните пристъпи като избягвате тези храни?
Тази седмица втори път съм с главоболие, миналата седмица продължи 4 дни 🙄

# 337
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Спряла съм и глутена от няколко години. Без изключения и прегрешения.

Пристъпите ми бяха 2-3 пъти седмично. Последно ми изписаха ксанакс, но той ме упоява...
Сега са основно около овулация и около менструация, което е голям плюс.

От три месеца пия пеагрен и мисля, че също повлиява положително.

... Аз съм забелязала определени храни след консумацията на които на следващия ден последва мигрена

Допълвам пържени храни.
Затова пържени храни, продукти с млечни и глутен са напълно изключени от менюто ми от години (за мен е въпрос на желание и организация).

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 15:36 от Вела

# 338
  • Мнения: 549
Аз също спрях да консумирам определени храни, които ми предизвикват мигрена. Успоредно с това обаче пих 6 месеца Сибелиум. Сега не знам със сигурност дали лекарството ми помогна или диетата, обаче има огромна разлика. Повече съм склонна да вярвам сякаш в диетата, че 2 пъти прегреших и мигрената не закъсня. Преди имах 10 дни поне в месеца, сега 1-2 пъти. Все пак, ако денят ми е бил стресов, каквото и да съм яла, мигрената ми е гарантирана. Мисля си да започна да правя йога и да се науча да овладявам емоциите.

# 339
  • Мнения: X
Регулирайте сънят. Аз имах рожден ден скоро и празнувах доста, спах малко и беше кошмар после два дни не ми мина мигрената. При мен не толкова храната, а сънят…

# 340
  • Мнения: 2 317
При мен сънят не оказва влияние.
Миналата година ми изписаха също Пеагрен, но и топилекс. Топилекс пих известно време, над месец, без особен ефект.

# 341
  • Мнения: 951
На мен виното и бирата почти винаги ми отключват мигрена. Също така и някои по-силни сирена и салами. Но независимо какво ям, мигрената по време на цикъл си я имам. Ако ще и само зеленчуци и вода да консумирам. Като не пия и ям гореспоменатите продукти, по-скоро избягвам "допълнителните" пристъпи.

# 342
  • Мнения: X
Габонка, при мен най-много червеното вино, но и всички алкохоли ако пийна повече.

Голяма мъка е, аз обичам алкохол. Червеното вино от съвсем малко количество. 1-2 чаши и отключва мигрена. Иначе алкохола като цяло много тригърва мигрената при мен! Sad

# 343
  • Мнения: 951
Ти си добре щом чак 1-2 чаши можеш Simple Smile На мен и няколко глътки са ми достатъчни. Дори и бира. От твърд алкохол, тип уиски или водка, не ме боли, но пък тях не обичам да пия особено. Някои казват, че не виното, а сулфатите в него октлючват мигрени. Честно казано не съм пила вино без сулфати, така че не мога да потвърдя дали е истина.

# 344
  • Мнения: X
Аз мисля, че е от танините в червеното вино.

Наскоро купувах кава, зачетох етикета да видя дали е сухо. Пишеше, че съдържа сулфити. Не знам дали е от тях. Пих от тая кава, нищо ми нямаше.

Аз като цяло си обичам всякакъв алкохол без ликьори и подобни сиропчета и ми е трудно да го намаля.

Българските бири са с много занижено качество и от някои ме боли глава (не мигрена) дори от 1-2 бири. Гледам да пийвам някоя вносна.

Общи условия

Активация на акаунт